Skocz do zawartości
hilfiger

Moje Bloczki Homemade

Rekomendowane odpowiedzi

Z wielkiej nudy i dużej ilości wolnego czasu postanowiłem wyskrobać z miedzi bloczek na sekcje zasilania mojej płyty. W poniedziałek odwiedziłem ku temu odpowiedni sklep i nabyłem 20 centymetrowy kawałek miedzi i mosiądzu. Bloczek został wyskrobany prostymi ( można nawet stwierdzić prymitywnymi) narzędziami. Nie mam nawet porządnej wiertarki. Do frezowania użyłem "dremela", zaopatrzonego w odpowiednia końcówkę. W planach jest jeszcze drugi bloczek, za który zabiorę sie za kilka dni. Poniżej zdjęcia końcowego produktu.

 

 

post-116636-1203461022_thumb.jpg

post-116636-1203461012_thumb.jpg

post-116636-1203461029_thumb.jpg

post-116636-1203461037_thumb.jpg

post-116636-1203461048_thumb.jpg

post-116636-1203461058_thumb.jpg

post-116636-1203461070_thumb.jpg

post-116636-1203461080_thumb.jpg

post-116636-1203461088_thumb.jpg

post-116636-1203461096_thumb.jpg

post-116636-1203461123_thumb.jpg

post-116636-1203461141_thumb.jpg

Edytowane przez hilfiger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A multiszlifierka to przezyla? :) No wiertarka "rzondzi" :lol: Sam chyba gdzies taka jeszcze mam. Jak na takie narzedzia to efekt jest co najmniej dobry ;) A mozesz pokazac wnetrznosci? :D

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Multiszlifierka daje nawet radę tylko musiałem często robić przerwy, poniewaz trochę się grzała. A co do wnętrzności to zdjęcie dodam jutro wieczorkiem. Dzisiaj juz mi sie nie chce, idę spać. Jutro rano do roboty trzeba iść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny bloczek. Ja tez niebawem (sie znaczy jak znajde troche czasu) zabieram sie za produkcje, ale raczej cos w stylu miedz + plexi.

Jak uszczelniales bloczek? Silikon, czy moze jakims oringiem? Ja bede potrzebowal raczej oringa, i tylko tego elementu w taj chwili mi jeszcze brakuje zeby wziac sie do roboty...

Edytowane przez jedras77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najs ręczna robota. szakunec ;] nie chcesz może zrobić drugiego takiego? :D bo składam wuceta na tym samym mobo, mam blok na NB i zastanawiam się co dać właśnie na sekcje zasilania bo cięcie heatpipa od standardowego chłodzenia raczej nie chce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się co dać właśnie na sekcje zasilania bo cięcie heatpipa od standardowego chłodzenia raczej nie chce...

Nie musisz. Ja mam to mobo i uzywam chwilowo Thermalright HR-09 Type 2 za 61pln z coolingu. Bez problemu daje rade. Zawsze mozesz sprobowac wyciagnac Heatpipe z radiatora na mosfety bez ciecia. Nie trzyma sie za mocno, ja swojego troszke "obruszalem" po sciagnieciu i pewnie sprobowal bym go calkiem wyciagnac, gdybym nie kupil wczesniej HR-09

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, to fajnie że da się go wyciągnąć ;] nie zdejmowałem go jeszcze a wyglądał mi na zespolony z resztą radiatora. thx za info ;*

Ja tez go do konca nie wyciagalem, poprostu po sciagnieciu z plyty troche mi sie przekrecil. Nie wymagalo to nawet urzycia sily. On nie jest w zaden sposob przyklejony/zespolony z heatpipe, poprostu w jakis sposob wcisniety. Wieczorem sproboje sam go sciagnac, bo wpadlem na pomysl zeby wsadzic go na mosfety pod zasilaczem, kupowanie kolejnego HR-09 tak jakos srednio mi sie widzi, bo w planach mam i tak dorobienie blokow

 

@hilfiger mogl bys tak mniej wiecej okreslic ile czasu zajela Ci robocizna przy uzyciu prezetowanych narzedzi? Gwintowales otwory pod krocce 1/4 cala? Kurcze pytalem o taki gwintownik i nie moge nigdzie namierzyc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą wróciłem z pracy. Po kąpieli dodam foty wnętrza.

 

 

jedras77

 

Blok jest jeszcze nieskończony, ale zrobienie tego co widać na fotach zajeło mi około 12h. Do gwintowania użyłem zwykłego gwintownika M12 - metrycznego. Gwint króćca przerabiałem. Gwintownik 1/4 cięzko zdobyć to wiem, a jak sie już znajdzie to cena jest strasznie duża.

 

CarsonPoland

 

Oczywiście że do wiercenia otworów po króćce użyłem tej "wiertarki". Jak widać można.

 

 

Marvin00

 

Oczywiście, że będzie jeszcze jeden bloczek, ale dla mnie. Więcej nie robie. Moje ręce odmawiają juz posłuszeństwa, strasznie bolą. Aby mi sie opłacało zrobić bloczek na sprzedaż to jego cena musiała by wynosić 200 zł. Mój czas jest cenny :)

 

 

 

 

 

Edit

 

Zapowiadane foty wnętrza bloku. Nic nadzwyczajnego, wcięcie na oring nie wyszło mi rewelacyjnie. Jak oring nie zda egzaminu, to zlutuje obie części bloku.

 

 

post-116636-1203545916_thumb.jpg

post-116636-1203545933_thumb.jpg

 

 

 

A do gwintowania użyłem takiego zestawu gwintowników, dostępne w każdym supermarkecie budowlanym za okolo 35 zł.

 

post-116636-1203546011_thumb.jpg

Edytowane przez hilfiger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piątek i sobote miałem chwile wolnego czasu i wykonałem drugi bloczek do kompletu. Teraz wystarczy założyc bloczki na mobo.

Dadaje zdjięcia drugiego bloczku, wyszedł on trochę lepiej od pierwszego. Tak mi sie wydaje. Jest on węższy od pierwszego o 5 mm. Wynikło to z tego, że pierwszy bloczek nie mieścił sie na mosfety, ponieważ źle zmierzyłem ( w zasadzie to nie mierzylem, tylko przyjąłem na oko) odległośc miedzy mosfetami a portami usb.

 

 

post-116636-1203866436_thumb.jpg

post-116636-1203866449_thumb.jpg

post-116636-1203866460_thumb.jpg

post-116636-1203866469_thumb.jpg

post-116636-1203866479_thumb.jpg

post-116636-1203866488_thumb.jpg

post-116636-1203866499_thumb.jpg

post-116636-1203866508_thumb.jpg

post-116636-1203866519_thumb.jpg

 

 

 

 

kolejne zdjęcia dodam, gdy bloczki będą zamocowane na plycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bomba, najwieksze wrażenie robi rowek pod oring. Jeżeli udało Ci się zachować miarę jednakową głębokość i blok będzie szczelny to wielki szacun. Jak widać często nie trzeba wymyślnych narzędzi, żeby wydłubać coś fajnego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HeatheN

 

Do frezowania uzywałem takiego zestawu akcesoriów.

link

oraz takiej przystawki link, która miałem w zestawie w multiszlifierce. Wpierw nacinałem miedź tarczą na odpowiednią głębokość, a dopiero później wyrównywałem wszystko frezem.

 

JaX_CCC

 

Raczej podziękuje. Nie mam warunków ku temu. Straszny syf w domu sie robi.

 

Subvoice

 

Dzięki, bloki już skręcone i hulają w kompie od wczoraj. Spód bloczków troche sie wybrzuszył, ale najważniejsze, że są szczelne.

 

 

 

Na zachętę dwa zdjęcia, reszta wieczorkiem z całym chłodzeniem w mojej galerii. Teraz lecę na uczelnie.

 

post-116636-1204030677_thumb.jpg

post-116636-1204030709_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze wzgledu, ze ida święta oraz nie chce mi się chodzić na uczelnie, postanowiłem zrobić kilka bloczków dla zabicia czasu. Po wcześniejszych doświadczeniach zakupiłem już wiertarkę stołową oraz porządna piłę do metalu do cięcia pod kątem. Jak ktoś jest chętny na bloczek to proszę sie wpisywać, abym wiedział ile materiału mam kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze wzgledu, ze ida święta oraz nie chce mi się chodzić na uczelnie, postanowiłem zrobić kilka bloczków dla zabicia czasu. Po wcześniejszych doświadczeniach zakupiłem już wiertarkę stołową oraz porządna piłę do metalu do cięcia pod kątem. Jak ktoś jest chętny na bloczek to proszę sie wpisywać, abym wiedział ile materiału mam kupić.

 

jaka cena ? prosiłbym o jeden bo zrobiłem juz jako taki, ale nie wiem jak uszczelnic. bloczek byłby na commando. mam juz wszystkie wymiary

Edytowane przez zwisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka cena ? prosiłbym o jeden bo zrobiłem juz jako taki, ale nie wiem jak uszczelnic. bloczek byłby na commando. mam juz wszystkie wymiary

 

Co do ceny. Myśle, że max. 60-70 zł ze złączkami. jak ktoś zdecyduje się na dwa to moge dać upust w postaci przesyłki na mój koszt.

Bloczek napewno pasuje na Asus P5k-e wifi, bo taka mam płyte. Jeśli ma być na inną płytę to proszę podesłać na priv zdjięcie płyty dokładnie sekcji zasilania i podać wymiary otworów montażowych i i rozstaw oraz wymiary radiatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny. Myśle, że max. 60-70 zł ze złączkami. jak ktoś zdecyduje się na dwa to moge dać upust w postaci przesyłki na mój koszt.

Bloczek napewno pasuje na Asus P5k-e wifi, bo taka mam płyte. Jeśli ma być na inną płytę to proszę podesłać na priv zdjięcie płyty dokładnie sekcji zasilania i podać wymiary otworów montażowych i i rozstaw oraz wymiary radiatora.

 

ja biore. zaraz podeśle fotki. ile czas zealizacji zamównienia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biore. zaraz podeśle fotki. ile czas zealizacji zamównienia ?

 

Jak pisałem wcześniej mam dużo wolnego czasu wiec myśle, że pierwsze sztuka będzie gotowa za kilka dni, powiedzmy po świętach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej mam dużo wolnego czasu wiec myśle, że pierwsze sztuka będzie gotowa za kilka dni, powiedzmy po świętach.

 

pojąłbys sie zrobienia bloczku na pamięci :D ? bo ani misu nie chce zrobic. a osoba ktora miała mi sprzedać nie odpowiada od 2 tygodni....

 

Dołączona grafika

 

musi to tak wygłądać. mam juz własną konstrukcje ale nie potrafie jej uszczelnić...

Edytowane przez zwisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musi to tak wygłądać. mam juz własną konstrukcje ale nie potrafie jej uszczelnić...

silikon,

nagwintuj 4 otwory w spodzie i przykręć top jak silikon wyschnie

Edytowane przez Arni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojąłbys sie zrobienia bloczku na pamięci :D ? bo ani misu nie chce zrobic. a osoba ktora miała mi sprzedać nie odpowiada od 2 tygodni....

 

Wczoraj kupiłem kątownik aluminiowy i wydziergałem mocowanie pamieci do bloku. Nie bylem pewny czy uda mi sie wykonać takie mocowanie, dlatego nie chcialem sie podjąć wykonania bloku na ram. Teraz jak wiem, że potrafię coś takiego wydziergać to podejmę sie wykonania bloku na ram. Poniżej kilka zdjęć mocowania pamięci. Pamieci siedzą ciasno w pocowaniu więc nie potrzeba żadnych taśm do przyklejenia pamięci. Zapraszam na priva w celu uzgodnienia ceny.

 

 

Porównanie mocowania misiowego i mojego. Moje są te dwa na górze.

post-116636-1205930661_thumb.jpg

zamocowane pamięci

 

post-116636-1205930825_thumb.jpg

post-116636-1205930842_thumb.jpg

post-116636-1205930857_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzisiaj starczy, tyle dzisaj udalo mi sie wydziergać. Jutro pozostało w wyszlifować bloczek oraz wystrugać środek i rowek na oring.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez hilfiger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...