Skocz do zawartości
hilfiger

Moje Bloczki Homemade

Rekomendowane odpowiedzi

kozacko, strach pomyśleć co by się działo jak by był dostęp do jakiejś frezarki ... mega produkcja :rolleyes:

POWODZENIA

 

:zonk: Osiem kątowych złączek za jednej karcie zabije flow nawet przy pompie do szamba.

podobna pompka zasila C.O. u mnie w domu :rolleyes: :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mib

oczywiście, że mozna zrobić bloczek na ram z jednego kawałka. Jest tylko jeden mały problem. Tam gdzie się zaopatruje w miedź, ciężko dostać płaskownik miedziany 100x5 mm.

 

gregor666

 

Niebyłbym takim pesymistą. Przecież woda niestanie w miejscu. Jak pisałem wcześniej nie jestem wielkim fanem wysokiego flowu.

 

Andrev

 

Cały czas myślę nad budową własnej frezarki cnc dla wlasnych potrzeb, ale w tej chwili nie mam wolnych środków na ten cel. Mam teraz inne, ważniejsze potrzeby. Może za rok jak skończe studia to poważniej o tym pomyśle.

 

 

Maniakalny

 

czy ja wiem, czy fullcover byłby tańszy. sam koszt materiałów na bloczki na pamieci i mofy wacha się w granicach 50-60 zł ( miedź, mosiądz, śrubki orinki i inne duperele). Najwiekszy koszt to złączki. cena fullcovera to ok. 300 zł. To jest dobra alternatywa dla kogoś kto ma już bloczek na sam rdzeń.

 

Manhunt

 

bloczki swoje ważą i to nawet sporo. Nieważyłem calej karty, ale myślę że waży sporo ponad 1 kg.

 

mobot

 

teoretycznie jestem wstanie zrobić taki zestaw w granicach 100-110 zł, oczywiście bez złączek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm to by byla ciekawa alternatywa za 200 zl [bo te 100zl za ramki i mosfety jak rozumeim] mozna zwodowac cala grafe. a nie rozwazales budowy fullcovera? kawal miedzi i tylko frezikiem lecisz 'sciezki' tam gdzie ramy mosfety itd i do tego top z plexy zeby bylo taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się, ale tymi narzędziami, jakie posiadam nie jestem wstanie tego zrobić. O wiele łatwiej jest zrobić oddzielnie bloczek na każdy element. Tak dobrze zrozumiałeś co do ceny bloczków. Cały zestaw (bloczki na ram i mosfet) jestem wstanie zrobić w cenie 100-110 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawil bym sobie taki cos tylko ze te zlaczki katowe mnie martwia chyba ze zakupie pompe co2. o a tak z innej beczki. glosna ta pompa u ciebie na pierwszym biegu?

 

a wykonujesz tez bloczki na zamowienie na nb, sb i mosfety [mobo]? i jakie sa orietacyjne ceny wokonania takich bloczkow? fajna sprawa wygladaja zawodowo, a nie spie na kasie zeby za 2st C roznicy miedzy dtekiem a homemade placic 100zl :P

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są najcichsze pompy. Jest niesłyszalna nawet na 3 biegu. Aby przekonać sie czy działa, trzeba jej dotknąć. Dopiero wtedy sa wyczuwalne lekkie drgania. Co do zamówień, proszę o kontakt na PW.

Edytowane przez hilfiger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bloczki swoje ważą i to nawet sporo. Nieważyłem calej karty, ale myślę że waży sporo ponad 1 kg.

:unsure: przewidujesz jakies podparcie dla karty? boje sie zeby czasem z gniazdem nie wyrwalo tej karty jak jeszcze sie dorzuci zlaczki i zaleje :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celin

 

Żadnego podparcia karty nieprzewiduje, karta już siedzi w kompie i nic sie niedzieje. Niewygina się, siedzi sztywno w slocie, ale narazie zwodowane jest samo gpu, reszta bloczków jest tylko założona, ale nie podpięta do układu.

 

kilka dni temu skończyłem frezować topy, wystarczy je tylko wyszlifować i wypolerować. Zdjęcia z prac

 

Cięcie płaskownika:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Przygotowane topy do wiercenie i gwintowania, gwint 1/4 cala

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Topy już po frezowaniu i gwintowaniu

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Jak widąć bloczki prawie skończone, zostało do zrobienia polerka i szlifierka. Jak ktoś jest chętny na bloczek zapraszam na priva.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skonczyłem szlifować wszystkie bloczki. W topach, jak i w spodach zrobiłem lekki fazik. Wygląda to całkem fajnie, tak mi sie wydaje. W castoramie kupiłem fazownik i lekko sfazowałem gwinty na króćce. Zdjęci8a z prac poniżej:

 

przygotowania do szlifowania:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Szlifowanie

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Efekt końcowy, bloczki zaraz po szlifowaniu:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

wszystkie bloczki razem:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa bloczki już skończone. Zrobilem dwa rodzaje montowania topu do spodu. Jeden za pomocą nakrętek kołpakowych, drugi za pomocą śrubek wkręcanych w top. Który wam się podoba? Ja jestem za opcja z nakrętkami kołpakowymi. Oczywiście sposób montażu topu wybiera kupujący.

Zdjęcia:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze podziwiam twoja prace i samozaparcie, naprawde super robota po drugie siedze w chlodzeniu woda od 1998r i conieco wiem na ten temat, jedna z rzeczy jest to ze RAM nie potrzebuje chlodzenia wodnego! NIE daje to zadnego przyrostu podkrecalnosci, komu ram grzeje sie do 50C, bez przesady, a jak cos to i tak spokojnie wytrzymuje 100C, tak jak na kartach graficznych, zwykly wiatrak wystarcza az za bardzo, a z DDR3 to juz wogole, jak ktos mial doczynienia to wie ze te nie grzeja sie wcale nawet pod duzymi voltami, jedynym wyjatkiem sa kosci FBDIMM ze wzgladu na swoj chip, ale to juz platformy serverowe lub Skulltrail. Nie zrozum mnie zle kupilbym twoj blok bez zastanowienia, bo:

 

- jest tani

- pieknie sie prezenuje

- budowa freeflow

 

i nigdy bym nie zaplacil $100 za blok np mipsa, ale bedziesz mial duzy problem ze sprzedaza bo, wiele osob tak jak ja ktore sa twoim rynkiem zbytu przesiadzie sie na i7 a tam masz trzykanalowa pamiec, a twoj blok jest przystosowany na max 4 sloty a nie 6, i jesli juz sprzedasz to, klienci nie wroca po wersje v2 bo beda juz mieli stara, bo fizyczny wyglad pamieci sie nie zmienia ( jak bym kupil twoj blok w 1998r, to bym pewnie uzywal go do dzis) wiec jesli chcesz to traktowac jako cos wiecej niz hobby to bedziesz mial ciezko ;] ale jak wyjdziesz z czyms ala chlodzenie na takiego 4870/4850 ale jednoczesciowe na pamiec i vrm, dla kogos kto ma juz blok na core, to ja bede pierwsza osoba ktora to kupi do przetestowania. Pozdr :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze podziwiam twoja prace i samozaparcie, naprawde super robota po drugie siedze w chlodzeniu woda od 1998r i conieco wiem na ten temat, jedna z rzeczy jest to ze RAM nie potrzebuje chlodzenia wodnego! NIE daje to zadnego przyrostu podkrecalnosci, komu ram grzeje sie do 50C, bez przesady, a jak cos to i tak spokojnie wytrzymuje 100C, tak jak na kartach graficznych, zwykly wiatrak wystarcza az za bardzo, a z DDR3 to juz wogole, jak ktos mial doczynienia to wie ze te nie grzeja sie wcale nawet pod duzymi voltami, jedynym wyjatkiem sa kosci FBDIMM ze wzgladu na swoj chip, ale to juz platformy serverowe lub Skulltrail. Nie zrozum mnie zle kupilbym twoj blok bez zastanowienia, bo:

 

- jest tani

- pieknie sie prezenuje

- budowa freeflow

 

i nigdy bym nie zaplacil $100 za blok np mipsa, ale bedziesz mial duzy problem ze sprzedaza bo, wiele osob tak jak ja ktore sa twoim rynkiem zbytu przesiadzie sie na i7 a tam masz trzykanalowa pamiec, a twoj blok jest przystosowany na max 4 sloty a nie 6, i jesli juz sprzedasz to, klienci nie wroca po wersje v2 bo beda juz mieli stara, bo fizyczny wyglad pamieci sie nie zmienia ( jak bym kupil twoj blok w 1998r, to bym pewnie uzywal go do dzis) wiec jesli chcesz to traktowac jako cos wiecej niz hobby to bedziesz mial ciezko ;] ale jak wyjdziesz z czyms ala chlodzenie na takiego 4870/4850 ale jednoczesciowe na pamiec i vrm, dla kogos kto ma juz blok na core, to ja bede pierwsza osoba ktora to kupi do przetestowania. Pozdr :wink:

no u mnie d9 @ 2.6 i nie mogłem długo palca utrzymać ;)

 

hilfinger, ile byś krzynął za mocno niestandardowy bloczek na mofy ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no u mnie d9 @ 2.6 i nie mogłem długo palca utrzymać ;)

no dobra to jestes tym 0.1% ludzi ktorzy taki blok potrzebuja :wink: btw 2.6 gee baby f..... jesus a ja myslalem ze 2.4 to juz przesadzam :lol2:

Edytowane przez Pudi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam promosy na prawie 2,3 i bez nawiewu kryzys sie zawiesza wiec imo bloczek dobra sprawa (nawet bym kupil ale mam 4x1) po za tym troche ludzi ma mocno wyciszone kompy gdzie jest praktycznie zerowy obieg i tam pamieci sie wlasnie gotuja

Edytowane przez Miczq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra to jestes tym 0.1% ludzi ktorzy taki blok potrzebuja :wink: btw 2.6 gee baby f..... jesus a ja myslalem ze 2.4 to juz przesadzam :lol2:

no wiesz axe ramy na 3.x były tak gorące ze radiator sie odkleił :lol:

 

Pff moje niestresujące się zbytnio dominatory są bardzo ciepłe a nie pracują na extreme... także wyjątek potwierdza regułę :D

to moge potwierdzić z pełnym sumieniem ;)

 

ale miny kolegów jak je zobaczyć są warte tego aby sie grzały :D

 

FatAlbert

Musze zobaczyć wymiary bloczku. To zależy od wielkości i ilości zużytych materiałów. Podeślij fotkę z wymiarami na PW to określę koszt.

w wolnej chwili jak rozbiore pc podeśle na pw ;)

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...