Skocz do zawartości
maxymili

Radeon Hd3450 Low Profil - Testy - Oc

Rekomendowane odpowiedzi

czy panowie tutaj orientują się czy ATI zamierza wypuścić wersje AGP tej karty ?

Na allegro jest ATI HD3450 w wersji AGPx8 od Asusa. Zamówiłem do swojego Della GX270. Zobaczymy jak to śmiga. Mam nadzieje że filmy 720p w formacie .mkv będą chodzić płynnie. Dotychczas jechałem na Radeonie 9600 Mobility i potrafiło się przyciąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro jest ATI HD3450 w wersji AGPx8 od Asusa. Zamówiłem do swojego Della GX270. Zobaczymy jak to śmiga. Mam nadzieje że filmy 720p w formacie .mkv będą chodzić płynnie. Dotychczas jechałem na Radeonie 9600 Mobility i potrafiło się przyciąć.

U mnie 720p chodzi ale dźwięk jakoś przycina lekko w niektórych w innych zaś idzie bardzo ładnie bez wcięć, chyba komp nie wyrabia. Może coś nie tak ustawiłem? Mam zainstalowane matroksa mkv.

1080p już tnie, ale działać działa. Nie da się jednak oglądać z uwagi na ten dźwięk skaczący.

Miał ktoś takie problemy i rozwiązał?

A może dlatego, że mam głośniki 2.1 a dźwięk jest 5.1?

Edit: da się podkręcać kartę przy pomocy ati tray tools 1.5.9.1299 Beta. Podkręcanie przy pomocy Atitool 0.27b4 nie działa u mnie od kiedy mam sp3.

Edit:

Poradziłem sobie z szarpiącym dźwiękiem w filmach HD. Zrobiłem mute w mediaplayer (program instaluje się ze sterownikami matroksa) i przypisałem głośniki, tylny lewy do przedniego lewego, tylny prawy do przedniego prawego a niskotonowy do center oraz lewego i prawego. Teraz dźwięk jest super w porównaniu z filmami 2.1 :)

Włączyłem też z powrotem obsługę HT przez procesor i wymusiłem wyższe taktowanie karty na czas odtwarzania filmu. Zmniejszyło to zdecydowanie wcinki. Głównie ze względu na procesor, który wcześniej był obciążony na 100% a teraz na około 50%.

Ale full HD nadal nie odtwarza prawidłowo. Nawala dźwięk, ale nei wiem co jest tego przyczyną. Kanały sa zmutowane więc nie jest to wina głośników 2.1.

Poniżej wykres aktywności podzespołów, taktowanie karty wymuszone ale nie poprawiło wiele;

Dołączona grafika

i żaden nie jest obciążony ponad miarę. CPU osiąga 100% tylko dwa razy a tnie cały czas. GPU osiaga maksymalnie 78%. pamięć karty jest minimalnie obciążona, to samo pamięć tekstur. co więc blokuje? Może to być stary zintegrowany układ dźwiękowy na płycie głównej g915 z ICH6?

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim obecnym i potencjalnym nabywcom karty Asus HD3450 chcę zwrócić uwagę na jedną rzecz. Otóż po miesiącu bezbolesnego użytkowania tej karty, dzisiaj (całkiem przypadkowo) zauważyłem, że w Catalyst Control Center w ustawieniach Ati Overdrive wyświetla mi się bardzo wysoka temperatura GPU - 84 stopnie C przy praktycznie zerowym obciążeniu procka i fabrycznie ustawionych zegarach 600 MHz GPU i 800 MHz Memory. Zacząłem się zastanawiać o co kamman, ponieważ gdy kupiłem tę kartę, to z tego co pamiętałem, miałem temperaturę 51-54 C. Po 10 minutach pracy komputera temperatura skoczyła do 90 stopni C a po przetestowaniu kilku ustawień z overclockiem, częstotliwości procka i pamięci było już ponad 100 stopni C. Nie dało się nic więcej wyciągnąć z karty na zwiększonych zegarach ponieważ karta nie przechodziła testu, mało tego nie przechodziła testu na fabrycznych ustawieniach. Pomyślałem, że może coś jest nie tak z czujnikiem temperatury i postanowiłem wyjąć kartę z kompa żeby ją obejrzeć. Oczywiście nie dostrzegłem nic niepokojącego aż do momentu zdjęcia radiatora. Okazało się, że na spodzie radiatora, owszem jest jakaś żółta gumiasta substancja, która ma odprowadzać ciepło, ale w tym najważniejszym miejscu styku procka i radiatora ta substancja jakby wyparowała - czyli po tym żółtym czymś została tylko obwódka, która nie stykała tych elementów. Niewiele myśląc, wygrzebałem z szafy pastę artic silver, którą kupiłem kiedyś do mojej starej karty i po zeskrobaniu resztek tego żółtego dziadostwa z procka, nałożyłem cienką warstę pasty i zamocowałem radiator. Efekt zaraz po włączeniu komputera - temperatura 40 stopni C, a po kilkunastu minutach, w trakcie których zalogowałem się na to forum i napisałem do Was tego posta - temperatura oscyluje pomiędzy 48 a 50 stopni. Wnioski niech każdy wyciągnie sam. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamowilem HD 4350, ale jestem troche nie na czasie i mam 2 pytanka ;)

Mianowicie czy przy zastosowaniu przejsciowki dvi => hdmi bede mial dzwiek w telewizorze (chodzi oczywiscie o filmy) ? I jak to jest z tym dekodowaniem x264... pamietam, ze kiedys dzialalo to jedynie na viscie. Czy naprawili to i bedzie normalnie smigalo na windowsie xp z sp3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy do płynnego odtwarzania "filmów" HD (głównie 720p, 1080i) przy kompie zbudowanym na Athlonie XP 2000+; 768 MB ramu wystarczy taka karta ? (AGP) czy jakieś inne radzicie ?

Ja mam problem z odtwarzaniem. O ile 720p to idzie o tyle 1080p już tnie tak, że nie da się oglądać. Nie miałem nic 1080i.

Jednak myślę, że to problem kodeków lub za słabego zintegrowanego układu dźwiękowego, mocno przestarzałego. Mam zamiar kupić kartę dźwiękową i wtedy zobaczę czy coś się zmieni.

co ciekawe filmy tnie a proc ani ram ani karta graficzna nie są obciążone w pełni :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z odtwarzaniem. O ile 720p to idzie o tyle 1080p już tnie tak, że nie da się oglądać. Nie miałem nic 1080i.

Jednak myślę, że to problem kodeków lub za słabego zintegrowanego układu dźwiękowego, mocno przestarzałego. Mam zamiar kupić kartę dźwiękową i wtedy zobaczę czy coś się zmieni.

co ciekawe filmy tnie a proc ani ram ani karta graficzna nie są obciążone w pełni :blink:

Dzięki za odpowiedź - choć muszę przyznać, że mnie zmartwiłeś - przecież Twój procesor powinien być znacznie bardziej wydajny - co w takim razie będzie się działo na Athlonie XP 2000+ (1667 MHz) ?

Z drugiej strony w tym momencie (przy karcie ati 9200se) filmy 720p idą bez większych problemów ... 1080 juz nie bardzo ... a przecież ta stareńka karta w niczym nie pomaga procesorowi - dekodowanie idzie programowo - może u Ciebie nie zadziałało wspomaganie przez kartę ???

Edytowane przez Vonda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź - choć muszę przyznać, że mnie zmartwiłeś - przecież Twój procesor powinien być znacznie bardziej wydajny - co w takim razie będzie się działo na Athlonie XP 2000+ (1667 MHz) ?

Z drugiej strony w tym momencie (przy karcie ati 9200se) filmy 720p idą bez większych problemów ... 1080 juz nie bardzo ... a przecież ta stareńka karta w niczym nie pomaga procesorowi - dekodowanie idzie programowo - może u Ciebie nie zadziałało wspomaganie przez kartę ???

Więcej osób odpytaj, szczególnie z athlonami, ale wydaje mi się, że PIV był na tyle kiepski w multimediach, że AMD'ek wcale nie musi być gorszy w tego typu aplikacjach.

Tak czy owak, jeżeli ta karta nie da ci wystarczającego wsparcia do filmów, to inna też ci tego nie da, wszystkie mają te same możliwości, albo mniejsze. Nawet taki ATI 2900 będzie słabszy do filmów niż ten 3450 (już 2400 lub 2600 są lepsze niż 2900 bo mają wsparcie o 2900 nie ma).

 

Edit:Po instalacji najnowszej edycji allplayera 3.6 i ściągnięciu wszystkich sterowników z płatnego serwera marbit co kosztowało 3,60zł .mkv zaczął odtwarzać płynnie w wersji 720p. Nie ma problemów, ale 1080p nadal tnie.

Sprawdziłem 1080p właśnie i o dziwo film leci ładnie. Co prawda przy otwieraniu małe problemy ale odtwarza bez wcięć.

Jednak co bardziej dynamiczne sceny 1080p zacina, potem prawidłowo wraca do dobrego punktu.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej osób odpytaj, szczególnie z athlonami, ale wydaje mi się, że PIV był na tyle kiepski w multimediach, że AMD'ek wcale nie musi być gorszy w tego typu aplikacjach.

Tak czy owak, jeżeli ta karta nie da ci wystarczającego wsparcia do filmów, to inna też ci tego nie da, wszystkie mają te same możliwości, albo mniejsze. Nawet taki ATI 2900 będzie słabszy do filmów niż ten 3450 (już 2400 lub 2600 są lepsze niż 2900 bo mają wsparcie o 2900 nie ma).

 

Edit:Po instalacji najnowszej edycji allplayera 3.6 i ściągnięciu wszystkich sterowników z płatnego serwera marbit co kosztowało 3,60zł .mkv zaczął odtwarzać płynnie w wersji 720p. Nie ma problemów, ale 1080p nadal tnie.

Sprawdziłem 1080p właśnie i o dziwo film leci ładnie. Co prawda przy otwieraniu małe problemy ale odtwarza bez wcięć.

Jednak co bardziej dynamiczne sceny 1080p zacina, potem prawidłowo wraca do dobrego punktu.

A próbowałeś: "odtwarzać przy pomocy media player classic z dekoderem Core AVC PRO" ? Tak mi poradzono tutaj: http://www.audiostereo.pl/Odtwarzanie_film...tera_36600.html ale na razie nie mam jak zweryfikować - może u Ciebie pomoże ? Ktoś tam pisze tez o problemach z wspomaganiem dekodowania przez kartę przy filmach z napisami:

"Kupiłem kartę ATI RADEON HD3450, sprzęt mam słabawy (athalon 1,7 512 ram) problem polega na tym że przy odtwarzaniu filmu z napisami film tnie się i rozjeżdża, obciążenie procesora 100 %, natomiast przy odtwarzaniu samego filmu wszystko jest ok, płynnie i bezproblemowo(obciążenie procesora ok 10-20 %). Wnioskuję z tego że jeżeli film jest z napisami to nie działa dopalanie karty i moja inwestycja w kartę była chybiona."

Edytowane przez Vonda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MPC używałem, nie dawał rewelacyjnych wyników. Teraz głównie oglądam DVD na testowym PoweDVD i jest bardzo dobrze. MKV Na allplayer albo WMP i tez jest dobrze, ale bez napisów a za to z lektorem lub w oryginale. Wszystkie mkv 720p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko: Który producent dorzuca do karty szyne do obudów LP?? Składam MediaCenter w takie budzie i będzie mi to potrzebne a oryginalnej po prostu nie chce mi się przerabiać.

Asus EAH3450, ktorego kiedys kupilem jako proteze w miejsce padnietej 3870X2, ma w zestawie sledzia do obudow slim. Inna sprawa, ze obecnie zakup tej karty inaczej jak z drugiej reki za cwierc ceny nie ma najmniejszego sensu, jej wspolczesne odpowiedniki sa mocniejsze zachowujac ta sama emisje ciepla i pobor pradu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...