Skocz do zawartości
SkyKon

Nowe Czesci- Prośba O Pomoc W Ocenie Zestawu.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry chcialbym sie dowiedziedziec czy te czesci które bede mial beda dobre do o/c

 

Asus p5k premium , Intel Core 2 Duo E4500 2.2ghz , nad obudowa sie zastanawiam jeszcze. , Ezcool 600W ATX , OCZ 2GB 2x 1gb DDR2 800 , wd 120gb , 2x antec 92 mm , LG CD/DVD-rw , kiedys kupie scythe samurai-a.

 

i czy mógłby mi ktoś napisać ile najwięcej mhz mogę podkręcić na takim chłodzeniu? i czy ktoś może mi jeszcze napisać jak? ;]

 

 

grafika nvidia geforce 8400 gs kiedyś pomyślę nad inną

 

 

 

Najbardziej rażące błędy poprawione przez moderatora

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU z serii E4xxx to pomyłka. Lepiej bierz coś z serii E21xx.

 

No i słownik by się przydał :wink: .

 

I nie zrozum mnie źle ale pytania typu: "i czy mógłby mi ktoś napisać ile najwięcej mhz mogę podkręcić na takim chłodzeniu..." lepiej zachowaj dla siebie :wink: .

 

Co do poradnika jak O/C C2D to: link.

Edytowane przez -brutal1ty-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek weź E2160 i go ładnie wykręć. Czy potrzebna Ci aż taka droga płyta główna (ale to już oczywiście wedle uznanie czy tyle chcesz wydać). Ja bym trochę zaoszczędził i wziął trochę lepszą grafikę (no chyba, ze nie grasz). Weź też większy dysk trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może mi ktoś powiedzieć który będzie wydajniejszy bez kręcenia albo który jest lepszy !

 

ten

 

http://www.yoyotech.co.uk/product_info.php...62d9dd07f49cbdf

 

czy ten

 

 

http://www.yoyotech.co.uk/product_info.php...62d9dd07f49cbdf

 

 

a jak waszym zdaniem są kiepskie to znajdźcie mi jakiegoś dobrego

na tej stronce;]

 

http://www.yoyotech.co.uk/

 

 

sry to jest ten drugi procek ;p

 

http://www.yoyotech.co.uk/product_info.php...249235f76542c89

Edytowane przez SkyKon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. SkyKon forum to nie śmietnik. Przyłóż się trochę do zakładania tematu jak już to robisz.

Po 1. Nazwa jest nieodpowiednia. Musi być precyzyjna, żeby bez wchodzenia do tematu mniej-więcej było wiadomo o co chodzi.

Po 2. Estetyka/ortografia. Twoje posty ciężko się czyta a "ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ktury" i "żeczy" nie musze komentować. Do tego jeszcze masz w pierwszym poście cytat z samego siebie.

Po 3. Ile mogę podkręcić na tym chłodzeniu to nielubiane pytanie tutaj, a "jak?", to poczytaj albo sam sprawdź jak będziesz miał sprzęt, bo to banalne, odpowiem Ci jeszcze ile możesz podkręcić, żebyś wiedział na pzyszłość: Nie wiadomo dokładnie bo każdy proc inaczej idzie. ale możesz liczyć na coś w okolicach 2.7-3.2ghz.

 

To będzie 10%, żebyś pamiętał. Nowy jesteś więc idź i nie grzesz więcej. ;-) Pozdrawiam.

 

A teraz co do zestawu:

 

E2160. I tak po oc obu z nich nie ma między nimi prawie żadnej różnicy w wydajności, więc tańszy jest lepszy.

 

PŁYTA: P5k premium będzie ok, ale ABIT IP35 PRO będzie jeszcze bardziej ok i jego polecam. (ale koniecznie pro) choc i tak mozesz oszczedzic i kupic ABITA IP35 (nie ip35-e!) gigabyte P35-DS3/DS3R albo Asusa P5K PRO

ram ok

GRAFIKA: 8400GS to totalna porażka. nie nada się do niczego Weź conajmniej geforce'a 8600gt (choć on i tak już jest za wolny w tej chwili), a jak masz pieniądze, to weź 8800gt (duuużo szybszy od 8600gt) a jak masz trochę mniej to Radeona 3850 (wciąż dużo szybszy od 8600gt ale też trochę wolniejszy od 8800gt) Jeśli możesz tam znaleźć geforce'a 8800GS to bierz go w ciemno, a jeśli możesz poczekać troszkę na geforce'a 9600gt który za tydzien-2 będzie w sprzedaży to to zrób.

 

Nie bierz dysku wd chyba ze 160gb (ale koniecznie z nowej serii AAJS) jak takiego nie ma to weź seagate 160gb

 

Ogólnie kupiłbym słabszy procek i płytę główną, olał chłodzenie i pierdółki, a dołożył do karty graficznej, bo inaczej nawet jak będziesz miał łady komputer to nie będziesz go lubił jak ci się gry będą cięły.

 

EDIT:

Grzechu dzięki.

Co do zestawu który zaproponowałeś to dobry, ale ma być z konretnego sklepu i to z UK więc o takie części będzie ciężko.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

ABITA P5K PRO

Oj Sysaczku Asusa a nie Abita :>

 

Foxconn P35A-S

E2160

2x 1024 667 Kingston Elpida

8600GT/8800GS/3850

Modecom MC-350W a nie żadne wynalazki typu 600W za 60zł.

Dysk wszystko od Seagate :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...