Skocz do zawartości
mglysty

Monitor Dla Gracza

Rekomendowane odpowiedzi

to chyba jakieś nieporozumienie :) zaden monitor LCD nie mogł być szybszy od zwykłego CRT, w każdym najprostszym teście np z flagami PPA to widać, mam na myśli zarówno smużenie jak i LAG

Robiłem zdjęcia i ustawiałem migawkę od 1/1000 do 1/250. Wygrywał LCD lub było tak samo.

Inna rzecz, że wyjścia były inne. No i oprócz tego mała sprawa. Samsung zepsuty troszkę dlatego zmieniłem monitor. Po pewnym czasie mi się zwęża obraz. Ale nie wiem czy to jest powód. Skąd więc tyle remisów? Zobacz na testy, niektóre LCD mają laga rzędu milisekund, a wiadomo, że B2403WS jest 6 bitowym monitorkiem, a te przeważnie są szybkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem zdjęcia i ustawiałem migawkę od 1/1000 do 1/250. Wygrywał LCD lub było tak samo.

Inna rzecz, że wyjścia były inne. No i oprócz tego mała sprawa. Samsung zepsuty troszkę dlatego zmieniłem monitor. Po pewnym czasie mi się zwęża obraz. Ale nie wiem czy to jest powód. Skąd więc tyle remisów? Zobacz na testy, niektóre LCD mają laga rzędu milisekund, a wiadomo, że B2403WS jest 6 bitowym monitorkiem, a te przeważnie są szybkie.

ale to pomiar tylko InputLag, nie przeczę ze mogłeś trafić na fotki z takim samym zegarem na obu wyświetlaczach zwłaszcza w przypadku TN gdzie realny IL to 0 do 10ms ale:

-to nie ma nic wspólnego ze smużeniem (czas reakcji plamki <1ms CRT vs ~10ms na LCD o którym ja pisałem)

-nie mogło być fotki w której LCD wyprzedzał CRT

 

nie wiem co miałeś na myśli pisząc: "Co zaskakujące szybsza była Iiyama", jeżeli wyświetliłeś dokładny stoper np http://tft.vanity.dk/inputlag.html i robiłeś fotki obu monitorów to zegar albo miał takie same wskazanie albo na CRT wyprzedzał LCD, innej możliwości nie ma...

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co miałeś na myśli pisząc: "Co zaskakujące szybsza była Iiyama", jeżeli wyświetliłeś dokładny stoper np http://tft.vanity.dk/inputlag.html i robiłeś fotki obu monitorów to zegar albo miał takie same wskazanie albo na CRT wyprzedzał LCD, innej możliwości nie ma...

Dokładnie to mam na myśli, że wygrywał LCD, wiesz mi, wiele przeczytałem na necie o monitorach przed zakupem i jestem sam zdziwiony. Z tej strony zresztą korzystałem. Jedyne wytłumaczenie, że monitor bardziej zepsuty niż mi się wydaje, albo że elektronika w CRT też nie jest najwyższych lotów, ale przecież to świetny monitor ogólnie był. Powiem, że kolory lepsze niż na LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to mam na myśli, że wygrywał LCD, wiesz mi, wiele przeczytałem na necie o monitorach przed zakupem i jestem sam zdziwiony. Z tej strony zresztą korzystałem. Jedyne wytłumaczenie, że monitor bardziej zepsuty niż mi się wydaje, albo że elektronika w CRT też nie jest najwyższych lotów, ale przecież to świetny monitor ogólnie był. Powiem, że kolory lepsze niż na LCD.

to jest niemożliwe:), stan techniczny monitora CRT tez nie ma znaczenia, jedyna możliwość to karta graficzna (ati?) która wprowadza jakieś opóźnienie CRT, albo ustawienie np vsynca w sterach, najlepiej zamieniać miejscami podłączenia i testować ponownie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja też chciałbym zobaczyć te fotki :)

 

(ja mogę dołączyć swoje fotki z własnych pomiarów IL rożnych monitorów które miałem na rożnych matrycach, w żadnym przypadku CRT nie opóźniał się za LCD)

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo, oto zdjęcia:

post-4863-1203706414_thumb.jpg post-4863-1203706468_thumb.jpg

post-4863-1203706482_thumb.jpg post-4863-1203706494_thumb.jpg

post-4863-1203706504_thumb.jpg

Jak mówiłem, część była ta sama, a w części wygrywał LCD. CRT ani razu nie wygrał. CRT miałem podpięte do wyjścia analogowego, LCD do DVI. Nie wiem też co ma z tym Vsync wspólnego skoro pomiar w trybie 2D. Zresztą i tak wyłączone.

Może jeszcze potestuję jutro albo pojutrze, na razie nie chce mi się go wnosić na biurko. Wiecie jakie to ciężkie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mówiłem, część była ta sama, a w części wygrywał LCD.

bo ja tu nie widzę fotki na której WYGRAŁ LCD :)

 

na pierwszych 2 fotkach na LCD OPÓŹNIA się za CRTkiem, dokładniej: na CRT jest już czas 954 podczas gdy LCD wyświetla dopiero 938ms czyli róznica DOKŁADNIE 16ms=1klatka pózniej od CRT

 

Drugie zdjęcie to różnica już ~31ms czyli IIYAMA 24" wyświetla obraz 2 klatki później od CRT

 

tak myślałem że źle interpretujesz wyniki ...

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz rację, coś mi głupiego do głowy strzeliło... Na usprawiedliwienie dodam, że mnie głowa cały dzień boli jak diabli... :P

A co najciekawsze to oglądałem sobie teraz film i ten sam wniosek mi do głowy przyszedł...

Przepraszam za wprowadzanie w błąd, moje pierwsze testy w ten sposób... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem Iiyame 2201...

troche chyba z pospiechu bo nie mogłem sie doczekać

chciałem Samsunga 226BW ale po sprawdzeniu kilku sklepów i menu serwisowych gdzie sie dało nie natknalem sie na matryce Samsunga... miałem juz dośc tego szukania...

na dodatek w ostatnim sklepie sprzedawca poinformował mnie ze od pol roku już nie da sie rozszyfrowac rodzaju matrycy w Samsungach

stad decyszja o Iiyamie - w sumie miałem ochote na HP2207 ale po kiego ch... kleja tam tą blyszczaca folie?! co to za pomysł? sztuczne poprawianie niedoskonalości matrycy - czymś co wkur... ludzi bo jak odbicia i refleksy maja nie wkur...?

fajny byl nawet Philipsiak 22 cos tam z 8...

no ale kupiłem Iiyame - goście w sklepie zachwalali - choc mogli mi sprzeać drozsze modele...

moje wrazenia co do Iiyamy:

1. obudowa i podstawka - tragedia... plastik do du... wszystko źle spasowane - normalnie jak jakaś manta albo inny najtańszy badziew - normalnie wstyd to stawiac na stoliku...

2. podswietlenie - tragedia - strasznie nierówne - brat ma Samsunga 204B choć tutaj jest bez rewelacji to w Iiyamie jest gorzej

3. menu - masakryczna tragedia - trzeba to zobaczyc ...a potem sie załamac... na dodatek zero funkcji zmiany rodzaju konfiguracji w zaleznosci od tego co sie na kompie w danej chwili robi... - no chodzi mi o profile

obraz - nawet spoko - kąty bez reweli jak to TN - duzo nie grałem ale jak na razie smuzenia nie zauwazyłem

moze bedzie nie tak źle...

może ktoś wie jak to ustawić czy skalibrować zeby sie dało pracować? - bo troche sie przyłamałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...