Skocz do zawartości
IGI

Jaki Cichy Wentyl 140 Mm ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Widziałem już kiedyś podobny temat, ale ponieważ na rynku cięgle się coś dzieje to założyłem nowy :).

 

Jak w temacie - jaki kupić cichy wentyl 140 mm do podmiany oryginalnego w hk350ap gdyż w tym momencie jest to najgłośniejszy wentyl w moim zestawie.

 

Zależy mi na czymś co będzie miało podobny przepływ ale jednocześnie będzie cichutkie ;).

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja się podłączam :D

 

Obadałem już trochę temat, i wydaje mi się że Evercool Scorpion będzie najlepszym wyjściem. Martwi tylko łożysko ślizgowe... A dopiero Zaward za 60-70zł ma kulki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o głośność :rolleyes:

 

Miałem na myśli trwałośc takiego łożyska. Jak wiadomo, łozyska ślizgowe bez porównania szybciej zużywają się od kulkowych i zaczynają (raz szybciej, raz dłużej to trwa) hałasować kiedy wentyl pracuje w poziome.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o głośność :rolleyes:

 

Miałem na myśli trwałośc takiego łożyska. Jak wiadomo, łozyska ślizgowe bez porównania szybciej zużywają się od kulkowych i zaczynają (raz szybciej, raz dłużej to trwa) hałasować kiedy wentyl pracuje w poziome.

Tak, ale jak zmienisz na drugi z kulkowym to co da ten fan swap? Równie dobrze można manualnie obniżyć obroty standardowego wentyla. Te kilkanaście złociszych jest warte wydania raz na jakiś czas (rok) czy tam ile na wentyl ślizgowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jest jeszcze jedna kwestia - ten oryginalny nie ma głośnego łożyska tylko po prostu szumi w upierdliwy sposób, i nie chciałbym żeby się okazało że ten ślizgowy evercool jest tak samo głośny :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie chodzi o łożysko, tylko o szum jaki powoduje swoim ogromnym przepływem... Wystarczu przyłożyć rękę pod grill zasilacza i z tyłu przyłożyć do tej kratki i widać co jest powodem hałasu... Gdyby się dało jakoś skręcić niżej ten wentyl to byłoby git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale jak zmienisz na drugi z kulkowym to co da ten fan swap? Równie dobrze można manualnie obniżyć obroty standardowego wentyla. Te kilkanaście złociszych jest warte wydania raz na jakiś czas (rok) czy tam ile na wentyl ślizgowy

Dlatego właśnie wymyślono łożyska olejowe i tym podobne. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wewnątrz zasilaczy zazwyczaj plomb nie ma, przynajmniej ja się nie spotkałem, zawsze są tak jak u mnie widzisz na śrubach lub łączeniach blachy.

Co do kabli zasilających również zależy od wentylatora. W moim huntkey'u jest wtyczka 3pin, wypiąłem stary podpiąłem nowy, ale była zalana czerwonym silikonem. Zazwyczaj jednak są kable lutowane i wymiana równa się w 100% z utratą gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten byłby dobry do Huntkey'a http://allegro.pl/item321672699_acutake_fa...an_14_9_db.html ?, bo ten seryjny wentyl coś się głośny ostatnio zrobił...

Słabo wieje, ale za to jest cichuteńki, przy 7 v jest zagłuszany przez barke 7200.9, na 12v już dosyć znacznie go słyszę...

Po za tym masz topic założony o tych wentylach ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...