Skocz do zawartości
karwal128

Ge-force 7300gt Ddr3, Galaxy Czy Palit ?

Rekomendowane odpowiedzi

Galaxy (230zł z przesyłką)}

 

http://allegro.pl/item309699694_galaxy7300...0_1400_box.html

 

- Taktowanie rdzenia [MHz 500 MHz]

- Taktowanie pamięci [MHz 1400MHz]

- Taktowanie RAMDAC [MHz 400 MHz]

- Pamięci 256MB DDR3

 

 

Palit (215 zł z przesyłka)

 

http://allegro.pl/item312607061_palit_gf_7...s_400_1000.html

 

- Pamięci 256MB DDR3

- Taktowanie rdzenia [400 Mhz]

- Taktowanie pamięci [1000MHz]

- Taktowanie RAMDAC [400 MHz]

 

więcej danych nie znam. Którą kartę wybrać Galaxy ma lepsze taktowanie rdzenia i pamięci, wszyscy chwalą palita, galaxy tez dobry. W podkręcanie bawić sie nie będę. Która karta jest wydajniejsza? jest może jakiś test na necie ?. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam Galaxy (nie zalman) wersja "Premium" ... takty 500/1400 , bez zastanowienia wykręciłem na 600/1600 ...od tygodnia śmiga jak nigdy nic ;]

tylko ten wiatrak jak suszarka

 

w przypadku obu kart firma nie ma znaczenia (obie są dobre), główna role odgrywa tu taktowanie i na chłopski rozum tam gdzie wyższe tam wyzsza wydajność

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam Galaxy (nie zalman) wersja "Premium" ... takty 500/1400 , bez zastanowienia wykręciłem na 600/1600 ...od tygodnia śmiga jak nigdy nic ;]

tylko ten wiatrak jak suszarka

 

w przypadku obu kart firma nie ma znaczenia (obie są dobre), główna role odgrywa tu taktowanie i na chłopski rozum tam gdzie wyższe tam wyzsza wydajność

Dlatego Zalman > Suszarka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego Zalman > Suszarka :D

teraz już nie sprzedają tych wersji z zalmanem, a jak ktoś chce to można kupić chłodzenie osobno (jakieś 40zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Ja miałem z wentylkiem od Galaxy (7300GT) i kiedyś od Zalmana (6600GE), skręcone na 15-30% głośne nie były, natomiast wentylek od Galaxy na 100% to był strasznie głośny :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze cena jest dość duża. Powinna wynosic ok 180zł. Ja za swojego Palita wersja Sonic dałem w październiku 2007 190,00zł.

Ja polecam Palita. Dokręciłem go z 500/1000 do 600/1800, a to pewnie nie wszystko, ale mi to styka bo mało gram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Widzę, że większość z was nawet nie raczyła spojrzeć, że kolega szuka karty AGP ;)

2. Z zalmanami to już chyba tylko używki.

3. Pality często widuje po sklepach na czerwonym PCB z czarnym radiarorem.

4. Galaxy 7300GT 500/1400 będzie wiadomo lepszy bez OC od Palita 400/1000. No i poza tym tańszy jest ;]

 

Więc Galaxiak 7300GT wg. mnie.

albo...

Powalcz na alledrogo o Palita 7600GS.

Ja parę dni temu kupiłem 7600GS za 200zł + 8zł wysyłka. Więc patrząc na ceny 7300 to chyba warto ;)

 

P.S. Przypomnę tylko, że ceny AGP są "nieco" większe od PCI-E. ;)

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Widzę, że większość z was nawet nie raczyła spojrzeć, że kolega szuka karty AGP ;)

2. Z zalmanami to już chyba tylko używki.

3. Pality często widuje po sklepach na czerwonym PCB z czarnym radiarorem.

4. Galaxy 7300GT 500/1400 będzie wiadomo lepszy bez OC od Palita 400/1000. No i poza tym tańszy jest ;]

 

Więc Galaxiak 7300GT wg. mnie.

albo...

Powalcz na alledrogo o Palita 7600GS.

Ja parę dni temu kupiłem 7600GS za 200zł + 8zł wysyłka. Więc patrząc na ceny 7300 to chyba warto ;)

 

P.S. Przypomnę tylko, że ceny AGP są "nieco" większe od PCI-E. ;)

mam tego Galaxy 7300GT z 1,2 ns i 256mb pamieci DDR3 w 03 marku marku robi 13 tys(zalezy od proca 13 tys a kolega z pure pc mial na nim 17 tys 03 marku :)) ja na niekreconej grafice mialem blisko 12 tys :)chlodzeneie mam od galaxy:)jesli chcesz to mgoe Ci sprzedac bo przesiadam sie na 8800GT badz 9600GT jeszcze niewiem(zalezy jaka cena bedzie 9600GT) tzn jesli masz PCI - EXPRES:P

Edytowane przez vipkrzych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się dołączę.W przyszłym tygodniu chcę kupić 7300GT, i już nie wiem,którą mam brać.Na początku pewnikiem był właśnie 7300GT Galaxy z zalmanem.Jednak poczytałem trochę o nim, i wiele osób pisze,że jest głośny.A że dla mnie bardzo ważna jest cisza,zastanawiam się nad gorszą wersją ,chłodzoną pasywnie,na pamięciach DDR2,np czymś takim:link

Trochę mam już mętlik w głowie.

Proszę,doradzcie coś.A może kupić tego galaxy i wsadzić na niego Accelero S2?(tutaj znowu zastanawiam się,czy warto dawać za chłodzenie 60zł do takiej karty)Już sam nie wiem co wybrać.Kartę chciałbym podkręcić,ale bez podnoszenia napięcia(czyt. hardcorowego OC nie będzie)

Ten przyszły 7300GT będzie współpracował z takim sprzętem:Sempron 2600+ (s.754),oraz 1GB ram ddr 400,oraz na zasilaczu Delta DSP 300W.

Oczywiście nie łudzę się że zagram w nowe gry,ale w kilka starszych,na średnich detalach (i płynnie) mam zamiar zagrać.

Co wybralibyście na moim miejscu?

dzięki za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Chcesz kupić masakryczne padło nadające sie do robienia za kuchenkę? Bierz 7300GT od Galaxy i w windowsie możesz skręcić wiatraczek na 15% i jest cicho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak można regulować jak ci już Grzechu napisał. W windzie będzie cicho, a w 3D i tak grasz chyba z dźwiękiem więc szum lekki przeszkadzać ci nie powinien. Ja obecnie mam palitowy czarny wiejek. Ciche to to nie jest, ale i tak w słuchawkach zawsze gram.

 

No i nawiązując do wcześniejszej wypowiedzi. Tylko DDR3.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim tazie mam jeszcze trzy pytanie:

 

1)Czy ten model jest głośny ?.

2)Czy da się go skręcić jak koledzy mówią ?.

 

http://allegro.pl/item312617789_galaxy_gf7...00_fv_gw24.html

 

3)Czy mając konfiga:

 

Sempron 2500@ 1900MHz

2xKingston KVR400X64C25/512

Seagate 250Gb

 

Będzie widać różnice między kartą Galaxy a Palitem ? (obie kart nie kręcone).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim tazie mam jeszcze trzy pytanie:

 

1)Czy ten model jest głośny ?.

2)Czy da się go skręcić jak koledzy mówią ?.

 

http://allegro.pl/item312617789_galaxy_gf7...00_fv_gw24.html

1- tak, na 100% możliwości wiatrak dość szumi.

2-nie czytasz postów! pisałem że mam ten model i obecnie pracuje z zegarami: 625/1680

 

to tylko 200zł i niewiadomo czego nie oczekuj

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie też mam.Jeśli nie będę podkręcał hardcorowo,to czy warto brać te na pamięciach 1,2ns,czy lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> na wolniejszych 1,4ns?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie też mam.Jeśli nie będę podkręcał hardcorowo,to czy warto brać te na pamięciach 1,2ns,czy lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> na wolniejszych 1,4ns?

że tak powiem... jeden pies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim zalman edition wiatrak pod windą skręcałem na taką prędkość żeby był w stanie się sam zakręcić (około 13%) - tempy nie przekraczały 45 stopni.

W grach miałem na 40 % i tempy osiągały do 55 stopni i było cicho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co za problem ustawić go na 25%? Napewno tempy nie wzrosły ci drastycznie a cicho pewnie jest nieporównywalnie :wink: Pocieszę Cię że Zalman na Galaxy jest wcale nie lepszy...już na 50-60% to suszarka jak nie wiem....dopiero skręcenie obrotów na 25% sprawia że jest cicho ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...