Skocz do zawartości
Wolflang

Komputer Htpc / Media Center

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zamierzam złożyć sobie taki komputer. Ma służyć głównie do odtwarzania filmów, teraz DVD a w niedalekiej już w sumie przyszłości HD.

Co do konfiguracji tego komputera najważniejszym kryterium jest cisza. Cały zestaw będzie podłączony do telewizora LCD Full HD i do amplitunera - oba te sprzęty mają wejścia HDMI. Trochę poczytałem, trochę poszukałem i złóżyłem taką konfigurację:

 

Płyta główna: Gigabyte GA-MA69GM-S2H ATI x1250, HDMI, AC889a - 200 zł

Procesor: AMD Sempron LE-1100 - 113 zł

Chłodzenie: Scythe Ninja Mini - 128 zł

Obudowa: NOX Media Black Imon - 380 zł

Zasilanie:PicoPSU 120W + Przetwornica 220/12V 110W - razem 400 zł

Dysk twardy: WD Caviar Green Power 500GB SATA - 497 zł

Pamięć: GoodRam DDR2 512MB 800MHz - 36 zł

Napęd: Pioneer DVR-212D SATA - 102 zł

 

Ceny orientacyjne tylko - wzięte z tych sklepów do których podałem linki.

 

Chcę żeby ta konfiguracja działała bez wentylatorów i wydaje mi się że ma spore szanse na to.

Dysk wybrałem WD Gree Power ponieważ czytałem że są ciche i pobierają mało prądu. Dlatego też wybrałem platformę AMD - ten Sempron zużywa 45W - Celerony biorą bodajże 65W. Napęd DVD zmienie ja Blue-Ray jak ceny spadną.

Na wydajności zestawu nie zależy mi bardzo - grał w gierki nie będę a jako system postawie Linuksa. A wydaje mi się że filmy Full HD będą bez problemu na tym bujać. Jeżeli się mylę proszę o sprostowanie.

Mam tylko pytanie odnośnie poboru mocy - zmieści się to w tych 120W?

 

A może ktoś ma już doświadczenia z budowaniem takiego komputera? W takim razie proszę o jakieś wskazówki i podpowiedzi. Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

Zapraszam do dyskusji (:

 

Pozdrowionka

Edytowane przez Wolflang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wydaje mi się że filmy Full HD będą bez problemu na tym bujać.

Według mnie niestety będzie z tym problem bo u mnie na kompie FullHD jest w miare płynne ale wykorzystanie procka cały czas koło 80% a przecież komp sporo lepszy od tego który zamierzasz kupić.

Chyba że są jakieś programy które obniżają zapotrzebowanie na moc ?

Czekaj na odpowiedzi innych którzy może mieli z tą grafą do czynienia choć to integra to ja nie wiem . Z ciekawością będe śledził ten wątek bo sam zrobiłbym sobie taki bezgłośny PC :)

 

A wiesz gdzieś czytałęm że INTEL ma coś takiego wypuślić taką platforme z procem chłodzonym pasywnie i grafą która da rede FullHD i niby tanio ale kiedy to już nie pamietam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten procek dostanie czkawki. Mój PDC @3.0ghz przy filmach 1080p jest obciążony w ok50%.

Obudowa rzecz gustu. Ta , którą wybrałeś jest ok.

Jeżeli AM2 to zmień procka.

Jeżli intel to generalnie polecam to co mam w podpisie.

 

PS. Kup normalny zasilacz. Bequiet SP lub P7 ew Seasonic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, a gdzie karta muzyczna i grafika (obsługujące standard hdmi) ?

 

chcesz dźwięk HD z najgorszej integry jakim jest kodek Realtek ?

 

jeszcze ten sempron do fullHD, litości ....

 

kolejna sprawa ilość RAM, ten PC musi działać pod jakimś systemem a Ty chcesz kupić jedynie 512mb, jak składasz maszyne z myślą o HDTV to Twoja konfiguracja odpada na samym początku.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeżli intel to generalnie polecam to co mam w podpisie.

No właśnie myślałem o tej płytce i procku Dual Core e2140 bo preferuję zdecydowanie Intela - tylko procek bierze o 20W energii więcej od tych AMD. Napisz mi - ta płyta posiada złącze HDMI? Bo w opisie jest napisane że ma złącze do podłączenia adaptera - ale nie mogę znaleźć czy takowy adapter jest w zestawie. No i jakie wyjścia audio ma?

 

Pozdrowionka

Edytowane przez Wolflang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens media centera ? bo właśnie myślałem nad tym czymś ale chyba wole kupić TV + DVD. Jedno co mnie zniechęca to żeby oglądać muszę czekać aż sie to dziadostwo włączy a tak to pyk w TV i leci :D

Edytowane przez wegorz91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcesz cisze, full HD, bluray, kup playstation3 ... cena 1500zł - to jest własnie media center

 

bo narazie, bez obrazy ale ten zestaw pc jako MC to parodia

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jaki jest sens media centera ? bo właśnie myślałem nad tym czymś ale chyba wole kupić TV + DVD. Jedno co mnie zniechęca to żeby oglądać muszę czekać aż sie to dziadostwo włączy a tak to pyk w TV i leci :D

A no taki że możesz sobie kolekcje filmów i muzyki przechowywać na HDD. Zawsze mogę coś do niego dołożyć albo wymienić - ot chociażby napęd DVD na Blue-Ray. A po za tym to zawsze jest dodatkowy komputer w domu - w tej chwili mamy i żeby się do niego dostać muszę spacyfikować dziecko i żonę (:

Ale dość - proszę - nie podejmujmy w tym temacie dyskusji o sensie komputera HTPC. Podyskutujmy o optymalnej konfiguracji takowego.

 

Pozdrowionka

 

Witam

 

bo narazie, bez obrazy ale ten zestaw pc jako MC to parodia

No właśnie dlatego założyłem ten temat. Nie wiem jaka moc jest potrzebna do odtwarzania filmów w trybie Full HD - więc wsadziłem najsłabszy procek.

 

Czekam na dalsze wskazówki i podpowiedzi.

 

Pozdrowionka

 

p.s. Złą płytę podałem - wyedytowałem pierwszego posta - chodzi o płytę S2H a nie S2

Edytowane przez Wolflang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat to jest najlepsza integra na rynku i gra całkiem dobrze.

Realtek zawsze miał i ma problemy z tonami niskimi, zamiast basu masz coś w rodzaju buczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

No właśnie myślałem o tej płytce i procku Dual Core e2140 bo preferuję zdecydowanie Intela - tylko procek bierze o 20W energii więcej od tych AMD. Napisz mi - ta płyta posiada złącze HDMI? Bo w opisie jest napisane że ma złącze do podłączenia adaptera - ale nie mogę znaleźć czy takowy adapter jest w zestawie. No i jakie wyjścia audio ma?

 

Pozdrowionka

Może od tego semprona jest cieplejszy ale napewno mniej papu potrzebuje niż x2 od amd.

 

Płyta nie posiada złącza hdmi. Jest możliwość podłączenia specjalnego adaptera hdmi (tylko nie widziałem go w PL, ale szczerzemówiąc to specjalnie go nie szukałem). Ewentualnie możesz pomyśleć o najtańszej grafie ze złączem hdmi - max 150zł.

Audio śledź z spdif za 20zł.

 

Możesz kupić droższego Asusa G45 z hdmi i spdif, ale uważam , że dokładnie za tą różnicę w cenie kupisz zewnętrzną grafę np 2400pro i sledzia spdif.

Do tego e2140 lub e2160.

 

Realtek zawsze miał i ma problemy z tonami niskimi, zamiast basu masz coś w rodzaju buczenia

Te problemy ma każda integra. Nie przeczę temu. Ja tylko napisałem , że wg testów jest jedna z lepszych (jak nie najlepsza ) integra na rynku.

 

chcesz cisze, full HD, bluray, kup playstation3 ... cena 1500zł - to jest własnie media center

 

bo narazie, bez obrazy ale ten zestaw pc jako MC to parodia

Jaki jest sens media centera ? bo właśnie myślałem nad tym czymś ale chyba wole kupić TV + DVD. Jedno co mnie zniechęca to żeby oglądać muszę czekać aż sie to dziadostwo włączy a tak to pyk w TV i leci :D

Nie zgadzam się z wami.

Odpowiedznio duży dysk i można cieszyć się filmami HD oraz muzą bez szukania płytek. Pozatym nie trzeba inwestować w drogie odtwarzacze blueray. Poza tym zostaje zawsze komp do użytku.

Co więcej można kompa jeszcze pod dobry amplituner podpiąć i delektować się muzą.

I to wszystko bez odtwarzaczy, PS3 i innych dodatków.

Oczywiście każdy może mieć inne podejście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do obrazu i dźwięku HD, kup jakąś chłodzoną pasywnie (chcesz mieć ciszę) Ati HD 2400/2600 pcie, karta potrafi w dużej mierze odciążyć CPU podczas wyświetlania filmów HD, jakby tego mało posiada zintegrowany kontroler audio 5.1 [Dolby Digital i DTS] dla HDMI czyli jednym złączem i kablem;] "puścisz" obraz i fonie w cyfrowej jakości.

 

cena 200zł + kupno lepszego kabla DVI-HDMI (140zł) ... chyba że zadowolisz się taniochą za 50 ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

... Ati HD 2400/2600 pcie, karta potrafi w dużej mierze odciążyć CPU podczas wyświetlania filmów HD, jakby tego mało posiada zintegrowany kontroler audio 5.1 [Dolby Digital i DTS] dla HDMI ...

O tego nie wiedziałem. W takim razie to zmienia postać rzeczy. Jako że do budy NOX wejdzie normalna płyta ATX to włożę zestaw ze swojego obecnego komputera: GigaByte GA-8I915P Duo + Intel Pentium 4 630. Do tego dołożę wspomnianego Radeona HD2400 i powinno być w porządku. Tak samo nie będę kombinował z jakimś kosmicznym zasilaniem. Tylko napiszcie proszę, który z wspomnianych zasilaczy (Be-Quiet, Seasonic) jest bardziej cichy? I który ma stałe/regulowane obroty? A może coś innego niż te w okolicach ~200 zł?

 

Pozdrowionka

Edytowane przez Wolflang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z wami.

Odpowiedznio duży dysk i można cieszyć się filmami HD oraz muzą bez szukania płytek. Pozatym nie trzeba inwestować w drogie odtwarzacze blueray. Poza tym zostaje zawsze komp do użytku.

Co więcej można kompa jeszcze pod dobry amplituner podpiąć i delektować się muzą.

I to wszystko bez odtwarzaczy, PS3 i innych dodatków.

Oczywiście każdy może mieć inne podejście.

Ale zakładając że masz jeden komputer w pokoju to budowa MC pod telewizorem jest bez sensu ? bo zawsze można 10m kabli ciągnąć przez pokój :D

 

Montując w MC kartę TV i za chce mi się w nocy oglądać tv to muszę włączyć ten komputer odczekać 4min :D i odpalić tuner, trochę czasochłonne. Są jakieś piloty do "MC" żebym nie musiał mieć klawiatury i myszki żebym wszystko pilotem obsługiwał? bo tak przeżyje 4min z łóżka :D

 

I jeszcze jak ktoś by mi mógł powiedzieć, lepiej kupić do MC monitor jakiś 22-24" czy jakieś TV i podłączyć obraz przez D-sub bo zauważyłem że te tanie tv mają takie wejście, dało by się wyraźnie coś zobaczyć i np gadu przeczytać z daleka ? bo na monitorze mi się udaje

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jak ktoś by mi mógł powiedzieć, lepiej kupić do MC monitor jakiś 22-24" czy jakieś TV i podłączyć obraz przez D-sub bo zauważyłem że te tanie tv mają takie wejście, dało by się wyraźnie coś zobaczyć i np gadu przeczytać z daleka ? bo na monitorze mi się udaje

 

Pozdro

pewnie że lepiej podłączyć TV ( jednak oczywiście nie do pracy na PC! wg mnie na dłuższą metę jest to niewygodne ) ... praktycznie wszystkie TV lcd mają wejście RGB/DVI (i nie rozumiem co znaczy "tanie", czyli drogie nie mają nic xD ?) ... inne sposoby to karta graficzna z HDCP i kabel HDMI-DVI ...

 

oczywiście powyższa wypowiedz tyczy się oglądania filmów, grania w niektóre gry, w innych przypadkach lepiej mieć monitor by wszystko mieć w zasięgu wzroku, a nie błądzić oczyma po całym ekranie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o takim zestawie jako HTPC:

Asus M2A-VM HDMI (50)

AMD Phenom 9500 SKT AM2+ QUAD CORE CPU + HEATSINK FAN (130)

memory 4GB (50)

500GB SATA 2 Serial Hard Disk Drive 3.5" Samsung 16MB (60)

Pioneer BDC-S02 Blu-Ray Reader Combo DVD±DL Writer SATA (100)

 

W nawiasach cena w funtach.

Obudowy jeszcze nie wybrałem kuszą mnie takie z dotykowym wyswietlaczem LCD ale cena troche wali po głowie jakies 230 funtow. Czy to nie bedzie za głośne ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o takim zestawie jako HTPC:

Asus M2A-VM HDMI (50)

AMD Phenom 9500 SKT AM2+ QUAD CORE CPU + HEATSINK FAN (130)

memory 4GB (50)

500GB SATA 2 Serial Hard Disk Drive 3.5" Samsung 16MB (60)

Pioneer BDC-S02 Blu-Ray Reader Combo DVD±DL Writer SATA (100)

 

W nawiasach cena w funtach.

Obudowy jeszcze nie wybrałem kuszą mnie takie z dotykowym wyswietlaczem LCD ale cena troche wali po głowie jakies 230 funtow. Czy to nie bedzie za głośne ??

Tzw. overkill, lepiej wziąć coś takiego, dużo chłodniejsze i w pełni wystarczające:

 

Core 2 Duo e8200

+ Jakieś chłodzenie typu orb, puszczone pasywnie.

P5E-VM HDMI, lub jakaś inna płyta na 8200 - ten spisze się lepiej niż intelowski G35.

2 x 1gb ocz 800mhz cl.4

Seagate 500GB ES.2 - zdecydowanie cichszy

Pioneer Blu-ray Reder Combo

 

Przed zakupem jednak rozważył bym inną opcje - zakup odtwarzacza sieciowego Dvico Tvix M6500A. Znacznie lepsze rozwiązanie. Jeżeli potrzebujesz więcej info pisz na gg: 2875307

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+ Jakieś chłodzenie typu orb, puszczone pasywnie.

 

Przed zakupem jednak rozważył bym inną opcje - zakup odtwarzacza sieciowego Dvico Tvix M6500A. Znacznie lepsze rozwiązanie. Jeżeli potrzebujesz więcej info pisz na gg: 2875307

Mozesz napisac cos wiecej o tym chlodzeniu - jakis link ?

 

Odtwarzacze sieciowe i inne wynalazki mnie nie interesuja, chce miec kompa w salonie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o takim zestawie jako HTPC:

Asus M2A-VM HDMI (50)

AMD Phenom 9500 SKT AM2+ QUAD CORE CPU + HEATSINK FAN (130)

memory 4GB (50)

500GB SATA 2 Serial Hard Disk Drive 3.5" Samsung 16MB (60)

Pioneer BDC-S02 Blu-Ray Reader Combo DVD±DL Writer SATA (100)

 

W nawiasach cena w funtach.

Obudowy jeszcze nie wybrałem kuszą mnie takie z dotykowym wyswietlaczem LCD ale cena troche wali po głowie jakies 230 funtow. Czy to nie bedzie za głośne ??

Imo

 

AM2+

Gigabyte 780g (ma hdmi + spidf)

procek EE np BE2300 lub 4850e

 

Intel

Gigabyte DS2R (trzeba dokupic śledz spdif ok 20zł)

cpu e2200

grafa z hdmi np hd3450 pasywnie chłodzona

 

Dodatkowo ram 2x2gb choc 2x1gb tez spokojnie wystarczy.

Dysk musi byc duzy min 500gb (1 film HD1080p zajmuje ok 10gb)

Zasiłka enermax pro82+385w

Obudowy do wyboru do koloru. Pełen odjazd to origen s14/s16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy np taki komp jak mam w sigu tylko inny hdd i radek hd3450 dałby rade z filmami fullhd?? oczywiście proc byłby puszczony na min 2,2-2,3 ghz, ewentualnie mogłoby być te 2,6-2,7 jak by nie dawał rady. Bo płyta ma pasywke, na procku tez freezer puszczony na 50% cały czas, a radeon byłby pasywny, na hdd mam skrzynke bitumiczną, no a zasilacz jest całkiem cichy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Odnawiam temat - nie chcę zakładać nowego, skoro nazwa pasuje :wink:

 

Mam zamiar zbudować komputer służący jako odtwarzacz multimedialny tzn. do:

  • słuchania muzyki z CD (wave'y)
  • oglądania filmów z DVD i BluRaya (przyszłość; mam nadzieję nieodległa)
  • przeglądania zdjęć i ich korekty
  • słuchania radia internetowego
  • być może nagrywania programów z TV

No i w związku z tym potrzebuję porady pt. "co kupić" albo raczej "co dokupić do tego co mam". A mam okazję kupić uzywane (całe 3 miesiące; stan idealny):

płyta Abit IX38 QuadGT

procek Intel Dual Core E2160

cooler procka Thermaltake Sonic Tower

RAM Patriot DDR2 4GB Dual 2x2GB 800MHz CL4

grafika Gigabyte GeForce 8600GT 256MB

System to Vista Home Premium.

 

Komputer będzie stał w salonie w zabudowanej szafce na sprzęt RTV. Dźwięk będzie wysyłany S/P DIFem do amplitunera HK AVR 635 który odwali całą "dekoderską" robotę (poza filmami HD). Chciałbym, żeby:

  • posłużył mi ze 3-4 lata (traktuje to poważnie; mam w domu 2 komputery własnie w tym wieku; nie zmieniam sprzętu zbyt często; staram się sporo z niego wycisnąć)
  • pozwolił na płynne odtwarzanie filmów HD
  • był cichy (ważne przy słuchaniu muzyki)

Poczytałem na forum i wydaje mi się, że powyższa konfiguracja powinna bez problemu "zadziałać". Proszę o poradę w nastepujących kwestiach:

 

Czy ten GeForce to wybór lepszy czy gorszy od Radeona ASUS HD3650 512MB SILENT MAGIC (kosztuje nieco więcej; mogę dołożyć)? Wydajność w grach interesuje mnie mało bo gram bardzo mało i raczej w starsze tytuły. Chodzi o wydajność w HD, odciążenie procesora -> łatwiejsze schłodzenie komputera.

 

Jaki zasilacz? Chodzi o to, żeby był wystarczająco mocny i cichy. Myślałem o dwóch: CHIEFTEC 650W CFT-650-14C lub YESICO SILENTCOOL SC-420W APFC

 

Co kupić, żeby wygłuszyć i schłodzić dysk twardy (chyba wezmę Barracudę 500GB z buforem 32MB; dobry?) - Scythe Quiet Drive? Scythe Himuro? Thermaltake iCAGE?

 

Czy da się jakoś wygłuszyć dźwięki z napędu DVD? Ewentualnie proszę o polecenie jakiegoś cichego napędu

 

Jaką kupić obudowę i co zrobić, żeby całość się nie zagotowała. Wszystko będzie chłodzone pasywnie, komputer będzie stał w szafce wentylowanej tylko z tyłu więc nie ma cudu trzeba wstawić jakieś wiatraczki (ale ciche!), żeby wydmuchały ciepłe powietrze na zewnątrz. Przydałaby się więc obudowa z mądrze rozmieszczonymi wnękami montażowymi, miejscami dla wentylatorów itp. Co polecacie? Na obudowę chciałbym wydac max 200-300zł. Aha - żeby nie było wątpliwości. Chodzi o zwykłą obudowę, nie taką przeznaczoną specjalnie dla Media Center. Komputer stoi w szafce więc może być brzydki :wink:

 

Z góry dziękuję za pomoc

Edytowane przez gromi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poco Ci Abit na X38?Będziesz podkręcał,robił Cf?Raczej nie,więc takie mobo nie ma sensu.Nie to że jestem Fanboyem Amd/Ati ale jednak zestaw na Amd na 780g bym wziął.Dlatego że:

-Dobra integra,jak nie grasz to Ci wystarczy,

-Wszystkie porty na płycie,

-Cena mniejsza niż X38.

Poczekał bym aż dostępny będzie Gigabyte GA-MA78GPM-DS2H lub wziął nieco gorszą ale dalej b.dobrą GA-MA78GM-S2H.Do tego procesor Athlon 64 x2 4800+.Pamięci mogą zostać,ewentualnie 4x1gb.Nie napisałeś czy kręcisz,jak nie to bierz najtańszy ram.Jako zasilacz to może Chieftec Gps 400w i fanswap?Nie ma plomb,wymieniasz wentyl i cieszysz się ciszą.Dysk Samsunga,F1 500gb będzie cichszy i może obejdzie się bez Sqd.Co do budy,wybierz to co się podoba.Obudowa,to może Lancool K7?Jako chłodzenie Ninja pasyw.

P.S.czytałem że możesz tego kompa kupić,którego napisałeś na początku posta ale to nie ma sensu jako Htpc.Płyta bezsensu pod takiego proca.Grafa oddzielna,więc dodatkowe granie się,pobór prądu.

Jak masz jakieś pytania to pisz.

Edytowane przez jawor121

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jawor 121 dzięki za odpowiedź. Zabiłeś mi ćwieka tą płytą Gigabyte'a :blink: . Nawet gdybym kiedys chciał na niej grać (mało prawdopodobne; jeszcze mniej prawdopodobne że będę mieć na to czas :? ) to jeżeli dobrze zrozumiałem opis na stronie producenta można dołożyć lepszą grafę (ale tylko Radka 3450 jeżeli ma byc Cross Fire?) i powinno jakoś chodzić?

 

Rozumiem, że skoro jest Avivo to HD720p nie stanowi problemu i jakość obrazu wyświetlanego na TV jest OK? A z obróbką zdjęć pod Photoshopem nie będzie problemów?

 

Problem w tym, że różnica w kosztach (biorąc pod uwagę moją "okazję") to 300, max 400zł. Sporo biorąc pod uwagę ile kosztuje cały zestaw, ale to mógłbym przełknąć. Muszę pomyśleć czy wykorzystam mocniejszą konfigurację do czegoś więcej niż HTCP (kręcenie raczej nie; robiłem to mając Athlona 1700, później Bartona 2500 na Abit NF7S. Wtedy była to dla mnie frajda, ale teraz nie mam na to czasu).

 

Szczerze mówiąc mam lekki uraz do płyt formatu mATX z zintegrowaną grafiką. Kupiłem taką komuś w rodzinie i od dwóch lat męczę się z ciągłymi "awariami" i narzekaniem, że chodzi to tragicznie wolno. Choć trzeba przyznać, że większość "awarii" jest zawinionych przez właściciela komputera. Dlatego nawet nie patrzyłem w tą stronę.

Edytowane przez gromi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na konkurencyjnym portalu jest test mobasów na nowych chipsetach Ati i jest tam Gigabyte,polecam przeczytać.Grafika zintegrowana jest ok,to Crossfire z hd3450 polega na współpracy integry i oddzielnej karty.Zawszę trochę wydajniej.Ja kierowałem się przede wszystkim aby komp był cichy.Z x38 i oddzielną,ciepłą grafą nie będzie.Płyta ta oferuje możliwości podkręcania,można również podkręcić zintegrowaną grafikę.Ponoć daje to jakiś przyrost mocy.Po wymianie radiatora można dobry wynik wykręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej chłopaki, pewien gosc na innym forum zapodał temat zrobienia konkurencji dla dreamboxa, wiec idac za ciosem szukam czegos dla siebie,

komp HTPC ma być głównie do ogladania TV sat z obsługa PVR i HD, filmów dvd, divx,

oczywiscie od czasu do czasu mozna by cos zagrac, posłuchac radia z neta i przede wszzystkim pracowac (www, sklep internetowy, excel)

 

tak sobie przejrzałem rynek i wybrałem taka maszynke:

 

Procesor Intel Core 2 Duo E8400 3,00 GHz 6MB cache s. 775 Box 485,00 1 485,00

Płyta główna Asus P5K-E WiFi-AP P35 2xPCIex 369,00 1 369,00

Pamięć RAM Patriot DDR2 Dual Chanel 4GB 1066 5-5-5-12 335,00 1 335,00

Karta graficzna ASUS HD3870 512MB 256bit PCI-E GDDR4 459,00 1 459,00

Dysk Twardy Seagate ST3500320AS 500GB sATA II 32MB 215,00 1 215,00

Obudowa Obudowa IPC-611MB-35Z Rack 19' 4U ATX 709,00 1 709,00

Zasilacz Chieftec CFT-560A-12S ATX 560 Watt 235,00 1 235,00

Napęd lub nagrywarka NEC AD-7200S Sata DVD-RAM OEM Black 69,00 1 69,00

Klawiatura Logitech 920-000293 Crdls Desktop Wave 225,00 1 225,00

System operacyjny MS Windows Vista Business OEM 32-bit PL 1-pack DVD 369,00 1 369,00

Listwa zasilająca Listwa Active Power APN5 3m. czarna 35,00 1 35,00

 

Suma: 3525

 

zamiast tej budy i zasilacza (bo w tym sklepie nie bylo ) bedzie thermaltake dh101 i zasilacz bequiet 450W

do tego dojda 2 karty SkyStar HD 2, tak zeby miec tv sat i PVR.

 

nie wiem tutaj jak bedzie z jakoscia HIFi i nie wiem jaka muzyke dobrac - co polecicie?

 

Wszystko bedzie działało z TV LCD FULLHD i amplitunerem Pioneer VSX-817 plus zestaw koda 5.1

Jak myslicie taki zestaw da rade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...