Skocz do zawartości
aragron

Zbyt Zimny Procesor?

Rekomendowane odpowiedzi

Jest tak. Moj nowo zakupiony komputer

E2160

Asrock Conroe1333

2x1 gb 800 Twinmos Twister (za 110 zł B-))

 

Podkreciłem do 264 - to max stabilna czest procka, pamieci na 533 smigaja cos kolo 708 na timingach 4-4-4-12. W sumie nie wiele a cieszy...ło

 

Bo okazuje się ze takie 264 jest możliwy stabilnie tylko jak procesor sie 'nagrzeje' tj jezeli jego temp jest <20' to komp nie bedzie stabilny, dopiero kiedy temp przekroczy jakies 22-23 stopnie to system stoi stabilnie na 264 :damage_wall:

 

Niedość ze szok z temp tego procka (~25' przy freezerze ~900) to jeszcze pierwszy raz sie spotykam z problemem 'niedogrzania' B-)

 

 

Chciałbym też może przez weekend zrobic tego bselmoda, i pytanie.

Jezeli teraz uzywam zintegorwanej grafu to ona ogranicza moje OC??

 

Jezeli kupie karte graf (jakas gf7600 za 150 zeta) to co jezeli pcl bedzie powyzej 115 ??

Edytowane przez aragron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temp z biosu ?

ściągnij core temp najnowsza wersje i tam są najbardziej zbliżone temp proca

 

Mam 2180 i mam w idlu 35stopni. Tyle, że mam WC i podkręconego do 2.4 GHZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciagne progsy i dzisiaj pomecze proca to powiem jakie temp sa :)

 

A w pokoju rano to z tak z 17' pewnie jest...

 

Temp wzialem z everesty i rightcpu clock, w spoczynku przy 6x i napieciu najmniejszym i nie wlaczeniu zadnych z 4 wentyli, do tego modowany przez Zenfista Seasonic i Freezer na ~900 -> absolutna cisza i temp nie ma bata zeby przekroczyla 25' po 3 godzinach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo zmniejsz obroty wentylka - to raczej wina płyty jest.

Sprawdziłem wczoraj SuperPI na 264, po okolo 3 sekundach wywalilo bledy :blurp:

(spodziewał sie zaokraglenia do 0.4 a komp policzył 0.48485746... no ładnie B-) )

 

Po zmniejszeniu do 260 full stabilnie juz wchodzi, co ciekawe, na tej zintegorwanej grafie da sie grac w Rome Total War (na min detalach). Jak było 264 to zawieszał sie komp po wczytywaniu wiecej niz 4-5 oddziałów, ale myslalem ze to wina ze integra, a tu zaskoczenie :))

 

CO do temperatur

Przy Freezerze na MIN (napiecie mu poscilem z kontrolera na min), i obciazeniu systemu na MIN jest taka sytuacja:

- procek ~1600/1.1.2v (cos kolo tego) -> temp nie przekracza w spoczynku po 3 godzinach 25 stopni MIODZIO !!

- wyłączone 4 pomocnicze wentyle AC Pro (wlaczane tylko do gierek)

- modowany przez Zenfista zasilacz Seasonic, przy tym obciazeniu w ogole nie wlacza nawet wentyla B-)

- dysk 160 ATA Seagate w skrzynce bitumicznej

- buda dodatkowo wyciszona matami

 

=

 

ABSOLUTNA CISZA (jedyny krecocy sie wiatrak to na freezerze , ale na min go NIE SLYCHAC, jedyne co slychac po otwarciu budy to delikatny szum dysku twardego z skrzyki bit (nie do wytlumienia juz ) :)

 

Cisza nie jest jednak mi niezbedna do gierek...do gierek potrzebowałbym wiecej mocy wiec pytania z pierwszego postu sa aktualne i bardzo prosze o pomoc :)

Edytowane przez aragron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...