Skocz do zawartości
misieek

9800GT i GTX

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad kupnem grafiki do nowego kompa

9800GTX, 9600GT czy 8800GTX/GTS?

Karta nie będzie kręcona, najwyżej jakies 25mhz na rdzeniu, max 40-50 na pamięciach. Komputer nie dla mnie dlatego nie kręcone :P

przy 9800GTX i 9600GT chodzi bardziej o stosunek jakość/cena, a jak wygląda przy 9800GTX i 8800GTX? Jeśli cena 8800 i 9800 jest taka sama to co lepiej wziąć?

 

Ciężko mi się zdecydować, na korzyść 8800GTX działa 384bitowa szyna i więcej pamięci, na korzyść 9800GTX rdzeń 65nm, mniejszy pobór prądu, większe napięcie na gpu - lepsze kręcenie rdzenia.

Patrząc na gph na benchmarku to 9800GTX ma trochę lepsze wyniki w smarkach (wiem, że w smarki się nie gra), wydajność wypełniania tez na korzyść tej karty

 

Tak by to miało wszystko wyglądać..

Dołączona grafika

 

 

/edit

poprawiłem błąd, jeszcze raz sorry za pomyłke

na screenie nie zmieniam... tam gdzie jest 9600GTX miało być oczywiście 9800GTX

Edytowane przez kenny-f

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omg

pomyliłem się

cały czas pisałem o 9800GTX, ten screen to z gph i pokazuje 9800GTX

 

literówka, sorry

 

co do taktowań to są to zegary fabrycznie podkręcone + własne przewidywane OC (20-30mhz)

 

/edit

w razie nie jasności - fabrycznie podkręcone jeśli znajdę taką sztukę, nie wgłębiałem sie dokładnie w 9800GTX, ale wiem ze 9600GT mają GPU na 750MHz

jeśli nawet będzie 675MHz to myślę, że OC do 740-750 nie powinno sprawić problemu

 

/edit2

chyba jednak wezmę Asus 8800GTS 512mb, w porównaniu z 9800GTX jest o jakies 5-10% słabszy

Edytowane przez kenny-f

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W polsce chwilowo ok 775pln z normalna gwarancja jak mi sie wydaje i po ok 690pln za importy z USA z 3 miesieczna, tak ze juz jest sporo lepiej

Na to wyglada ze chyba jednak do tej karty bede sie przymierzal, ale poczekam jeszcze troszki az nieco poleca, polowa, albo nawet koniec lipca w sumie by mi odpowiadala na zmiane grafy, do obozu czerwonych jakos nie zamierzam przechodzic, GTX 260/280 ma kosmiczne jak dla mnie ceny, pewnie poleca sporo, ale juz nie tak szybko. Znowu GX2 tez mi nie pasuje, bo bede mial problem z blokiem, na GTX jakos wcisne to co mam w pudle, tylko nad zasilaniem popracuje sie troszke , albo lykne fullcover od Malika :)

Jak na razie radoslawy wypadaja chyba nieco bardziej oplacalnie, ale poczekamy zobaczymy.

Ma ktos jakies pewne informacje na temat 9800GTX+? Kiedy to sie pojawi w PL i ile trzeba bedzie za to zaplacic? No i czy oprocz mniejszego troszki rdzenia sa jakies wieksze zmiany w PCB, coby z fullcoverami problemow nie bylo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam karte evga 9800 gtx ko chcialem sobie polepszyc czyli podkrecic i teraz nie jestem zadowolony przeszukalem caly net zeby znalesc orginalny bios i klapa moze ktos z posiadaczy byl by tak uprzejmy i zgral mi ten bios byl bym bardzo wdzieczny kontakt gg2907442 lub mariusz41@free.fr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykopal ktos moze gdzies jakies info na temat GTX+, jego cen i dostepnosci w Polsce?

Ceny GTX 260/280 delikatnie leca w dol, a nawet niezle leca, 9800GTX mial tez poleciec i pokazac sie dosc tanio GTX+, na ktorego czekam, bo karta jak dla mnie nie byla by taka zla, zwlaszcza w sugerowanej cenie wg zapowiedzi obnizek nVidii, oczywiscie + marza....

Czyzby nikt sie juz nie interesowal tymi kartami? Chyba rynek Polski o nich zapomnial...

Jak na razie ok 600-650pln za 9800GTX to stanowczo za wiele, zwlaszcza ze za ok 100 pln wiecej sie GTX 260 trafiaja..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykopal ktos moze gdzies jakies info na temat GTX+, jego cen i dostepnosci w Polsce?

Ceny GTX 260/280 delikatnie leca w dol, a nawet niezle leca, 9800GTX mial tez poleciec i pokazac sie dosc tanio GTX+, na ktorego czekam, bo karta jak dla mnie nie byla by taka zla, zwlaszcza w sugerowanej cenie wg zapowiedzi obnizek nVidii, oczywiscie + marza....

Czyzby nikt sie juz nie interesowal tymi kartami? Chyba rynek Polski o nich zapomnial...

Jak na razie ok 600-650pln za 9800GTX to stanowczo za wiele, zwlaszcza ze za ok 100 pln wiecej sie GTX 260 trafiaja..

Zwlaszcza, ze za 100zl mniej masz Radka 4850, który jest szybszy ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwlaszcza, ze za 100zl mniej masz Radka 4850, który jest szybszy ;).

Tia, tylko moze nie kazdy chce tego radka... ja jednak wolal bym GTX+, o ile cena bedzie taka jak ma niby byc... Wole tego GF, bo sporo taniej moge zakupic na nia fullcoverka, zreszta nawet moj stary bedzie pasowal jak dokroje cos na sekcje zasilania, na radka nie wejdzie... a w przerobki bloku nie chce mi sie bawic...

Ewentualnie rozwazam MCW-60 i jakies radiatorki, choc bardziej atrakcyjna dla mnie opcja to jednak fullcover.

Edytowane przez jedras77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafikaPrzemianowany 8800GT 29 lipca?

Już parokrotnie informowaliśmy o planach nVidii dotyczących poszerzenia dziewiątej serii o nowe karty. Jednak podobnie jak to miało miejsce w przeszłości, również w przypadku GeForce 9800GT nie ma co liczyć na coś innowacyjnego. Tym razem amerykański producent elektroniki zdecydował się pójść po najmniejszej linii oporu. GeForce 9800GT to nic innego jak dobrze wszystkim znany GF8800GT. Również w tym wypadku sercem karty jest wyprodukowany w 65nm, posiadający 112 zunifikowanych jednostek cieniujących, procesor graficzny G92. Poza tym osoby liczące na wyższe zegary mogą się srogo zdziwić. Taktowanie, jak również specyfikacja jest identyczna z 8800GT. Na pocieszenie pozostaje fakt, iż nVidia planuje wypuszczenie 55nm odmiany, jednak kiedy to nadejdzie nie wiadomo. Mimo iż jak na razie cena nie została oficjalnie podana, to przypuszcza się, ze za przyjemność posiadania nowego 8800GT będzie trzeba zapłacić od 120 do 150 euro. Ale przy obecnej konkurencji ze strony HD4850 wydaje się to raczej mało prawdopodobne, chociaż.

Jednym z pierwszych producentów, którzy zdecydowali się zaprezentować nowego GeForce 9800GT jest ECS. Kartę zbudowano w oparciu o niebieskie PCB na którym poza GPU znajduje się także 512MB pamięci typu GDDR3. Taktowanie ustawiono 600/1500/900MHz odpowiednio dla G92/Shaders/Pamięci. Producent zdecydował się zastąpić referencyjne chłodzenie na Arctic Cooling's Accelero S1

Dołączona grafika

źródło: http://www.egielda.com.pl/?str=news&id=3360 Edytowane przez kwasior500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się modele, odgrzanego kotleta ze znaczkiem + :lol2:

 

http://www.overclockers.co.uk/showproduct....s)%20-%20Retail

http://www.overclockers.co.uk/showproduct....s)%20-%20Retail

 

Cena w okolicach £130 wydaję się niewygórowana i można się zastanawiać :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh tak to bywa, u nas w PL 9800GT kosztuje tyle co 9800GTX+ w UK, albo nawet drozej...

Ja bym sie na tego Leadteka GTX+ zdecydowal chyba, jakos mam sentyment do tej firmy, z tym ze ciekaw jeszcze jestem kiedy u nas bedzie mozna to kupic w cenie 500pln z malym plusem, powiedzmy granice 550pln byly by po prostu rewelacyjne dla mnie.

Co z kolejna obnizka 9800GTX? gdzies trafilem przypadkiem na info ze po pierwszej obnizce maja kosztowac 199usd, po drugiej 165, choc moglo mi sie cos przewidziec...

 

 

EDIT:

Jest juz EVGA GeForce 9800 GTX+ 512MB w komputroniku za 597,55pln tak ze podejrzewam ze to tylko kwestia czasu az pojawi sie w innych, nieco tanszych firmach i na alledrogo, tylko ciekaw jestem co bedzie ze "starymi" 9800 GTX, ktore jeszcze sie przed obnizka nie sprzedaly, a ktorych ceny sa jeszcze dosc zaporowe, choc to nie moj problem tylko firm, ktore nie wiedza jak sie ich pozbyc...

Ostatnio na allegro poszedl za jakies 466 pln 9800GTX od BFG, wiec po woli robi sie ciekawie, jeszcze tydzien albo 2 i moze juz cos zakupie, choc musze pogrzebac gdzie ja to info o kolejnej obnizce u nvidii wykopalem i czy wogole to prawda, czy mi sie cos przysnilo...

 

EDIT2:

Czy wie ktos moze czy EVGA plombuje chlodzenie? Tak tez sobie przypominam ze cos takiego kiedys mi sie obilo o uszy... nie wiem czy czekac az pojawi sie gdzies wersja od Leadteka, a jakos kusi mnie zmiana karty w najblizszym czasie...

 

DEIT3:

Widze ze brak zainteresowania tematem... w Proline wykopalem EVGA za 539 PLN, wiec robi sie coraz ciekawiej, jeszcze pare zlotych w dol i bedzie to nawet atrakcyjna propozycja,.

Pytanie o chlodzenie w 9800GTX od EVGA nadal aktualne oczywiscie.

Edytowane przez jedras77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh tak to bywa, u nas w PL 9800GT kosztuje tyle co 9800GTX+ w UK, albo nawet drozej...

Ja bym sie na tego Leadteka GTX+ zdecydowal chyba, jakos mam sentyment do tej firmy, z tym ze ciekaw jeszcze jestem kiedy u nas bedzie mozna to kupic w cenie 500pln z malym plusem, powiedzmy granice 550pln byly by po prostu rewelacyjne dla mnie.

Co z kolejna obnizka 9800GTX? gdzies trafilem przypadkiem na info ze po pierwszej obnizce maja kosztowac 199usd, po drugiej 165, choc moglo mi sie cos przewidziec...

 

 

EDIT:

Jest juz EVGA GeForce 9800 GTX+ 512MB w komputroniku za 597,55pln tak ze podejrzewam ze to tylko kwestia czasu az pojawi sie w innych, nieco tanszych firmach i na alledrogo, tylko ciekaw jestem co bedzie ze "starymi" 9800 GTX, ktore jeszcze sie przed obnizka nie sprzedaly, a ktorych ceny sa jeszcze dosc zaporowe, choc to nie moj problem tylko firm, ktore nie wiedza jak sie ich pozbyc...

Ostatnio na allegro poszedl za jakies 466 pln 9800GTX od BFG, wiec po woli robi sie ciekawie, jeszcze tydzien albo 2 i moze juz cos zakupie, choc musze pogrzebac gdzie ja to info o kolejnej obnizce u nvidii wykopalem i czy wogole to prawda, czy mi sie cos przysnilo...

 

EDIT2:

Czy wie ktos moze czy EVGA plombuje chlodzenie? Tak tez sobie przypominam ze cos takiego kiedys mi sie obilo o uszy... nie wiem czy czekac az pojawi sie gdzies wersja od Leadteka, a jakos kusi mnie zmiana karty w najblizszym czasie...

 

DEIT3:

Widze ze brak zainteresowania tematem... w Proline wykopalem EVGA za 539 PLN, wiec robi sie coraz ciekawiej, jeszcze pare zlotych w dol i bedzie to nawet atrakcyjna propozycja,.

Pytanie o chlodzenie w 9800GTX od EVGA nadal aktualne oczywiscie.

 

Ja się interesuję tym tematem ;)) Właśnie stoję przed zakupem GF 9800GTX i oferta z proline wydaje się być bardzo korzystna więc chyba go łyknę ;)) Za te pieniądze warto tym bardziej, że chłodzenie nie jest złe [fakt zajmuje karta 2 sloty i jest długa] ale.. wezmę udział w tym lojalnościowym programie EVGA i będzie git ;)) Szczerze to jeszcze nigdzie nie widziałem 9800GTX za takie pieniądze... Chyba, że wiesz gdzie równie tanio można dostać ;> ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez go pewnie lykne. Jak dla mnie znaczenie ma tez wyglad PCB, dostepnosc i cena fullcoverow na grafe, tutaj ten 9800GTX ma duuza przewage nad radkami, zreszta juz kupilem fullcoverek od Malika, tak ze i na grafe sie musze w tym stylu zdecydowac.

Zastanawiam sie jeszcze czy z nwegga jej nie sciagnac czasem, tylko musial by mi ja ktos podrzucic do PL, tak wyszlo by kolo 410pln:) Wybadam sprawe i zobaczymy, jak sie okaze ze bedzie to za dlugo trwac wtedy lykne pewnie z Proline, chyba ze wezmie ktos pierwszy i da znac jak to sie sprawuje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez go pewnie lykne. Jak dla mnie znaczenie ma tez wyglad PCB, dostepnosc i cena fullcoverow na grafe, tutaj ten 9800GTX ma duuza przewage nad radkami, zreszta juz kupilem fullcoverek od Malika, tak ze i na grafe sie musze w tym stylu zdecydowac.

Zastanawiam sie jeszcze czy z nwegga jej nie sciagnac czasem, tylko musial by mi ja ktos podrzucic do PL, tak wyszlo by kolo 410pln:) Wybadam sprawe i zobaczymy, jak sie okaze ze bedzie to za dlugo trwac wtedy lykne pewnie z Proline, chyba ze wezmie ktos pierwszy i da znac jak to sie sprawuje:)

Ja już zamówiłem;)) W poniedziałek zrobię wpłatę i pozostanie mi czekać... Mieszka niedaleko Poznania więc albo osobiście podskoczę jak znajdę czas albo będą mi musieli stamtąd ściągnąć bo w centrali nie mają;p

Design jak dla mnie idealny... Miałem radka 4850 i mnie zawiódł.. Prawda jest taka, że większość gier jest po prostu dedykowana pod NV..

Po tym modelu EVGA oczekuję rozsądnych temperatur i wydajności i mam nadzieję, że się nie zawiodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem, jak dla mnie slupki maja takie srednie znaczenie...

tylko tyle ze ten asus nawet mi sie spodobal, to znaczy takty jakie osiagnol po OC :)

 

W tej chwili jedyny i najwiekszy problem to dostac te karty w jakims sklepie w sensownej cenie, tj w okolicach 530-540pln (wiecej nie sa warte jak na moj gust, a ceny z allegro sa po prostu smieszne) Tym bardziej ze chyba jednak podobnie jak kolega wyzej postawie na EVGA :). Jak na razie to wyglada to tak, ze sa w ofercie, ale na stanie brak, fullcover od Malika juz do mnie leci wiec i karte przydalo by sie zamowic.

 

Jak dla mnie to grafa ta jest bardziej oplacalna od 4850 z jednego powodu - sumaryczny koszt zakupu karty i bloku fullcover w tym przypadku wyjdzie mnie znacznie mniej, stad decyzja o zakupie 9800GTX+ jako ze w swoim WC nie przewiduje innej mozliwosci chlodzenia karty w tej chwili niz wlasnie fullcoverkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recke czytałem.. Ciekawa. Udało mi się zdobyć GTX+ za 539zł w Poznaniu [Proline] nigdzie indziej nie ma za te pieniądze.. Znaczy teoretycznie są a praktycznie to nie ma ich na stanie i niewiadomo kiedy będą. Jutro sam sprawdzę i porównam wydajność. Mam Radka HD4850 + accelero s1 rev2 więc postaram się jakoś ocenić. Fakt kilka złoty będę w dupe i nie do końca jestem pewien czy warto przepłacać ale.. no właśnie moje preferencje to INTEL + Nvidia zatem AMD i ATI dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam takie pytanie, bo własnie się przymierzam do zakupu grafiki, i mysle ostro nad 9600gt i 9800gt, wszyscy sie wszedzie rozpisują ze 9800gt to kotlet itp. ale jak patrze na ceny to jest tanszy od 8800gt, więc dlaczegoby go nie brac ? poza tym brałbym 9800gtx, ale sie boje ze zasiłka nie da rady ;/ poza tym jesli bym bral 9800gt to jakiego: Asusa czy moze lepiej Gigabyta ? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...