Skocz do zawartości
misieek

9800GT i GTX

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej wszystko to referenty wiec pewnie producent nie bardzo bedzie mial znaczenie. Przynajmniej na razie, za jakis czas pewnie beda pokazywac swoje wynalazki z niereferencyjnym chlodzeniem.

 

9800GT moze byc tanszy od 8800GT pewnie za sprawa ze to teoretycznie ta sama karta, jedynie rdzen jest wystrugany w 55nm a nie 65 dzieki czemu koszty producji sa nieco mniejsze... A ceny 8800GT wysokie bo zapewne za dozo tego poniewiera sie jeszcze po magazynach sklepowych.

 

Strasznie dozej roznicy w poborze mocy raczej nie przewiduje miedzy GT a GTX+, moze z 15-20%

popatrz sobie w jakims kalkulatorze mocy i tyle... i daj znac co to masz za zasilator.

 

kupowanie GTX jest bez sensu i jest to najmniej oplacalna karta, glownie dla tego ze drogo jak pieron - ponad 650pln to jeszcze sporo wolniejsza od +

Z ofert sklepow wynika ze w granicach 530 - 540 pln mozna by tego + wyrwac, do tego EVGA wypuscila juz wersje SSC bodajrze, ktora ma takty podniesione z 738 do 792MHz, w tescie z linku powyzej ASUS mial podgoniony rdzen do 815MHz, wiec i potencjal OC znacznie fajniejszy niz w GTX bez +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeśli chodzi o 9800gt to właśnie i Asus i GB to nie referenty: GB ma Zalmana VS-830 a Asus ma Glaciatora więc dlatego tylko te 2 wymieniłem, natomiast jeśli chodzi i moją zasiłkę to mam w sigu czyli; BQ Straight 450W, na lini v12 mam 360W, przy (równiez w sigu) 4x512 + 2 segate'y + C2D6300 , nic nie kręcone, grafika raczej tez pozostanie niekrecona, poza tym , to grafike potrzebuje raczej do Medievam Total war 2 i nadchodzącego empire TW, w żadne strzelanki nie gram, więc np 1000pkt w 3D markach czy pare fps'ów w crysisie mnie wogole nie podnieca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups... wybacz moj blad...

Zasugerowalem sie 9800GTX+, jako ze taki wlasnie mnie interesuje i w tym przypadku mozna nabyc conajwyzej wersje fabrycznie podkrecona.

 

Tutaj masz Kalkulator mocy, clakiem fajny i moglo by sie wydawac ze zawiera aktualne dane, to co pokazuje to rekomendowana moc zasilacza, a nie rzeczywisty pobor, tak ze jak sie zmiescisz w tym co pokazuje, albo nawet troszki przeskoczysz to bedzie ok.

 

taki BQ mysle ze i GTX+ po OC ladnie bedzie ciagnol

 

EDIT:

VF830 jakos bardziej do mnie przemawia i raczej sklanial bym sie w strone GB

 

Poklikalem w ten kalkulator i rekomendowany sasilacz wyszedl 336W do karty pokroju 8800GT/9800GT wiec spokojnie Ci starczy do GTX+ ok 362 rekomenduja, do tego naklikalem jeszcze innych komponentow dodatkowych oczywiscie, wiec powiedzmy spokojnie na dobrej 350 by to podzialalo

Edytowane przez jedras77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten kalkulator jakiś dziwny :P na Zenfiscie wszystko ładnie sie mieści, a na tym mi pokazuje ze nawet to co mam teraz potrzebuje 500W :P wiec nie wiem już sam, na pewno zasiłka się wogole nawet nie męczy na tym konfigu, a co do grafy, to mysle ze chyba pojdzie jedanek ten 9800gt, imo nie ma jeszcze co prawda tych 55nm ( tak pisza) , ale zawsze to 8800gt z nowym biodem i jesli chodzi o GB lepszym chldzeniam bo ten VF-830 to juz niezle sie prezentuje i w testach i wogole :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poboru mocy nie liczymy kalkulatorami... A dlaczego, sam sobie odpowiedziałeś.

 

Mogę ci powiedzieć, że twój BQ nawet się nie spoci, gdy włożysz 9800GTXa. Śmiem nawet stwierdzić, że 9800GT w SLI też dałby radę. To dobra zasiłka, więc kupuj śmiało.

 

Jednak jeśli nie wypatrzysz go za poniżej 550zł (jak np. f3nikz), to lepiej kup Radka 4850, chyba że jesteś wielkim fanem Nvidii, to wtedy wybaczę. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh :) , no co do zasiłki, to muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony (cisza absolutna + stabilność), tak OT mówiąc :), natomiast fajnie ze pociągnie i gt i gtx'a, bo juz sie martwiłem i o 9600gt myśleć chciałem :>

jeśli natomiast chodzi o 4850 , to fakt jestem małym fanem NV hehe jakos wolę GF, poza tym jak pisałem kilka punktów czy fps'ów mi róznicy nie robi, bo chcę pograć wygodnie na troszke starszych tytułach niż walczyć o każdy fps w nowych gierkach, ponadto, za jakiś czas jak wyjdą nowe gry, to czy będe miał 4850 czy 8800gt czy gts, wiele to nie da bo to i tak już do nowych gier "chłam" będzie :PP hehe ale dzięki za podpowiedź :) pozdrawiam

 

EDIT:

z tym 9800gt w SLI to masz świetny pomysł, ale niestety jak kupowałem kompa to do wtedy najnowszych (2 lata temu) C2D E6xxx nie było specjalnego wyboru płyt głównych, a SLI kosztowało majątek, więc nie mam niestety SLI :P

Edytowane przez czekus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem swoją EVGA 9800GTX + z poznania ;))) Jest ogromnaaaaaa jeśli o wymiary chodzi i prezentuje się ślicznie ;p zobaczymy jak w grach/benchmarku itp. dam znac co i jak choć nie wiem czy dziś jeszcze będę się bawił czy dopiero jutro... peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a oto porówaniet 9800GTX+ vs 4850

 

http://www.legitreviews.com/article/731/1/

 

98GTX+ wiec wyglada obiecujaco ale nie wiem czy jest warte tych dodakowych 100zł.

 

W komputroniku jest za 550zł

 

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...30,cpsrc,ceneo/

 

a 4850 w olimpie za 430zl

http://olimp.sklep.pl/sklep/produkt/73686/

Edytowane przez venat0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naczytalem sie juz tych porownan i opinii co nieco i szczerze mowiac mam to w nosie.

Tez lykne ta EVGA, ale pewnie kolo poniedzialku sie za nia porozgladam dopiero, bo szczerze mowiac nasiedzialem sie w tym tygodniu w robocie tyle przed kompem ze nie chce go na oczy juz widziec... w weekend odwyk :)

Nie kupuje NV dla tego ze jestem fanboyem, ani ze lubie kotleciki, tylko po to ze zalezy mi na karcie ktora mi podziala te 2-3 lata jako tako i nie musi byc najwydajniejsza, byle by podzialala te 2-3 lata, na przegrzewajacym sie radku nie mam ochoty pracowac, zreszta zawiodlem sie na ATI jeszcze za czasow gdy 9800Pro kopal tylek nVidii, tylko ze moj po 3 wizytach w serwisie padl na calego i niestety juz gwary nie bylo...

Zreszta jak pisalem mnie wyjdzie to taniej, bo nie przewiduje inego spodobu chlodzenia grafy jak fullcover, a akurat zakupilem okazyjnie taki na 9800GTX :)

Do tego wizualnie czerwone paskudztwo popsulo by mi wyglad WC, a przemalowywac nie bardzo sie da :).

Kolejny plus to taki ze jednak nV ma lepsze wsparcie pod [brzydkie określenie na linuksa]ami :)

Slupki na wykresach jakos tez przesadnie mnie nie przekonuja... zwlaszcza jak od najszybszej karty do najwolniejszej jest 5 klatek... bez kitu co mi po tym. Ma po prostu dzialac jak najdluzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh, kurcze, zamówiłem w koncu tego GB 9800gt, przyszedł, podłączyłem (na 6pin) i uruchomił sie raz, po instalacji sterów - kupa, nie wstał, podłączyłem 6pin-2molex, i to samo, (na moim BQ 450 - czy to moze byc wina zbyt słabej zasiłki ?) na zasiłce modecoma 500W to samo, i na innym kompie to samo, kumpel kroty mi to sprowadził zabral i powiedzial ze posle do nich zeby przysłali nową, bo ta jest trefna... mam nadzieje ze kolejna bedzie dobra, a tak poza tym moze to byc wina mojej zasiłki? poza tym po 2 minutach chodzenia karta osiągnęła jakieś 100 stopni, bo przy dotknieciu kumpel sie oparzył <lol> jak myslicie - wadliwa sztuka, czy ja cos s[ciach!]liłem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że wadliwa sztuka bo skoro mój zasilacz Topower 420P7 [420W] poradził sobie bez problemu z mocniejszym i mającym większy apetyt na energię 9800gtx+ to Twój bankowo by sobie musiał radzić z 9800GT;)) To raz a dwa.. to moja jeśli nie gram ma jakieś max 54 stopnie a jak gram to max 7 dyszek a wszystko na standardowym chłodzeniu zatem coś nie tak było z tą kartą co zamówiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że wadliwa sztuka bo skoro mój zasilacz Topower 420P7 [420W] poradził sobie bez problemu z mocniejszym i mającym większy apetyt na energię 9800gtx+ to Twój bankowo by sobie musiał radzić z 9800GT;)) To raz a dwa.. to moja jeśli nie gram ma jakieś max 54 stopnie a jak gram to max 7 dyszek a wszystko na standardowym chłodzeniu zatem coś nie tak było z tą kartą co zamówiłeś.

no i tak chyba było, dostałem nową i wszystko działa, w idle ~50 w stresie ~69 , wiec jest si, wsztstko byłby ładnie i pięknie, gdyby nie fakt ze chłodzenia strasznie hałasuje...;/ ale zamówiłem na allegro przejsciówke 2pin > 3pin i zalman fan mate 2 i bede probował to podłączyc i regulowac sprzetowo szybkosc obrotów wentyla, jak nie da rady to bedzie skapa i chyba sie pozbede tej karty;/ wydajan jest , ale głosna jak suszarka ;|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. wsztstko byłby ładnie i pięknie, gdyby nie fakt ze chłodzenia strasznie hałasuje...;/ ale zamówiłem na allegro przejsciówke 2pin > 3pin i zalman fan mate 2 i bede probował to podłączyc i regulowac sprzetowo szybkosc obrotów wentyla, jak nie da rady to bedzie skapa i chyba sie pozbede tej karty;/ wydajan jest , ale głosna jak suszarka ;|

Witam

 

Sam przymierzam sie do zakupu tej karty :), no to troche mnie zmartwiłeś bo myślałem że to chłodzenia zalmana bedzie cichsze :/. Ale w sumie jeśli zamówiłeś przejściówkę to nie powinno być problemu. Tak wogóle to podobna suszarka jest na 8800GS , ale ja podłączyłem go pod zasilacz na 5 V i jest ok. Poza tym nie wiem czy wiesz , ale łatwym sposobem można sobie ustawić np 7V na wentylu , czy 5V i fan mate nie był by Tobie potrzebny :). No ale przynajmniej będziesz mógł sobie pokręcić pokrętłem ;).

 

PS. A bawiłeś się Gamer Hud'em ??. Jak wygląda OC i regulacja napięcia na karcie ?? :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie niech ktoś z Was zrobi test sm3.0 w 3dmarku06. JEstem Ciekaw jak to naprawde wyjdzie. Bo hd4850 fakt chłodzenei ma do niczego ale po zmianie śmiga już całkiem całkiem i ja wcale nie mam tak mało pkt. bo 7300pky. to już ładny wynik . nteresuje mnie wynik 9800gtx po OC jakby komus się chciało. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe w wtorek albo srode dopadne to paskudztwo i przekatuje na wodzie, tak ze dam jakies wyniki.

Tez myslalem o radku, ale odpuscilem, w sumie to tego 9800GTX+ kupilem w cenie radka, do tego za nieduza kase fullcoverek, tak ze nie mialem sie nad czym zastanwaiac :)

Do tego mam jakies wieksze zaufanie do tych kart, ze nie zdechnie mi to za chwile, nie bedzie problemu ze sterami itd... (zle doswiadczenia z 9800Pro...)

Zreszta pokaz mi radka na ktorego producent daje 10lat gwary (z gwarancja wymiany na nowy model, jak ten nie bedzie juz produkowany) i 90dni na wymiane na nowszy model ?

Mam nadzieje ze wytrzymam jeszcze te pare dni, bloczek juz czeka na karte i sie kurzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Sam przymierzam sie do zakupu tej karty :), no to troche mnie zmartwiłeś bo myślałem że to chłodzenia zalmana bedzie cichsze :/. Ale w sumie jeśli zamówiłeś przejściówkę to nie powinno być problemu. Tak wogóle to podobna suszarka jest na 8800GS , ale ja podłączyłem go pod zasilacz na 5 V i jest ok. Poza tym nie wiem czy wiesz , ale łatwym sposobem można sobie ustawić np 7V na wentylu , czy 5V i fan mate nie był by Tobie potrzebny :). No ale przynajmniej będziesz mógł sobie pokręcić pokrętłem ;).

 

PS. A bawiłeś się Gamer Hud'em ??. Jak wygląda OC i regulacja napięcia na karcie ?? :)

 

Pozdrawiam

może inaczej: od 2 lat pracuję niemalże na bezgłośnym sprzęcie...kupiłem 9800gt i wydaje on z siebie jak dla mnie dośc znaczny szum i hałas, tak na dobrą sprawe nie wiem co znaczy wiatrak od grafiki , bo go nigdy nie miałem :E więc moja opinia może byc lekko przesadzomna, tym bardziej ze już 3 osoby stwierdziły ze słychać "lekki" szum i że normalnie to i tak komputery są głośniejsze, i że mi sie tak wydaje...podejrzewam ze prawdy coś w tym jest ;) jeśłi chodzi o samą karte to jest bardzo wydajna i z karty jestem bardzo zadowolony a po tych kilku dniach już sie troche przyzwyczaiłem do głośności, zobacze jeszcze jak z tym fan matem wyjdzie,

 

ale ja podłączyłem go pod zasilacz na 5 V i jest ok. Poza tym nie wiem czy wiesz , ale łatwym sposobem można sobie ustawić np 7V na wentylu , czy 5V i fan mate nie był by Tobie potrzebny :). No ale przynajmniej będziesz mógł sobie pokręcić pokrętłem ;).

 

PS. A bawiłeś się Gamer Hud'em ??. Jak wygląda OC i regulacja napięcia na karcie ?? :)

 

Pozdrawiam

chętnie poznam sposób podpięcia pod te 5v jak rownież to ustawienie 7v, moze na Pw napisz bede wdzieczny :)

a co do game hud'a to napieciami sie nie bawiłem, natomiast kręcenie : pierwsza próba spalona - reset kompa , druga próba udana ale nie kręciłem jakos wysoko , bo w zasadznie nie potrzebuję gpu poszlo na 700, pamieci 980 i zadnych zwiech nie ma ani nic, ale jak mowie szło by jeszcze wyzej ale ja nie potrzebuje, karta jak narazie nie pokonana przez zadna gre w jaka grałem :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh to ja sie juz nakupowalem chyba 9800GTX+...

Juz mialem zamawiac i nagle braklo wszedzie... kumpel mial mi w fajnej cenie sciagnac a tu lipa, bo w hurtownii zmienili date dostawy i przy okazji cene o kolo 100pln do gory... bez kitu w okolicach 500 pln moze bym i zaplacil za nia, choc wiecej niz 480pln nie jest warta, ale 600pln to juz przesada, do tego dolki skoczyly i z usa mi sie nie oplaca sciagac... nic tylko czekac albo kupic to czerwone paskudztwo 4850... heh fanem NV nie jestem, po prostu ATI nie lubie straszliwie wiec raczej poczekam troszke...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje poczekać, własnie widze ze Nv poszla w gore - ja swoj 9800gt za 419 kupilem a teraz po 480 stoją, co do radka, to jak to gdzies kiedys ktoś napisal , że karty ati sa wydajne, ale co z tego skoro, nie da sie tego do konca wykorzystac, poza tym jak widze czasem szalenstwa ze sterownikami to dziekuje, wole miec N-vidie co prawda kilka czy kilkanascie % słabsza, ale za to sprawna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje poczekać, własnie widze ze Nv poszla w gore - ja swoj 9800gt za 419 kupilem a teraz po 480 stoją, co do radka, to jak to gdzies kiedys ktoś napisal , że karty ati sa wydajne, ale co z tego skoro, nie da sie tego do konca wykorzystac, poza tym jak widze czasem szalenstwa ze sterownikami to dziekuje, wole miec N-vidie co prawda kilka czy kilkanascie % słabsza, ale za to sprawna :D

tutaj Palit 9800GT za 349zł http://enter.bydgoszcz.pl/sklep/index.php?t=7034

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta tylko dolicz do tego zmiane chłodzenia , bo po 1. to palitowskie do cichych nie nalerzy , a po 2. to syper wydajne też ono nie jest.

 

Wiec za mocno karty też nie podkrecisz , no i 2 fazy zasilania.

 

Ja kupiłem GB9800GT i ma 3 fazy zasilania, ponadto możliwość regulacji napieciem z poziomu windy :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta tylko dolicz do tego zmiane chłodzenia , bo po 1. to palitowskie do cichych nie nalerzy , a po 2. to syper wydajne też ono nie jest.

 

Wiec za mocno karty też nie podkrecisz , no i 2 fazy zasilania.

 

Ja kupiłem GB9800GT i ma 3 fazy zasilania, ponadto możliwość regulacji napieciem z poziomu windy :D.

no ok i tak już cena tego palita skoczyła do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Oto efekty mojej zabawy z Gigabytem GF9800 GT

 

Dołączona grafika

 

Temperatura 66 stopni maksymalnie w FurTest , także nie jest źle ;). Wydajność jak 9800gtx+ z tym że ten jest o 200 zł drożysz :/. Dużo wiec nie trzeba wnioskować nad opłacalnością zakupu :D .

 

Pozdrawiam

Edytowane przez mak888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie na etapie wybierania karty graficznej do nowego komputera i zastanawia mnie jedna rzecz - wybieram pomiędzy 9800GT + Accelero S1+ Scythe Slip Stream 120mm (bądź inny wentylator 120mm), a 9800GTX+ i tutaj pojawia się pytanie - czy jest sens brać tego GTX+? Postanowiłem porównać obie karty, w celu odpowiedzi na to pytanie.

Pewnie spora część osób kazałaby kupować HD4850, ale o tym co nieco wspomnę pod koniec. Od razu warto też zaznaczyć, że koszty w obu przypadkach będą zbliżone, jeśli liczyć, że uda się dostać karty po dość korzystnych cenach (w grę wchodzi allegro oczywiście), zaś po cenach sklepowych różnica może sięgnąć nawet 100zł (w zależności od wersji wybranych kart graficznych).

 

Plusami 9800GT ze zmienionym chłodzeniem są:

- dobre OC, co pokazuje powyższy post, po którym w rozdzielczościach 1680x1050 i niższych będzie miał wydajność zbliżoną do niekręconego 9800GTX+

- wyżej wymieniony zestaw będzie zdecydowanie cichszy niż referencyjne chłodzenie GTX+

 

Za 9800GTX+ przemawia zaś:

- niższy proces technologiczny, co jest równe mniejszej emisji ciepła (tak, wiem, że są już 9800GT w 55nm, ale cenową są nieopłacalne)

- w rozdzielczościach wyższych niż 1680x1050, czyli FullHD i więcej różnica będzie się powiększać w stosunku do 9800GT, chociaż nie można powiedzieć, że osiągnie więcej niż 20% (wszystko oczywiście w zależności od gry)

- po OC jest jednak trochę wydajniejszy

 

Te trochę według mojego porównania dwóch kart po OC średnio wynosi około ~9-10% na korzyść GTX+. W zależności od gry waha się od 2-17%. Wyniki zestawiałem ze sobą głównie w rozdzielczości 1680x1050, bo taka mnie głównie interesuje.

 

Suma summarum - 9800GT ze zmienionym chłodzeniem wydaje się dziś być dobrym wyborem dla większości użytkowników. Świetna wydajność po OC i cisza osiągnięta dzięki Accelero S1 to główne zalety tej karty. Na początku wspomniałem o HD4850, więc teraz będzie wyjaśnienie - ATI, chociaż udostępniło dokumentację i cały czas są tworzone sterowniki, które zapowiadają znaczny progres pod Linuksem to na dzień dzisiejszy nVidia zapewnia lepszy support pod systemem spod znaku pingwina. Jeśli korzystasz tylko z Windowsa i głównie grasz to faktycznie HD4850 byłby lepszym wyborem, chociaż mnie osobiście przerażają trochę te wysokie temperatury kart ATI i głośne chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie na etapie wybierania karty graficznej do nowego komputera i zastanawia mnie jedna rzecz - wybieram pomiędzy 9800GT + Accelero S1+ Scythe Slip Stream 120mm (bądź inny wentylator 120mm), a 9800GTX+ i tutaj pojawia się pytanie - czy jest sens brać tego GTX+? ....

Ja wybrałem 9800GT ponieważ po OC jest nieomal wydajny jak GTX+ po OC ( np taki Evega 9800GTX+ nie ma wcale dużego OC pomimo 55nm <_< ) link >>

 

http://new.benchmark.pl/testy_i_recenzje/G...nVidii-821.html

 

A według Icomp'a kosztuje 605 zł link >>

 

http://icomp.pl/produkty.php?sid=karty_graficzne-773

 

co według mnie jest za dużą kwotą w stosunku do różnicy wydajności 9800GT vs 9800GTX+.

 

Ja zakupiłem Gigabyta 9800GT i po screnie 2 posty wyżej widać , że nie żałuje zakupu :). Oczywiście są wydajniejsze kary , itp itd.... , ale z ekonomicznego punktu widzenia 8800GT/9800GT czy radeon HD4850 są najbardziej ekonomicznymi kartami :).

 

A wybór między jednymi i drugimi to już zalerzy od konkretnej osoby .... bo i tak prawie każda karta z firmowym chłodzeniem wymaga zmiany na S1 :) .... ( u mnie temperatura na maks OC i napiecie 1,35 V to jakies 67 stopnie w FurTest :D i do tego cisza :D ).

 

PS. Porównywałem wydajność Saphire Radeon HD 4850 Toxic po OC z moim GB 9800GT po OC i wydajność zbliżona do siebie w grach i benchmarkach :) ( wydajność wacha się w zalerznie od gry raz w kirunku jednej kary , raz w kierunku drugiej ). A sam gram w 1680x1050 i wydajność jest zupełnie zadowalająca ( oczywiscie z AA i AF ).

 

Cena 1 : http://www.arche.home.pl/osc/product_info....29088cc91276697

 

Cena 2 : http://icomp.pl/produkty.php?sid=karty_graficzne-765

 

Wnioski wyciągnijcie sami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9800gtx+ można już kupić za 519zł :wink: . Widać , że nvidia obniżyła napięcie na gpu w gtx+ , bo pobór mocy spadł względem gtx. Pierwsze sztuki pod recenzje pobierały tyle samo co 9800gtx i kręciły się wyrażnie lepiej - 860(2250)/2550

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

519pln to jakas strasznie okazyjna okazja :) Gdzie to wykopales? I czy towar jest na stanie czy tylko cena wisi na stronie?

Ja dzisiaj odbieram swoja 9800GTX+, tak ze zobaczymy co to potrafi, tylko fullcoberka na nia wsadze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie była .... , jeśli wszystkie GTX+ kosztowały by u nas tyle ile powinny kosztować, czyli jakieś 420-430 zł , to wiadomo że były by bardziej opłacalne ( był też czas że 9800GT kosztował 350 zł ). Ale tak jak napisał sideband ceny poleciały w górę w ciągu 24h.

 

A ja nadal uważam że 9800GT jest bardziej opłacalnym wyborem niż GTX+ (na dzien dzisiejszy i te ceny ) bo przy cenie średnio ok 180 zł mniej (ok 40% wartości 9800GT ) jest wolniejsza o ok 5-15% ( zalerzy od gry i zegarów obu kart).

 

jedras77 napisz jak Twój GTX+ się sprawuje :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...