Skocz do zawartości
misieek

9800GT i GTX

Rekomendowane odpowiedzi

Cały czas jadę na 2.50, ale na 2,00 także jest to samo - różnica zaledwie 100 pkt.

Mam jednak nadzieję że nie mobo bo działa płyta bardzo fajnie (poza małymi mankamentami) i dopiero co ją kupiłem więc wolałbym juz żeby to grafa była jakaś nie do końca sprawna.

jeśli nie cpu, i jeśli grafika jest sprawna , to co pozostaje innego jak nie mobo ??. Które pozostaje ostatnim czynnikiem na drodze wydajności i stabilności całego kompa. Z testów na różnych portalach wynika że podkręcony E2160 jest niewiele wolniejszy od C2D (mówimy tutaj o pracy zegar w zegar).

 

Sprawdź jak działa grafika na innym kompie , jeśli wraz ze wzrostem OC rośnie wydajność w grach i benchmarkach to jest z nią wszystko wporządku.

 

Pozostają jeszcze pamięci ram, ale one to raczej mają marginalny wpływ na wydajność w grach i benchmarkach.

 

A tak offtop, to co udało mi się dzisiaj uzyskać. Taktowanie procka i grafy jak na screnie.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zgodze się, ale jest małe ale ....

 

Wiadomo że (zwłaszcza w 3dmarkach) kręcenie procka daje wzrost wydajności. Być może Intel Pentium E2160 nie jest demonem wydajności. Ale nawet na nim karta graficzna po OC powinna notować wzrost wydajności , w grach i benchmarkach.

 

....

Nie wiem na ile wąskim gardłem dla takiej grafiki jest procek , ale oboje mają te same mobo , i oboje mają podobny problem. Jak któryś z was ma możliwość sprawdzenia karty graficznej , na podobnym cpu , ale innej mobo ,to byłbym ciekawy wyników tego eksperymentu ;).

 

PS. Radze poczytać :

 

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=...&action=all

 

i zwrucić uwagę na wydajność E2160 w grach bez OC i po OC :)

 

" Wartym zauważenia jest również fakt, że podkręcony Pentium Dual Core tylko nieznacznie ustępuje najszybszym jednostkom Core 2 Duo. Okazuje się bowiem, że mniejsza pojemność pamięci cache nie ma kluczowego wpływu na wydajność. Oczywiście różnice są, ale w porównaniu do ceny.. "

 

Pozdrawiam

1.pisalem troche wczesniej, że tą samą karte sprawdzalem na athlonie 5200+ czyli [nie dało sie inaczej;) ] na innej płycie

to samo

2.tez nie chce mi sie z drugiej jednak strony wierzyc ze to wina procka, 2160 po pozadnym OC ma naprawde porządne osiągi

poprostu trzeba to obadac na mocniejszym procku [i plycie p31]

pozdro

Edytowane przez hardwin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SlaV0, hardwin

 

Nie wiem na ile punktów w 3dMarku06 liczycie, u mnie wygląda to tak

 

E2140@2560hmz 8800GT@600/1500/1800 = 9895 marks

 

E2140@3000mhz 8800GT@700/1700/2000 = 11397 marks

 

Wzrost więc jest może nie ogromny ale jest ;)

 

Architektura kart ta sama SlaVo ma jeszcze raczej rebrandowaną 8800GT 65nm, hardwin 55nm. Dziwnie wygląda OC Galaxy 9800GT w końcu 55nm powinno się kręcić lepiej niż rebrandowane 8800GT. Jeżeli to się będzie powtarzało w kartach innych producentów to nVidia dała tyłka. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Izded ale spróbuj zrobić benchmarka tylko z podkręconym prockiem i zobacz ile punktow Ci przybędzie. Dopiero potem zrób na "standardowym" taktowaniu CPU test z podkręconym GPU. Wtedy będziesz mógł sprawdzić ile tak naprawdę daje Ci pkt podkręcony proc a ile karta.

Bo mi samo podkręcenie procka daje ponad 3000pkt.

Hardwin nawet o tym nie wiedział że podkręcona karta w tandemie z podkręconym CPU nic nie daje. Dlatego spróbuj zrobić testy jak Ci napisałem i wtedy daj znać czy faktycznie sama karta daje jakiegoś kopa przy podkręconym CPU. W ogóle czy coś daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hardwin nawet o tym nie wiedział że podkręcona karta w tandemie z podkręconym CPU nic nie daje. Dlatego spróbuj zrobić testy jak Ci napisałem i wtedy daj znać czy faktycznie sama karta daje jakiegoś kopa przy podkręconym CPU. W ogóle czy coś daje.

co to zanaczy?

chodzi Ci ze po OC procka procek i tak stanowi wąskie gardło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Hardwin nawet o tym nie wiedział że podkręcona karta w tandemie z podkręconym CPU nic nie daje. Dlatego spróbuj zrobić testy jak Ci napisałem i wtedy daj znać czy faktycznie sama karta daje jakiegoś kopa przy podkręconym CPU. W ogóle czy coś daje.

Ale nie ma bata żeby na podkręconym CPU , karta po OC nie dawała kopa !! , musi dawać kopa i to większego niż na CPU bez OC.

 

U mnie przy :

 

cpu 2.4 GHz , grafa na def. >> 11500 pkt w 3dm 06

cpu 3.0 GHz , grafa na def. >> 12600 pkt w 3dm 06

cpu 3.0 GHz , grafa po OC >> 14400 pkt w 3dm 06

cpu 3.3 GHz , grafa po OC >> 15005 pkt w 3dm 06

 

Także widać ładnie jak wyniki rosną wraz ze wzrostem taktowania procka i OC grafy. U was też tak musi być , mimo że słabszy procek, ale tak samo wzrost powienien być tylko że troche mniejszy z racji słabszego cpu.

 

Obstawiam że cpu jest u was wporządku , bo jak miałby być walniety ?? .

Pozostaje kwestia grafy i mobo. Jeśli z inną grafą na tej mobo jest tak samo , to wina mobo.

Jeśli na innej mobo , z tą grafą jest tak samo , to wina grafy.

Kwestia ramu i zasilki chyba odpada.

 

Nalerzy rozważyć sterowniki, gubienie ustawień przez RT , albo wina biosu płyty.

 

Slavo a zainstaluj Gamer HUD'a i tam podkręc grafike , może to coś da ??. Może RT nie zapisuje ustawień ??.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POdkręcałem już Gamer HUDem i Riva Tunerem. Nic to nie daje. Poza tym, jak podkręcę zegary na Riva Tuner to w GPU-z wszystko jest ładnie odnotowane i nawet teoretyczna wydajność jest pokazana jako wyższa.

Chyba się będę musiał do tego przyzwyczaić. A może się kiedyś karcie odwidzi i zacznie pracować jak należy :)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez SlaV0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

bardzo dziwna sytuacja, niby gpu-z pokazuje wydajność w normie.

 

Ale z tego co widzę to cały czas za dużo ustawiasz na gpu !! 750 na def. napięciu to za dużo. U mnie przy def. napięciu poszło na 736/1890/2160 (w pełni stabilne ). Dlatego jak podkręcasz grafe to dawaj mniej na gpu i wiecej na shaderach bo one dają wiekszy przyrost wydajności . 730/1860 tyle powinienes ustawiać żeby miec pewność w pełni stabilnej pracy na domyślnym napięciu . Bo inaczej jak przekręcisz gpu, to zamiast wzrost , możesz zanotować spadek wydajności.

 

Troche dziwna sprawa , bo ja na e4600 @ 3GHz i GF 8800GS 386MB po OC miałem 10958 pkt. w 3dm 06, a GS jest słabszy od 9800GT.

 

A pokombinuj z innymi biosami do płyty głównej, aha i może spróbuj ustawić częstotliwość PCI-Express w BIOSie na 101MHz (domyślne 100MHz ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsza nowość Asus 9800GT Ultimate nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to:

Stream Processors - 128

Core - 725MHz

Shaders - 1750MHz

Memory Clock - 2000MHz

8800GTS clocks - 650/1625/1940

cena 125$ i na dodatek Alone in the Dark karta nie ma konkurenta w swojej cenie z takim dodatkiem,no ale Polska dziwny kraj i cena ponad 500zł a powinno być poniżej 4850.

Dołączona grafika

By maxforces

i podkręcanie niczego sobie

ASUS 9800 GT Ultimate

 

Final Overclocks

 

Core: 852Mhz

Shaders: 2056Mhz

Memory (DDR): 2220Mhz

http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardw...te-palit-7.html

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9800GTX+ powinien byc w cenie 4850 a tu masz... leca w gore jak nic... momo ze faktycznie dolar skoczyl to ceny tych kart skoczyly 2 razy szybciej.

 

Chlodzonko tego 9800GT Ultimate jakies takie bardzo 8800GTS przypomina...

Zreszta ja tam bardziej jestem ciekaw wysypu niereferencyjnych 9800GTX+, kilka juz czai sie za rogiem, oczywiscie jak dla mnie wersja Zotaca byla by najbardziej atrakcyjna, jako ze nie musial bym smieniac fullcovera... a tu niestety juz po ptokach jak to sie mowi ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wróce na chwilę to wątku w którym mówiliśmy o spadku wydajność podczas podkręcania karty 9800GT galaxy

 

wygląda na to, że słaby procek jest problemem

przesiadłem sie z c2d 2160@3,2Ghz na e5200 2,5Ghz

na takich taktach po OC karty znowu lekko spadły mi wyniki w 3dmarku 2006

jednak po podkręceniu do 4Ghz wyniki wyglądają następująco:

 

e5200@4000Mhz

9800gt 600/900

 

3dmark 2006

12155 ogólny [na c2d 2160@3,2 10415]

5423 [na c2d 2160@3,2 4697]

5120 [na c2d 2160@3,2 4904]

3376 CPU [na c2d 2160@3,2 2402]

 

e5200@4000Mhz

9800gt 650/950

 

3dmark 2006

5724

5434

 

ps. jeśli chodzi o płyte p31 to sprawdzałem dzielniki pamięci i zmieniłem wersję biosu, to nie to

Edytowane przez hardwin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

W takim oto zestawie:

 

1.AMD ATHLON 64 X2 DUAL CORE 4000+

2.M57SLI-S 4 gigabyte

3.2x 1024 DDR2 667 mhz

4.MODECOM 350 /nie feel/

 

zmieniłem kartę graficzną z 8600GT sonic+ na GIGABYTE 9800GT:

 

Producent GIGABYTE

Producent chipsetu nVIDIA

Model chipsetu 9800GT

Wielkość pamięci 512MB

Typ pamięci GDDR3 256BIT

Taktowanie rdzenia 600 Mhz

Taktowanie pamięci 1800 Mhz

Typ złącza PCI-E

Wyjscia/wyjścia HDTV, TV-OUT, DVI/CRT

Chłodzenie cooler ZALMAN

 

Wersja produktu BOX

Obsługiwane standardy DX10, OpenGL2.0, SM4.0, PS4.0

 

Uruchomiłem 3Dmark2005 i zbladłem.Wynik to 7094 punkty- dokładnie o 1200 więcej niż na poprzedniej karcie.Wg.wątków na forach ,przy takiej konfiguracji komputera jak moja ,powinienem mieć ok 11000-13000.

Czy wpływ na tak niski wynik moze mieć to,iz nie instalowałem od nowa systemu?

Próbowałem delikatnie podkręcic procesor na 4400 i zwiększyc taktowanie grafiki ale przyrost w 3dMarku był strasznie mały - 7400 punktów.

 

Podpowiedzcie mi,bardzo proszę ,gdzie może leżeć problem.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz za słabego procka , bo 2,1 GHz podkrecone na 2,3 GHz u AMD to dużo za mało. Chociaż dziwi mnie że aż tak mały masz wynik ,bo ja na 2,5 GHz na AMD 3600+ (5000+ po OC ) i grafie dużo słabszej bo GF 8800GS 386 MB miałem jakieś 8400 pkt w 3dmarku 06.

 

Podaw się jeszcze w biosie, może coś jest poprzestawiane ??.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może Twój zasilacz nie wyrabia ?? ..., bo 350W i to Modecoma to raczej demonem wydajności nie jest. A wyniki z 3dmarka to jakieś 40% tego co ja mam na mojej :blink: ( gdzies wyżej był scren ). A jak masz ustawione na mobo PCIE ??.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam,możesz sprecyzować pytanie??

Odnośnie PCI nic w biosie nie przestawiałem.

Co dokładnie mam sprawdzić?

Chodzi mi o to czy w Biosie dobrze masz ustawione PCIE x 16 , i spróbuj ustawić szyne PCIE na 101-102 MHz czy zmieni to coś w wydaności grafiki ??.

 

A możesz sprawdzić jaką ma obciążalność Twój zasilacz na linni 12V , chodzi mi ile Amper [A] ??.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z dramatycznie niskimi wynikami w Markach rozwiązany.

 

Powód hmm,wydawałby się prozaiczny-PRZESTAWIONY W BIOSIE MNOZNIK HT na 1.

 

Nie mam pojęcia dlaczego był przestawiony,wcześniej nic tam nie zmieniałem.

 

Przez ten "mały szczegół" zmieniłem swoja 8600GT sonic+ na 9800 GT /8600 wydawała mi się jakaś mułowata :) /

 

 

 

wyniki w 3dMark06:

 

 

 

na mnozniku x 1

 

 

 

SM: było 2560 jest 3856

 

HDR/SM było 2744 jest 4419

 

CPU score było 1843 jest 1863

 

 

 

wynik całkowity z 6220 wzrósł do 8743.

 

 

 

Na pewno nie jest to szczyt marzeń , ale przy tym procesorze wydaje się to już w miarę normalne.

 

 

 

Bardzo dziękuję Wam wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zastanawiam się nad 9800Gt i mam taki problem nie wiem którą wybrać zastanawiam się miedzy tym http://www.techplanet.pl/index.php?k=8&amp...more&filtr= a tym http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=GALAXY+9800GT+512+CG co według was będzie lepsze

Z góry dzieki i podzro

ten galaxy sie słabo kręci, wiem bo mam indentycznego i testowalem 2 inne sztuki

palit wygląda na stary proces technologiczny [65 nm] ale te lepiej sie podkrecały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zastanawiam się nad 9800Gt i mam taki problem nie wiem którą wybrać zastanawiam się miedzy tym http://www.techplanet.pl/index.php?k=8&amp...more&filtr= a tym http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=GALAXY+9800GT+512+CG co według was będzie lepsze

Z góry dzieki i podzro

JA mam Gigabyte 9800GT 512MB w procesie 65nm. i jestem zadowolony, OC jak w podpisie , cenie za karte nie jest duża, chłodzenie i tak zawsze idzie na wymiane. Nic nie piszczy i ćwierka podczas grania , jestem zadowolony z zakupu no i gwarancja 36miesięcy :).

 

http://www.arche.home.pl/osc/product_info....5bb218c22ae4d73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

417 zl za 9800GT? Za 460 wole referenta 4850. Wiem , grzeja sie itd , ale wydajnosc jest znacznie wieksza , zas roznica to... 43zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9800GTX+ powinien byc w cenie 4850 a tu masz... leca w gore jak nic... momo ze faktycznie dolar skoczyl to ceny tych kart skoczyly 2 razy szybciej.

Ceny polecialy koszmarnie w gore :(

Kombinowalem nad czyms w cenie referencyjnego 4850 ale z lepszym chlodzeniem i zaczalem myslec nad gtx+ , ale przy cenie na poziomie powyzej niereferencyjnych 4850 taka opcja odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

417 zl za 9800GT? Za 460 wole referenta 4850. Wiem , grzeja sie itd , ale wydajnosc jest znacznie wieksza , zas roznica to... 43zl.

Wiesz każdy woli co innego, ty wolisz tak , ktoś inaczej. Ale śmieszy mnie troszke podejście ludzi " mam hd 4850 i nie ma nic lepszego od tej karty " , a no właśnie nie zawsze radek wygrywa, i po OC jednej i drugiej wydajność wygląda i tak bardzo podobnie. Z tym że jak chcesz wydajniejszego radka to musisz dać z ok 500 zł, a tu już różnica taka jak cena :).

 

Ta hardwin tylko że jak ty kupowałeś swojego to ja kupiłem swojego tam gdzie było mi najbliżej , dolicz do swojego koszt przesyłki ( no chyba że na miejscu kupowałeś ), w kiedy ja kupywałem swoją (pewnie w tym czasie co ty ) to mogłem mieć palita za 350 zł , ale wolałem dopłacić do GB , i nie powiesz , ale widać różnice w OC Twojej i mojej karty ;).

Edytowane przez mak888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze mowiac to moglem miec EVGA 9800 GTX+ za 470pln... tylko sie spoznilem 2 dni i wymiotlo je z hurtownii... pozniej w proline byly po 529, nastepna dostawa EVGA byla juz w granicy 600zl, wiec kupilem ASUSA za 530 :) Oczywisice bez wysylek jakichs, kupielm na miejscu.

Jestem z niej bardzo zadowolony, na dobra sprawe 4850 tej firmy kosztowal wtedy kolo 519zl najtaniej na allegro, zreszta i tak jak bym nawet 100pln mial dolozyc nie zdecydowal bym sie.

Dzisiaj przed praca wpadlem do kumpla do sklepu, akurat bawili sie 4850 od GB, jak na moj gust zeby ta katra pochodzila pare miesiecy bez serwisow trzeba by od razu chlodzenie zmienic, tamta po odpaleniu walila spalenizna... nawet podczas grzebania w biosie...

Moze jakies niereferenty z lepszym chlodzeniem jakos bym przezyl, ale tego paskudztwa nawet za 300pln nie wziol bym...

Do 9800GTX+ dodatkowo kupilem w dosc smiesznej cenie bloczek wodny, tak ze dzieki temu mam temperaturki iddle kolo 31C, po kilku godzinach Crysisa do wygrzania ukladu i 3D marka coby zobaczyc jak to smiga max co odnotowalem to 37C :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, ja mam takie pytanko, tzn.: ile dokładnie zużywa prądu w watach 9800gt (8800gt) w idle (pulpit, net itp.) ?? bo nigdzie nie można tego znaleźć, wszędzie jest w stresie, albo 110w, albo 81w (tak btw która z tych wartości jest bliższa prawdzie?)

chce wiedzieć jaka różnica w idlu miedzy 7300gt a 9800gt (7300gt jakoc koło ~25w w stresie :P, no to w idlu pewno kolo ~15w)

Edytowane przez czekus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, ja mam takie pytanko, tzn.: ile dokładnie zużywa prądu w watach 9800gt (8800gt) w idle (pulpit, net itp.) ?? bo nigdzie nie można tego znaleźć, wszędzie jest w stresie, albo 110w, albo 81w (tak btw która z tych wartości jest bliższa prawdzie?)

chce wiedzieć jaka różnica w idlu miedzy 7300gt a 9800gt (7300gt jakoc koło ~25w w stresie :P, no to w idlu pewno kolo ~15w)

Tutaj http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/G...trona/1815.html - na dole strony

Markowy zasilacz ~500W z linią +12V=20A pociągnie taką grafikę nawet w rozbudowanej konfiguracji.

Edytowane przez olek11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...