Skocz do zawartości
misieek

9800GT i GTX

Rekomendowane odpowiedzi

vippiotrek tak samo miałem, że na kręconej gorzej, u mnie tak się działo, bo chyba przekręciłem kartę, daj mniejsze oc i zobacz. U mnie pomogło. Mój wynik po oc w 3dMark'u 06 to 11299 na 2,9GHz i ustawienai karty: 711/1777/2306

 

Nadal zostaje przy pytaniu - jak można podnieś napięcie?

Edytowane przez lukasz_zn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Po przywróceniu fabrycznych zegarów wskoczył na powyżej 8k, a dokładniej to 8036.

 

Czy mam rozumieć, że moja karta po podkręceniu traci na wydajności czy to 3d smark wariuje?

 

W ogóle to czy powyższe wyniki ( oba ) nie są za niskie? Konfiguracja to zestaw 2 z sygnaturki.

Krecac pamieci mozliwe , ze luzuja sie jakos w nich tajmingi przez co wynik masz gorszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ten problem jest już rozwiązany. Teraz na wyższym o/c punkciki poszły już w górę tak jak powinno być. Martwi mnie jednak nadal czy wynik rzędu 8600 nie jest za niski? Czy mają na niego wpływ ustawienia w 3dsmarku? U mnie wyglądają one następująco:

 

Dołączona grafika

 

( sam ustawiłem takie aby obciążyć mocniej kartę przy czym testować lepiej stabilność )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie czy ktoś tu jeszcze raczy kiedykolwiek zajrzeć?

 

Zmieniłem napięcie na 1,2V, które to niestety mnie nie satysfakcjonuje. Chciałbym zmienić je na jeszcze wyższe jednak program którym to robię - Nibitor - nie wiedzieć czemu ma ustalone max tylko te 1.2V.

 

Ktoś wcześniej pisał, że są pozakładane jakieś blokady - to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Teoretycznie to te same grafy , jesli daloby sie bios nadpisac tak aby wykrywalo je jako takie same to powinno , ale robil to ktos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm napewno możesz sprawdzić z Biosu poprzez właśnie Nibitora, ale pewnie istnieją też jakieś inne programiki do tego. Szkoda z GPU-Z tego nie udostępnia. Niech jeszcze ktoś się wypowie ;)

 

Wracając do zmiany napięć - mogę prosić o jakieś instrukcje ( miło by było z obrazkami ) jak uskutecznić te druto-mody? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty moga byc innego producenta, ale taki sam model.

Mialem sli z 8800 gts 320/320. Jedna od szajsusa i druga od gigashita.

Jedyna rzecz jaka zrobilem to ustawilem ich biosy na identycznych taktowaniach. Karty pracowaly elegancko siegajac wydajnoscia do dzisiejszego gtx 260.

Szkoda tylko, ze ilosc pamieci kart nie sumuje sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Chcialo Ci sie w ogole wejsc na www nV? Tam jest podana roznica miedzy nimi , 112PS vs 64PS. Zas co do % , raczysz zartowac. Od czego sa recenzje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Geforce 9800 GT od 9600 GT dużo się różnią ? Podajcię o ile % 98 jest lepsza od 96 , np. 23%.

Miałem 9600GT i muszę przyznać, że była to bardzo fajna karta. Po zmianie na 9800GTX+ dużej różnicy nie poczułem, aczkolwiek różnica jest. 9800GT jest niewiele gorszy od 9800GTX+ więc parę fps w stosunku do 9600GT powinno być więcej. Aczkolwiek najlepiej po prostu poszukać testów w necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firekage - widzę, że prowadzisz naprawdę uszczypliwą politykę wypowiedzi ;) Podniosły ton wypowiedzi nie czyni Cię profesjonalistą.

 

@ Greenfoxy5

 

Różnica wynosi ok. 27%.

 

Ciesze się, że mogłem pomóc ;)

 

Pozdrawiam.

 

Nie lepiej tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Firekage - widzę, że prowadzisz naprawdę uszczypliwą politykę wypowiedzi ;) Podniosły ton wypowiedzi nie czyni Cię profesjonalistą.

 

@ Greenfoxy5

 

Różnica wynosi ok. 27%.

 

Ciesze się, że mogłem pomóc ;)

 

Pozdrawiam.

 

Nie lepiej tak?

Nie , to jest forum , ktore aspiruje do bycia pro. Wybacz , ale jesli zadaje sie tak proste pytanie przy:

-masie recenzji

-szczegolowych roznicach miedzy czipsetami opisanymi na www nV

to znaczy autor takiego pytania ma w 4 literach nasz czas , nasze osoby , liczy na latwizne i w ogole mu sie nie chce samemu poszukac , czy o zgrozo - w ogole poczytac jakas recke... Popatrz , to nie jest az tak ciezkie :

 

9800GT

http://www.nvidia.pl/object/geforce_9800gt_pl.html

9600GT

http://www.nvidia.pl/page/geforce_9600gt.html

 

A recenzji jest masa w sieci , nawet 1 strona tego tematu powinna zawierac odpowiednie linki do recenzji tych kart. Sory , ja moge pomoc jesli ktos naprawde sam odrobine wysilil sie , zadal sobie jakis trud , ale nigdy nie dam nic na tacy , taie cos powoduje tylko to , ze z najprostszymi czynnosciami ludzie nie potrafia sobie poradzic bo trzeba uzyc czaszki , myslenie boli?

 

Co do tonu , wybacz ale to jest oczywista oczywistosc , najciemniej pod latarnia , wyzej masz linki , pierwsze co sie rzuca w oczy to wlasnie roznica w PSach , ktore to nV podala. Juz nawet nie mowie , ze ten temat to zaledwie 18 stron , a nie ponad 200 jak w przypadku HD48xx.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grał ktoś w GTA4 na 9800GTX+? Bo u mnie jest poprostu tragedia z fps. Niezależnie czy mam ustawione 1280x1024 i ustawienia high i medium, czy mam ustawione 1024x768 i ustawienia low i low, to przez pierwsze 5-10 minut mam ok 30-40fps i da się grać, a później spadają do 5-15 :/.

 

Reszta kompa to Athlon 64 X2 6000+ @ 3,3GHz, 2GB DDR2 800MHz 4-4-4-12 Geil

 

Jak wygląda GTA4 u Was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe mam GTA4, mam tez 9800GTX+ niestety jeszcze nie mialem okazji sprawdzic jak to razem funkcjonuje, przez przedswiateczny zap... w robocie i wyjazd... moze jutro albo w niedzielke znajde chwile i dam znac.

Napisz jeszcze jaki system i stery, podobno niby poprawili to w najnowszej wersji, do tego z tego co sie orientuje trzeba by patche wszystkie najnowsze posciagac... ja pewnie z patchami od razu pogram...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grał ktoś w GTA4 na 9800GTX+? Bo u mnie jest poprostu tragedia z fps. Niezależnie czy mam ustawione 1280x1024 i ustawienia high i medium, czy mam ustawione 1024x768 i ustawienia low i low, to przez pierwsze 5-10 minut mam ok 30-40fps i da się grać, a później spadają do 5-15 :/.

 

Reszta kompa to Athlon 64 X2 6000+ @ 3,3GHz, 2GB DDR2 800MHz 4-4-4-12 Geil

 

Jak wygląda GTA4 u Was?

1) Skoro przez 1sze 10 min da się grać to zapewne potem temp leci strasznie w górę i stąd taka sytuacja.

2) Zainstaluj najnowsze stery, patche i to co przedmówca pisał.

 

a jak tam z wentylacja obudowy? Do takich sprzęcików zazwyczaj potrzeba dobrej cyrkulacji powietrza zwłaszcza, że ten Athlonik wytwarza sporo gorącego powietrza ( wiem co mówię - miałęm go ;) )

 

Posprawdzaj te temperaturki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam wprawdzie 9800GTX+ ale za to szukałem w necie sposobów optymalizacji gry i opróćz instalacji dedykowanych sterów do GTA4 i zainstalowania patcha natknąłem się na takie cuś

 

|

|

V

 

"Poradnik by Levy dla DARKWAREZ

 

Ten poradnik został stworzony z myślą o początkujących i mających problem z najnowszym dziełem R* GTA IV.

Przedstawie tutaj następujące kroki dotyczące kompletnej instalacji krok po kroku. A więc do dzieła.

 

Gra uruchamia się na systemach Windows XP Service Pack 3,Windows Vista x32/x64 Service Pack 1

Gra nie uruchomi się na systemie bez Service Pack ( istnieję możliwość obejścia ale GTA jest "kapryśne" )

 

3.0 Pobieramy Patch do GTA IV z strony: http://www.download.cenega.pl/download_system/?ID=1325 instalujemy "go"

3.1 Ściągamy Contig ze strony http://technet.microsoft.com/en-us/sysinte...s/bb897428.aspx

* Rozpakowujemy go do katalogu z grą. (contig.exe ma się znaleźć tam gdzie pliki exe gry)

* Tworzymy do niego skrót na pulpicie.

* Klikamy prawym klawiszem myszki i właściwości jest tam taka linijka Element Docelowy dopisujemy na samum końcu

po spacji to: -s *.* -v

Wygląda to tak: "C:\Program Files\Rockstar Games\Grand Theft Auto IV\Contig.exe" -s *.* -v

* Jeśli mamy Vistę, możliwe, że musimy uruchomić program jako administrator.

* Odpalamy skrót i czekamy otworzy nam się wiersz poleceń czekamy aż się sam zamknie.

3.2 Edytujemy skrót z GTA IV (nie z Social Club) w miejsce Element Docelowy dopisujemy po spacji -norestriction -nomemrestrict -DX9 /high

Powoduje to zdjęcie ograniczeń sprzętowych i uruchomienie gry z Wysokim priorytetem

3.3 W katalogu z GTA IV tam gdzie są pliki exe Tworzymy plik commandline.txt wpisujemy tam coś takiego ze spacją na początku

-nomemrestrict -availablevidmem 2.0 -norestriction -percentvidmem 100 i zapisujemy.

 

Teraz kilka porad aby grać bez problemowo. Odłączyć WSZYSTKIE urządzenia USB

oprócz myszki/neta pady/kierownice WON i najważniejsze wyłączyć w trakcie gry zaporę i antywirusa bo będą zwiechy

nie uruchamiaj Benmacherka bo zniknie dźwięk."

 

 

 

Zastosowałem się do powyższych zaleceń i wszystko chodzi znacznie sprawniej (co nie znaczy że super płynnie...).

Nie ma cudów ale przynajmniej teraz FPS jest, jak się zdaje, wyższy i gra sprawniej działa (podkręciłem także moją kartę). Oczywiście w moim przypadku nie usunęło to problemów ze znikającymi texturami ale ja sam znalazłem taki mały sposobik na ten problem. Otóż gdy zaczną już nam zanikać textury podczas gry to wystarczy wcisnąć ALT+TAB. Poczekać chwilkę aż ekran mignie i zmaxymalizować grę z powrotem. W ten sposób textury na nowo się pojawią na jakiś czas (u mnie to jest pare minut ale zawsze to coś, teraz przynajmniej da się kontynuowac rozgrywkę w razie czego a wcześniej była kaplica).

Także mam nadzieję że to się komuś przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vippiotrek....

Zgadza sie...ja bym sie zainteresowal temperatura karty graficznej, gdy spada jej wydajnosc.

Prawdopodonie gpu osiaga krytyczna wartosc temperatury i bios karty zaniza taktowania dla bezpieczenstwa.

Taki prog krytyczny mozna podgladnac edytujac bios karty nibitorem.

Mozna go podniesc co jest raczej nierozsadne lub jak trzeba, zmienic chlodzenie.

 

Dołączona grafika

 

Niestety w zakladce fanspeed IC, reszta ustawien jest wylaczona a szkoda, bo przy takiej karcie powinna byc wlaczona dynamiczna regulacja coolerka.

To by rozwiazalo problem przegrzewania sie karty i jej zanizania wydajnosci.

 

Dołączona grafika

 

Bios "pozyczylem" od szajsusa gtx 9800+ bo nie wiem o jaka konkretnie karte chodzi.

Edytowane przez UGH--ZAN III

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc @HanSolo podnieś prędkości wiatraczka na możliwe max, czy to rivą czy też przez bios i sprawdź czy nadal problem występuje nadal. Jeśli tak to zajrzyj do wnętrza obudowy - możliwe choć mało prawdopodobne, że nazbierało Ci się dużo kurzu w chłodzeniu karcioszki wtedy potraktuj sprawę sprężonym powietrzem. Możliwe też, że pasta termoprzewodząca już się zużyła. W takim wypadku musiałbym już zdejmować chłodzenie, a nie wiem czy nie grozi to utratą gwary.

 

Podaj jaki masz zasilacz!!! ;)

 

 

A teraz jeszcze ja w swojej sprawie.

 

Potrzebuje chłodziwa dla swojego 9800GT.

 

Wypatrzyłem w FAQ wyciszania tego Revolteca:

 

http://www.allegro.pl/item506789455_revolt...pro_gwa_fv.html

 

Co o nim sądzicie? Czy będzie pasował?

 

Jeszcze takie pytanie - jak ma się to chłodziwo:

 

http://www.allegro.pl/item515504512_accele...chy_nowosc.html

 

do zestawu Accelero S1 rev 2 + jakiś wentylatorek oraz do tego Revolteca?

Edytowane przez vippiotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc @HanSolo podnieś prędkości wiatraczka na możliwe max, czy to rivą czy też przez bios i sprawdź czy nadal problem występuje nadal. Jeśli tak to zajrzyj do wnętrza obudowy - możliwe choć mało prawdopodobne, że nazbierało Ci się dużo kurzu w chłodzeniu karcioszki wtedy potraktuj sprawę sprężonym powietrzem. Możliwe też, że pasta termoprzewodząca już się zużyła. W takim wypadku musiałbym już zdejmować chłodzenie, a nie wiem czy nie grozi to utratą gwary.

 

Podaj jaki masz zasilacz!!! ;)

Mój 9800GTX+ ma jakieś 2 miesiące, do tego jest włożony w CM Cosmos i wszystko jest czyste :). Zasilacz to Tagan 530W, który ma ze 150W zapasu jeszcze :). Co do max obrotów turbiny, to po wymianie na nowego Asusa, czy też po instalacji sterków 180.48 nie mam tej funkcji :D. Wcześniej mogłem regulować obroty :).

Edytowane przez HanSolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Chyba ujdzie w tłoku? Procesor podejrzewam znacznie podnosi wynik. Grafika zwykłe GTX (bez plusika), także taktowania bazowe 675 etc.

Edytowane przez sthEn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na alternate.nl 9800GT od Leadteka chodzi po 109E. oplaca sie upgrade'owac mojego 9600GT (wersja z 64SP) ? po podkreceniu i wpakowaniu Turbo Twin powinno spokojnie doscignac osiagi z 9800GTX+ i HD4850, no nie?

 

widzialem takze ludzi sprzedajacych 8800GTX pelne za 100E.....uzywane oczywiscie...

Edytowane przez alcapone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...