Skocz do zawartości
misieek

9800GT i GTX

Rekomendowane odpowiedzi

Wchodzisz w zakładkę - My results i wtedy kopiujesz link który widnieje na prawo od napisu "Compare link" np. http://service.futuremark.com/compare?2k1=9139848 (oj nei patrzeć na wyniki - stary sprzęt chociaż wynik zacny jak na tamte czasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja po OC, ale na procku ustawionym na 3,2GHz mam 12,7K w 3DMarku 2006 -strasznie mało.

 

Właśnie ustawiłem 732/1830/2202 i żadnych artefaktów a wynik w 3Dmarku to 12617pkt :D śmiech na sali muszę chyba system oczyścić, albo nowy postawić.

Lol - wynik masz OK. Czego ty sie spodziewasz po 9800GT i tak słabym procu?

 

Ja u siebie mam 14400 smarków. A karte mam sporo mocniejsza.

 

A co do artefaktow to zapodaj AtiToola - skan na artefakty - zobaczysz jak ci nimi sypnie :P

Edytowane przez shooter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche przesadziłeś , 88gts i 88/98gt przy tym samym zegarze dzieli tylko 5% :wink: . 3dmarki są bardzo zależne od cpu , zwłaszcza od kaszy i fsb.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AtiTool sprawdził mi max taktowania: 752/2320Mhz więc chyba ciekawie :) Normanie jestem w szoku, gdyż referencyjne karta jest ustawiona na 600/1800 a tu Ci 752/2320

Jak będę miał wizję to podkręcę proca do ponad 4GHz i zapuszczę parę teścików.

Edytowane przez pcmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche przesadziłeś , 88gts i 88/98gt przy tym samym zegarze dzieli tylko 5% :wink: . 3dmarki są bardzo zależne od cpu , zwłaszcza od kaszy i fsb.

Troche przesadziłeś , 88gts i 88/98gt przy tym samym zegarze dzieli tylko 5% - i 16 SP co w grach intensywnie wykorzystujacych shadery może dac ciut wiecej niz 5% roznicy w wydajnosci. Poza tym 8800gts-512 zazwyczaj lepiej sie kreca od 8800gt, ale przeciez Ty to wiesz :)

 

3dmarki są bardzo zależne od cpu , zwłaszcza od kaszy i fsb - i od Twoich sterow :D

Edytowane przez shooter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche przesadziłeś , 88gts i 88/98gt przy tym samym zegarze dzieli tylko 5% - i 12 SP co w grach intensywnie wykorzystujacych shadery może dac ciut wiecej niz 5% roznicy w wydajnosci. Poza tym 8800gts-512 zazwyczaj lepiej sie kreca od 8800gt, ale przeciez Ty to wiesz :)

 

3dmarki są bardzo zależne od cpu , zwłaszcza od kaszy i fsb - i od Twoich sterow :D

W takim razie polecam Unigine V0.4. Moim zdaniem najlepszy benchmark do sprawdzania stabilności i jest mało zależny od proca.

Edytowane przez Burczga28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burczga28 możesz powiedzieć jakie ty mas zna swojej karcie wyniki w smarkach.

Ja chyba jak znajdę czas to powojuje trochę z moją płytą i na 4GHz zrobię testy bo widzę, że mogę uzyskać ładny wynik, ale widzę że kolega Burczga28 ma równie interesujący egzemplarz karty graficznej (podejrzewam, że zostało zwiększone V na GPU)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burczga28 możesz powiedzieć jakie ty mas zna swojej karcie wyniki w smarkach.

Ja chyba jak znajdę czas to powojuje trochę z moją płytą i na 4GHz zrobię testy bo widzę, że mogę uzyskać ładny wynik, ale widzę że kolega Burczga28 ma równie interesujący egzemplarz karty graficznej (podejrzewam, że zostało zwiększone V na GPU)

3dmark03 - 45404

3dmark05 - 22500

3dmark06 - 15057

 

Napięcia nie ruszałem jest na standartowym ustawieniu. Chyba że producent je podniusł u mnie jest 1,15V. Nie wiem jakie jest w konstrukcjach referencyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ustawione jak w sygnaturce. Wyniki niezłe ale wiem że można lepsze. Zarówno proc i grafa ma jeszcze troche potencjału tylko musze się wyposarzyć w lepsze chłodzonko.

Chetnie bym zobaczyl jak ci sypie bledami w tescie ATITool.

 

 

wyposarzyć -> WYPOSAŻYĆ

standartowym -> STANDARDOWYM

Edytowane przez neo2006a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche kropeczkami posypało. Jakoś się tym nie przejmuje ważne że gierki wszystkie śmigają bez zająknięcia i w smarkach punkciki można nabijać :lol: Sprawdzam stabilność zawsze unigine v0.4 jak tam się nie wysypie to cała reszta śmiga bez problemu i bez artów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ja również. Ludzie to, że wam przechodzi smark o niczym nie świadczy. Zapodajcie AtiToola - test na artefakty i zobaczycie piękny żółty kolorek :)

Albo jeszcze lepiej zapodajcie sobie FurTest, albo Unigine Sanctuary , nie tylko zobaczycie piekny zółty kolorek :P. W przypadku FurTesta można też poczuć swąd spalenizny przy słabym chłodzeniu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo jeszcze lepiej zapodajcie sobie FurTest, albo Unigine Sanctuary , nie tylko zobaczycie piekny zółty kolorek :P. W przypadku FurTesta można też poczuć swąd spalenizny przy słabym chłodzeniu :D

Z Unigine nie ma problemu bo zawsze nim sprawdzam stabilność ale FurTest przygrzał ostro i utwierdził mnie w przekonaniu że chłodzenie trzeba zmienić. A jak Tobie się spisuje Acelero?? Jakie masz temp. Ja myślałem nad zakupem Twinturbo wydaje mi się że to dobry wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam 9800GX2 i wogule nie wchodzi mi w tryb 2D. Ciagle tylko 3D. Nawet w Rivie nic na to nie moge zaradzic. Stery to 182.06 a system to Vista x64.

 

Jest na to jakis sposob?

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4699

 

Działa też na biosach od gx2 , tylko gx2 ma dwa biosy - bo to są dwie karty i nawet nie wiem jak kto się wgrywa biosy w tym przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Unigine nie ma problemu bo zawsze nim sprawdzam stabilność ale FurTest przygrzał ostro i utwierdził mnie w przekonaniu że chłodzenie trzeba zmienić. A jak Tobie się spisuje Acelero?? Jakie masz temp. Ja myślałem nad zakupem Twinturbo wydaje mi się że to dobry wybór.

W idlu mam średnio ok 38-40 stopni, bo komp zaraz za grzejnikiem stoi, to w zimie troche mu tam przygrzewa. A tak w gierkach to bez oc ok 48-50 , po oc w jakieś bardziej wymagające gry to 55-58 , a w FureTest po OC na 738/1850/2140 po 16 minutach 65 stopnie. Oczywiście wentyle puszczone na grafie cały czas na 7V.

 

Generalnie lepiej zrobisz jak kupisz normalne S1 rev. 2 i do tego 2 wentyle 120mm. , może wyjdzie trochę drożej , ale wydajność będziesz miał większa niż z Twin Turbo , no i o wiele ciszej ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam do wyboru dwie karty i proszę o poradę,sprzedawca mi doradza abym brał evga 9800gtx+ referenta. Napiszcie czy ta karta chodzi głośno w 3d i jakie ma temperatury,czy ma hetpipy? zdj. poglądowe palit.

 

Druga karta to point of wiev 9800gtx+ z fajnym chłodzeniem arctic coling. Kumpel ma w 4870 też 3 rurki hetpipe. Zawsze moge dołożyć dwa wentyle 80, lub 120mm. Która z tych kart będzie miała wydajniejsze chłodzenie?

post-167698-1235522024_thumb.jpg

post-167698-1235522048_thumb.jpg

post-167698-1235522671_thumb.jpg

post-167698-1235522852_thumb.jpg

Edytowane przez superduty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo jeszcze lepiej zapodajcie sobie FurTest, albo Unigine Sanctuary , nie tylko zobaczycie piekny zółty kolorek :P. W przypadku FurTesta można też poczuć swąd spalenizny przy słabym chłodzeniu :D

Ja jakoś dzisiaj katowałem kartę po OC najpierw w ATItool w celu sprawdzenia stabilności ogółu a potem poszczególnie: pamięci i rdzenia i po ustabilizowaniu taktowania miałem nadal (rzadko) kropeczki, mimo że osobno rdzeń czy osobno pamięci nie wysypywały się. Potem na nowych taktowaniach pamięci (30MHz w dół w stosunku do poprzedniego taktowania - 2200MHz) zapuściłem FurMarka i przez 25 minut nie było nawet zająknięcia. Nie wiem w takim razie który program jest bardziej miarodajny.

Acha i Unigine Tropics też zapuszczałem - wszystko w porządku.

Dzięki koledze Burczqa28 zmobilizowałem się i założyłem radiatory na sekcję zasilania bo aż parzyły w stresie. Teraz jest lepiej i parzą już tylko same radiatorki :D Ale mam nadzieję że ogólna temperatura na zasilaniu spadła.

To niewiarygodne że takie małe układziki i tak parują. Nie wiem jak ja mogłem przez ten cały czas bez dodatkowego ich chłodzenia się obejść. Karta musiała ostro cierpieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Teraz jest lepiej" czyli w czym lepiej? Sama świadomość że masz radiatorki? Ja też mam zdaje sie identyczną konstrukcję tylko 8800GT i fabrycznie nie było radiatorów ani na zasilaniu ani na memkach. Miałem słabe oc pamięci - 2040, góra 2050mhz. Założyłem radiatorki Pentagrama i oc ani rusz wyzej!! :unsure: mam pecha bo widze że wszyscy ostro jadą na memkach. Również gpu nie idzie mi wysoko - 745mhz przy standardowym 1,15v to stabilny max. Na 1,2v stabilny max 770, niektóre gry chodzą na 780 ale nie wszystkie. Niektórzy wyciągają 770 i więcej na 1,15v. Myślisz że radiatorki na sekcji zasilania mogą poprawić oc?? Są gołe fabrycznie, tyle że te Gigabyte są robione w jakiejś technologii Ultra Durable 2 niby komponenty wyższej jakości...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burczga28 800mhz na 1,15v to masz dobre OC, podnieś w gamerhudzie na 1,2v i jedź wyżej :D

 

PS. Odpal na tych 800mhz GTAIV jeśli posiadasz, nie pograsz długo :)

Jak zmienię chłodzonko to popróbuje na 1,2V może coś zduszę jeszcze. W GTA 4 2 godziny łupania bez zająknięcia. Jedyne co doprowadza do zwiechy to Fur Mark.

 

 

 

"Teraz jest lepiej" czyli w czym lepiej? Sama świadomość że masz radiatorki? Ja też mam zdaje sie identyczną konstrukcję tylko 8800GT i fabrycznie nie było radiatorów ani na zasilaniu ani na memkach. Miałem słabe oc pamięci - 2040, góra 2050mhz. Założyłem radiatorki Pentagrama i oc ani rusz wyzej!! :unsure: mam pecha bo widze że wszyscy ostro jadą na memkach. Również gpu nie idzie mi wysoko - 745mhz przy standardowym 1,15v to stabilny max. Na 1,2v stabilny max 770, niektóre gry chodzą na 780 ale nie wszystkie. Niektórzy wyciągają 770 i więcej na 1,15v. Myślisz że radiatorki na sekcji zasilania mogą poprawić oc?? Są gołe fabrycznie, tyle że te Gigabyte są robione w jakiejś technologii Ultra Durable 2 niby komponenty wyższej jakości...

W sumie racja radiatorki cudów nie robią ale im wyższe takty tym więcej papu karta potrzebuje co za tym idzie układ zasilania się bardziej grzeje. To się monutuje bardziej dla bezpieczeństwa bo nie jest sztuką puścić z dymem kartę za 5 stówek.

Edytowane przez Burczga28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dziwne bo u mnie gta4 potrafi sie wywalić nawet na dużo niższych taktach niż w pełni stabilne w innych grach. Również dziwnym jest u mnie że na 756mhz 1,15v Unigine Sanctuary Demo chodziło przez 20 minut z powłączanymi wszystkimi bajerami a gdy tylko włączyłem 3Dmarka 06 to wywalił sie juz na drugim teście... :blink: więc unigine sanctuary jest słaby do testowania stabilności... A FurMark zbyt rozgrzewa kartę - może okazać się że przy danych mhz bede miał stabilną grafe ale co z tego jak przy 100*C bede musiał wyłączyć test gdyż chłodzenie nie wyrabia i temperatura wciąż zawrotnie rośnie :)

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...