Skocz do zawartości
misieek

9800GT i GTX

Rekomendowane odpowiedzi

DejwiT11, mi nawet już nie chodzi o dalsze podkręcanie karty. Chodzi mi o bezpieczeństwo właśnie a więc o to żeby mi karta nie padła. Zobaczyłem że sekcja zasilania się grzeje na maxa więc przyłożyłem radiatorki żeby chodziło stabilnie przy tym OC co już osiągnąłem. Więcej mi nie trzeba naprawdę. Nawet tyle co osiągnąłem to procesor blokuje więc zeby cieszyć się pełną wydajnością 9800GT OC muszę wymienić procka (najlepiej na jakiegoś E8400).

Edytowane przez SlaV0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem SlaV0, w złym konkekście chyba przeczytałeś moją wypowiedź ;) ja po prostu pytałem Ciebie czy radiatory na zasilaniu mogą poprawić OC i tak ogólnie czy to coś daje jeżeli radiatorki też parzą po dotknięciu. Bo ja po nałożeniu radiatorków na memki nie uzyskałem wzrostu ich OC bo mi sie wydaje że są zbyt małe, zbyt mała powierzchnia, więc nie mają jak odprawadzać ciepła i dlatego i one parzą. Ja mam dwa radiatory od starego GF2 :D - one już są duże to na pewno by dużo dały i chciałem je przykleić tylko nie mam taśmy termoprzewodzącej, a musi być porządna aby nie spadły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dziwne bo u mnie gta4 potrafi sie wywalić nawet na dużo niższych taktach niż w pełni stabilne w innych grach. Również dziwnym jest u mnie że na 756mhz 1,15v Unigine Sanctuary Demo chodziło przez 20 minut z powłączanymi wszystkimi bajerami a gdy tylko włączyłem 3Dmarka 06 to wywalił sie juz na drugim teście... :blink: więc unigine sanctuary jest słaby do testowania stabilności... A FurMark zbyt rozgrzewa kartę - może okazać się że przy danych mhz bede miał stabilną grafe ale co z tego jak przy 100*C bede musiał wyłączyć test gdyż chłodzenie nie wyrabia i temperatura wciąż zawrotnie rośnie :)

Może masz pecha i kiepska sztuka Ci sie trafiła może system masz zajechany . Ja na moją nie narzekam:) Za to procek to padaka każde ustawienie powyżej 3950 jest niestabilne. A kupiłem chłodzonko żeby go podusić. Takie życie cóż poradze. Co do Unigine to mnie ani razu nie zawiodło zawsze sprawdzam nim stabilność i jak tam przejdzie katusze to już nic grafy nie ruszy. Z doświadczenia wiem że w smarkach na niestabilność ma też wpływ proc bo jak wiadomo w dość dużym stopniu go wykożystuje. Natomiast Unigine kozysta tylko z jednego rdzenia.

 

DejwiT11, mi nawet już nie chodzi o dalsze podkręcanie karty. Chodzi mi o bezpieczeństwo właśnie a więc o to żeby mi karta nie padła. Zobaczyłem że sekcja zasilania się grzeje na maxa więc przyłożyłem radiatorki żeby chodziło stabilnie przy tym OC co już osiągnąłem. Więcej mi nie trzeba naprawdę. Nawet tyle co osiągnąłem to procesor blokuje więc zeby cieszyć się pełną wydajnością 9800GT OC muszę wymienić procka (najlepiej na jakiegoś E8400).

W pełni Cie popieram! Bezpieczeństwo przede wszystkim chodź nie zwsze:) Też miałem dual core i dusiło tą kartę jak kupiłem e7400 to odżyła:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz pecha i kiepska sztuka Ci sie trafiła może system masz zajechany . Ja na moją nie narzekam:) Za to procek to padaka każde ustawienie powyżej 3950 jest niestabilne. A kupiłem chłodzonko żeby go podusić. Takie życie cóż poradze. Co do Unigine to mnie ani razu nie zawiodło zawsze sprawdzam nim stabilność i jak tam przejdzie katusze to już nic grafy nie ruszy. Z doświadczenia wiem że w smarkach na niestabilność ma też wpływ proc bo jak wiadomo w dość dużym stopniu go wykożystuje. Natomiast Unigine kozysta tylko z jednego rdzenia.

System może mam ze dwa miechy, nie mam zajechanego. A że tak sie spytam, gdybym miał system zajechany to ma to coś wspólnego z OC grafiki? Raczej moja kiepska sztuka. Bym zainwestował w te Accelero jednak boje sie że OC nic nie podejdzie i wyrzuce kase w błoto, więc chyba nie ryzykuje bo obecny Zalman jest spoko. A co do 3Dmarka - że wykorzystuje procka dosyć mocno to fakt - ale tu i ja wiem z doświadczenia, że gdy sie wywala z komunikatem, że sterownik ekranu przestał odpowiadać to raczej na bank jest oznaka przesadzonego OC grafy a nie procka...

A tak nawiasem mówiąc, że E7400 nie chce iść wyżej jak 3950mhz to znaczy że jest padaka?? :blink: raczej masz powody do zadowolenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System może mam ze dwa miechy, nie mam zajechanego. A że tak sie spytam, gdybym miał system zajechany to ma to coś wspólnego z OC grafiki? Raczej moja kiepska sztuka. Bym zainwestował w te Accelero jednak boje sie że OC nic nie podejdzie i wyrzuce kase w błoto, więc chyba nie ryzykuje bo obecny Zalman jest spoko. A co do 3Dmarka - że wykorzystuje procka dosyć mocno to fakt - ale tu i ja wiem z doświadczenia, że gdy sie wywala z komunikatem, że sterownik ekranu przestał odpowiadać to raczej na bank jest oznaka przesadzonego OC grafy a nie procka...

A tak nawiasem mówiąc, że E7400 nie chce iść wyżej jak 3950mhz to znaczy że jest padaka?? :blink: raczej masz powody do zadowolenia ;)

To raczej można przyjąć teorie z kiepską sztuką. Zalman jest spoko tylko trocho hałasuje! No myślałem że poleci jeszcze ze dwie stóweczki do góry. Ale cóż przynajmniej Karakorum chodzi na 1000 obr i mam cisze, pozostał jescze tylko Zalman z grafy który trochę szumi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział że ten Zalman szumi bardziej niż troche :) Też mam cicho na procku ale wszystko o kant d... jeżeli grafa zapierdziela. Ja osobiście znieść tego nie mogłem, szczególnie wieczorem, i podłączyłem na 5v do molexa. Wogóle juz go nie słychać a wydajność chłodzenia tak drastycznie nie spadła jeżeli dopomogłem drugim wentylkiem na 5v który "wyciąga" ciepło i wydmuciach!e poza obudowę przez wyciągniete blaszki w obudowie do kart rozszerzeń ;) Oczywiście obudowa i tak otwarta bo jak zamkne bok to jest już ciut gorzej. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział że ten Zalman szumi bardziej niż troche :) Też mam cicho na procku ale wszystko o kant d... jeżeli grafa zapierdziela. Ja osobiście znieść tego nie mogłem, szczególnie wieczorem, i podłączyłem na 5v do molexa. Wogóle juz go nie słychać a wydajność chłodzenia tak drastycznie nie spadła jeżeli dopomogłem drugim wentylkiem na 5v który "wyciąga" ciepło i wydmuciach!e poza obudowę przez wyciągniete blaszki w obudowie do kart rozszerzeń ;) Oczywiście obudowa i tak otwarta bo jak zamkne bok to jest już ciut gorzej. ;)

Też miałem taki pomysł ale bałem się przegrzewania. U mnie w budzie jest naprawdę ciepło. Decyzja już została podjęta, accelero s1 + wentyle 80 mm na wolnych obrotach!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem taki pomysł ale bałem się przegrzewania. U mnie w budzie jest naprawdę ciepło. Decyzja już została podjęta, accelero s1 + wentyle 80 mm na wolnych obrotach!!

Ładne rozwiązanie ale zdecydowanie za dużo po kieszeni. Przegrzewania byś nie miał sie co bać jeżeli nie odpalasz FurMarka :D na 5v nawet bez jakichkolwiek wentylatorów na dole obudowy nie przekracza 80*C po oc, z wentylatorem o którym wspomniałem jest pare stopni mniej w zależności od użytkowania i gry. Czyli mniej więcej tyle ile na referencie... Myśle że warte ciszy te troche stopni więcej biorąc pod uwage że ani grosza przy tym Ci nie ubędzie :) jeszcze przesmarowałem MX-2 bo z oryginalnej sie zrobił zaschnięty beton... Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie trzeba zakładać nowego tematu, ale są jakieś testy odgrzanego kotleta (który to już raz?), a mianowicie GeForce 250GTS. W skrócie jest to taki 9800GTX+ z okrojonym PCB z chłodzeniem od 8800GTS i niskim zużyciem energii.

 

http://techreport.com/articles.x/16504

http://www.pcper.com/article.php?aid=674&a...xpert&pid=4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne rozwiązanie ale zdecydowanie za dużo po kieszeni. Przegrzewania byś nie miał sie co bać jeżeli nie odpalasz FurMarka :D na 5v nawet bez jakichkolwiek wentylatorów na dole obudowy nie przekracza 80*C po oc, z wentylatorem o którym wspomniałem jest pare stopni mniej w zależności od użytkowania i gry. Czyli mniej więcej tyle ile na referencie... Myśle że warte ciszy te troche stopni więcej biorąc pod uwage że ani grosza przy tym Ci nie ubędzie :) jeszcze przesmarowałem MX-2 bo z oryginalnej sie zrobił zaschnięty beton...

Nie jest tak źle znalazłem sklepik w którym mają accelero po 77 zł ale chwilowo nie mają na stanie. Wenylatory nic mnie nie będą kosztowć bo mam 2 cooler mastera, kilka opasek i chłodzenie gotowe. Robiłem małe testy na 1,2V grzeje się już bardziej. Na rdzeniu takty 840/1950 były w pełni stabilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam możliwośc wymiany gwarancyjnej mojej starej karty z dopłatą i zastanawiam się nad kartą pokroju 9800Gt za około 460 zł u mnie w mieście. Więcej kasy nie mam i jest to suma dla mnie nieprzekraczalna. W przyszłości dojdzie do karty Accelero s1. Ile można maksymalnie wyciągnąć na kręconej 9800GT z V modem z Accelero na codzień (nie do hwbota :) )? Ile taka wyżyłowana karta wyciąga w 3dmarku 06??? Czy ewentualnie orientujecie się czy 9800Gt z V modem będzie wydajniejsza od 4830 również po V modzie. Nie zależy mi na ciszy :)

Proszę o w miarę szybkie odpowiedzi bo jutro (14 marca) planuję kartę zamawiać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam możliwośc wymiany gwarancyjnej mojej starej karty z dopłatą i zastanawiam się nad kartą pokroju 9800Gt za około 460 zł u mnie w mieście. Więcej kasy nie mam i jest to suma dla mnie nieprzekraczalna. W przyszłości dojdzie do karty Accelero s1. Ile można maksymalnie wyciągnąć na kręconej 9800GT z V modem z Accelero na codzień (nie do hwbota :) )? Ile taka wyżyłowana karta wyciąga w 3dmarku 06??? Czy ewentualnie orientujecie się czy 9800Gt z V modem będzie wydajniejsza od 4830 również po V modzie. Nie zależy mi na ciszy :)

Proszę o w miarę szybkie odpowiedzi bo jutro (14 marca) planuję kartę zamawiać...

Popatrz na moją sygnaturkę to masz odp. Myśle że 4830 może buty lizać 9800 gt.

 

Ostatni czasnąłem nowe rekordy w smarkach proc: 4050 (405x10) takty grafy nie zmienione.

smark03: 46600

smark05: 23300

smark06: 15200

 

Przy napięciu 1,2V gpu leciało stabilnie na 840 ale grzało się już ładnie więc odpuściłem i będę kupował AC s1

Edytowane przez Burczga28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie GF 9800GTX+ od Gainwarda, 512MB.

 

W niektorych grach podczas ładowania się menu, czy planszy czy wogole ladowania gdy (np. GTA 4 zanim sie gra wlaczy to sa obrazki i muzyczka leci) i w tym momencie karta zaczyna piszczeć...na roznych czestotliwosciach, przy GTA jeden obrazek to wysoki pisk, inny to nizszy itp. inna gra to też inaczej troszke. Bardzo nasiliło się to po OC karty...

 

1. normalne?

2. co polakierować? ;)

3. gwarancja raczej nie uzna pisków?

4. jak wygłuszyć obudowe bo to mnie nerwia :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie GF 9800GTX+ od Gainwarda, 512MB.

 

W niektorych grach podczas ładowania się menu, czy planszy czy wogole ladowania gdy (np. GTA 4 zanim sie gra wlaczy to sa obrazki i muzyczka leci) i w tym momencie karta zaczyna piszczeć...na roznych czestotliwosciach, przy GTA jeden obrazek to wysoki pisk, inny to nizszy itp. inna gra to też inaczej troszke. Bardzo nasiliło się to po OC karty...

 

1. normalne?

2. co polakierować? ;)

3. gwarancja raczej nie uzna pisków?

4. jak wygłuszyć obudowe bo to mnie nerwia :/

Przypuszczam,że to cewki piszczą. U mnie też tak jest tylko bardzo cicho, trzeba do budy przyłożyć ucho!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie lakierować i nic nie wygłuszać :D Włącz V-Sync w sterach :wink: pzdr

Kocham Cie ;) nie no, zartuje, zadziałało, cisza jak makiem zasiał :)

 

Tylko niech mi ktoś wytłumaczy CZEMU to tak działa? I...dodatkowo...co mi ta synchronizacja daje/psuje w momencie jak karta nie moze wyswietlic 60fps ciągle (GTA4 na przykład...srednio 33-35fps a synchro włączone)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio bawiłem się 9800GTX+ TwinTecha na Samsungach 0.8 ... karta przeszła 3d smarki mniej więcej na 820/2000/2800MHz co w cenie poniżej 700PLN daje niezłą pozycję. Pamięci ma gołe a wentylki puszczone na 5V i tak są wystarczające do schłodzenia GPU. Mam jeszcze drugiego na stanie to może w tygodniu zapodam jakieś wyniki. Na E5200@+/-3,2GHz i 1Gb Ram zrobiła ponad 15K w 3DM 06 na viście x64. Jeśli nadchodzący GTX-250 ma być odgrzanym takim 9800GTX+ to nie widzę sensu dopłacać bo tańszy raczej nie będzie.

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX250 czy GTS250? Bo wszedzie nazywają GTS250 jako 9800GTX+ w nowej nazwie...

2800Mhz na pamięciach? 0_o

Moj robi 2400Mhz i dalej boje sie sprawdzać :D Jajko pracuje na 810Mhz i ma 70C po godzinie grania w GTA4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedzę w szkole zamulony to i gts z gtx mogłem pomylić :D a pamięci jak napisałem, te samsungi naprawdę wysoko latają, Racuch na swoim gtx-285 wyciska 3GHz, strzelam że jakby producent dał choćby najprostrzy odpromiennik na nie to i bez vmoda by wyżej poszły. Ja wyżej niż 2,8 nie podnosiłem, ze względu że to karta magazynowa przeznaczona na sprzedaż :P tamten którego testowałem poszedł już w zestaw tydzień temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Cena na starcie porównywalna i w prezencie 1GB vram, który czasami się przydaję :wink: pzdr

Tylko , ze taniej kupisz 9800GTX+ , to raz. Dwa - za cene "1gb vramu" masz praktycznie 4870...a po obnizkach raczej na pewno. Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, żeby GTX+ "wyrobił" na 768Mb pamięci, o 1024Mb nie wspominając bo zanim to wykorzysta, zwyczajnie się udławi tak samo jak za słaby procesor przy zbyt mocnej grafie ...... 512Mb dla 9800GT to aż aż :]

 

Offtop mój kolega mając do wyboru 8600GT 256Mb i 8500GT 512Mb (wtedy wychodził drożej), wybrał 8500GT .. powód ? "bo miał 512mb a tamten "tylko" 256mb" .... na szczęście już go wyleczyłem z takich decyzji ;)

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko , ze taniej kupisz 9800GTX+ , to raz. Dwa - za cene "1gb vramu" masz praktycznie 4870...a po obnizkach raczej na pewno.

Brałem ceny z tego sklepu http://www.overclockers.co.uk/productlist....&subid=1402 i ceny porównywalne :wink: Jasne, że zawsze można dostać taniej, ale rozkład cen na podstawie jednego sklepu daje jakieś pojęcie :wink:

 

Co do przydatności 1GB to różnie to bywa http://techreport.com/articles.x/16504/4 Nie sprawdzałem, ale przy cenie porównywalnej (a taka jest w tym sklepie) lepiej wziąć 250GTS z 1GB niż 9800GTX+. Nawet dla trybu 2D.

 

Radek to już cena o 20 funtów wyższa, nie jest to przepaść, ale zawsze coś no i te stery :wink: Zaraz napiszesz, że ze sterami wszystko ok :) Tak tak wiem okej okej :lol: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Wiesz , nie chce mi sie przeliczac z ceny Gb na PL , wystarczy mi , ze widze jakie roznice sa u nas :> Zreszta , na Allegro 4870 1GB dostaniesz i za 860.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeehehehe przy tym twój wizerunek zmieni się na "cool" tudzież "jazzy" bo będziesz miał najnowszego TOP GTS-a :damage_wall: efekt lepszy niż AXE xD

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...