Skocz do zawartości
misieek

9800GT i GTX

Rekomendowane odpowiedzi

gwarancję mam na 5lat więc bardzo mi się nie spieszy, i ogólnie to chodziło mi o rozsądną granicę, kiedy warto by z tym do serwisu iść, bo nie chciałbym żeby trzymali mi kartę dwa tygodnie a potem powiedzieli, że dopóki się nie spali to jest w normie. Jakie macie temperatury w różnych sytuacjach na swoich kartach?

Edytowane przez 4rch0n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

moja karta palit 9800gt o numerze seryjnym XNE/9800TXT352 w technologi 65nm została oddana na gwarancje (artefakty) i zostanie wyminiona raczej na nowa karte.

i teraz mam pytania czy obecnie wszystkie pality sa produkowane w technologi 55nm, chodzi mi o te dwa modele:

Dołączona grafika

http://www.komputronik.pl/index.php/produc...I-E)_Super.html

i druga karta

Dołączona grafika

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...oducts_id=13619

 

I ktorą z tych dwoch kart łatweij jest dostac w sklepach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

moja karta palit 9800gt o numerze seryjnym XNE/9800TXT352 w technologi 65nm została oddana na gwarancje (artefakty) i zostanie wyminiona raczej na nowa karte.

i teraz mam pytania czy obecnie wszystkie pality sa produkowane w technologi 55nm, chodzi mi o te dwa modele:

http://www.komputronik.pl/index.php/produc...I-E)_Super.html

i druga karta

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...oducts_id=13619

 

I ktorą z tych dwoch kart łatweij jest dostac w sklepach

Czy ten geforce ma jedną 4-ro pinową wtyczkę czy 6-cio ?

Edytowane przez Suanis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten geforce ma jedną 4-ro pinową wtyczkę czy 6-cio ?

Ten co oddałem na gwarancje ma 6-cio pinową wtyczke zasilającą, na czerwonym PCB z radiatorkami na sekcji zasilania. Edytowane przez kamaz222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamierzam kupić kartę gts250 od Gainwarda i o kilka rzeczy chciałbym zapytać znawców,

otóż po pierwsze czy ta karta jest wykonana w procesie 55nm na G92b tak jak referencyjna? bo widziałem screeny z GPU-Z z tej karty i pokazywał 65nm i G92 więc się trochę zamotałem... dodatkowo w recenzjach gts250 czytam że wymaga jednej wtyczki 6pin a w jednej z publikacji czytałem że ten Gainward wymaga dwóch takich wtyczek... jak jest naprawdę?

i ostatnia najważniejsza sprawa czy zasilacz z mojego podpisu pociągnie tą grafikę? mi się wydawało że 350W to za mało ale już mi ktoś na forum napisał że wystarczy, piszę więc żeby się upewnić ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny dylemat jak Kam q. Zamówiłem GTS 250 od Gainwarda, ale później zauważyłem, że grafa ma dwa złącza zasilające !! Przy konfigu z siga Amacrox Warrior 450W da radę go zasilić ??

Edytowane przez Marvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś (najlepiej z Wawy) ma może do pożyczenia referencyjny cooler od 9800gtx(/8800gtx) na około miesiąc? (może być odpłatnie)

 

Pogubiłem termopady (białe z siatką) i trochę się boję reklamować na gwar. kartę z ich zamiennikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ilu muszę podkręcić E5200 żeby nie blokował GTSa 250??

 

ps. Mam dobra okazję zamienić moje GSO na Asusa GTS 250 512MB wersję NIE dark knight

 

dokładnie taką:

 

Dołączona grafika

 

i mam pytanie czy ten konkretny model (bo mam możliwość wymiany tylko na takiego Asusa) to udany produkt?

 

Jak z głośnością tego chłodzenia? Jest regulacja obrotów? Może ktoś może porównac do posiadanego przeze mnie Palita 9600GSO 768MB??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam pewien problem a mianowicie chodzi o Geforce'a palit sonic 9800gtx+ którego posiadam od około 10m-cy na początku było wszystko ok, ale teraz od 2 tygodni po wyjściu z gry obroty wentylatora nie zmniejszają sie i pozostają na np (60% sprawdzając w riva tunerze) temperatura spada ale obroty zostają w miejscu,dodam tylko że chłodzenie było przedmuchiwane powietrzem, niema kurzu itp zabrudzeń,czy to wina jakiegoś czujnika lub pasty która mogła już stracić swoje właściwości? I jeszcze jedno, po zresetowaniu kompa oboty wracają do normy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ilu muszę podkręcić E5200 żeby nie blokował GTSa 250??

 

ps. Mam dobra okazję zamienić moje GSO na Asusa GTS 250 512MB wersję NIE dark knight

 

dokładnie taką:

 

 

i mam pytanie czy ten konkretny model (bo mam możliwość wymiany tylko na takiego Asusa) to udany produkt?

 

Jak z głośnością tego chłodzenia? Jest regulacja obrotów? Może ktoś może porównac do posiadanego przeze mnie Palita 9600GSO 768MB??

 

Pozdrawiam

 

Ten gts jest strasznie głośny i ma spowolnione pamięci na 1000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam GTS250 od Asusa z 512 MB ramu (Glaciator) i jestem rozczarowany, że karta nie posiada trybu 2D. Z tego co sie zorientowałem, wersja 1024 MB juz posiada 2 stopnie wydajności, przełączane dynamicznie w sterowniku. Próbowałem edytować bios Nibitorem, ale dodanie zegarów w trybie 2D nic nie zmieniło. Być może trzeba coś tam jeszcze włączyć w HexEditor, ale jedyny opis, jaki znalazłem, dotyczy innej karty i nie zgadzają sie wartości. Chętnie bym to cholerstwo zamienił na wersje 1GB... Chyba że uda się coś zadziałać jeszcze w biosie, ale sam już nic więcej nie wymyślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem niedawno Asusa gts 250 Dark Knight 1gb, i teraz dowiaduje sie ze asusy nie maja trybu 2d....

Ostatnio malo czasu mam na gry bo pisze magisterke, a komp chodzi praktycznie non-stop [p2p i te rzeczy]. Dlatego wymienilem HISa hd 4890 na tego gts bo potrzebuje energooszczednej i cichej w iddle karty. A tutaj taki zonk - jestem zszokowany.

Da sie jakos obejsc ten problem - modyfikacja biosu, programowe obnizanie zegarow w spoczynku itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taką kartę graficzną jak w tytule czyli Ge force 9800 1024mb model Green Edition. Na chwilę używam jej w połączeniu z monitorem lcd LG 17cali FLATRON L1734S, ale nie jest to panorama(taki kwadratowy). Za kilka miesięcy będę kupował telewizor z Full HD i tu moje pytanie czy jak połączę za pomocą kabla HDMI kompa z telewizorem to będę oglądał filmy z dysku(zakładając, że na dysku będę miał fimly w HD) w jakości HD?? Karta 9800 gt posiada wejście hdmi ale nie wiem czy obsługuje rozdzielczość FULL HD 1920 x 1080, bo teraz nie mogę tego sprawdzić nie posiadając monitora w hd.

W skrócie chodzi mi o to czy moja karta czyli gf 9800 obsługuje rozdzielczość FULL HD 1920 x 1080?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie nurtujące mnie... otóż chce zakupić sobie GeForce 9800GT http://allegro.pl/item867829626_wyprzedaz_...t_512_ddr3.html i nie wiem czy wytrzyma mój zasilacz Modecom Feel 400W ATX PFC , dodam, że mam otwartą obudowe cały czas a konfiguracja mojego kompa jest taka:

 

Płyta główna: MSI 945PL Neo3

Procek: Intel Pentium Dual Core E2220 2x2.40ghz

Pamięć: 3GB RAM DDR2 800MHz GoodRam

HDD: Seagate 250GB 8mb cache

No i obecna karta graficzna to Radeon HD 3850 512/256 ddr3

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez artex112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Kolega ma feel 500 przy takim konfigu:

 

athlon x2 5200+

3razy 1gb ramu

hd4850

 

i u niego jest to na styk proca jak kręciłem to ze zmianą napięcia komp się już nie włączał. Spróbować możesz podłączyć najlepiej zmień zasilacz, ja mam mode com mc 400 i styka, ale na pewno coś lepszego w tej cenie (120zł) by się znalazło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to chcialbym kupic ta 9800gt nastepnie sprzedac ta poprzednia gdzies za 220zl i kupic sobie nowy zasilacz , mysle ze zasilacz wytrzyma dosc dlugo ? kumpel mial zasilacz Feel 350W i spokojnie ciagnal ta karte, po 2 miesiacach wymienil na chiefteca 450w. ale chcialbym uslyszec wasze zdanie czy wytrzyma ten zasilacz ?;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie jestem na forum nowy i chciałby zasięgnąć opinii.

 

Nabyłem dziś kartę Gainwarda Gf 9800GT Goes Like Hell z taktowaniem

 

Core 650 mem 1100 (rzeczywiste 2200) i jestem rozczarowany

 

wcześniej posiadałem kartę Gf 9500Gt DDR2 i wyniki w 3d marku 06 miałem 3960

 

a teraz na 9800gt 5017 !!!!!!! o 1000 wiecej tylko niesamowite proszę o pomoc podaję konfigurację komputera...

 

Procesor P4 3Ghz Prescot

 

Płyta głowna Intel 915PGN

 

Ram 1GB

 

karta graf. Ge Force 9800GT

 

Winows Xp pro sp3

 

zasilacz nie wiem jaki nigdzie nie pisze był już jak kupowałem obudowę która nazywa się Magic ale moze cos około 350W

 

na benchmark.pl są 2 krotnie większe punkty w 3 d marku więc nie wiem co z tym fantem zrobic pomóżcie

 

pozdrawiam

post-179849-1265052686_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...