Skocz do zawartości
misieek

9800GT i GTX

Rekomendowane odpowiedzi

Sprobuj uzyc tego sprytnego softu:

 

nvidia inspektor

 

Na fotce w zielonej ramce mozna zanizac minimalne zegary a w czerwonym okienku mozna zwiekszac zakres :)

 

Sprawdzę go ale zanim to uczynię to może zdążysz odpowiedzieć.

Czy ten programik można ustawić tak jak afterburner czyli z 2d sam się przestawia na OC w 3d ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumialem....

Chodzi Ci o to, czy przy normalnym uzywaniu komputera np. teraz jak pisze, karta dziala w 2d a jak chcesz zagrac, to czy przelancza sie do 3d z OC ?

Jezeli o to chodzi, to tak, karta przelancza sie w tryb 3d z OC.

Trzeba tylko wpisc w pliki start systemu skrot po OC karty, zeby OC bylo uskuteczniane zawsze po uruchomieniu komputera.

W AF jest odpowiedni ptaszek od tego i niczego nie trzeba wpisywac czy klikac przy uruchamianiu komputera, natomiast tutaj trzeba po OC kliknac na to co jest w zielonej ramce dzieki czemu pojawia sie skrot na pulpicie.

To jest skrot do OC, ktore sobie zrobiles i chcesz, zeby bylo uruchamiane wraz z startem systemu.

Zeby tak bylo, trzeba taki skrot wpisac w pliki startowe robiac to np. w programiku "aml registry cleaner 4.21".

W cleanerze klikasz na "startup manager" i wybieramy "create registry key" i wpisujemy odpowiednie wartosci z skrotu naszego OC kierujac sie kolorami jak na fotce:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie właśnie chodzi oto by po włączeniu kompa zegary były jak najmniejsze (pobór prądu jak najmniejszy), a gdy odpalę grę to idzie na maksa.

W Afterburner są jasne opcje 2D i 3D i to działa.

Tutaj możliwe jest jedynie odpalenie windowsa z tylko jednymi ustawieniami z góry ustalonymi sposobem jaki właśnie mi przedstawiłeś.

Czy istnieje jednak takie coś aby w Nvidia Inspector można było ustawić tryb 2D i 3D aby się przełączały samoistnie (pulpit / gra) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie właśnie chodzi oto by po włączeniu kompa zegary były jak najmniejsze (pobór prądu jak najmniejszy), a gdy odpalę grę to idzie na maksa.

W Afterburner są jasne opcje 2D i 3D i to działa.

Tutaj możliwe jest jedynie odpalenie windowsa z tylko jednymi ustawieniami z góry ustalonymi sposobem jaki właśnie mi przedstawiłeś.

Czy istnieje jednak takie coś aby w Nvidia Inspector można było ustawić tryb 2D i 3D aby się przełączały samoistnie (pulpit / gra) ?

 

To nie jest tak jak opisujesz.

Karta wlanczajac sie wraz z systemem wchodzi w tryb 3d, bo musi, ale zaraz powinna zejsc do profilu 2d niezaleznie od tego czy zostala podkrecona czy nie.

Jak pisal Sideband wyzej, mozesz nie miec w karcie trybu 2d, dla tego masz caly czas tryb 3d i wartosci OC.

Sprawdz to w np. gpu-z.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wyrażam się nie jasno albo programy mnie kołują.

W Afterburner wszystko działa jak sobie tego życzę poza wyjątkiem tego typu że minimalne ustawienia są dość wysokie a ja chciałbym sobie ustawić najniższe jak się da aby nie męczyć sprzętu oraz aby tyle prądu nie pobierał.

W afterburner ustawiam 2 profile:

1. Ustawienia minimalne na jakie pozwalają suwaczki i to sobie pracuje w windowsie.

2. Ustawienia maksymalnego OC, które działają stabilnie w grach.

 

I działa to tak jak sobie to wyobrażałem. W windowsie taktowania mam 550/1375/840 (minimalne dostępne w AB przynajmniej u mnie) a w grach się samo przełącza na 820/2000/2440 aby po wyjściu z gry powróciło do 550/1375/840

Różnica tylko w tym, że w idle chciałbym mieć powiedzmy 100/100/200

 

Program Nvidia Inspector pozwala na takie taktowania ale nie pozwala na samoistne przełączanie między trybami idle / gry (2d / 3d)

 

Najprościej byłoby połączenie możliwości afterburnera (przełączanie trybów 2d/3d) i ustawień taktowań z Nvidia Inspector.

 

Nie wiem czy nadal jasno to opisuję.

sideband z tego wychodzi, że tryb 2d mam odblokowany w swojej karcie albo ja nie rozumiem na czym polega praca w trybie 2d

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A da sie obnizyc profil 2d w nvidia inspektorze czy nie ?

Jezeli da sie, to obniz i sprawdz to w AF.

Niestety nie mam takiej karty i nie wiem jak to jest odczytywane.

No i wrzuc bios, to sie zobaczy jak wygladaja profile.

Pokaz jeszcze zaawansowane ustawienia karty z tego programiku:

 

http://www.geeks3d.com/wp-content/plugins/download-monitor/download.php?id=167

 

Rozwin zaznaczona zakladke i pokaz na forum.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się obniżyć profil 2d w nvidia inspectorze (pisałem o tym) - GPU-Z to potwierdza.

Gdy odpalę Afterburner to ustawienia wracają do tego co wymusza afterburner.

 

Dzisiaj mogę mieć kłopoty z dostępem do kompa wieczorem ale w miarę możliwości podam biosa i ustawienia z Geeksa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

io.sys, msdos.sys, command.com rozumiem, że to są pliki systemowe dla ew. dyskietki lub pendriva ?

 

Kiedyś komendą była nvflash.exe -4 -5 -6 bios.rom

Ale wiele razy widzę, że instrukcje mówią nvflash.exe bios.rom

Nie ma to znaczenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wgranego już biosa unlock 2d i napięciem 1V ale żeby to drastycznie pomogło w zbiciu pobory prądu to ostatnia rzecz jaką mógłbym stwierdzić.

Jedynie temp. zeszła z 40 na 36.

I tylko dlatego warto mieć takiego biosika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie wiecie co moze byc przyczyna tego ze kazdy jeden program do podkrecania jak tylko dam zeby zapisal podkrecone ustawienia to wraca do ustawien domyslnych? Czy to moze miec zwiazek z tym ze odpialem wentylator od karty (Accelero)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiam sobie powiedzmy 620/920/1550 i to i w 2d i w 3d ale current clock w tym programie jest dalej na standardowych ustawieniach i gpu-z tez pokazuje standardowe. Nie wiem co to sie podzialo bo kiedys jeszcze podkrecalem ta karte i wszystko bylo git mysle ze mniej wiecej od czasu jak zmienilem chlodzenie ale czy to jest mozliwe ze przy odpieciu wiatraka sa takie akcje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z 2-gą z kolei kartą MSI 9800GT (MD512-PWM). Skorzystałem z końcówki gwarancji w Agito.pl (była do 26.02.2011). Miałem na niej problem pt. "Sterownik ekranu przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność" gdy grałem w jakieś mocniej wymagające gry. Podkręcałem sobie MSI Afterburnerem lekko zegary, bo w tym modelu są zabójczo niskie (taktowanie rdzenia: 550MHz / taktowanie pamięci: 1400MHz). Wspomnę, że pierwotnie zakupioną kartą była MSI 8800GT OC, która miała świetne wysokie parametry, ale po 2 latach się przegrzewała.

 

Wracając do sedna, ostatnia reklamacja została uznana przez Agito, wysłali do serwisu zewnętrznego, czyli MSI i wymienili na inna sztukę (jeśli nie dokleili tylko nowego SN i wyczyścili kartę z kurzu). Kartę trzymali ok. 3 tygodnie, 10.03.11 odebrałem kartę od kuriera, po włożeniu jej do kompa wyglądało, że wszystko jest cacy na najnowszych sterownikach NVIDII, do czasu... Po 2 dniach użytkowania już nawet po wychodzeniu komputera ze stanu uśpienia lub oglądaniu filmów (w tym nawet YouTube) wywala błąd "Sterownik ekranu przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność". Ekran na chwilę się wyłącza i zegary spadają poniżej ekonomicznych parametrów, więc trzeba ponownie uruchomić komputer.

 

Agito zapewniło mnie, że "...karta została wymieniona przez serwis producenta a co za tym idzie gwarancja została przedłużona o okres pobytu w serwisie." (czyli ok 2 tyg.), jednak gdy zgłosiłem aktualny problem to odesłali mnie do pomocy technicznej MSI. Marcin Baniak z MSI telefonicznie poprosił o przesłanie w skrócie problemu na meila i oni coś z tym zrobią, może nawet podmienią sztuki 9800gt. Żadnej odpowiedzi nie mam już 3-ci dzień.

 

Wkurza mnie to, wiem, że ogólnie ludzie mają z tym problem i dużo jest w necie o tym, ale nie ma konkretnego rozwiązania. Gdzieś jeszcze udało mi się przeczytać, że to badziewnie składane płytki od karty graficznej są powodem tych problemów. Przy pierwszej 9800GT próbowałem wszystkiego - różne stery, reinstal windowsa i inne bzdety - tak więc przy tej sztuce mam już dość, bo czuje, że to nie pomoże.

 

Mam oryginalny Win 7 64-bit z SP1 i tak jak wspomniałem z pierwotną kartą zakupioną w Agito (8800GT OC) wszystko śmigało bez problemu jeśli chodzi o soft. Czy mam jakieś szanse jeśli chodzi o dostanie innego modelu? Czy to nie jest tak, że gwarancja została niedopełniona, skoro karta może być uszkodzona? Udać się do rzecznika(który u mnie w mieście jest do kitu)? Prosić o zwrot kosztów zakupu? Coś jeszcze mogę osiągnąć jeśli chodzi o Agito albo serwis MSI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę, ale jak wtedy wytłumaczyć ten sam błąd w innych okolicznościach z poprzednią sztuką tego samego modelu (9800GT), gdzie nie miałem jeszcze SP1 bo go jeszcze nie było?

 

EDIT:

Odinstalowanie SP1 i powrócenie do starszych sterowników ze strony MSI (258.96) nic nie dało, samo włączenie FurMarka na standardowych zegarach wywala ten sam błąd. Jest szansa aby wywalczyć coś jeszcze w ramach źle przeprowadzonej gwarancji?

Edytowane przez woloch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...