Skocz do zawartości
misieek

9800GT i GTX

Rekomendowane odpowiedzi

witam, ja mam takie pytanko, tzn.: ile dokładnie zużywa prądu w watach 9800gt (8800gt) w idle (pulpit, net itp.) ?? bo nigdzie nie można tego znaleźć, wszędzie jest w stresie, albo 110w, albo 81w (tak btw która z tych wartości jest bliższa prawdzie?)

chce wiedzieć jaka różnica w idlu miedzy 7300gt a 9800gt (7300gt jakoc koło ~25w w stresie :P, no to w idlu pewno kolo ~15w)

W idle sama grafika weźmie jakieś 50-60W , jeśli obniżysz jej jeszcze napięcie zasilające , i takty, to może jakieś 45W. Takie accelero S1 spokojnie pasywnie wtedy by ją pociągło :). Ja bym na Twoim miejscu kupił S1 z jakimś wentylem i jak mało grasz to niech chodzi sobie pasywnie, a jedynie jak grasz to bym włączył wentyl i takty podniósł :).

Pozdro.

 

P.S. Z różnicy w rachunkach za prąd dużej nie będziesz miał , powiedziałbym że wręcz niezauważalna :).

Edytowane przez mak888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, ja mam takie pytanko, tzn.: ile dokładnie zużywa prądu w watach 9800gt (8800gt) w idle (pulpit, net itp.) ?? bo nigdzie nie można tego znaleźć, wszędzie jest w stresie, albo 110w, albo 81w (tak btw która z tych wartości jest bliższa prawdzie?)

chce wiedzieć jaka różnica w idlu miedzy 7300gt a 9800gt (7300gt jakoc koło ~25w w stresie :P, no to w idlu pewno kolo ~15w)

Ref 88gt - idle 35-37 , stres 78wat , jak kupisz 98gt z 55nm gpu pobór mocy nieco spadnie. Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wydaje mi się, ze jednak różnica będzie zauważalna, przy 15-25w na 7300gt i 35-80w na 9800gt, jest średnio 35-40w więcej na niekorzyść 9800gt, zatem miesięcznie przy moim cyklu ok 11h/dobe w miesiacy rachunek jest wyzszy o ok 6zł, no jak sla mnie to bardzo dużo ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem szczesliwym posiadaczem GF7600GT :) Chcialbym go zmieniac na 9800GT ale moj zasilacz Enermax Liberty 400W na lini 12V ma 20A, a gdzies wyczytalem ze 9800GT potrzebuje 26A. A wiec pytanie, czy pod A64 3500+@2800, 2x512 RAMu, 1xHDD i DVD-RW, zasilaciagnie sprzet bez problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Miałem 8800gs... i zmieniłem na 9800GT... Gigabyte z Zalmanem... i zaczely sie problemy.

 

Gry sie lekko przycinaja, ekran sie robi czasem czarny, czasem bialy...

 

Rozumiem ze to zasługa zasilacza ? MC-400W - dwu i pół roczny ?

Moge go za darmo zmienić na Feela3 500W - myślę że sytuacja ulegnie poprawie? Czy jest cos nei tak z kartą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Sprawdz zasilacz , z tym ze pamietaj iz Gigabyte w temacie GPU to firma wysokiego ryzyka. Oni czesto tna to i owo , a pozniej na forach wychodza problemy. Z 8800GT z Zalmanem bylo podobnie , przycieli na ramach to i karta artowala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Miałem 8800gs... i zmieniłem na 9800GT... Gigabyte z Zalmanem... i zaczely sie problemy.

 

Gry sie lekko przycinaja, ekran sie robi czasem czarny, czasem bialy...

 

Rozumiem ze to zasługa zasilacza ? MC-400W - dwu i pół roczny ?

Moge go za darmo zmienić na Feela3 500W - myślę że sytuacja ulegnie poprawie? Czy jest cos nei tak z kartą?

 

Ja posiadam wyżej wymienioną karte, i nie ma z nią żadnego problemu, nawet po ostrym OC, nic sie nie przycina , a napewno nie ma problemów z obrazem. Zmień zasilacz, bo ten co masz, ma pewnie słabą linie 12V ( jeśli to zasilacz 2,5 roczny to zapewne tak jest ).

 

PS. Nie sugeruj się mocą zasilacza, tylko obciążalnością prądową każdej linni z osobna, w szczególności 12V.

Jeśli mogę coś polecić to :

3109782[/snapback]

Sprawdz zasilacz , z tym ze pamietaj iz Gigabyte w temacie GPU to firma wysokiego ryzyka. Oni czesto tna to i owo , a pozniej na forach wychodza problemy. Z 8800GT z Zalmanem bylo podobnie , przycieli na ramach to i karta artowala.

 

Może kolega nie wie, ale dużo producentów za czasów 8800GT wkładało quimody do swoich kart, a to te potrafiły sobie paść , nawet po lekkim OC ot tak o sobie. W 9800GT Gigabyte włożył kości samsunga, więc na pewno lepsze. U mnie idą spokojnie na 2200mhz ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Może kolega nie wie, ale dużo producentów za czasów 8800GT wkładało quimody do swoich kart, a to te potrafiły sobie paść , nawet po lekkim OC ot tak o sobie. W 9800GT Gigabyte włożył kości samsunga, więc na pewno lepsze. U mnie idą spokojnie na 2200mhz ;).

Kolega wie doskonale , ale nie zapominaj , ze rewizji 8800GT Gigabyte mial dwie , na Q i na S. Cena z czegos wynika w ich przypadku. Jakos dziwnie nienormalne jest to , ze wlasnie z ich grafami jest najwiecej problemow.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega wie doskonale , ale nie zapominaj , ze rewizji 8800GT Gigabyte mial dwie , na Q i na S. Cena z czegos wynika w ich przypadku. Jakos dziwnie nienormalne jest to , ze wlasnie z ich grafami jest najwiecej problemow.

Ale nie tylko GB wkładał do swoich kart quimody, i tak samo zdarzały się padnięte pamięci na innych kartach, galaxy, palita ,msi ... . Poza tym każdemu producentowi zdarzają się wpadki i gorsze serie kart, w innym komputerze mam włożoną 6600GT też od Gigabyte i do tej pory nie ma z nią najmniejszego problemu, mimo że siedzi na niej Accelero S2 i to pasywnie.

 

Wiesz , jakoś Gigabyte dał w swojej 9800GT 4 fazową sekcje zasilania, a taki Palit 3 fazową. Wcześniej miałem Palita i Gainwarda , i jakoś nie zachwyciły mnie jakością wykonania (do tego jeszcze ten głupi sticker na jednej ze śrubek mocujących chłodzenie ).

 

Nie twierdze że Gigabyte to potęga , ale są karty graficzne i płyty główne innych producentów które również nie są lepsze pod względem jakości i użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy ustały dzisiaj rano. Nie robilem restartu kompa ani nic... (pc chodzi 24/7)... i jest ok.

 

Feel3 - 500W ma 32A na 12V a MC-400 ma 36A. Mimo to włożyłem Feela3 i jest troche lepiej myśle ... MC-400 się pewnie zużył...

 

Feela3 dalem bo mialem takie w domku akurat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy ustały dzisiaj rano. Nie robilem restartu kompa ani nic... (pc chodzi 24/7)... i jest ok.

 

Feel3 - 500W ma 32A na 12V a MC-400 ma 36A. Mimo to włożyłem Feela3 i jest troche lepiej myśle ... MC-400 się pewnie zużył...

 

Feela3 dalem bo mialem takie w domku akurat...

Feel3 - 500W ma 32A na 12V a MC-400 ma 29A. Także ten pierwszy jest trochę mocniejszy.

 

Do tego sprzętu co masz w podpisie od biedy starczy , ale nic rewelacyjnego jeden i drugi sobą nie prezentują (pasywne PFC, cienkie i krótkie przewody , mało zabezpieczeń ) . Jeśli w przyszłości myślisz o rozbudowaniu kompa i stabilnym sprzęcie. To na pewno kolege czeka wymiana na coś lepszego , czyt. bardziej markowego i solidniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mój MC-400 ma 2x 18A... wiec to daje 36...?

 

A zasilacz kupie - owszem ale za miesiac

 

 

A za pomoca czego moge regulowac obroty wiatraka? (GIG 98gt) rivą coś sie nie udaje mi ?

Edytowane przez misieek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego sprzętu co masz w podpisie od biedy starczy , ale nic rewelacyjnego jeden i drugi sobą nie prezentują (pasywne PFC, cienkie i krótkie przewody , mało zabezpieczeń ) . Jeśli w przyszłości myślisz o rozbudowaniu kompa i stabilnym sprzęcie. To na pewno kolege czeka wymiana na coś lepszego , czyt. bardziej markowego i solidniejszego.

Na twoim miejscu już bym nie przesadzał z tymi zasilaczami, jak widać koledze działa więc jest OK, chyba że jesteś z tych maniaków zasilaczy 1kW (chodzi mi o coraz większym u ludzi na forum popadaniem w skrajność z wyborem zasilacza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mój MC-400 ma 2x 18A... wiec to daje 36...?

 

A zasilacz kupie - owszem ale za miesiac

 

A za pomoca czego moge regulowac obroty wiatraka? (GIG 98gt) rivą coś sie nie udaje mi ?

Obciążalności lini 12V nie dodaje się w ten sposób. Maksymalnie co może dac MC-400 to 29A , a to że pisze 2x18A można sobie między sztachety włożyć. W tym zapisie chodzi o to że masz 2 oddzielne linie 12V1 i 12V2 , i każdą z osobną można obciążyć maksymalnie 18A , ale nie wiecej niż 29A obie razem , czyli np, na 15A1 i 14A2.

 

Programowo nie da się regulować prędkości wiatraka na tym Gigabyte. Możesz jedynie próbować bawić się w przejściówki 2pin >> 3pin i podłączać np. pod zalmana fan mate i ręcznie regulować obroty.

 

Albo możesz zakupić AC Accelero S1 rev. 2 , i do tego jakiś cichy wentyl 120mm i bedziesz miał cisze i bardzo dobre chłodzenie nawet przy maksymalnym OC. Bo szczerze to ten zalman na Gigabyte nie jest za wydajny.

 

Na twoim miejscu już bym nie przesadzał z tymi zasilaczami, jak widać koledze działa więc jest OK, chyba że jesteś z tych maniaków zasilaczy 1kW (chodzi mi o coraz większym u ludzi na forum popadaniem w skrajność z wyborem zasilacza)

Może kolega nie zauważył jaki zasilacz widnieje w moim podpisie ?? ano 450W i ciągnie to wszystko po OC. Z tym że to BQ który jest cichy i bardzo dobry jak na cene i moc którą oferuje.

 

Bo nie każdy wie , że niestabilności komputera, restarty , zawieszanie się, często są winą zasilacza. Wszsytkie wyżej wymienione ModeComy mają pasywne PFC !!, cienkie przewody, mało zabezpieczeń , pewnie słabą sprawność. A to wszystko się przekłada na ogólną stabilność komputera.

 

Bo według normy, energie jaką dostarcza nam elektrownia, nie jest bliska 230V, może się wachac w granicach +/- 10% , tak samo jak częstotliwość +/- 1%. Do tego jeszcze zaniki i zapady napięcia mogące trwać nawet do 1 minuty, nie wspominając o trzaskach i szpilkach wysokiego napięcia nawet do 6000V.

 

Więc chodzi o to że dobry zasilacz sobie jakoś z tym poradzi, gorszy bedzie miał problemy, i w skrajnym wypadku jak się spali, pociągnie większość kompa ze sobą!!.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Programowo nie da się regulować prędkości wiatraka na tym Gigabyte. Możesz jedynie próbować bawić się w przejściówki 2pin >> 3pin i podłączać np. pod zalmana fan mate i ręcznie regulować obroty.

1.) Będzie można regulować programowo jak wyjdzie stosowny GameHUD, niby też będzie można ustawiać napięcie pamięci?! - napisalem maila do gb i zobaczymy

2.) W moim gigabyte idą trzy przewody do wiatraka... 3pin jest ...wiec i sterowanie programowe powinno dzialac...

 

 

3.) Jakie macie temperatury na swoich 9800GT? Głownie Gigabyte...... bo ja mam do 100 stopni ;/

Edytowane przez misieek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.) Jakie macie temperatury na swoich 9800GT? Głownie Gigabyte...... bo ja mam do 100 stopni ;/

59 stopni w stresie , wentyle na 7V.

 

 

.

.

.

 

OVERCLOCKING:

 

misieek - Gigabyte 9800 GT @ 810/2000/2280 @ 1.35V // 775/1850/2280 @ stock

 

_dopisujcie się

A powiedz jakim programem testowałeś te ustawienia ?? i przez ile czasu ??.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uh, no to mnie rozgromileś - no ale to na gg rozmawialismy.

 

Stabine taktowania u mnie to 750/1830/2280 przy 1.15V - max temp. 95st.

 

Jutro jade na miasto po jakies chlodzenie do 100zł - chociaz w Bydgoszczy nic nie ma ... i mysle ze dobije do tych 810/2000 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup jakieś Accelero S1 rev. 2 i do tego jakieś wentyl 120mm , i spokojnie da chłodzenie rade, i będziesz miał cisze :) . A nic lepszego poniżej 100 zł nie kupisz :) .

 

Byłem w 29 sklepach i nigdzie nie ma.

 

Przepraszam wszystkich ale musze.... Co za za[gluteus maximus]...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w 29 sklepach i nigdzie nie ma.

 

Przepraszam wszystkich ale musze.... Co za za[gluteus maximus]...

No to nie lepiej kupic Tobie w necie ??, albo na allegro ??, accelero jakieś 56 zł + wentyl 120mm acutake 14-16 zł i przesyłka to jakieś 15 zł to razem góra 85 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie lepiej kupic Tobie w necie ??, albo na allegro ??, accelero jakieś 56 zł + wentyl 120mm acutake 14-16 zł i przesyłka to jakieś 15 zł to razem góra 85 zł :)

 

No ja mam taka mala wade ze musze miec wszystko odrazu i to mi na gorsze wychodzi, bo jutro bym mial, a tak calą Bydgoszcz objechalem bylem w 95% procenatach sklepów i nie mają tu tego...

 

 

http://allegro.pl/item450379949_arctic_coo...rbo_nowosc.html - to bedzie lepsze niz Accelero S1 rev2?

Edytowane przez misieek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

http://allegro.pl/item450379949_arctic_coo...rbo_nowosc.html - to bedzie lepsze niz Accelero S1 rev2?

Raczej NIE , bo Accelero S1 ma wieksze wymiary, więc i teoretycznie wikszą pojemność oddawania ciepła. Poza tym na S1 można z powodzeniem zmieścić 2 x 120mm , a w accelero twin turbo jest tylko 2 x 80mm

 

Accelero S1 : Wymiary - 215(W) x 138(L) x 33(H) mm

Accelero Twin Turbo : Wymiary - 212(W) x 103(L) x 54(H) mm

 

Ale napewno złe nie będzie, chociaz za ta cene gorsze od S1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uch. No to wybór padł na S1 rev. 2 ;)

No to wybór padł na dobry produkt :), a masz jakiś wentyl do tego ??.

 

Dobra wiadomość dla użyszkodników Gigabyte 9800GT i innych z którymi współpracuje GameHUD.

 

Niebawem ukaże się nowa wersja w której będzie możliwa zmiana napięcia na pamięciach oraz kontrola obrotów wiatraka ;)

 

Wiadomość prosto od GB :)

A gdzie kolega wyczytał taką informacje ?? i kiedy miało by to nastąpić ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wybór padł na dobry produkt :) , a masz jakiś wentyl do tego ??.

 

 

 

A gdzie kolega wyczytał taką informacje ?? i kiedy miało by to nastąpić ?? :)

Mam akase 120mm

Z nim to pewnie trzy sloty zajmie, to mi nie wejdzie audigy??:( bo musze miec jeszcze sieciowke druga bo dziele neta

 

A odnosnie informacji to poprostu pisalem do GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...