Skocz do zawartości
misieek

9800GT i GTX

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby co to ja sobie żartowałem 0_o

 

A co do tego, że 250 lepszy od 9800GTX+ to hmh...2560x1600 z AAx4 i AFx15 powiadasz...bardzo przydatne ;)

 

PS. nie bronie 9800gtx+ absolutnie, tylko poprostu to sprzdawanie odmażonego ładnie kotleta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

1GB i niższe zużycie energii szczególnie w 2D :D A czy droższy? Jak już pisałem wyżej można polemizować. Na świecie ceny są wyrównane, a w PL jak to w PL :D pzdr

Chemiczny jesli chodzi o 1GB to ja mowilem o tanszych GTX+ z 1GB > Gigabyte ma miedzy innymi :]

 

ale ok , ceny w PL to ceny w PL.

 

GTX+

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...013&katid=5

GTS

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...027&katid=5

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

PS. nie bronie 9800gtx+ absolutnie, tylko poprostu to sprzdawanie odmażonego ładnie kotleta...

Tak samo kupowanie 9800 można nazwać kupowaniem kotleta :D

 

Chemiczny jesli chodzi o 1GB to ja mowilem o tanszych GTX+ z 1GB > Gigabyte ma miedzy innymi :]

 

ale ok , ceny w PL to ceny w PL. (...)

A ile za takiego GB trzeba dać?

 

No w PL ceny jak zwykle zachęcające :D pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

GTX+ GB 1GB

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...476&katid=5

GTS GB 1GB

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...001&katid=5

 

Roznica tez jest , nie wiem z czego :E

 

I jak mowilem - ceny tego sa po prostu smieszne wzgledem szybszych kart.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tego wyżej wspomnianego, jakże fąfastycznie kręcącego się 9800GTX+ u siebie, na sprzęcie z siga i miałem realne porównanie wydajności o.0 Mój 9800GT wykręcony na 760/2200 ma w smarku 06 około 2000pkt mniej, i co z tego ? w Crysisie 2-3 klatki różnicy, w lost planet niemal to samo, w GTA4 nie ma różnicy (zresztą ten ostatni to słaby punkt odniesienia ;)). Według mnie NIKT o zdrowych zmysłach posiadający 9600GT-9800GTX nie wymieni karty na GTS250 bo to po prostu bez sensu, zbyt mały przyrost wydajności w stosunku do różnicy cenowej. GPU 9800GTX, poza większą ilością shaderów w stosunku do GT, nie ma i nie będzie miał do zaoferowania nic więcej, nie zmieni się nawet technologia wykonania tegoż procesora. Jedyne osoby, które zdecydują się na tę kartę to po prostu rodzice kupujący pociechom nowe komputery do zabawy, jak już karty stanieją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś teraz bierze coś nowego? Co przemawia (poza ceną, która to tylko w PL jest niższa) za starymi GTX'ami? Jeżeli cena porównywalna to chociażby dla śmiesznego trybu 2D można wziąć nowszą konstrukcje :wink:

 

Ceny w PL są śmieszne i to trzeba podkreślić!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

A jak ktoś teraz bierze coś nowego? Co przemawia (poza ceną, która to tylko w PL jest niższa) za starymi GTX'ami? Jeżeli cena porównywalna to chociażby dla śmiesznego trybu 2D można wziąć nowszą konstrukcje :wink:

 

Ceny w PL są śmieszne i to trzeba podkreślić!

Ekspertem od GTX+ow nie jestem , ale nie da sie biosem wyedytowac? Kojarze jakis art z Egieldy. Jednak u nas nie ma porownywalnej ceny , jedyne co znalazlem to 10 zl drozszego Gainwarda < 645 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem do wyboru, kupić swojego Gainwarda za 630zł lub kupić Asusa 250 za 860zł...wybrałem gainwarda i jakoś nie zaluje, caly czas leci podkręcony, jest w miare cichy, w miare chłodny bo przy 810Mhz ma 70C w stresie...a i OC takie jakie jest teraz dało np. w GTA4 przyrost ~5-6fps co przy 25vs 30fps jest bardzo zauważalne :) Sam wewnetrzny NIE miarodajny benchmark w GTA4 skoczył o 9fps po podkręceniu...więc po co kupować 250? Dla tryby 2D? (mówie o "normalnych" ludziach szukających dobrego mid-endu)

 

Tak samo kupowanie 9800 można nazwać kupowaniem kotleta :D

Wiesz, 9800GTX+ ma na tyle duży potencjał OC, że można śmiało bez hardcorowego podręcania z modowaniem, lutowaniem, przegrywaniem biosu, luzowaniem pamieci itd. wycisnąć z niego takty jakich normalny użytkownik PC nie mogl wycisnac z 8800GTS 512MB, a skoro 8800GTS 512 prawie nie mozna juz dostac to mozna smialo kupic GTX+ i @...wydajnośc na bank wieksza od 8800GTS

 

A śmiem watpić by 250 mógł dużo lepiej krecić się od 9800GTX+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam powazna sprawe panowie.

 

Otoz na 9800GX2 zalozylem 2x HR-03 GT i obecnie mam pewien problem. Otoz po chwili pracy w 3D wylancza mi sie obraz z grafy. Doszedlem do tego ze sie sekcja zasilania przegrzewa. GPU-Z pokazuje mi na jednej karcie iz VDDC skacze do oko 30A i temperatura VRMow momentalnie wzrasta do 130stopni po czym trace obraz z grafy.

 

Najdziwniejsze ze na drugiej karcie - tej ze zlaczem PCIE VDDC nie przekracza 10A...

 

Ktos wie o co w ty mmoze chodzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten twintech to autorskie rozwiązanie , mając referenta masz pewność odnośnie trybu 2d. Sam tryb 2d da się odblokować , ale nic ci to nie da , bo na 99% na tej karcie nie ma możliwości zmiany napięcia na gpu poprzez bios.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę i wynika z tego, że konkursowy twintech gts 250 powinien mieć tryb 2d tak ? No więc wydaje mi się, że nie ma. Bo to powinno wyglądać tak. Czy istnieje taka możliwość jak insynuują w tym artykule, że to remarkowany 9800gtx+ ?

Ciekawa jest kwestia 65nm.

Podobno wynika to z tego, że programy źle wykrywają, ale czy czasem nvidia w kulki nie poleciała?

ps. tez mam tylko tryb 3D :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wtyczki mam 2 jak w 9800 ;c

Pclab sugeruje, że producenci kart, którym zalegają 9800gtx+ mogą walnąć naklejkę zmienić id w biosie i puścić je jako gts250 512MB bo różnią się nieznacznie -poborem prądu (powtarzam za pclab), czasem taktowaniem i tym trybem 2d.

Riva też nie widzi trybu 2d.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że mam Palita 9800GT w jednym kompie i jest ok (po za głośnością w trybie 3d ale tragedii nie ma) zakupiłem do mojego main kompa Asusa 9800GT Glaciatora i no nie czarujmy się, nie myślałem że asus będzie uboższy, ale ok co mi nie gra

 

1. Temperatury, 48-55 w idle w stresie podczas 3dmarka do 72 ale dzisiaj nie ma ciepło więc sądzę że 80 w zasięgu... 7 stopni chłodniej na opakowaniu pisze... to jakie temp uzyskują refy 9800GT? (bo palit wiem że sporo niższe...)

2. Regulacja obrotów... nie działa... fan speed w gpu-z pokazuje 0% (wentyl się kręci 100%) ja wiem że przy takich temp nic by to nie dało i że jest cicho no ale...

3. Tryb 2d... no nie ma... palit ma, asus nie ma... wszyscy płaczą że palit zła firma a tu... no nie wiem.

 

Ogólnie to tak tylko pisze jako swoje spostrzeżenia :) przyznam że trochę mnie to zaskoczyło

 

11865 pkt w 3dmark06 na starym systemie komp nr. 1 z sig'a :/

 

i 82 stopnie w BattleForge jee...

Edytowane przez Ralfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się powoli do zmiany karty graficznej gdyż udało mi się zaoszczędzić 200zł a kumpel kupi ode mnie obecną za 180zł :).

Wstępnie myślę o 9800GT od Asusa z glaciatorem ze względu na niską cenę oraz to że karta nie wygląda najgorzej (chłodzona 3 fazowa sekcja zasilania, chłodzenie z miejscem na naklejenie radiatorków na pamięci, niby cicha).

Ktoś ma tę kartę? Jak się kręci (chciał bym mieć jak największy zapas mocy :rolleyes: )?

Ten Glaciator faktycznie cichutki czy to kolejny "chłyt marketingowy"?

 

Pozdrawiam i liczę na waszą pomoc :rolleyes: .

Edytowane przez david11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

David11 Twintech 9800GT XXT jest bardzo ciekawą propozycją. Czekam na tą kartę - zobaczymy czym się różni od zwykłego Twintech'a 9800GT z którego jestem w 1000% zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się powoli do zmiany karty graficznej gdyż udało mi się zaoszczędzić 200zł a kumpel kupi ode mnie obecną za 180zł :).

Wstępnie myślę o 9800GT od Asusa z glaciatorem ze względu na niską cenę oraz to że karta nie wygląda najgorzej (chłodzona 3 fazowa sekcja zasilania, chłodzenie z miejscem na naklejenie radiatorków na pamięci, niby cicha).

Ktoś ma tę kartę? Jak się kręci (chciał bym mieć jak największy zapas mocy :rolleyes: )?

Ten Glaciator faktycznie cichutki czy to kolejny "chłyt marketingowy"?

 

Pozdrawiam i liczę na waszą pomoc :rolleyes: .

Ja kupiłem w styczniu Glaciatorka i powiem , że cichy jest bo domyślnie ma wentyl ustawiony na 80% ale temperaturki na rdzeniu też niczego sobie ok. 65-70 stopni w idle, a w stresie to i 90 potrafi dobić. W porównaniu z moją poprzednią 7900gs gdzie max. to 70 stopni to lekko mie przeraziły "wyczyny" 9800gt od Asusa nie wiem czy to nie przez napięcie na rdzeniu, które ma 1,15 Volta a chyba dla tej karty to 1,1 przewidziane jest na default? Znowu jak RivaTunerem damy wentyl na 100% to już na pewno "cichutkim" Glaciatora nie nazwiemy. W sumie to kupowałem od Asusa bo ma 3 lata gwarancji, a nie ze względu na glaciatora jako takiego.

 

P.S. - i pomyśleć, że ja za wersję z 1GB pamięci płaciłem ok. 650 PLN :(

Edytowane przez hill70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przyszedł Asus 9800GT i oczywiście jak zwykle jest małe "ale".

 

Zamiast ASUS EN9800GT 512MB HTDI przysłali EN9800GT HTDP 512MD3.

w związku z tym mam do was pytanie.

Czym te dwa modele się różnią oczywiście poza ceną?:-)

Na stronie asusa specyfikacja uboga.

Gdzieś znalazłem info że wersja HTDP ma mniejszą szynę pamięci czyli 192-bitową

Edytowane przez dobweb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna czyli lepsza czy gorsza?

 

Pytanie czy są jakieś różnice w pamięciach.

EN9800GT HYBRIDPOWER/HTDI/512M

EN9800GT/HTDP/512MD3

 

O tej 192-bitowej szynie przeczytałem na stronie http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=18111

 

 

Moja wersja to EN9800GT/HTDP/512MD3/A i wygląda jak ta http://pl.asus.com/prog_content/middle_enl...aspx?model=2423.

Niestety na polskiej stronie Asusa nic o niej nie ma. Może to jakaś najnowsza rewizja.

Pytanie tylko czy oprócz różnic w sekcji zasilania, braku wyjścia HTDI są jeszcze jakieś np. w wydajności.

I czy z tego powodu warto robić zamieszanie z wymianą ewentualnie zwrotem.

Edytowane przez dobweb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A model odczytałeś z karty czy z pudełka?

 

HYBRIDPOWER ma niby mniej prądu jeść, a czy ta sekcja jest lepsza czy gorsza to ci nie powiem.

 

Pamięci raczej zależą od serii jakie w danej chwili montują a nie konkretnych modelów, teoretycznie powinny być te same, co masz na myśli lepsze? podatność na OC?.

 

Na esc.pl po prostu mają błąd w opisie, nawet w tytule jest 256 bit, w ogóle nie ma 9800GT z 192bit

 

Ja dostałem po wymianie gwarancyjnej ten model co ty, tyle że to jest ten http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=OCGp...&templete=2

Edytowane przez Ralfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z laminatu i pudełka. W obu przypadkach podane jest EN9800GT/HTDP/512MD3/A.

 

Zamawiałem i na fakturze mam EN9800GT/HTDI/512MB

 

Pytanie czy w sklepie w ogóle maja ten model który zamawiałem.

Może opisu nie zmieniali od dawna.

 

Z tego co pamiętam kiedyś było tak, że stosowano pamięci o różnych czasach dostępu.

Jak jest teraz i czy wpływa to na wydajność nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjaśniać będę. Numer seryjny spisali dobrze, więc raczej wiedzieli jaki model wysyłają.

Pytanie tylko czy jest jakaś różnica w wydajności tych dwóch modeli. Bo przy wymianie sprawa znowu sie przeciągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w cieplejsze dni w idle mam 78*C na grafie a pod obciążeniem dochodzi do 108 (gdzie już zaczynają spadać fpsy bo przy 107 jest ok) to jest to powód do reklamacji? karta ma takie jazdy bez OC, obudowa otwarta. W dni chłodniejsze mam góra 102-104

Edytowane przez 4rch0n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...