Skocz do zawartości
Kadrzys

Konfiguracja Windows - Wątek Złożony

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

żeby wszystkim nam było milej i przejrzyściej przedstawię to co hula aktualnie w mojej głowie w kilku punktach:

 

1. czy istnieje możliwość przeniesienia folderó Program Files i Documents and Settings na inną partycję niż systemową, w taki sposób żeby pozostały wszystkie domyślne powiązania? również przy instalacji nowego programu domyślna ścieżka to przeniesiony folder Program Files a nie nowo powstały z powrotem na partycji systemowej. Moim zamysłem w związku z tym pytaniem jest stworzenie partycji systemowej 5GB z samym folderem Windows, przerzucenie Program Files i Documents and Settings na inną partycję oraz pliku wymiany i tempów na jeszcze inną partycję.

 

2. drugie pytanie odnosi się właśnie do pliku wymiany i tempów na innej niż systemowa partycji: jeśli będzie to fat16 (wszędzie polecany przy tym zabiegu) to maks. rozmiar wyniesie 2GB. Bardzo często instaluję nowe gry, które domyślnie wypakowują pliki instalacyjne do katalogu temp, ale potrzebne miejsce to średnio 3GB-4GB więc pomysł z FAT16 by się nie sprawdził. Zrobić FAT32 czy NTFS? czy w ogóle dać sobie spokój przy 1GB (bardzo niedługo 2GB) RAM? i wystarczy plik wymiany ustawić na sztywno a co jakiś czas robić deframentację partycji systemowej.

 

3. już od dawna (przy każdej reinstalce WIndy <_< ) noszę się z zamiarem zrobienia obrazu partycji systemowej przy cacy konfiguracji Windy. Nie chodzi mi o moje indywidualne programy itp. ale o samo skonfigurowanie Windy czyli usługi, procesy, xpAntiSpy etc. żeby wszystko śmigało ślicznie i w momencie, gdy się coś sypnie szybki restore z płytki i po sprawie. A moja prośba nie jest mała bo chodzi mi o kompilację zabiegów, które Wy wykonujecie po reinstalce (im więcej osób się wypowie tym lepiej), dzięki tym informacjom będę mógł odsiać czynności przydatne mi i tym samym spełnienie swojego marzenia jakim jest UltimateLiveCD by me :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Najlepiej przemontowac partycje do istniejących katalogów. Wtedy dla systemu D&S i PFiles istnieją w tym samym miejscu i unika sie wielu problemów.

 

2. FAT16 nic nie daje. Tak samo jak przeniesienie PF na inną partycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...