Skocz do zawartości
sid86

Problem Z Matryca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z matryca w laptopie, od jakiegos czasu nagle zmianiaja sie w niej kolory, tak jak by sie paleta nagle zmieniala na kilku bitowa, wogole nie ma czarnego koloru, nie wiem jak to dokladnie opisac dlatego zamieszczam zdjecia:

 

Padniete kolory 1

 

Padniete kolory 2

 

Dla kontrastu moment kiedy wszystko jest ok

 

Generalnie wyglada to tak jak by cos sie stalo z matryca, nie jest to wina sterownikow, karty graficznej (sprawdzalem na zewnetrznym monitorze) problem zwykle pojawia sie po transporcie ale nie jest to reguła a czasem jak przycisnie sie w odpowiednim miejscu matryce z tylu to wszystko wraca do normy czyli stawiam na to ze cos albo nie laczy albo matryca pada;/ I tutaj mam problem bo nie mam gwarancji na niego, czy myslicie ze jest to jakas powazna usterka? Ktos ma pomysl co sie stalo ? z gory dzieki za pomoc.

 

A matryca to: 14.1WXGA+ tlf produkcji samsunga laptop marki dell vostro 1400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO - pada inwerter, albo kabel sygnałowy jest źle podłączony. Nie wygląda mi to na padającą matrycę, a to że objawy ustępują po kontakcie fizycznym ;) z matrycą nie wskazuje również na grafę.

Dobierz się do matrycy i spróbuj podłączyć kable samemu - jak to nie pomoże zostanie Ci rozglądanie się za inwerterem na allegro. Możesz wymienić go sam, albo poszukać porządnego serwisu RTV/Elektro, gdzie powinni Ci to zrobić za jakieś ludzkie pieniądze.

Edytowane przez Yamnick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz, zlokalizować miejsce gdzie to dociskasz

 

może laptop miał gdzieś większy wstrząs i coś sie rozeszło ma kablu/taśmie(mogła się wysunąć ze złącza) płyta gł.>inverter>matryca - przeważnie jest on ukryty na środku pod wyświetlaczem i powinieneś sam sobie poradzić ze sprawdzeniem tego, chociaż w wielu dellach to kwadratowa płytka montowana w dolnej części laptopa - pod przyciskami multimedialnymi przy płycie gł.

 

jeśli natomiast docikasz ją gdzieś na krawędziach, może to oznaczać, że rozeszła się matryca a dokładnie "gumki", które sterują pixelami - chociaż to wykluczam bo gdy tak się dzieje to matryca nie zmienia kolorów tylko obraz robi się jak zebra w paski - poprzerywany.

 

co do inwerterów to na allegro jest tego sporo w średniej cenie od 20 do 80zł - problem może być tylko ze znalezieniem odpowiedniego pod tą matrycę - musi być identyczny, bo albo nie odpali albo ją zjarasz ;)

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inwerter odpada bo odpowiada tylko za podświetlenie matrycy.Problem dotyczy taśmy łączącej LCD z płytą.Musisz dostać się do niej i poprawić styk przy złączu na tyle matrycy.Jeśli problem będzie dalej występował to do wymiany będzie taśma ,którą sprawdzić możesz miernikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...