Skocz do zawartości
sebekz

Cieknący Przepływomierz Gmr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zmontowałem przedwczoraj nowy układ, w którym jednym z elementów jest GMR Przepływomierz cyfrowy G1/2. Odpaliłem, odpowietrzam, wszystko działa jak należy, płyn zasuwa aż miło, a tutaj... kap... kap... kap... - cieknie z okolic przepływomierza.

 

Ponieważ do jego montażu musiałem założyć redukcję 1/2" na 1/4" i był to jedyny taki nietypowy element układu (nie licząc redukcji na pompie CWU) pomyślałem - źle uszczelniona redukcja, może dałem za mało taśmy...? Nic to - trochę silikonu i będzie po sprawie.

 

Otóż jak bardzo się myliłem :mur: Bliższe oględziny wykazały, że przecieka właściwie cały korpus GMRa. Wygląda to tak:

 

Dołączona grafika

 

Spód z elektroniką jest przykręcony do komory przepływowej czterema wkrętami i uszczelniony monstrualnym oringiem, który - jak się okazało po rozkręceniu pacjenta - uszczelnia przestrzeń, która jest pomiędzy mniejszym kołnierzem z plexy spodu i wgłębieniem o ciut większym fi w samej komorze. Problem w tym, że ta różnica "fi" jest zbyt duża jak na możliwości oringa - to po prostu nie ma szans być szczelne. IMHO oring musiałby być co najmniej o połowę grubszy.

 

Teraz jestem w trakcie silikonowania punktów styku spodu i komory, co ma utworzyć dodatkową uszczelkę, która - jak mam nadzieję - umożliwi szczelne połączenie tych dwóch elementów. Dodatkowo pod oring dałem parę zwojów taśmy teflonowej.

 

Pytanie brzmi - czy wg Was wystarczy, czy może powinienem zastanowić się nad innym podejściem do uszczelnienia tej bestii?

Edytowane przez sebekz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może prościej będzie oddać na gwarancje?

Kupiony wysyłkowo. Jeśli uda mi się uszczelnić dzisiaj we własnym zakresie, to wolałbym nie bawić się z wysyłaniem, przesyłaniem, odsyłaniem i całym tym bajzlem z uznawaniem gwarancji... Poza tym już rozkręciłem ;)

 

albo kupic grubszy oring ?

Prawdopodobieństwo znalezienia oringa o właściwym fi i większej grubości jest bliskie zeru ;) a niestety nie mam czasu biegać po sklepach wod-kan...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po kłopocie. Pośrednio...

 

Silikonowa uszczelka home-made spełniła swoje zadanie, jednak skręcając redukcje przyłożyłem za dużo siły i... trach. Pękła pleksa. No i tego już nie da się uszczelnić żadną siłą... :/ Właśnie zamówiłem nowy GMR... do dwóch razy sztuka :(

 

I znowu parę dni przestoju :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

starego sprzedajesz ?

Chętnie sprzedam.

 

Mi też cieknie ten przepływomierz. A ja myślałem że właśnie mi ta redukcja puszcza. W niedziele muszę rozkręcić i obadać co nie gra.

Zrobienie dodatkowej uszczelki korpusu z silikonu w moim przypadku pomogło pacjentowi. Niestety, nie pomogła moja nadgorliwość w dokręcaniu redukcji... a wszystko przez to przeciekanie. Normalnie tak mocno bym nie dokręcał.

 

Nie miała baba kłopotu, zaplanowała sobie w układzie przepływomierz...

 

Mówiłem żebyś na gw oddał no ale koledzy lepiej radzili :}

Wtedy bym załatwił na cacy ten nowy, potencjalnie niecieknący :) to już chyba z dwojga złego wolę świadomość, że uszkodziłem ten cieknący... Aczkolwiek gdybym kupował go w Angeli we Wrocławiu, to bym go pewnie odniósł na gwarancji. A tak nie miałem jakoś siły ani ochoty na wysyłkową realizację reklamacji w Cooling.pl... pewnie mój błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miała baba kłopotu, zaplanowała sobie w układzie przepływomierz...

Wtedy bym załatwił na cacy ten nowy, potencjalnie niecieknący :) to już chyba z dwojga złego wolę świadomość, że uszkodziłem ten cieknący... Aczkolwiek gdybym kupował go w Angeli we Wrocławiu, to bym go pewnie odniósł na gwarancji. A tak nie miałem jakoś siły ani ochoty na wysyłkową realizację reklamacji w Cooling.pl... pewnie mój błąd.

mam taki sam GMR już dobrych pare mcy..i nic nie cieknie. Trochę dziwny ten przelicznik obr. na l/min, nawet wyjasniał mi inż. z GMR ten przelicznik ale dalej nie dowierzam.

W tych 8 skrzydełkach są 4 magnesy i dltego mamy 4 impulsy na 1 obrót, co daje ok. 2cm3 przepływu na 1 obr (dokładnie 492obr na 1dcm3).

No ale mam duze opory i przepływ to max 570obr/min mi pokazuje ten GMR //D-Tek Fuzion +BWA121+BWA122+blok GPU+radiatory OCZ Flex.

Szkoda, ze Cooling.pl nie zamawia standardowych redukcji do niego :

http://www.messregel.de/

post-154373-1205158686_thumb.jpg

Edytowane przez lama1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...