Skocz do zawartości
wojto19a

Honorowy dawca krwi

Rekomendowane odpowiedzi

Nie oddaje krwi a miałem zamiar. Dowiedziałem sie że POLSKA sprzedaje krew za granice. PRzykładowo w niemczech płacą 200marek za jeden raz nie wiem ile to ale sporo dają.

Dlatego zawsze w polsce mało krwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oddaje krwi a miałem zamiar. Dowiedziałem sie że POLSKA sprzedaje krew za granice. PRzykładowo w niemczech płacą 200marek za jeden raz nie wiem ile to ale sporo dają.

Dlatego zawsze w polsce mało krwi.

Jak juz to w Euro placa, ale IMO na pewno nie 200 marek czyli kiedys 400zl... to wogole za oddawanie krwi sie kase dostaje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oddaje krwi a miałem zamiar. Dowiedziałem sie że POLSKA sprzedaje krew za granice. PRzykładowo w niemczech płacą 200marek za jeden raz nie wiem ile to ale sporo dają.

Dlatego zawsze w polsce mało krwi.

Od kiedy w Deutschalnd jest marka? Oni mają "Ojro" a nie Deutsche Marks to od niedawna :)

 

W Polsce czy to coś oddajesz (za darmo!) czy to coś kupujesz Polak zawsze Ci zrobi koło [gluteus maximus].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie pare razy zdarzylo oddac krew. Kiedys dawali czekolady a jak jest teraz to nie wiem. Dwa razy mi sie zdarzylo ze Pani w okienku powiedziala ze nie potrzebuja krwi i nie pobiora ode mnie 8O . Wiec juz nie oddaje.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie pare razy zdarzylo oddac krew. Kiedys dawali czekolady a jak jest teraz to nie wiem. Dwa razy mi sie zdarzylo ze Pani w okienku powiedziala ze nie potrzebuja krwi i nie pobiora ode mnie  8O . Wiec juz nie oddaje.

Pozdro

Dexter

No jestem zaskoczony! Ludzie chcą oddać, a Ci odmawiają, to chyba tylko w Polsce możliwe. Mi narazie do dnia dzisiajszego ani raz nie odmówili, oddaję raz na dwa miesiące i dają to co pisałem wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja oddaję od trzech lat - w sumie około trzech literków już ze mnie wampiry wypiły :twisted:

fajna jest jazda jak oddaje na kacu:

1. zamias 5 minutek cieknie 15 :?

2. fajną banię musi mieć koleś, który dostał moją krew ( 0 rh - ) po operacji :lol:

3. spoko siem kręci póżniej w głowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jestem zaskoczony! Ludzie chcą oddać, a Ci odmawiają, to chyba tylko w Polsce możliwe. Mi narazie do dnia dzisiajszego ani raz nie odmówili, oddaję raz na dwa miesiące i dają to co pisałem wyżej.

No ja tez bylem zaskoczony. Mam dosc malo popularna krew (podobno tylko 2% ludzi na swiecie ja ma) B Rh- a nie chcieli jej ode mnie. Wiec jak patrze na te wszystkie reklamy ktore mocno naklaniaja do oddawania krwi to jestem lekko zniesmaczony.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja oddaję od trzech lat - w sumie około trzech literków już ze mnie wampiry wypiły  :twisted:  

fajna jest jazda jak oddaje na kacu:

1. zamias 5 minutek cieknie 15  :?  

2. fajną banię musi mieć koleś, który dostał moją krew ( 0 rh - ) po operacji  :lol:  

3. spoko siem kręci póżniej w głowie.

 

mamy ta sama grupe :D

 

juz wiem do kogo sie zglosze jak cos ;) nie daj Boze...

hehe ja tez raz oddawalem na kacu tylko potem mialem

taka jazde ze maskarada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sporo :), jeden raz to 450ml - czas oddawania to około 5minut. Słyszałem, też że można oddać krew za pieniądze, jednak wtedy nie nazywa to się honorowe :)

To źle wiesz.

Normalnei oddaje się między 250 a 450 m, z tym że te 450 to oddają osoby które już któryś raz to robią.

Raz oddawałem (250) i miałem z tego kilka czekolad (z 5 chyba) i bardzo smaczne były, choć oczywiście nie po to to robiłem...

A z tym że piszecie że macie rzadkie grupy to weżcie pod uwagę, że w większości szpitale wymieniają między sobą krew by mieć tą którą aktualnie potrzebują...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bawiłem ię w honorowe krwiodastwo do czasu wszczepienia WZW :( mam nawet brązową odznakę "Honorowego Krwiodawcy"

Kiedyś dostawałem tabliczkę czekolady i częstowali szpitalnym obiadkiem :)

Uważam, że tobie nie szkodzi jeśli oddasz parę ml krwi coś koło 400 ml, na początku mniej , a komuś może to uratować życie, grupa krwi nie ma żanego znaczenia, owzem żadkie grupy jak AB Rh- czy szczególnie 0 Rh- są bardzo miło widziane

Z krwi powstaje bardzo duża grupa leków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja raz oddalem krew i wiecej nie moge bo mam jakies przeciwciała co mnie wykluczaja (zeby bylo jasno nie HIV ;) Krew chcioalem oddawac z 2 powodów dobra ta czekolada kokosowa i jeden dzien zwolnienia ze szkoly ale nie moge :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400 ml = 10 czekolad kreci sie w głowie niemilosiernie, przynajmniej w moim przypadku, jeszcze kiedyś w liceum po takim oddaniu wypiłem male piwko - kumpel mnie musial odprowadzic do domu bo sam nie bylem w stanie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oddaje krwi a miałem zamiar. Dowiedziałem sie że POLSKA sprzedaje krew za granice. PRzykładowo w niemczech płacą 200marek za jeden raz nie wiem ile to ale sporo dają.

Dlatego zawsze w polsce mało krwi.

Jak juz to w Euro placa, ale IMO na pewno nie 200 marek czyli kiedys 400zl... to wogole za oddawanie krwi sie kase dostaje ?

 

a oglądałeś Blade II?? :D... oczywiście że płacą ale sam jestem ciekawy ile....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...