Skocz do zawartości
wojto19a

Honorowy dawca krwi

Rekomendowane odpowiedzi

ja oddaje juz od jakiegos czsu i powiem wam ze jest to bardzo szczytny cel, nie dla czekolad czy objadków, oddaje bo chce pomoc, w tej chwili jest pobierana standardowa ilość od wszystkich tj 450ml, -/+ 50mil jesli ktos oddaje poraz pierwszy to trzeba zrobic badania wlasnie na tej probce.

 

nie bojcie sie oddawac to nic nie boli, a jesli robi sie to co trzy miesiace to nie obciąża wogoole organizmu.

 

 

thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z niemcami to ściemia jedna wielka.. Trąbili w radiu i telewizji że za oddanie 1600 zł jest.. Ładny wał... Kumpel napalony już prawie tam jechał naszczęście najpierw zadzwonił. I co się okazało ----> " My o takim czymś nic nie wiemy .. bleble ". Myślałem że go krew zaleje :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym chętnie oddał krew ale boję się troche żebym jakiegoś syfa nie załapal (np. Wirusowe zapalenie wątroby typu C). Z naszą służbą zdrowia nie jest zbyt ciekawie ostatnio... Słyszałem że jakiś koleś oddajac krew HIV załapał. Orientujecie się może jak to jest z bezpieczeństwem oddawania krwi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boze jak ja wam zazroszcze :P

mi na sama mysl o oddawaniu robi sie slabo a kiedys prawie zemdlalem jak mialem pobieranie >/ nienawidze teog w ogole nie cierpie jak cos mis ie wbija w zyle :o

ale szczepionki to pikus 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja oddaje (no dopiero raz oddalem ;p) ale ksiazeczke juz mam, badania mi zrobili za free, pare czekolad dostalem i bylo fajnie a jak jeszcze komus to pomoze to dobrze.. przynajmniej tak moge pomoc

 

co do bezpieczenstwa no to z tego co pamietam za kazdym razem pielegniarki zmieniaja rekawiczki i igly

 

zwroccie uwage na to ze oddajac krew w 'zlym stanie' (kac jakies uzywki) mozecie wrecz zaszkodzic osobie ktorej ja przetocza

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krew oddaje regularnie , grupe mam A+. mam juz oddane 6*450ml i to sie kwalifikuje na srebrna odznake. krew oddaje nie dla czekolad choc sa one pyszne, nie dla zwolnien, bo szkolnictwo nie jest obowiazkowe z z tego powodu, ze ja nic nie trace a ktos moze zyskac, poza tym mi kiedys tez krew moze byc potrzebna.

 

u nas daja:

-kawa + wafelek przed

-6 czekolad po

-kanaeczki z mieskiem i herbata po.

ostatnio dawali tez do wyboru: koszulka lub kubeczek z logiem Regionalnego Centrum Krwiodastwa i Krwoiolecznictwa.

 

teraz jest taka bieda z krwia, ze jak ja bylem to kobieta byla zdziwiona, ze sam przyszedlem, bo narmalnie wydzwaniaja do ludzi, zeby ci przychodzili i oddali krew, bo prawie jej nie maja.

 

 

w olsztynie za kazdym razem zmieniaja te wszystkie <span style="color:red;">[ciach!]</span>ly do zabezpieczen i wybiorczo sprawdzaja tez wzystko. w kwietniu mialem robiony komplet badan krwi, jakosci dezynfekcji ich srodkow po myciu zgiec lokciowych, nawe posiew mi zrobili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddaje regularnie , wyssali ze mnie juz ( 9X450 ) ,

a pierwszy raz poszedlem bo chcialem sie dowiedziec czy nie zlapalem jakiegos syfa i tak sie zaczelo .. jest to wciagajace , bo np jak nie oddam to czuje ze ekspolduje .. polecam zrobic tak wypompowac z siebie i pozniej duszkiem 2 piwka .. super uczucie :]

u mnie dostaje sie

8 czekolad

1 kawe

1 batonik :]

 

 

ps , najgorzej oddawalo mi sie a krwiobusie .... strasznie nieprofesjonalne babki tam pracuja

 

ps2 moj rekord ( ktory jest tez rekordem miejscowym ) to 2m:44s

 

:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 oslow na 460 bodajze raczylo odwiedzic autobus krwiodawstwa.Nie mozemy sie jednak dziwic.Pewnie 200 z tych 460 nie bylo w pracy.Zostaje 242.100 poszlo sobie do domu olewajac autobus.Zostaje 142.100 poszlo do jakiegos pubu.Zostaje 42.20 poszlo na dzi...Zostaje 22.15 udzielalo wywiadow.Zostalo 7.4 spalo.Zostaje3.1 na mownicy a 2 sluchalo.Zostaje0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to postanowione : Przy najbliżej okazji oddaje krew. Tylko przejade się do większego miasta bo w moim boję się że przy oddawaniu krwi mogę stracić przytomność (klientka mnie swego czasu 5 razu kuła przy rutynowych badańiach )

Mam ochotę komuś pomóc a pozatym panicznie boję się kłucia więc to jest dla mnie swojego rodzaju wyzwanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...