Skocz do zawartości
win32

Progi Wentylatora Ibm T42

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanko na szybko. Jakie są standardowe progi pracy wentylatora w IBM t42 ?. Nie mogę tego doszukać się w google , a zastanawiam się w jaki sposób BIOS tym steruje.

 

W obecnym momencie CPU ma 44-46 st. i wentylatoerk cały czas pracuje na minimalnych obrotach - poprzednio wydawało mi się że był bezczynny przy tych temperaturach , i włączał się dopiero po przekroczeniu 50 st. (możliwe iż to moja paranoja :P , i było tak cały czas , a dziś zauważyłęm to przez przypadek ;) )

 

Jak to wygląda w waszych IBMach ? .

 

ustawienie zasilania to Max Battery, CPU 0.988V @ 600 MHz - Dothan 1.73 GHz

Edytowane przez win32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie się włącza przy 47 stopniach, tak jest pasywnie.

 

Jednak po długiej pracy jak się cały nagrzeje to pracuje już różnie i jeżeli temperatura spadnie dosyć sporo dopiero się wyłącza.

 

Masz w t42 dothana 1,73? to ten na szynie 533?

 

A jeżeli chodzi o napięcie przy 600mhz, uwierz mi nie ma bata żeby nie działał stabilnie przy v0,700 :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj błąd to jest dothan 1.7 GHz na szynie 400 MHz - nie wiem czemu ubzdurało mi się że to 1.73 :oops:

 

Czyli z wentylatorem wszystko jest ok :) . Bo właśnie po dłuższej pracy zwróciłem uwagę na ten wentylator

. Dzięki za poradę odnośnie napięcia zasilania, przetestuje sobie to z NHC. sprawdzałeś może jakieś inne ustawienia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam trzech ustawień: 600 (v0,7) 800 (v0.732) i 1700 (v1,068) Te u mnie są stabilne z lekkim zapasem chyba jesli chodzi o 1700, już nie pamiętam bo rzadko korzystam z maksa.

 

Raczej luźne ustawienia, nie powinieneś mieć problemu z takimi... ewentualnie dodaj 0,032 do kazdego i bedzie dobrze bankowo :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...