Skocz do zawartości
wookie867

Boska Cisza :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, opis klocków i sprzętu w sygnaturce, przedstawiam rewizje 2.0 ale niebawem kolejne zmiany:

 

- wąż faser pomarańczowy,

- weże faser pomarańczowe,

- kontroler wiaraków,

- filtry na wiatraki.

 

Narazie tylko kilka fotek, niebawem dorzucę więcej,

 

Mile widziane sugestie dotyczące zmian, pozdr

post-149142-1227813729_thumb.jpg

post-149142-1227813751_thumb.jpg

post-149142-1227813781_thumb.jpg

post-149142-1227813798_thumb.jpg

post-149142-1227813841_thumb.jpg

Edytowane przez wookie867

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wyciszenie dysku są dwa rozwiązania:

- zmiana na 2,5 calówke - skuteczny

- SQD lub podobny - niektórych takie rozwiązanie satysfakcjonuje ;)

 

Jaki zasilacz ?

 

btw. mozna pochować kabelki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabelki - z czasem się i nimi zajmę, całość napędza zasilacz 400W z odpinanymi kablami firmy Ultra X Connect :D

 

temperatury mierzone Smartguardianem w normalnym użytkowaniu nie przekraczają 40 stopni, w stresie max jaki miałem to 47 stopni na CPU

 

Wentyl pójdzie na zewnątrz jak dorobię sie jeszcze fenderków, bo zmienię cyrkulacje, żeby powietrze było wsysane od tyłu budy

 

co do sprężyn, kwestia gustu, spełniają swoja rolę, węże nie zaginają się, taki był cel

Edytowane przez wisnia867

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabelki - z czasem się i nimi zajmę, całość napędza zasilacz 400W z odpinanymi kablami firmy Ultra X Connect :D

 

temperatury mierzone Smartguardianem w normalnym użytkowaniu nie przekraczają 40 stopni, w stresie max jaki miałem to 47 stopni na CPU

 

Wentyl pójdzie na zewnątrz jak dorobię sie jeszcze fenderów, bo zmienię cyrkulacje, żeby powietrze było wsysane od tyłu budy

 

co do sprężyn, kwestia gustu, spełniają swoja rolę, węże nie zaginają się, taki był cel

 

sprężynki mi nie leżą :) mógłbyś wentylatory dać na zewnątrz i uporządkować kable. z tego co pamietam to borygo 50/50 w moim przypadku bylo za geste :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użycie sprężynek, oraz podświetlenia było by zrozumiałe, gdyby w boku obudowy było okno :lol2:

 

Podświetlone z pewnością wygląda ok, ale bez okna nie widzę sensu użycia ww. elementów.

 

Widać, że obudowa ciasna, CR na widoku psuje efekt wizualny. Szare wnętrze pudła też należałoby jakoś "poprawić".

 

Przydałyby się fotki z przodu obudowy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc w Praktikerze nabyłem już pleksi, więc okno jest kwestią czasu...podświetlenie się więc przyda.

 

Coolriver2 ciągnie układ bez większego problemu, aczkolwiek mam chęć nabycia jakiejś lepszejszej....

 

pompkę umieszczę w zatoce 5.25 jak tylko kupie wentyle...

 

Każda rada sie przyda wiec czekam na kolejne

 

Co do koloru wnętrza, pomyśle, ładnie byłoby mieć np. czarnulkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie schowałeś pompki skoro masz rebela?

ps. Witaj na forum

Wczesniej napisalem, pompka bedzie schowana przy najblizszej modyfikacji, w sumie dokonałbym ja nawet dziś ale problemy finansowe, sami wiecie:p

Witam na forum... też sie ciesze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, opis klocków i sprzętu w sygnaturce, przedstawiam rewizje 2.0 ale niebawem kolejne zmiany:

 

- wąż faser pomarańczowy,

- weże faser pomarańczowe,

- kontroler wiaraków,

- filtry na wiatraki.

 

Narazie tylko kilka fotek, niebawem dorzucę więcej,

 

Mile widziane sugestie dotyczące zmian, pozdr

cos ci sie powielilo :P

 

a poza tym, ladne i schludne WC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę niezła buda :rolleyes:

Moim skromnym zdaniem to mogłeś lepiej zestawić kolorki - ale to kwestia gustu. O tym ostatnim się nie dyskutuje.

Tak jak poprzednicy - kabelki poukładać i będzie miodzio.

Na koniec małe pytanko. Te tempy na procku to po wykręceniu (a jeśli tak to na ile?) czy na standardzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada to troszke dziwnie... w wiekszosci ukladu masz weze 10/13, okolice mofow to 8/10 ?

Dolej wody do reza, bo nie odpowietrzysz go do konca... zgodnie z instrukcja minimalny poziom cieczy jest do naklejki swiftech z boku, czyli mniej wiecej 2 razy tyle co teraz, nie wiem jak to wogole tak dziala, ale przy takim poziomie cieczy w samym rezie powietrza w ukladzie pewnie pelno, pompce to nie sluzy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, opis klocków i sprzętu w sygnaturce, przedstawiam rewizje 2.0 ale niebawem kolejne zmiany:

 

- wąż faser pomarańczowy,

- weże faser pomarańczowe,

- kontroler wiaraków,

- filtry na wiatraki.

 

Narazie tylko kilka fotek, niebawem dorzucę więcej,

 

Mile widziane sugestie dotyczące zmian, pozdr

o ile mogę to ekhm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada to troszke dziwnie... w wiekszosci ukladu masz weze 10/13, okolice mofow to 8/10 ?

Dolej wody do reza, bo nie odpowietrzysz go do konca... zgodnie z instrukcja minimalny poziom cieczy jest do naklejki swiftech z boku, czyli mniej wiecej 2 razy tyle co teraz, nie wiem jak to wogole tak dziala, ale przy takim poziomie cieczy w samym rezie powietrza w ukladzie pewnie pelno, pompce to nie sluzy...

 

Niebawem to się zmieni, nigdzie nie mogłem znaleźć złączek 10/13 na gwint1/8, niedawno w coolingu się pojawiły, są już zamówione więc tylko czekam. Co do fasera w rezie, fotki robiłem po zalaniu dosłownie parę sekund, teraz należycie jest już prawie do pełna - ale dzięki za rade, będę się jej trzymać

 

Docelowo wszystkie węże mają być 10/13, w coolingu jest promocja - faser + 2 metry węża faser gratis więc skorzystałem. W układzie na zdjęciach mam węże z Castoramy i muszę przyznać że spełniły swoją role. Z resztą jak otrzymam paczuszkę z coolinga to porównam jakość obydwu węzy.

 

Naprawdę niezła buda :rolleyes:

Moim skromnym zdaniem to mogłeś lepiej zestawić kolorki - ale to kwestia gustu. O tym ostatnim się nie dyskutuje.

Tak jak poprzednicy - kabelki poukładać i będzie miodzio.

Na koniec małe pytanko. Te tempy na procku to po wykręceniu (a jeśli tak to na ile?) czy na standardzie?

Przedstawiłem rewizję 2.0 znaczy zmienił się zarówno sprzęt jak i klocki. Na razie posiadam Q6600 i jedzie on na standardowym zegarze. Zdjęcia z rewizji 1 usunalem, bo to była kicha :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabelki - z czasem się i nimi zajmę, całość napędza zasilacz 400W z odpinanymi kablami firmy Ultra X Connect :D

 

temperatury mierzone Smartguardianem w normalnym użytkowaniu nie przekraczają 40 stopni, w stresie max jaki miałem to 47 stopni na CPU

 

Wentyl pójdzie na zewnątrz jak dorobię sie jeszcze fenderków, bo zmienię cyrkulacje, żeby powietrze było wsysane od tyłu budy

 

co do sprężyn, kwestia gustu, spełniają swoja rolę, węże nie zaginają się, taki był cel

Trochę przyduże te tempy na standardowych ustawieniach CPU - tak na mój gust. Na przykład ja mam QX9650 i w idle 36-38 Celciuszów. Wykręciłem go teraz na 3.8 i w idle jest 42-44 C, a w stresie dochodzi do 49-50 C max. No ale ja mam Yorkfield'a i 45 a Ty Kentsfield'a i 65. Prawdopodobnie to robi swoje, ale mogę się mylić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...