Skocz do zawartości
floro5

Modem Adsl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem użytkownikiem neostrady 1MB. Kupiłem laptopa z obsługą sieci WI-FI. Chciałbym rozdzielić sygnał pomiędzy komputerem a laptopem. Szukałem modemu ADSL, jednak nie znam się na tym, ponieważ nie miałem nigdy z nimi do czynienia i nie wiem który jest dobry. Prosiłbym o opinie i poradę, który wart jest polecenia (jeśli ktoś posiada taki model to proszę napisać jego wady i zalety). Zależy mi na tym, aby modem nie gubił sygnału... Podaję poniżej modemy, które znalazłem:

 

TP-Link TD8910G

 

D-Link DSL-G604T

 

Cerberus ADSL Wifi Lite

 

PENTAGRAM Cerberus P 6331-042

 

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Villentretenmerth

Jak już napisał kolega HiS - polecam Linksysa WAG200G-EU.

 

Bardzo przejrzyste, logicznie uporządkowane menu konfiguracyjne - stabilna i bezproblemowa praca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem tp-linka ale nowszego trochę 8920,a co do grata to proszę o wyjaśnienie a nie bezsensowną gadkę.Argumenty!!!Wiem że linksys jest super ale cena wyższa.

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem tp-linka ale nowszego trochę 8920,a co do grata to proszę o wyjaśnienie a nie bezsensowną gadkę.Argumenty!!!Wiem że linksys jest super ale cena wyższa.

 

A jak spisuje się ten TP-Link? Czy rozłącza połączenie i jaki jest jego sygnał? Czy można rozłączyć samo połączenie adsl - zalezy mi na zmianie ip ze względu na rapidshare (czytałem o modelu W8910G, że chyba nie ma ona takiej opcji... :mur: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żaden z powyższych gratów

 

http://www.allegro.pl/item313171024_linksy..._neostrada.html

 

chcesz stabilnego sprzętu kup Linksys

Miałeś ze wszystkimi gratami do czynienia? Zgodzę się, że WAG200G-EU jest lepszym wyborem, ale np. ten TP-Link nie jest zły (wszystkie opcje działają / jest stabilny) i praktycznie w niczym nie ustępuje Linksysowi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisał kolega HiS - polecam Linksysa WAG200G-EU.

 

Bardzo przejrzyste, logicznie uporządkowane menu konfiguracyjne - stabilna i bezproblemowa praca.

 

 

Kupiłem Linksys WAG200G-EU. Tylko mam problem i chodzi o to rozłączanie :/ . Jeśli wejdę w opcje "połącz z" mam tam takie dwa monitorki połączone ze sobą. Klikam na "wyłącz" i jak chce się połączyć znowu to nie mogę, a na modemie pali się czerwona dioda oznaczająca utratę połączenia z netem... Dopiero trzeba uruchomić system ponownie i działa net. Tak samo jest jak odłącze modem od zasilania albo wyjmę wtyczkę telefoniczną :angry: ... Czy można go skonfigurować razem z aplikacją "neostrada TP" (tam banalnie połączyło się i rozłączało z netem, wystarczyło nacisnąć jeden przycisk...) . Chodzi mi o zmianę adresu ponieważ zależy mi na rapidzie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz włączoną opcję "Connect on Demand", przełącz na "Keep Alive".

 

 

Byłbym jeszcze wdzięczny, gdybyś powiedział mi jak to zrobić. Nie mam ani skrótu na pulpit do zarządzania tym modemem, ani w menu start, ani w połączeniu sieciowym nic takiego nie mogę znaleźć do modemu :/

Edytowane przez floro5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać nowego tematu więc podepne się tu.

Do tej pory korzystałem z netu z kablówki, teraz przesiadam się na stacjonarny z ERY. Mam fajny router z WiFi i nie mam zamiaru go zmieniać. W związku z tym chciałbym kupić w miarę prosty modem ADSL annex A z możliwością konfiguracji przez WWW (zapisywanie ustawień, działanie bez instalacji sterowników pod Windowsem itp.) Wypatrzyłem sobie coś takiego: http://allegro.pl/item374643036_tp_link_td...router_151.html ale jako, że mam na ten temat zerowe pojęcie poza tym co udało mi się poczytać w necie w ciągu ostatnich godzin. Czy ten modem jest stabilny, wytrzyma większe obciązenie np. p2p? Może zaproponujecie coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tego TP, wpisałem odpowiednie dane potrzebne do podłączenia i czekałem cierpliwie na włączenie ERY 6M. Do tej pory miałem kablówkę 2M podłączoną: modem->router->pod wifi lapek i desktop. Po aktywacji usługi przepiąłem 655 pod TP, nic nie zmieniając. Zauważyłem, że nie działają praktycznie torrenty. Przekierowałem port, sprawdziłem, czy wszystko jest ok. Tu się pojawia problem. Pomimo tego, że internet jest 3x szybszy to pliki sciągają się wolniej lub tak samo jak wcześniej, to samo z udostępnianiem.

Co zrobiłem i sprawdzałem:

-przekierowany port

-ftp,http, testy na stronach - wszystko pokazuje maxymalną prędkość

-torrenty z publicznych i prywatnych trackerów

Pewnie jakaś opcja jest źle ustawiona ale nie mam już pomysłów co jest nie tak. Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie twój modem pracuje jak router, a nie przezroczysty most. Masz podwójny nat, i porty musiałbyś przekierować również na tplinku... Zamiast tego skonfiguruj tplinka jako bridge i wyłącz NAT. Ustawienia PPPoE konfigurujesz na routerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porty mam przekierowane na tp i na d-linku wiec powinno działać. utorrent pokazuje ze port jest ok

 

 

edit: ten router nie ma PPPoPA tylko E i nie chce łączyć poprze bridge. O dziwo pomimo ustawienia w 8840 bridge a w 655 dhcp bez podawania hasel wszystko działa, tak jakby TP nie kasował poprzednich ustawień

 

Dobra problem z downloadem zniknął po ponownym ustawieniu wszystkiego (takie same ustawienia). Na publicznych chodzi wlniej niż wcześniej lub tak samo, na prywatnych leci pełną prędkością.

Pozostaje problem z uploadem. Praktycznie 0 czasem podskoczy do 20 może raz widziałem 50 kB/s

Edytowane przez koven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w WAG200G-EU mozna zmienic port konfiguratora ww na inny niz 80 ? chodzi o to ze na komputerze ma byc postawiony tez serwer www na porcie 80 i chce zeby serwer byl dostepny "z zewnatrz"

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...