Skocz do zawartości
Ryba_8

Pytanie o plexe

Z jakiego materialu masz okno w budzie??  

2 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Z jakiego materialu masz okno w budzie??

    • plexi
      5
    • szklo
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś wie, gdzie poza hipermarketami kupić plexi (w Warszawie), najlepiej takie kawałki jak trzeba (żebym nie musiał kupować 50X100 gdy potrzebuję 20X20). Chodzi o sprawdzony punkt, z dobrymi cenami i dojazdem.

Dzięki

 

:arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow:

OK, akryl wyciąłem (choć mam pewne wątpliwości, bo kilka razy widziałem coś twardszego od zwykłej plexy, też organiczne i bardziej przezroczyste-miało metkę akryl i było 2x droższe).

Widzę, że szkło wygrywa.

Pewnie ze względu na cenę. Ale najbardziej interesuje mnie za ile i gdzie (w Wawie) kupiliście plexe, bo zakup w Castoramie 50X100 lub 100X100 mnie nie interesuje :!: ! :!: ! :!: ! :!:

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna ankieta. jak bym słyszał reklamę konkursu 0700 w TV.

 

Japoński Wojownik to

a. Pigmej

b. mintaj

c. samuraj

 

Do wygrania Suzuki Samurai

 

PANOWIE!

Plexi i Szkłao Akrylowe to jedno i to samo, to dwie nazwy tego samego produktu czyli płyt z POLIMETAKRYLANU METYLU (PMMA).

 

wyjaśnijmy to raz na zawsze :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna ankieta. jak bym słyszał reklamę konkursu 0700 w TV.

 

Japoński Wojownik to  

a. Pigmej

b. mintaj

c. samuraj  

 

Do wygrania Suzuki Samurai

 

PANOWIE!

Plexi i Szkłao Akrylowe to jedno i to samo, to dwie nazwy tego samego produktu czyli płyt z POLIMETAKRYLANU METYLU (PMMA).

 

wyjaśnijmy to raz na zawsze  :!:

Marasek ma rację !!!!

 

Chciałbym żenby wreszcie ludzie to zrozumieli a nie wymyslali jakies historie o wyższości akrylu nad plexi to bzdura !!!!!!

 

plexi=akryl=szkło akrylowe=PMMA=plexiglass

 

i to tyle

 

P.S. moderatorze proszę umieść jakiś wielki napis na poczatku tego tematu że plexi i akryl to to samo, z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

***Ryba_8*** Wejdź do pierwszej lepszej agencji reklamowej. takiej co to produkuje szyldy, pieczątki, reklamy i zapytaj czy nie mają jakichś odpadów, sprzedadzą ci za grosze. Ja tak dzisiaj kupiłem za 10zł plexi grubości 5mm starczy na cały zasilacz okno w CD-romie i jeszcze coś zostanie.

 

a jeżeli jakieś standardowe (bez wariackich kształtów) okienko w budzie to lepiej idź do szklarza, nawet wywierci Ci w szkle otwory jak chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm...

No niby szkło wygrywa bo sie tak nie rysuje...

Ale do "domowej obróbki lepsza jest plexi chyba...

Zresztą:

-Kto ma plexe niech powie czy się bardzo rysuje???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE!! To już było tyle razy poruszane...

 

Tak na marginesie... Plexę najlepiej wziąć z... Przystanku autobusowego (o ile jest dostatecznie gruba). Jak jacyś wandale rozpieprzą, to dokończcie dzieło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa

namawiamy do wandalizmu Mutos - nie ładnie nie ładnie

 

a tak co do tematu :

to taniej wyjdzie jak kupicie plekse w hurtowni albo w supermarkecie niz w agencjach reklamy

 

przykład : wrocław :

1 m^2 plexi 5 mm kosztuje 100 zł (z Vat)

na zasilacz potrzebujemy ok 0.09 m^2

czyli ok 9 zł do tego trza jeszcze sprawnych rączek i gotowe

na szybe potrzebujemy ok 0.25x0.25 = 0.0625 m^2 czyli zaokrąglając 7 zł

 

wniosek idziemy do sklepu z plexi (niestety czasem nawet w dużych miastach jest z tym problem) albo do sklepu typu castorama i mamy sprzęt nowy nie śmigany za nieduzą kasę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

***piotr.y***

 

ja w sumie wydałem 20zł na plexi 5mm. Zrobiłem z niej

 

-cały zasilacz

-tył obudowy (nie bok) -góra obudowy i jeden bok jest ze szkła

- i zostało mi jeszcze połowę materiału - będzie z tego okno do CD-Romu, podwieszka do dysku i FDD, panel do fanbusa i co tam jeszcze wymyslę.

 

Co do kupowania w hurtowni, to firmy zajmujące się sprzedażą plexi sprzedają płyty powiedzmy 2x3 metry, bo taki jest wymiar płyt (miałem cennik Tuplexu) a jeżeli chcesz mniejsza do do ceny m2 musisz np. doliczyć 10% za pocięcie

Kupujac tzw. odpad w jakiejś agencji mozna wybrać małe kawałki takie jakie nam są potrzebne, a zktórych oni już nic nie zrobią więc mogą tanio odsprzedać.

 

W sumie za te 20 zł to miałem ponad 0,5 m2 plexi czyli ponad połowę taniej niż musiałbym zapłacić w hurtowni :)

 

tutaj podawałem ceny róznych rodzajów plexi w hurtowni

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=21163&start=90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...