Skocz do zawartości
S1mon

Cały Komp. Do Wydania Ok 1350zł

Rekomendowane odpowiedzi

Komp dla kumpla. Przygotowałem takie zestawienie:

 

INTEL DUAL CORE E2160 204zł

Płyta???

2x GOODRAM DDR2 1 GB/667MHz 124zł

Samsung HD250HJ 250GB SATA 182zł

GAINWARD GeForce 8800GS 464zł

Obudowa 66zł

Samsung SH-S203B SATA DVD-RW 82zł

ZASILACZ FORTRON (ATX-350PNF) 86zł

 

W sumie 1208zł.Do wydania na płyte zostaje ok 150zł.

 

I czy za te pieniadze da sie kupic płyte zeby puscic proca na te 2,5-2,7. Myślałem o GIGABYTE GA-945P-S3 (za 168zł). 300 FSB dla niej to nie problem. Ale chciałbym cos tanszego.

 

Wszystko musi byc kupione w tym sklepie http://cei.futari.pl/index.php?nazwa=komputery&cPath=1.

 

Zasiłka da rade prawda?? :)

Edytowane przez ghort

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o plyte, to nie brałbym nic tanszego niz GB ga-p31-ds3l, ram zmienilbym na kingi na elpidzie (dasz rade dostac?) Zasilka starczy z palcem w pupie, swoja drogą, fajny sklep, ze sprzedaje nowe fortrony z 24mc gwara :)

 

/edit, zapomnialem o linkach

MB: http://cei.futari.pl/product_info.php?nazw...ducts_id=218948

RAM: http://cei.futari.pl/product_info.php?nazw...ducts_id=258785 - postaraj sie dogadac ze sklepem, zeby sprzedali Ci kostki na elpidzie

Edytowane przez novy154

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze najlepiej byłoby dołozyc te pare złociszy do tych elementow co proponujecie, ale to komp dla kumpla ktory do wydania miał 1300zł i chciał kupic kompa z marketu :D Oczywiscie wybiłem mu to z głowy, i zaproponowałem w/w zestaw za te 1350zł (nie ma wiecej kasy). Ewentualnie namowie go zeby kupił dysk Seagate w Prolinie bo tam je maja za 185zł. A co do płytki to lepsza mu raczej nie potrzebna bo chłopak wogole nie ma pojecia o OC. Wystarczy taka co robi te 300FSB. Wiec chyba wezme tego Gigabyta na P945.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw fajny ale postaraj sie zmienić tego Samsunga na Seagate.

Grzechu, a dlaczego ma zmienić Samsunga na Seagate ? Przecież Samsung robi teraz świetne dyski i jest on bardzo dobrym wyborem, poza tym będzie miał wszystko z jednego sklepu więc mu dodatkowe koszty wysyłki wpadną. Mówisz kolega nie zna sie na OC, ale zapewne Ty się znasz więc może warto dołożyć do P31 DS3L i wykręcić proca w granicach 3 Ghz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na korzyść Samsunga napewno jest

-cichość

-nieskie temperatury

 

Na korzyść Seagate

-ciut lepsza wydajność w stosunku do Samsunga

-niezawodność

-5 lat gwarancji

 

A jedno talerzowe Seagate są naprawde Ciche:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek kup jedną kostke ram. Będzie 210-220zł na mobo, a to już powinno starczyć na P31. Drugą kość ram kolega kupi jak zbierze te 50-60 zł. Pewnie pierwsze urodziny, święta etc. i będzie :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogadam jeszcze z kumplem, ale watpie zeby cos mogł dołozyc. Jak sie nie zgodzi, to ten gigus co zaproponowałem bedzie dobry, czy za podobna kwote znajdzie sie cos lepszego?

 

Edit: A co naprawde mu da ta płyta ga-p31-ds3l(oprocz 3Ghz na procu)? Napewno jest bardziej przyszłosciowa, ale watpie zeby on cos dokładał do tego kompa w ciagu najblizszych 5 lat:)

Edytowane przez ghort

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam segata i wybrał bym go jeszcze raz. Powieram przedmówców

A Samsunga nie masz, takie poparcie moze wyglosic kazdy.

 

Samsung jest cichszy i chlodniejszy. Ten, kto napisal o niezawodnosci, jako przewadze Seagate zapewne ma wglad do jakichs statystyk, do ktorych zwykli smiertelnicy dostepu nie maja. Niech wiec je udostepni. A przewaga nad Samsungiem to tylko (i az) 5 lat gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung jest cichszy i chlodniejszy. Ten, kto napisal o niezawodnosci, jako przewadze Seagate zapewne ma wglad do jakichs statystyk, do ktorych zwykli smiertelnicy dostepu nie maja. Niech wiec je udostepni. A przewaga nad Samsungiem to tylko (i az) 5 lat gwarancji.

Samsunga też mam i miałem ale jako nowy wybrałem segata i jest dla mnie lepszy no i te 5 lat gwary robi swoje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

A Samsunga nie masz, takie poparcie moze wyglosic kazdy.

 

Samsung jest cichszy i chlodniejszy. Ten, kto napisal o niezawodnosci, jako przewadze Seagate zapewne ma wglad do jakichs statystyk, do ktorych zwykli smiertelnicy dostepu nie maja. Niech wiec je udostepni. A przewaga nad Samsungiem to tylko (i az) 5 lat gwarancji.

Miałem do czynienia z 2 Samsungami 80GB na ATA. Chrobocze to niemiłosiernie, moja stara 40 od Seagata jak mieli to jej tak nie słychać, tak samo "nowa" (już trochę czasu ma :P ) 160 też od Seagate i też tak nie chrobocze jak Samsung.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cisza? Stary Seagate 250GB/2 talerze był na prawdę głośny, ale nowe 250 z 1 talerzem są bardzo ciche, słychać tylko leciutkie chrobotanie podczas mielenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung i jego dyski to padlina. Miałem już dwa, które od tak sobie padły z dnia na dzień (1 na ATA i 1 na SATA) <_< .

 

Mam też Seagate 160GB z serii 10 i jedyne co mogę o nim powiedzieć to jest lepszy i znacznie bardziej cichy od Samsung'ów :wink: .

Edytowane przez -brutal1ty-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak kumpel nie moze dołozyc wiecej kasy i bierzemy tego gigayte na 945. Jedynie dysk zmieniłem na seagate, ale to tylko ze wzgledu na 5lat gwarancji.

 

@-brutal1ty-

To miałes pecha, ja juz w swoim kompie miałem przynajmniej 5-6 samsungow i zaden mi nie padł. Według mnie nie ma zadnej regułu ze dyski jednej firmy sa lepsze od drugiej. Po prostu kazdy moze pasc.

 

 

@NeoMagNeT

Tak zgadza sie. Seria AAKS jest wydajna, cicha i niedroga. Wiem bo sam kupiłem taki niedawno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak kumpel nie moze dołozyc wiecej kasy i bierzemy tego gigayte na 945.

No to lipa. Trza było brać jak każdy mówił ga-p31-ds3l. Poza 3GHz i dobrą wydajnością obsłyży Penryny i spoko starczył by na dwa kolejne lata. I można było na razie z jednej kości zrezygnować. A tak płyta małoprzyszłościowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może w ogóle niech kolega sobie kupi coś na socket 478 skoro w ciągu najbliższych 5 lat nic nie będzie zmieniał.Jakis P4 D i do tego MSI na 845PE i zostanie muz 300zl w kieszeni jeszcze... Niektórzy są naprawde uparci i nie bardzo oczekują pomocy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no prawda jest taka, że mogliście wziąć nawet jakąś używke na 478 albo coś z AMD i byłaby oszczędność.. od wydania i945 duużo wody w Wiśle upłynęło..

na płycie nie wolno oszczędzać. Naprawde lepiej było stopniowo ram rozbudowywać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra cicho juz :D Kupilismy ga-p31-ds3l. Nie ma to jak dar przekonywania;) Własnie biore sie za skaładanie. Brakuje tylko grafy bo nie mieli na stanie, bedzie w srode.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...