Skocz do zawartości
yotomeczek

Pochwalę się Duron 1200@1450

Rekomendowane odpowiedzi

Celina na SD-R brałą Athlony DDR-owe

WIem bo toczyłęm Wojen Cel 1.2 i TB 1.2

I wygrąłęm

Zwłaszcza MEMORY i INTEGER

W du.. dostałem tylko przy FLOAT

a co ma wydajnosc jednostek logicznych do predkosci komunikacji z pamiecia 8O :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wyjątkiem tego że pracują na CACHE i czasami coś do RAM-u treba zapisać. A z resztą to intel zawsze był dobry w ALU

nie prawda! to test czystych jednostek bez odwolywania sie do pamieci. zrob sobie test przy wysoko taktowanej pamieci a potem przy wolniejszej (nie zwalniajac CPU!) a nie dostrzezesz roznicy. Co do jednostki arytmetycznej to tez sie mylisz. jeszcze za czasow K6 w AMDku byla ona mocniejsza od tej w Pentakach. bylo na odwrot. mocne ALU ale zwalone FPU i dlatego Pentiumy byly szybsze np. w grach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczora odpaliłem windy na FSB 120MHz (dysk ustawiony na najwolniejszy tryb w biosie weszły :) zrobiłen screena 1440MHz ;)

przeszedł CCR ale potem się dziwnie wykrzaczył (tapeta pulpitu i nic ...)

na razie tyle (CCR 2002)

CCR 2002 - Plik wyników

 

Wynik ogólny : 5481

Suma kontrolna : IAAJ

 

Wyniki szczególowe

 

Render : 5368

Integer : 5317

Float : 5379

Pamięć : 6082

MMX : 5824

 

Duron @ 1428MHz (FSB 119)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam taki wynik na duroniku z podpisu

Mam praktycznie wszystko nizsze ;-) z to mem (duze fsb .. ) :)

 

CCR 2002 - Plik wyników

 

Wynik ogólny : 5486

Suma kontrolna : AFFO

 

Wyniki szczególowe

 

Render : 5206

Integer : 5136

Float : 5165

Pamięć : 7700

MMX : 5628

 

Duron @1360 (FSB 136) 1.75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wyjątkiem tego że pracują na CACHE i czasami coś do RAM-u treba zapisać. A z resztą to intel zawsze był dobry w ALU

nie prawda! to test czystych jednostek bez odwolywania sie do pamieci. zrob sobie test przy wysoko taktowanej pamieci a potem przy wolniejszej (nie zwalniajac CPU!) a nie dostrzezesz roznicy. Co do jednostki arytmetycznej to tez sie mylisz. jeszcze za czasow K6 w AMDku byla ona mocniejsza od tej w Pentakach. bylo na odwrot. mocne ALU ale zwalone FPU i dlatego Pentiumy byly szybsze np. w grach...

Świeta prawda tez to chcialem napisac np w snadrze Alu mam lepsze niz u cekla 1.7 albo u p4 1.6 ja mam wynik 5000 a celek 4500 a ten p4 4200 a w FPU przegrywam 200-oma pónktami z celkiem .Później zapodam wyniki z CCR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu wyniki CCR 2002 - Plik wyników

 

Wynik ogólny : 5303

Suma kontrolna : MELC

 

Wyniki szczególowe

 

Render : 5070

Integer : 4989

Float : 5001

Pamięć : 8261

MMX : 4393

w morde Hans skad ty masz taki duzy wynik MMX to przeciezs róznica miedzy nami 1300 ptk a masz o 40 mhz wiecej odemnie.Przyznaj sie bez bicia chciales se wynik poleprzyc i se dopisales 5 zapiast 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam taki wynik na duroniku z podpisu

Mam praktycznie wszystko nizsze ;-) z to mem (duze fsb .. ) :) 

 

CCR 2002 - Plik wyników

 

Wynik ogólny : 5486

Pamięć : 7700

 

Duron @1360 (FSB 136) 1.75

Ech ja mam 128+64 kostki RAM i na cl2 nie bardzo chodzą nawet na 115 :(

Zaraz założę copper Shima i posmaruję pastką arctic silver 3

Przymierzam się do modowania mostków (zdało by się zrobić 10,5x133)

Pamiątki chodzą na 138MHz (proc 105+33) więc tak sobie

Jak sprzedam SDRAMY kupię DDR i wtedy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w morde Hans skad ty masz taki duzy wynik MMX to przeciezs róznica miedzy nami 1300 ptk a masz o 40 mhz wiecej odemnie.Przyznaj sie bez bicia chciales se wynik poleprzyc i se dopisales 5 zapiast 4

Bo ty masz amd to dlatego ;D :P . Tak powaznie to ty masz straszliwie malo zobacz na wyniki ccr by "yotomeczek" ;-D no to kombinuj kombinuj ....

Moge tylko powiedziec ze wlasnie po 3 dniach uptajmu zrobilem test i nadal mam duzo kolo 5500 mmx wiec ... w tle emule ud winamp inne ... takie typowe aplikacje ... :) zaden przekret ...

 

Ech ja mam 128+64 kostki RAM i na cl2 nie bardzo chodzą nawet na 115 :(

Zaraz założę copper Shima i posmaruję pastką arctic silver 3

Przymierzam się do modowania mostków (zdało by się zrobić 10,5x133)

Pamiątki chodzą na 138MHz (proc 105+33) więc tak sobie

Jak sprzedam SDRAMY kupię DDR i wtedy ...

No ja mam 128+256 na cl2 na 138 to w sumie ida .. ale proc sie wyklada na prime 95 ... i zeby go ruszyc wyzej to juz trzeba na kloca zapodac 1.85V wiec .... wtedy daje stabilne 1400@133 tylko trzeba temerature trzymac ponizej 49 C bo zawisa ... a ja kocham cisze ... wiec jest 1360 na default :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połącz wszystkie mostki L11 to będziesz miał 1.85V i może pójdzie na 12x133 ~ 1600 :twisted:  ale w to wątpie :( (Może na 2  :) Voltach)

A nie L7?? Tak jak na TB.

No właśnie - raczew L11 (mam ||-||) i nap 1,79), L7 mam wszystkie zwarte

Tylko teraz nie wiem które mostki są od mnożnika ...

według tego : (?)

 

http://www.ocinside.de/go_e.html?/html/wor...orkshop/socketa

 

Interactive painting guide for 5 bit Athlon XP and Duron CPUs (there have to be five L1 bridges on your CPU)

 

Mały upgade:

Pencil trick z L11 i mam napięcie 1,89V ;)

teraz co to dało - na 1,79V w biosie mogę biegać na fsb 127MHz (1524 MHz)

W windach nic to nie zmieniło (poza temp) ogranicza mnie PCI

Będę robił moda procka - ustawię mu mnożnik na 10 i pojadę z szyną ...

Może wkrótce włożę DDR :)

Aha założyłem copper-shima i kupiłem arktic silwer 3 - zaowocowało to spadkem temp. o 4 stopnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wyjątkiem tego że pracują na CACHE i czasami coś do RAM-u treba zapisać. A z resztą to intel zawsze był dobry w ALU

nie prawda! to test czystych jednostek bez odwolywania sie do pamieci. zrob sobie test przy wysoko taktowanej pamieci a potem przy wolniejszej (nie zwalniajac CPU!) a nie dostrzezesz roznicy. Co do jednostki arytmetycznej to tez sie mylisz. jeszcze za czasow K6 w AMDku byla ona mocniejsza od tej w Pentakach. bylo na odwrot. mocne ALU ale zwalone FPU i dlatego Pentiumy byly szybsze np. w grach...

Lancer chyba nigdy nie pisałęś w asemberze.

Wynik każdej operacji zapisywany jest do rejestru albo do pamięci.

A z pamięci też pobierany jest zawsze kod wg któego program jest wykonywany.

 

A tak w ogóle to nie chodziło mi o to że są powiązane tylko o to że w tych dwuch kategoriach intel jest lepszy.

 

A odnośnie FPU to trzeba zrobić jakiś programik który mieży jego dokłądność. Oczywiście w tej kategorii ani Intel and AMD nie ma szans do Motorolii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczora odpaliłem windy na FSB 120MHz (dysk ustawiony na najwolniejszy tryb w biosie weszły :) zrobiłen screena 1440MHz ;)

przeszedł CCR ale potem się dziwnie wykrzaczył (tapeta pulpitu i nic ...)

na razie tyle (CCR 2002)

CCR 2002 - Plik wyników

 

Wynik ogólny : 5481

Suma kontrolna : IAAJ

 

Wyniki szczególowe

 

Render : 5368

Integer : 5317

Float : 5379

Pamięć : 6082

MMX : 5824

 

Duron @ 1428MHz (FSB 119)

A więc tak. u mnei normalnei przy fsb 199 miałem koło 5200, dopiero jak poszedłem przy otwrtym oknie proc @ 1250 miałem coś koło 5400Poszukam to znajdę linka).

Więc zarzuć jeszcze testy choćby z Sandry.

 

I TU PROŚBA DO INNYCH UŻYTKOWNIKÓW: ZAPROPONUJCIE JAKIEŚ PEOGRAMY DZIĘKI KTÓRYM MOŻNA BY DOKŁADNIE PORÓWNAĆ MOJEGO PROCKA Z TYM Yotomeczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze nie kreci sie jak tulipan. Moglby go dogonic wtedy.

cos mi sie wydaje ze duren morgan @ 1400mhz nie jest duzo wolniejszy od tulipana @ 1.6,a napewno nie jest wolniejszy od tulipana @ 1.5.poprawcie mnie jesli sie myle , ale z tego co kiedys testowalem to duron 1ghz nie ustepowal w testach tulipanowi 1.1
Wszystko zależy na jakiej magistrali by ten d@1400 bieał. ale jeśli byłoby to np. 8*175 to nawet tulipanik @1600 nie byłby od niego szybszy, nie wspomnę już o 7x200 (czy choćby 215x6,5)bo wtedy moim zdaniem t@1600 będzie wolniejszy.

Bo on tylko na 133 będzie i to na sdr.

Tak, Tomasir ma racje. Tylko z duza magistrala Duron moze byc szybszy od Celka przy podobnym taktowaniu lub nawet nizszym. Ale przy taktowaniu 1400Mhz z mnoznikiem x12 (czyli FSB~116mhz) to raczej wolny proc w porownaniu do C 1.2 @ 1.6 z oczywistym FSB 133mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - dziwnie jest ...

Przerobiłem Durnia na mnożnik x10

odpalam na szynie 100 - ok

na 133 qpa

hmmm kombinowałem różnie - może ramy ??? (ale przy celku 800 robiły nawet na 145MHz)

próbowałem ram na 100 proc na 133 ... :(

w biosa przy mnożniku x10 wbija sie do ok 1480MHz (dla przypomnienia przy x12 do 1524)

Wczoraj kombinowałem do 2 w nocy i ... komp sie w końcu nie podniósł (po tym jak ze 148 zjechałem do 140 FSB)

Pika 8 razy i nawet monitor nie odpala ...

Sprawdzałem z inną grafą ... nic

I co to może być (biosa resetowałem) ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - dziwnie jest ...

Przerobiłem Durnia na mnożnik x10

odpalam na szynie 100 - ok

na 133 qpa

hmmm kombinowałem różnie - może ramy ??? (ale przy celku 800 robiły nawet na 145MHz)

próbowałem ram na 100 proc na 133 ... :(

w biosa przy mnożniku x10 wbija sie do ok 1480MHz (dla przypomnienia przy x12 do 1524)

Wczoraj kombinowałem do 2 w nocy i ... komp sie w końcu nie podniósł (po tym jak ze 148 zjechałem do 140 FSB)

Pika 8 razy i nawet monitor nie odpala ...

Sprawdzałem z inną grafą ... nic

I co to może być (biosa resetowałem) ???

Jak jest z dzielnikami? automatycznie czy masz ręcznie?

 

A żę na wyższych magistralach sięgorzej kręci to dośc normalne. U mnie w porównaniu do magistrali 170 przy 200 kręci się o jakieś 10 mhz gorzej, czyli poniżej 1%.

A jak to:

w biosa przy mnożniku x10 wbija sie do ok 1480MHz

zrobiłeś skoro na magistrali 133 nei chce biegać?

 

A najlepiej wyjmij proc i dokładnie przeczyść mostki (chyba że bateryjką przepalałeś) , sprawdź pamięci w gnieździe i oczywiście dokładnei przyjrzyj się płycie. Może cosik się przepaliło (wątpię).

 

A co do ustawiania na 133 to zjedź na minimum dla pamięci i testuj. Od biedy możliwe też że to zasialacz mówi dość i całego kompa przy magistrali 133 nie chce pociągnąć.

 

A co do bisa to spróbuj wyjąć bateryjkę na chocciaż godzinkęi możę to pomoże (nie niektórych płytach działa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z dzielnikami? automatycznie czy masz ręcznie?

 

 

A jak to:

w biosa przy mnożniku x10 wbija sie do ok 1480MHz 

zrobiłeś skoro na magistrali 133 nei chce biegać?

 

A najlepiej wyjmij proc i dokładnie przeczyść mostki (chyba że bateryjką przepalałeś) , sprawdź pamięci w gnieździe i oczywiście dokładnei przyjrzyj się płycie. Może cosik się przepaliło (wątpię). 

 

A co do ustawiania na 133 to zjedź na minimum dla pamięci i testuj. Od biedy możliwe też że to zasialacz mówi dość i całego kompa przy magistrali 133 nie chce pociągnąć.

 

A co do bisa to spróbuj wyjąć bateryjkę na chocciaż godzinkęi możę to pomoże (nie niektórych płytach działa)

Dzielniki chyba automatem - bo żadnej zworki ni ma a w biosie nic poza szyną nie zmienię ...

Do biosu wszedł bez problemu na fsb 148 (x10) - problem chyba z pci/ramem (windy za cholerkę nie wchodzą)

Mostki dziś rano przeczyściłem i pomalowałem od nowa (mostki przepalane 5V z zasilacza AT)

Dla pamięci mogę ustawić tylko CL 2 lub 3 (jechałem na 3)

Spróbuje z bateryjką (wyjmowałem ją na chwilkę) ...

Pozdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to wyniki mojego Durona 1200@1395(9x155) DDR 2-2-2-5 1T

CCR 2002 - Plik wyników

 

Wynik ogólny : 5812

Suma kontrolna : BCHR

 

Wyniki szczególowe

 

Render : 5333

Integer : 5287

Float : 5290

Pamięć : 9818

MMX : 5735

I jeszcze wynik 3dmarka 2001

http://service.futuremark.com/compare?2k1=6129824

Nareszcie ponad 10K :P ://http://service.futuremark.com/compa...e ponad 10K :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lancer chyba nigdy nie pisałęś w asemberze.

Wynik każdej operacji zapisywany jest do rejestru albo do pamięci.

A z pamięci też pobierany jest zawsze kod wg któego program jest wykonywany.

 

A tak w ogóle to nie chodziło mi o to że są powiązane tylko o to że w tych dwuch kategoriach intel jest lepszy.

 

A odnośnie FPU to trzeba zrobić jakiś programik który mieży jego dokłądność. Oczywiście w tej kategorii ani Intel and AMD nie ma szans do Motorolii

Przyznaje sie nie pisalem w asemblu, nie zmienia to sytuacji ze we wszystkich testach niskiego poziomu nie ma odwolan do pamieci i nie liczy sie ona. czyste ALU/FPU i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to wyniki mojego Durona 1200@1395(9x155) DDR 2-2-2-5 1T

CCR 2002 - Plik wyników

 

Wynik ogólny : 5812

Suma kontrolna : BCHR

 

Wyniki szczególowe

 

Render : 5333

Integer : 5287

Float : 5290

Pamięć : 9818

MMX : 5735 [/url]

No no :) nieeeźle

Dziś daję mobo do serwisu (prawdopodobnie bios sie zwalił :(

mój D1200 wczoraj na shuttle AK 31 3.1 spoko bujał się na 10x145 ;)

Docelowo kcem go póścić 9,5*155 (1472MHz) - ale to raczej tylko na DDR ASROCK dziwnie chodzi z SDRAM (dziwnie - problem z odpaleniem na szynie powyżej 120 - nie wchodzi do windy, a sprawdzone że chodzą na fsb 146). Zatem próba odpalenie D1200 10x133 = lipa na razie /SDRAM/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Lancer chyba nigdy nie pisałęś w asemberze.

Wynik każdej operacji zapisywany jest do rejestru albo do pamięci.

A z pamięci też pobierany jest zawsze kod wg któego program jest wykonywany.

 

A tak w ogóle to nie chodziło mi o to że są powiązane tylko o to że w tych dwuch kategoriach intel jest lepszy.

 

A odnośnie FPU to trzeba zrobić jakiś programik który mieży jego dokłądność. Oczywiście w tej kategorii ani Intel and AMD nie ma szans do Motorolii

Przyznaje sie nie pisalem w asemblu, nie zmienia to sytuacji ze we wszystkich testach niskiego poziomu nie ma odwolan do pamieci i nie liczy sie ona. czyste ALU/FPU i tyle

Odwolan do pamieci... podrecznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie i by tak było ale od soboty nie miałem kompa :( i trza było coś na szybko ... myślałem o używanym D ok. 800MHz i ECS ... ale nic nie było - zatem wziąłem to co było najtańsze (poza płytą gł ECS 225 Asrock 245) :)Czym kcesz porównać wydajność ?

pozdrówka

Długo się zastanawiałem jak porównać wydajność tych procesorów w miarę obiektywnie.

Więc proponuję. Ustawić pamięci (timingi, itp) na tyle na ile ma po podkręceniu komp chodzić i wówczas oboje zjeżdżamy do 10x100 czy standardu dla d1000.

I tak np. jak na 200 ma mój biegać przy cl2 2-5-3 2 cmd to tyle samo ustawiam przy magistrali 100 (rzecz jasna synchronicznie).

Robimy zawsze 2 testy:

Pierwszy przy ustaieniu procka 10x100

Drugi przy możliwie najszybszym, czyli ile dała fabryka:

W moim przypadku będzie to: 199,87x6

Ze względu na to że masz słabszą kartęgraficzna proponuję następujące testy:

 

1) sandra (oba testy)

2) pakowanie przy pomocy programu rar (np. filmu w formacie divx i wielkości ok. 650 mb)

3) ccr

4) obliczanie jakieś liczby na kalkulatorze (np. 100 silnia)

5) SuperPI

6) PcMark

Jak wynik podajemy procentową zmianę resultatów w stosunku do ustawienia 10x100 (np. zwrost ccr o 13,5 %).

 

Oczywiście zdaję sobie sprawę z obecnych Twoich porblemó ze sprzętem więc poczekam do czasu przywrócenia sprzędu do odpowiedniego stanu.

W międzyczasie jak wymyślę jaki test warto zrobić będę go dopisywał w tym poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo się zastanawiałem jak porównać wydajność tych procesorów w miarę obiektywnie.

Więc proponuję. Ustawić pamięci (timingi, itp) na tyle na ile ma po podkręceniu komp chodzić i wówczas oboje zjeżdżamy do 10x100 czy standardu dla d1000.

I tak np. jak na 200 ma mój biegać przy cl2 2-5-3 2 cmd to tyle samo ustawiam przy magistrali 100 (rzecz jasna synchronicznie).

Robimy zawsze 2 testy:

Pierwszy przy ustaieniu procka 10x100

Drugi przy możliwie najszybszym, czyli ile dała fabryka:

W moim przypadku będzie to: 199,87x6

Ze względu na to że masz słabszą kartęgraficzna proponuję następujące testy:

 

1) sandra (oba testy)

2) pakowanie przy pomocy programu rar (np. filmu w formacie divx i wielkości ok. 650 mb)

3) ccr

4) obliczanie jakieś liczby na kalkulatorze (np. 100 silnia)

Jak wynik podajemy procentową zmianę resultatów w stosunku do ustawienia 10x100 (np. zwrost ccr o 13,5 %).

 

Oczywiście zdaję sobie sprawę z obecnych Twoich porblemó ze sprzętem więc poczekam do czasu przywrócenia sprzędu do odpowiedniego stanu.

W międzyczasie jak wymyślę jaki test warto zrobić będę go dopisywał w tym poście.

Co do pkt 2 - tutaj też dysk ma znaczenie - odrzucił bym ten test

Jest taki programik do liczenia PI (może tym - ale nie wiem skąd go ściągnąć)

Generalnie fajne zawody (do czasu testów może będę miał DDR, ale i tak ograniczę FSB do jakiś 150-155MHz przy mnożniku 9,5 albo zostanę przy x10 i wtedy fsb 145 )

Sandra 2003 pokazała przy 10x145 że proc pobiera ponad 90W (nap. 1,85V) nieźle - XP 1600+ na nominale ok. 60W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pkt 2 - tutaj też dysk ma znaczenie - odrzucił bym ten test

Jest taki programik do liczenia PI (może tym - ale nie wiem skąd go ściągnąć)

Generalnie fajne zawody (do czasu testów może będę miał DDR, ale i tak ograniczę FSB do jakiś 150-155MHz przy mnożniku 9,5 albo zostanę przy x10 i wtedy fsb 145 )

Sandra 2003 pokazała przy 10x145 że proc pobiera ponad 90W (nap. 1,85V) nieźle - XP 1600+ na nominale ok. 60W

Wiem że dysk ma duże znaczenie, ale może ten tes chociaż pokaże czy takowe podkręcenie dało znaczący wzrost szybkości czy też nie.

 

A te programu do liczenie poszukam i ściągnę (i oczywiście dam linka).

 

A te 90W to sobie sandra z nieba chyba bierze. Mój na 1,92 przy 1250 miał niecałe 70W więc u ciebie na niższym napięciu 1,85 winno być podobnie...

 

 

Przy 200MHzFSB jaki wynik w CCR dla pamięci ??? (zgaduję 11000) ?

coś koło tego właśnie jest. Być może 10500 nie pamiętam dokładnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mam malego problema z kreceniem mojego szajsiku ...

Rano przeszedl 40 minut prime 95 - 1400 @ 1.8 fsb133 (na 1.775 prime wywalal bledy) no wiec rzucilem go na fsb 137 co dalo 1440 i V=1.825 no wiec przeszedl ccr ale wlaczenie prime spowodowalo natychmiastowy zwis .. wiec wrocilem do 1.8 fsb 134 1407 - prime zaliczyl zwis , wrocilem do max tajmingoof ramu cl2 itd fsb 133 - 1.8V - 1400 i generalnie juz nie jest stabilny .. (wiec chcialbym wiedziec - co powoduje wylozenie sie prime - zrobilo sie kilka stopni wiecej w pokoju temp proca jest za wysoka ? (47C przy ostatnim zwisie na 1400 podczas prime) No wiec mi to wyglada na to ze chyba temp bo podnoszenie vcore nic nie daje nie zwieksza stabilnosci ... (btw teraz smiga na 10x137 temp moze dochodzic do 50C i nie ma z tym problemow ram jest na max tajmingach )

Teraz radosne wyniki z CCR - @ 1440 ccr = 5641 @ 1400 ccr = 5520

Hilfe ratunku na pomoc :) co tu mozna jeszcze zrobic ... dla turbo ptysia mojego ;-) (WC nie uwzgledniam w planach .. ) wentylek titan alu-cu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mam malego problema z kreceniem mojego szajsiku ...  

Rano przeszedl 40 minut prime 95 - 1400 @ 1.8 fsb133  (na 1.775 prime wywalal bledy) no wiec rzucilem go na fsb 137 co dalo 1440 i V=1.825 no wiec przeszedl ccr ale wlaczenie prime spowodowalo natychmiastowy zwis .. wiec wrocilem do 1.8 fsb 134 1407 - prime zaliczyl zwis , wrocilem do max tajmingoof ramu cl2 itd fsb 133 - 1.8V - 1400 i generalnie juz nie jest stabilny .. (wiec chcialbym wiedziec - co powoduje wylozenie sie prime - zrobilo sie kilka stopni wiecej w pokoju temp proca jest za wysoka ? (47C przy ostatnim zwisie na 1400 podczas prime) No wiec mi to wyglada na to ze chyba temp bo podnoszenie vcore nic nie daje nie zwieksza stabilnosci ... (btw teraz smiga na 10x137 temp moze dochodzic do 50C i nie ma z tym problemow ram jest na max tajmingach )  

Teraz radosne wyniki z CCR - @ 1440 ccr = 5641  @ 1400 ccr = 5520    

Hilfe ratunku na pomoc :) co tu mozna jeszcze zrobic ... dla turbo ptysia mojego ;-) (WC nie uwzgledniam w planach .. ) wentylek titan alu-cu.

A więc tak. Jeśli masz budę zamkniętą to po używaniu komputera przez jakiśczas powietrze w obudowie nieco sięzagrzało i stąd teraz nie masz stabilne @1400.

A zwiększenie napięcia jak najbardziej winno korzystnie pływać na stabilność np. u mnie przy 1,825 (realnie 1,87) cpuBurn po kilkunastu sekundach zwis, a przy 1,85 (realnie 1,9) bez problemów kilkanaście minut może biegać.

Oczywiście mam nadizejęże wiesz że im bardizej kręcony procesor tym konieczna jest niższa temperatura by zapewnić mu stabilną pracę (nie zmieniając napięcia, bo w pewnym momencie zwiększenie napięca nic już nie daje).

I tak np. przy 1370 u Ciebi może śmigać do 50 stopni, ale przy @1400 i tym samym napięciu mozę juz potrzebować 45 stopni dla pełni stabilności, albo i mniej.

 

Dla przykładu u mnie:

199x6 = może być i 44 stopnie

200x6 = już przy 41 stopniach sięwywala

201x6 = 37,5 albo mniej zapewnia stabilność

 

A co do wyników ccr to ja miałem max:5437

przy magistrali 180 i procu @1259 .

Ale mam go z serii ahhaa czyli badziewnej i normalnie powyżej 1200 zaczynają się schody.

MOże zrobięjak wreszcie durną magisterkę skończę do końca wc i vmoda potem by mieć koło 2V na procku.

I wkurza mnie tez płyta bo powyżej 201 przestaje wyrabiać i prawdopodobnie sięokaże żę najwydajnie będzie na magistrali 187-8 i chipsecie na fast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...