Skocz do zawartości
mmauriced

3d Mark 03 Do 06 - Hd Agp 2600 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem.

3d marki od 03 do 06 wyłączają mi komputer. Wydaje mi sie że jest to wina karty graf, a ściślej jej sterowników. 3d mark 2001 działa bez problemu. Dodam, że 3dmarki 03 i 06 wyłączają się nie przy uruchomieniu testu, ale juz przy starcie, wtedy kiedy rozpoznają sprzęt.

Aby łatwiej można było rozpoznać problem, to dodam jeszcze, że gry takie jak Crysis, TDU2 czy C&C 3 działają bez problemu natomiast gra Infernal wyłącza kompueter podobnie jak te nowe 3d marki. Co one takiego wykorzystują, a z czego nie korzysta Crysis, że własnie te programy i ta gra wyłączaja komputer?

 

Spec kompa to:

Microsoft Windows XP Home Edition(32bit)

Intel Pentium 4 530, 3033 MHz (15 x 202)

1024 MB (PC3200 DDR SDRAM)

ATI Radeon HD 2600 Pro AGP (RV630) ze sterownikiem z płyty dołączonej do karty, jedynym działajacym : 6.14.10.6719 - ATI Catalyst 7.9

Dysk fizyczny: SAMSUNG SP1203N (120 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)

 

Za wszelka pomoc z góry dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety to tez nie wchodzi w gre

na starym, gorszym zasilaczu TAKE ME 350W(w sklepie 35 zł) ale na innej karcie(GE Force 5500FX 3d mark 2003 sie właczał bez problemu.

A ten model geforce'a zarł wiecej prądu niż mój obecny radeon, a zasilacz mimo, że też niebyt mocny, to jednak jest dużo mocniejszy i stabilniejszy od tego wczesniejszego noname.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma nowych sterów do mojej płyty głównej

stery audio zaktualizowane

a do karty graficznej jak wcześniej pisałem każde inne nie działają. dają radę tylko te z płyty dołączonej do karty czyli Catalysty 7.9

Wszystkie inne czyli od 7.10 do 8.12 nie obsługuja AGP

Ja myślę, że tu jest jakiś kokretny problem, jakas blokada która akurat 3d marki blokuje,

no bo trudno żeby Crysis, Stalker czy Gothic III chodził poprawnie, a jakiś Infernal rebootował system. Albo faktycznie wina zasilacza. Ale tutaj tez jest dziwnie, bo zasilacz nie wyrobiłby przy obciążeniu podzespołów(w trakcie testu), a nie w momencie ich rozpoznawania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje uwalony rdzen karty. Mialem tak samo na 6600GT, w CSS zawieszala sie po 2min, a w innych grach smigala. 3d marki przechodzila w wiekszosci, ale po pewnym czasie juz nic na niej nie działało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Super PI jeden test na 32m przeszło a w następny wyskoczył błąd:

 

not convergent in SQR05

 

i teraz już ciągle wyskakuje

w googlach wyczytałem, że to niestabilność procesora

temp proca w bezczynności to 33 stopnie

 

Załączam spec proca:

 

Właściwości procesora:

Typ procesora Intel Pentium 4 530, 3033 MHz (15 x 202)

Nazwa kodowa Prescott

Seria D0

Zbiór instrukcji x86, MMX, SSE, SSE2, SSE3

Oryginalna częstotliwość taktowania 3000 MHz

Min. / Maks. mnożnik procesora 14x / 15x

Engineering Sample Nie

Pamięć podręczna L1 śledzenia 12K Instructions

Pamięć podręczna L1 danych 16 KB

Pamięć podręczna L2 1 MB (On-Die, ECC, ATC, Full-Speed)

 

Multi CPU:

ID płyty głównej OEM00000 PROD00000000

CPU #1 Intel® Pentium® 4 CPU 3.00GHz, 3029 MHz

CPU #2 Intel® Pentium® 4 CPU 3.00GHz, 3029 MHz

 

Informacje fizyczne procesora:

Typ obudowy 775 Contact LGA

Wymiary obudowy 3.75 cm x 3.75 cm

Liczba tranzystorów 125 milion(ów)

Technologia wykonania 7M, 90 nm, CMOS, Cu, Low-K Inter-Layer, High-K Gate, Strained Si

Rozmiar procesora (Die Size) 112 mm2

Napięcie rdzenia 1.425 V

Napięcie We /Wy 1.425 V

Typowa moc 84 - 115 W (zależna od szybkości procesora)

Maksymalna moc 101 - 151 W (zależna od szybkości procesora)

 

Producent procesora:

Nazwa firmy Intel Corporation

Informacje o produkcie http://www.intel.com/products/processor

 

Wykorzystanie procesora:

Procesor nr 1 / układ HTT nr 1 0 %

Procesor nr 1 / układ HTT nr 2 0 %

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa.....

nie no liczyłem na to, że może jednak jakiś problem z ustawieniami w Windzie czy cos takiego, ale wszystko wskazuje jednak, że to po prostu sterownik do karty i nie pozostaje mi nic innego jak czekać na nowe Catalysty 8.3 i mieć nadzieję, że bedą już obsługiwac karty pod AGP serii 2xxx.

Bo teraz mam taki bezsens, że mam czysty sterownik do karty zainstalowany bez zadnego control center i nie moge nic ustawić ani przetestować poprawności działania karty.

Wczoraj próbowałem jeszcze raz uruchomić 3dmark 2006 po wyłączeniu opcji w panelu sterowania,aby komputer nie resetował się bezpośrednio po błedzie.

Dokładnie to wygląda tak

Po włączeniu 3d marka pojawia sie ta tabelka wprowadzająca, która mówi o tym, że program bedzie teraz rozpoznawał sprzęt,i w związku z tym może przez najblizszą minute nie odpowiadać. Z tym,że u mnie to trwa długo. Czekałem jakies 15 min i potem próbowałem wyłaczyć program za pomocą ctrl+alt+del i własnie wtedy sie resetuje

 

co do zamego zasilacza i stabilności systemu to szczerze watpie, że ma to jakiś związek z tym problemem.

Teraz w Super Pi nie pojawiają sie już błędy. Wtedy był to tylko raz.

Zasilacz jest nowy na gwarancji 36 miesięcy. W innych grach także nie ma błędów. No może w Stalker sie troche zawiesza, ale to powszechny problem. Temperatury są ustabilizowane. GPU ok 40 stopni, CPU 33 płyta gł 25 a dysk twardy 35. Temperatury mierzone w Idle

Edytowane przez mmauriced

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Zasilacz jest nowy na gwarancji 36 miesięcy.

To że jest nowy nie znaczy że jest dobry, tracer robi produktyzasilaczo podobne a nie zasilacze więc radze sprawdzić na PORZĄDNYM zasilaczu-pożycz od kolegi albo poproś żeby w pobliskim sklepie Ci podłączyli kompa pod normalny zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...