Skocz do zawartości
Bula i spula

Problem Z Oc X2 3600+ Windsor

Rekomendowane odpowiedzi

Tak więc sprzęt jest opisany w sygnaturze. W tej chwili tak działa:

-CPU: 2000MHz@2800MHz 1.25V@1.40V AC Freezer 64PRO

-FSB: 280

-DDR: CPU/8 tj. 350MHz efektywnie 700Mhz 1.8V@2.1V 2T CAS 5, reszta najdłuższe możliwe, 195ns

-HT: 280*3=840MHz

Temp. CPU w stresie na 1.40V nie przekracza 50*C na niskich obrotach wiatraczków w obudowie (Bravo big+7xFander). C'n'Q oczywiście wyłączone. Jak dobrze podkręce wiatraczki, to temp. jest znacznie niższa.

Nie jest to również wina RAMu, bo ten ustawiam na czas testów na dzielnik CPU/10.

 

Jak tak patrzę na wyniki innych w O/C 3600+/3800+ to bez względu, czy Brisbane, czy Windsor, 3GHz to mniej więcej dolna granica.

 

Ja na 2900MHz dostaję BSOD a na 3000MHz łapię restarty przy boot'ie Windowsa XP. Zmiany mnożnika w BIOSie (na niższy, oczywiście) nie przynoszą efektu tj. procesor nadal chodzi na mnożniku 10x, więc nie mam możliwości, aby sprawdzić możliwości płyty, ale nie wierzę, że KN9 wysiada przy FSB 280MHz. Ma ktoś jakiś pomysł, co źle robię? Przejrzałem wątki o KN9 i x2, ale nic ciekawego na ten temat nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc sprzęt jest opisany w sygnaturze. W tej chwili tak działa:

-CPU: 2000MHz@2800MHz 1.25V@1.40V AC Freezer 64PRO

-FSB: 280

-DDR: CPU/8 tj. 350MHz efektywnie 700Mhz 1.8V@2.1V 2T CAS 5, reszta najdłuższe możliwe, 195ns

-HT: 280*3=840MHz

Temp. CPU w stresie na 1.40V nie przekracza 50*C na niskich obrotach wiatraczków w obudowie (Bravo big+7xFander). C'n'Q oczywiście wyłączone. Jak dobrze podkręce wiatraczki, to temp. jest znacznie niższa.

Nie jest to również wina RAMu, bo ten ustawiam na czas testów na dzielnik CPU/10.

 

Jak tak patrzę na wyniki innych w O/C 3600+/3800+ to bez względu, czy Brisbane, czy Windsor, 3GHz to mniej więcej dolna granica.

 

Ja na 2900MHz dostaję BSOD a na 3000MHz łapię restarty przy boot'ie Windowsa XP. Zmiany mnożnika w BIOSie (na niższy, oczywiście) nie przynoszą efektu tj. procesor nadal chodzi na mnożniku 10x, więc nie mam możliwości, aby sprawdzić możliwości płyty, ale nie wierzę, że KN9 wysiada przy FSB 280MHz. Ma ktoś jakiś pomysł, co źle robię? Przejrzałem wątki o KN9 i x2, ale nic ciekawego na ten temat nie znalazłem.

Nic nie robisz źle, po prostu skończył ci się proc, taka sztuka nic nie zrobisz. Ja mam brisbane i na 3Ghz ni h nie chce iść, po prostu nie wstaje, na 2,9 wstaje ale potrzebuje dużego napięcia, tak więc też nie najlepsza sztuka mi się trafiła :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmien dzielnik dla ramu, pewnie pamieci tez sie koncza

Proszę najpierw przeczytać przynajmniej pierwszy post, a dopiero później się wypowiadać:

Nie jest to również wina RAMu, bo ten ustawiam na czas testów na dzielnik CPU/10.

Edytowane przez Bula i spula

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...