Skocz do zawartości
Jodlasty

2x8800gt I Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam kupić drugą kartę 8800GT żeby połączyć je w SLI

Na tą chwilę mam zasilacz 480W

Czy coś się może złego stać jak okaże się, że moc mojego zasilacz jest za mała.

Czy tylko nie włączy się komputer, czy może przeciążę zasilacz i popali mi inne podzespoły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden pies, który to Tagan. Jest to konstrukcja oparta na U01. A więc działać pewnie będzie, bo mocy to ma dużo, ale ten zasilacz kompletnie się do takiego sprzętu nie nadaje. Bo zarówno 5, jak 12 bedą popaprane.

Edytowane przez Jarek_135

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tagan 580w u15 odebral zycie dwom raptorkom 150gb i sobie z x1900xtx i jakims opteronem165 bodajze wiec 480w z 2*8800gt ja bym nie ryzykowal.

Wadliwa sztuka, pradowo na pewno dawal rade. Po sygnaturce widac, ze po tym indycencie lubisz dmuchac na zimne (1200W) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji, i offtopowo, ten Athlon co go teraz posiadasz skutecznie będzie blokował moc drzemiącą w tandemie 8800gt.

Chyba w 3D Marku.

Może jakiś link, który pokaże, że ten procesor się nie nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba w 3D Marku.

Może jakiś link, który pokaże, że ten procesor się nie nadaje.

lol skoro masz troche ponad 14k w 3dmarku05 a u mnie na cieniasie 8600gt jest prawie 14 k... wiec sam sobie odpowedz na pytanie czy cos jest nie tak z wydajnoscia twojego 8800gt na twoim configu ;p ostatnie lata bylem w stajni zielonych ... ost proc to wlasnie x2 taki sam jak z twojego configa.... mialem go 1 miesiac i przesiadka na low end niebieskich ... 2 razy wieksza wydajnosc za mniejsza kase... decyzja nalezy do Ciebie ;p nawiasem mowiac twardziel z ciebie raid0 z 2x300GB... jesli nie masz nagrywary blue-ray to prawdziwy kolo jestes ;p Edytowane przez meilbox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do CPU, chiałbym zobaczyć takie testy tylko w grach przy 1680x1050 wzwyż z AA i AF on. I najlepiej w tytułach, w której grafy bedą na tyle słabe, że wyniki będą oscylowały w granicach do 50fps.

 

A swoje wyniki w 3dmarku na 8600 możesz sobie. Włącz grę i też osiągniesz poziom 8800gt, skoro wyskakujesz z takimi argumentami. Zycie to nie 3dmark.

 

Ale prawdą jest, że taki sprzęt na AMD jest bez sensu. Tym bardziej przy obecnych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wadliwa sztuka, pradowo na pewno dawal rade. Po sygnaturce widac, ze po tym indycencie lubisz dmuchac na zimne (1200W) ;)

watpie ze wadliwa bo chodzila umnie juz rok. podlaczylem 2raptorki (nowe z usa) i nagle sie komputer wylaczyl.... :mur: musialem dyski wysylac do usa i po 2miesiacach dostalem nowe ale juz mialem tagana600w u25 i chyba jakiegos gf i spoko smigalo,ale sprzedalem je zaraz bo glosne dziadostwo a nie tak wydajne jak myslalem a mialem je w raid0, stad teraz wole miec zapas....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol skoro masz troche ponad 14k w 3dmarku05 a u mnie na cieniasie 8600gt jest prawie 14 k... wiec sam sobie odpowedz na pytanie czy cos jest nie tak z wydajnoscia twojego 8800gt na twoim configu ;p ostatnie lata bylem w stajni zielonych ... ost proc to wlasnie x2 taki sam jak z twojego configa.... mialem go 1 miesiac i przesiadka na low end niebieskich ... 2 razy wieksza wydajnosc za mniejsza kase... decyzja nalezy do Ciebie ;p nawiasem mowiac twardziel z ciebie raid0 z 2x300GB... jesli nie masz nagrywary blue-ray to prawdziwy kolo jestes ;p

 

Wiesz co, przekonałeś mnie.

Sprzedaję procka i kartę, kupuję procesor taki jak ty masz i 8600GT.

Będę wtedy miał lepszy sprzęt do grania.

Jeszcze raz wielkie dzięki, Twoja pomoc bardzo mi pomogła.

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Tak patrze na te wyniki i jeszcze mój procesor nie jest taki zły.

Bez sensu jest zmieniać cała platformę dla kilku klatek.

Edytowane przez Jodlasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostawmy temat procesorow, bo to kazdego prywatna sprawa na czym smiga. mi wczoraj kumple nie dowierzali ze mojego p4 3.0GHz bez zadnych komplikacji krece na 4GHz podnoszac tylko FSB...

 

Wrocmy do zasilacza - probowales podpiac ten sprzet na obecnym zasilaczu? Dziala czy sie wylaczyl? Czy tez zdecydowales kupic nowa konstrukcje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zrobię tak.

 

W następnym tygodniu będę już miał środki na druga 8800GT.

Podepnę ją do zasilacza którego mam, zobaczymy co się stanie.

Odezwę się w następnym tygodniu.

 

Mógłby się ktoś odezwać kto ma SLI na zasilaczu 480W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Eclipse lubi sobie posty nabijać.

Pochwalił się że ma i na tym się skończyło.

Może mu mama nie pozwoliła porzyczyć :)

Edytowane przez Jodlasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze U15 powinien to pociągnąć chociaż spodziewam się niskiej dwunastki (nie zapomnij przełączyć zasilcza w tryb combined suwakiem na tylnym panelu bo inaczej komp nawet może nie wstać).

Po drugie skoro stać cię na takie karty to kupiłbym jednak jakiś nowy zasilacz o mocy 450W, która przy specyfikacji ATX 2.x w zupełności wystarczy do napędzania SLI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nawiasem mówiąc, SLI to nie jest dobry wybór, lepiej miec jedna a porzadna karte.

 

I tak teraz wszystkie gry Ci śmigają na 88GT wiec po co druga, kilka fsp Cie nie zbawi, a za pare miesiecy wyjda karty bijące Twoje SLI, wtedy sprzedajesz 88gt i kupujesz cos nowego, a z takim SLI nie ma co zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrą czyli jaką? 9800GT? 9800GX2 czy 3780X2?

Mając w kieszeni 700zł nie kupię żadnej z tych.

Dokładając drugą będę miał podobną wydajnośc.

Zanim coś się pokaże sensownego to rok minie.

 

Dokładam druga kartę bo mni się CoH na max detalach w multi na mapach 4na4 czasami przycina ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nawiasem mówiąc, SLI to nie jest dobry wybór, lepiej miec jedna a porzadna karte.

 

I tak teraz wszystkie gry Ci śmigają na 88GT wiec po co druga, kilka fsp Cie nie zbawi, a za pare miesiecy wyjda karty bijące Twoje SLI, wtedy sprzedajesz 88gt i kupujesz cos nowego, a z takim SLI nie ma co zrobic.

 

a jak jedna porzadna karta nie starczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to jakoś tak jest, że zawsze chce się mieć więcej.

Mi jedna 8800GT nie wystarcza.

W następny piątek będę miał kartę wiec podzielę się z wami wynikami.

Widziałem gdzieś wyniki w mojej ulubionej grze CoH w SLI i były bardzo zachęcające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...