Skocz do zawartości
wydra

Zestaw Za 15 Tys Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Gość majkel84

Witam

Zamierzam zmienić komputer. Ma służyć zarówno do obróbki grafiki jak i do grania, dlatego chce 4 rdzenie. Chodzi o skrzynkę, monitor, myszkę i klawiaturę. Proszę o porady.

jakiego typu grafika?

Oprogramowanie też ma być do tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Głownie autocad.

Chce mieć najwyższą wydajność w grach i obróbce. Oczywiście Vista, sli, duży monitor itp.

na chwilę obecną (podkreślam)

Q6600 750

dobre chłodzenie 200zł

Asus P5N-T DELUXE 700

2x8800GTX / ultra 2800zł

2x2GB RAM w zasadzie byłoby wystarczająco OCZ Reaper 800, może też być 4x2GB (450-900), DDR3 to zbędna rozpusta

dysków proponuje kilka w RAID, np dwa raptory 150gb RAID 0 (1150zł) na system i kilka pojemniejszych Seagateów na dane (np 500GB 32MB cache po 350zł)

napęd oczywiście BD-R np liteon BLU-RAY BD-R/BDR 2X RETAIL LH-2B1S-490C 1050zł

 

zasiłka np CHIEFTEC CFT-1200G-DF 700

buda wedle uznania

całość za około 9 tysięcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus Striker II Formula nVidia nForce 780i SLI

OCZ Technology 2x 2GB DDR2 800MHz Reaper EPP CL4-4-4 Heatpipe <<==lub wydajniejsze

GeForce 8800 GTX 768MB TV & 2x DVI (PCI-E) (3 szt.)

Zasilacz do obudowy Chieftec (CFT-1200G-DF) 1200W

Dyski w raidzie WD raptory

Wentylator Scythe Mugen lub Scythe Ninja

 

 

 

a co do procka to nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika:

2x8800gtx/ultra = KOMPLETNY BEZSENS!!!

2x3870x2 - moze to kiedys bedzie wydajne, na razie wystarczajaco duzo problemow sprawia obsluga jednego 3870x2, po prostu braki w sterownikach. Niezmienia to faktu, ze przy optymistycznych zalozeniach poprawy wydajnosci sterownikow/optymalizacji 4-ro rdzeniowej do gier bedzie to najwydajniejsze. Tylko ze do tego czasu wyjdzie na pewno bardziej wydajna konstrukcja.... Wiec, to rowniez nietrafiony wybor.

 

2x8800GTS najlepiej od razu jakas najszybsza, najbardziej podkrecona wersje, do tego ewentualnie, jezeli zalezy Ci na ciszy lub dodatkowym kreceniu lub zywotnosci karty dokupic dobre chlodzenie.

Najszybsza, szeroko dostepna karta jest z pewnoscia GeForce 8800 GTS Asus Top 512MB za cene ponizej 1200zl, x2 wiec mamy 2400. i na pewno/ a jak bym sie mylil to podajcie wyniki testow / mamy szybszy zestaw niz 2xgtx/ultra

Jezeli chodzi o kwestie ewentualnego chlodzenia to:

- Zalman ZM-RHS88 : zestaw radiatoro pokrywajacy wiekszocs grzejacych sie elementow na PCB karty

- Thermalright HR-03 GT lub Zalman VF1000-LED lub ARCTIC COOLING NV SILENCER 5 REV.3 . Pierwsze dwa super wydajne, ostatni tani ~15-20zl

 

Chlodzenie CPU:

Jezeli powietrzne to tylko THERMALRIGHT CPU ULTRA-120 EXTREME + dwa dobre wentylatory(wydajne z szeroka regulacja) np. Scythe Slip Stream 120mm 1900 rpm w cooling.pl za 29zl, przeplyw powietrza na poziomie 100CFM.

 

Obudowa:

Moze i nie ma duzego znaczenia, ale dobra obudowa, z przemyslanym chlodzeniem to cichy, wydajny i dlugowieczny komputer. Polecam Cooler Master CM 690 za ok 260zl. W tej cenie ciezko znalezc bardziej przemyslany system chlodzenia. Uzupelniajac ja w komplet wentylatorow mamy co najmniej 5 stopni mniej na wszystkim.

 

Jezeli komputer nie bedzie podkrecany to reszta moze byc. Jezeli OC jest planowane, to trzeba by sie zastanowic nad ramem i mobo.

 

No i pozostaje kwestia czy q6600 bedzie brany ze sklepu czy selekt.

 

Mam nadzieje ze pomoglem:)

Edytowane przez zala666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw majkela najlepszy - wywalił bym tylko bluraya bo to niepotrzebny bajer, zamienił graficzki na 2x 8800GTS 512. Aktualnie radeony to kiepski bajer ze względu na straszne sterowniki - nie wiadomo kiedy wyjdą te własciwe więc lepiej kupić coś sprawdzonego.

po głowie chodzi mi taki monitor:

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/App...pelny,id,33824/

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Proszę o ostateczne podanie zestawu komputer i monitor.

Q6600 750

dobre chłodzenie 200zł

Asus P5N-T DELUXE 700zł

2x8800GTS 512 2200zł

4x2GB RAM OCZ Reaper 800 -900zł

dwa raptory 150gb RAID 0 (1150zł)

3szt Seagate 500GB 32MB 1050zł

DVD 150zł

zasiłka CHIEFTEC CFT-1200G-DF 700zł

 

natomiast monitor to juz sprawa gustu - czy chcesz klasyczny monitor, np 26-30" (NEC 2690WUXi 4300zł ) czy wolisz TV FullHD 42" - ale tu juz musi być spora odległość od oczu

 

do tego dobry zestaw nagłaśniający, szybki pendrive 8-32GB itp itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Ja bym dodał dźwiękóweczkę ;] jakiegoś min x-fi gamer... a najlepiej champion serie :) A jak są pieniądze to Fatality i z głowy ;]

jak widać pieniądze są, ale w asusach i tak niezgorsze te dźwiękówy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O boze...ja bym z jednego pkt (swoja droga autocad mi smiga;]) nie zdzierzyl takiego konfiga...1200w!!!! ja mam takiej mocy bojler!

Toz to przy 6h dziennie prawie 130zl na miesiac za prad! Wiem wiem jak ktos ma 15k na kompa to go rachunek za prad pewnie nie interesuje, ja jednak wolalbym (marzenia?) poczekac na cos mniej zzerajacego prad...albo nawet w lapka zainwestowac. Bo niech wzrosnie czas uzytkowania do 10h dziennie i juz mamy ladne 200zl...na rok to 2400 po 3 latach juz jakis samochodzic pojdzie z pradem:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

O boze...ja bym z jednego pkt (swoja droga autocad mi smiga;]) nie zdzierzyl takiego konfiga...1200w!!!! ja mam takiej mocy bojler!

Toz to przy 6h dziennie prawie 130zl na miesiac za prad! Wiem wiem jak ktos ma 15k na kompa to go rachunek za prad pewnie nie interesuje, ja jednak wolalbym (marzenia?) poczekac na cos mniej zzerajacego prad...albo nawet w lapka zainwestowac. Bo niech wzrosnie czas uzytkowania do 10h dziennie i juz mamy ladne 200zl...na rok to 2400 po 3 latach juz jakis samochodzic pojdzie z pradem:D

to ze zasilacz ma 1200w nie znaczy że tyle pobiera

w spoczynku taki konfig 200-300W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze zasilacz ma 1200w nie znaczy że tyle pobiera

w spoczynku taki konfig 200-300W

serio niemożliwe;]

Nie wiem jak u was ale u mnie w idle komp chodzi tylko jak go wlaczam i czytam forum...a 90% to stress

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serio niemożliwe;]

Nie wiem jak u was ale u mnie w idle komp chodzi tylko jak go wlaczam i czytam forum...a 90% to stress

to wywal orthosa z autostartu ;D hyhyhy.... sory ale nie moglem, wytlumacz mi jak to robisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wywal orthosa z autostartu ;D hyhyhy.... sory ale nie moglem, wytlumacz mi jak to robisz :)

NIektore banery reklamowe zzeraja 100% CPU...:P

A powaznie skonczylem wiedzmina teraz wracam do gothica, a w chwili wolnej bawie sie autocadem

Dobra czas dla forum juz sie skonczyl:D

ps nie napisalem 100% stress:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...