Skocz do zawartości
sad_madman

Problem Z Taktowaniem Mostka

Rekomendowane odpowiedzi

1.Mam pewien problem a mianowicie taktowanie NB jest zbyt wysokie w stosunku to tego jakie powinno być. Dzielnik ustawiłem na 3x 600mhz a fsb jest ustawione 240mhz. Taktowanie mostka wynosi wtedy 1,2Ghz !!!! Przy 3x600mhz i szynie 295mhz jego taktowanie wynosiło około 900mhz (jeszcze tydzień temu).

 

2.Zmieniłem FSB na 250mhz w celu podkręcenia procesora a dzielnik NB zmniejszyłem do 2x400mhz i przy tym FSB mam taktowanie mostka 1250mhz !!!!

 

3.Wczytałem w Biosie fabryczne ustawienia i zmniejszyłem częstotliwość mostka na 2 x 800mhz przy FSB200 (czyli fabryczne) wtedy HT powinno wynosić 800mhz a wynosi 1000mhz.

 

Komputer:

PROC: Athlon 4200+ 64 X2 Brisbane G2

MOBO: M2R32-MVP

RAM: OCZ Platinium rev. 2

GRAFA: GALAXY GF8600GT

ZASILACZ: AMACROX Warrior 400W (moc szczytowa 450W)

DYSK: Seagate Barracuda 7200.10 250GB

CHŁODZENIE: AC Freezer PRO 64 (proc), Zalman ZM-STG1 (pasta), 2x Acutake 120mm (wentylatory)

 

 

Co się dzieje z tym kompem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie płyta ma skopaną w BIOSie zmianę mnożnika HT i tyle. Nie wierz w mit o tym, że HTT powyżej 1000MHz powoduje wyparowanie chipsetu ;).

A da się to jakoś naprawić ? Mnie martwi to, że gdy ustawię FSB 295mhz to mostek nie wytzyma tego nawet jak go ustawie na najniższym mnożniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taki problem mianowicie:

(nie jest to poukładane chronologicznie)

 

1. Jako, że Bios zajmuje 1MB, a pliki BOOT-owalne dyskietki 0,55MB i program do flashowania AFUDOS 0,05MB więc 1,6MB nijak na dyskietkę nie wejdzie. Rozwiązałem ten problem uzywając Pendrive (XP nie chciał z niego zrobić BOOT'owalnego więc zrobiłem to w 98SE - to dopiero system).

2. Przystąpiłem do flashowania BIOS-u (nie robiłem aktualizacji tylko musiałem powrócić do poprzedniej wersji - dlaczego ? Czytaj dalej). Najpierw chciałem skorzystać z EZ Flash Utility w którym robiłem aktualizację BIOS-u ale przy sprawdzaniu wersji "too old", więc spróbowałem zrobić to Windowsowym programem ASUSA - ale tu także "too old". Zabrałem się za DOS-a. Wsadziłem Pendrive bootujacego się wpisałem komendę

AFUDOS /iM2R32MVP.ROM

Zaczęło się sprawdzanie wersji i co ? "too old" !!! Macie jakieś pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...