Skocz do zawartości
ddadam

Szybkość Uruchamiania Na 2 Zupełnie Różnych Komputerach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Siedzę sobie w pracy na kompie o nast. konfiguracji:

 

AMD Sempron, 1500 MHz (9 x 167) 2200+

ASRock K7VT6 (5 PCI, 1 AGP, 2 DDR DIMM, Audio, LAN)

RADEON 9200 SERIES (64 MB)

Dysk ST340014A (40 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/100)

LITE-ON CD-RW SOHR-5238S

Ram 256 MB DDR 333MHz

 

W domu mam jak w sigu. I tu moje pytanie: Z jakiej racji ten złom z pracy uruchamia się znacznie szybciej (w ogóle nie widze tego ekranu płyty głównej, pasek od ładowania XP przelatuje góra 2 razy - całość góra 40 sekund) niż mój komp z domu - dużo lepszy? Dodam, że komp z pracy ma system zainstalowany od paru lat, żadnych defragmentacji itp. W domu nawet świeżo po instalacji windowsa XP, defragmentacji rejestru czy innych cudach nigdy mój komp nie schodził poniżej 50sekund.

Edytowane przez ddadam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najbardziej mnie zastanawia to że w pracy nie widać tych ekranów od płyty głównej (jaki procesor, ram itp.), tylko praktycznie od razu jest ten biały pasek na czarnym tle a po chwili logo win xp i ładowanie systemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest normalne... mam tak samo komp z siga uruchamia sie starsznie !!

a jest to przedeszystkim wina plyty glowniej zanim przejdzie bios powykrywa co ma powykrywac potem zakladka raidu.... i sam windows.... tragedia moj stary axp 1700@3200 uruchomil by sie w tym czasie 2x....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Siedzę sobie w pracy na kompie o nast. konfiguracji:

 

AMD Sempron, 1500 MHz (9 x 167) 2200+

ASRock K7VT6 (5 PCI, 1 AGP, 2 DDR DIMM, Audio, LAN)

RADEON 9200 SERIES (64 MB)

Dysk ST340014A (40 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/100)

LITE-ON CD-RW SOHR-5238S

Ram 256 MB DDR 333MHz

 

W domu mam jak w sigu. I tu moje pytanie: Z jakiej racji ten złom z pracy uruchamia się znacznie szybciej (w ogóle nie widze tego ekranu płyty głównej, pasek od ładowania XP przelatuje góra 2 razy - całość góra 40 sekund) niż mój komp z domu - dużo lepszy? Dodam, że komp z pracy ma system zainstalowany od paru lat, żadnych defragmentacji itp. W domu nawet świeżo po instalacji windowsa XP, defragmentacji rejestru czy innych cudach nigdy mój komp nie schodził poniżej 50sekund.

Z doświadczenia wiem, że za długie uruchamianie się kompa odpowiadają sterowniki karty telewizyjnej. Sam mam Play TV pak. Po postawieniu systemu komp uruchamia się szybciutko. Wystarczy tylko wgrać sterowniki do karty i odpalanie systemu zaczyna trwać wieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to się może przydać, ale u mnie w starym komputerze na szybkość sprawdzania i ładowania systemu miała wpływ karta graficzna oraz gniazdo pod które był podpięty dysk :P W zależności od grafiki przyśpieszał się test pamięci. (do tej pory nie wiem dlaczego). Z kolei przełożenie i podłączenie taśmy od dysku, do drugiego gniazda EIDE znacznie przyśpieszyło procedurę innych testów. Niedawno dostałem na 1 dzień do sprawdzenia GF 7300GT na ddr3 od Palita. Test pamięci trwał trochę dłużej niż na obecnym Radeonie, a system zaczął się ładować ponad 2 minuty zamiast kilkudziesięciu sekund :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bootvis jest dobry, ale poprawia góra 10% (ogólnie to dużo jak "za darmo" jednym programem, ale nie na tyle, aby zniwelować dziwną różnice między tymi "athlonami 30sek" itp.)

Wiem, że duże znaczenie przy uruchamianiu ma sama płyta główna (nie wiem dokładnie jaki element).

Warto popróbować przestawiać wtyczki sata. Ja u siebie podłączyłem do innego portu i ładowanie windowsa z 11 pasków zjechało na 5 (po formacie od razu 1-2 i leci)!

Taka manipulacja już dużo zmienia, więc warto wybadać.

 

PS. Właśnie zauważyłem, że dzisiaj styka 3-lecie na PPC :D

Edytowane przez koparka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ddadam

 

Byc moze komp w pracy uruchamia sie z Hibernacji ?? STR = system to Ram chyba

jak ustawie to na moim sprzecie to komp startuje 2x szybciej

nie, sam włączam go codziennie "od podstaw" - listwa, power na obudowie ;)

 

wyjęcie tunera tv może minimalnie przyspieszyło ładowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...