Skocz do zawartości
VIRU$

Abit Ax78 - Chipset Amd 770

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję wszystkim użytkownikom tej mobo, (a jest już bezproblemowo dostępna w PL) podzielić się uwagami i opiniami na temat tej mobo.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Co siedzi pod OTES'em

Dołączona grafika

 

Rozmieszczenie elementów na płycie

Dołączona grafika

 

Specyfikacja

Dołączona grafika

 

Sterowniki

 

Narzędzia

 

Bios'y

Oficjalne

Beta

1.3 Beta01 http://www.yourfilehost.com/media.php?cat=...13beta_bios.rar

1.3 Beta02 http://www.lvcoyote.com/M706A_13.B02.zip

 

Testy, recenzje

 

Wątek na forum XtremeSystems

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

płytka lepsza od DFI Infinity AM2 ? do OC

Przede wszystkim...wspiera Phenoma i to jej glowna zaleta bo DFI niet...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba mam nastepce mojego AX8.....

Jesli bios ma takie same mozliwosci co ax8 to bedzie dobrze :D

Wyswietlacz POST jest .... A cena tez nie jest wielka....

 

Zreszta Abit to Abit....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage
a jak z OC ?

 

2926328[/snapback]

Zreszta Abit to Abit....

 

Tia..zwlaszcza ich serwis wnioskujac po postach userow tychze plyt :D

 

A od siebie dodam tylko tyle , ze w sekcji proca tam powinny juz dawno siedziec solidy , byle szajs pod Intela to ma...

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspierać phenomy to i mój gigabyte potrafi po update biosu. Ważniejsze jest to że wspiera HT 3.0 i tyle chyba. Patrząc na zasilanie to nie wiem, która będzie dłużej działać. Moja czy ten Abit. Poza tym zrzut z cpu-z wiele do radości nie dodaje.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy Abit zrobi coś godnego uwagi z jednym PCI-E 16, CF to dla mnie fikcja, chyba że ktoś totalny Hi-End chce mieć <_< a słuchajcie, ten drugi PCI-E 16 można używać jako PCI-E 1x? Wsadzić tam zwykłą kartę rozszeżeń na PCI-E 1x? Ja szukam godnego następcy mojego KN9, dlatego z zainteresowaniem obserwuję poczynania Abita :D

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nicolass

O ile wiem ten drugi PCI-E jest X4, moim zdaniem to mogło by go nie być wcale zawsze by mobo było kapkę tańsze.

 

Może mi ktoś powiedzie co to za opcje i jak je poustawiać:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, że moj temat na OCF i fotki się przydały :P

@Kwazor też miałem kiedyś Abita AX8 :) potem KN9(którego rozwaliłem...), a teraz AX78. Najbardziej w tej płycie brakuje mi uGuru które było w AX8...

Jak byście chcieli coś jeszcze wiedziec o płytce to pisać :P postaram się odpowiedzieć w miare możliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z O/C? Bezproblemowo jak na KN9? Dobry obiekt do zabawy to mobo?

Tak jak z kn9 nie maiłem problemów tak i z ax78 nie mam ;] Ale nie mam czasu na gruntowne posprawdzanie, przełozyłem tylko mojego f3 i 4x1gb z kn9 do ax78 ustawiłem jak na kn9 i śmigam dalej.

 

Ukazał się bios 1.3 beta 01 do ax78:

http://www.yourfilehost.com/media.php?cat=...13beta_bios.rar

 

AX78 - V1.3 Beta 02

http://www.lvcoyote.com/M706A_13.B02.zip

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@VIRU$

Moglbys zapodac jakims testem dysku w hd tune lub hd tach na tej plycie?

Tak na szybko:

Na fotce po prawej z włączonym buforowaniem dla dysków.

System Vista Ultimate x64 + Sp1 (trochę zaśmiecony) w testach, sterowniki te które znalazła vista, wiem że od amd jest jakiś patch do dysków do visty zobaczę jak będzie z nim.

post-140486-1206431038_thumb.jpg

post-140486-1206431072_thumb.jpg

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, że moj temat na OCF i fotki się przydały :P

@Kwazor też miałem kiedyś Abita AX8 :) potem KN9(którego rozwaliłem...), a teraz AX78. Najbardziej w tej płycie brakuje mi uGuru które było w AX8...

Jak byście chcieli coś jeszcze wiedziec o płytce to pisać :P postaram się odpowiedzieć w miare możliwości

UUUU nie ma uGuru ??? niedopatrzyłem sie....

 

Przydaly by sie foty biosu.....

 

Czyli narazie zostaje na dobrym sprawdzonym S939..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokusiłem się o wgranie BIOS'u beta :) wszystkim działa więc luzik ALE podczas wgrywania go program abitowski się poprostu zawiesił... wyłączyć kompa mogłem tylko listwą i skończyło się to wysłaniem płyty na gware... ale ma to też swoje dobre strony :) wiem, że ABIT KN9 mi działa xD dla nie wtajemniczonych ma on spalony port PCI-E w miejscu gdzie karta pobiera energie (wyciek z "kibelka" xD), tak więc sprzęt zastępczy mam dalej taki jak w podpisie tyle, że porzyczyłem 2gb ramu i jade na karcie S3 ktora ma 1mb pamięci... 800x600 max rozdziałką...

 

Ogólnie przestrzegam przed instalowaniem tego biosu (13) bo może stać się wam to co mi i padnie wam płyta...

 

 

 

 

 

EDIT

Ups mam dość stary podpis xD kilka rzeczy się nie zgadza xD

Edytowane przez Dark_Reaver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokusiłem się o wgranie BIOS'u beta :) wszystkim działa więc luzik ALE podczas wgrywania go program abitowski się poprostu zawiesił... wyłączyć kompa mogłem tylko listwą i skończyło się to wysłaniem płyty na gware... ale ma to też swoje dobre strony :) wiem, że ABIT KN9 mi działa xD dla nie wtajemniczonych ma on spalony port PCI-E w miejscu gdzie karta pobiera energie (wyciek z "kibelka" xD), tak więc sprzęt zastępczy mam dalej taki jak w podpisie tyle, że porzyczyłem 2gb ramu i jade na karcie S3 ktora ma 1mb pamięci... 800x600 max rozdziałką...

 

Ogólnie przestrzegam przed instalowaniem tego biosu (13) bo może stać się wam to co mi i padnie wam płyta...

 

 

Powiem tak, jak wgrywałem abitowskim programem i zrobiłem to pod Vistą, to zrobiło mi sie dokładnie to samo co tobie. Wgrałem z pod Visty przez lenistwo bo nie chciało mi sie robić płyty bootowalnej z dosem jak robie zawsze od lat. Na szczęście maiłem na stanie 2 mobo więc hot flash i po paru minutach miałem odratowaną mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winflash/Flashmenu i vista x64 to złe połączenie. Możliwe, że z 32bit vistą też, ale tego nie wiem. Ja na xp flashowałem mojego i kumpla abita wiele razy i zawsze było dobrze. To tak dla potomnych. :)

A ja miałem zwiechę z programu flashmenu pod xp 32 bit i to 2 razy. Za pierwszym razem serwis, za drugim kupiłem zaprogramowaną kostkę, bo szybciej, niż serwis.

 

Flasciach!cie swoje Abity spod dosa i nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta wydaje się spoko. Tylko ciekawe jak z kompatybilnością pamięci 1066 (na Phenomie). Na Gigabytach są problemy z tego co czytałem, ale to kwestia biosu i SPD na pamiątkach. W testach AX78 na egiełdzie HyperX'y działały bezproblemowo, więc nadzieja jest ;) Może ktoś wrzucić z manuala listę rekomendowanych pamięci DDR-II 1066 dla tego Abita?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta wydaje się spoko. Tylko ciekawe jak z kompatybilnością pamięci 1066 (na Phenomie). Na Gigabytach są problemy z tego co czytałem, ale to kwestia biosu i SPD na pamiątkach. W testach AX78 na egiełdzie HyperX'y działały bezproblemowo, więc nadzieja jest ;) Może ktoś wrzucić z manuala listę rekomendowanych pamięci DDR-II 1066 dla tego Abita?

Jakie są rekomendowane to nie wiem :(, ale na forum z usa niżej link, masz w praktyce przetestowane z jakimi śmiga ok.

http://forum.uabit.com/showthread.php?t=135326

A listy oficjalnej od abit'a chyba nie ma.

 

A i czy ktoś z posiadaczy ax78 ma probelemy z pracą dysków w trybie ahci, bo u mnie jakoś to ni działa.

A na forum z usa piszą:

 

Quote:

Originally Posted by lowlight_hcw View Post

SB600 SATA performed terribly, did you read the review, or just skip to the end? You can't install Vista with AHCI enabled.

 

I will change "Poor SATA Performance" to "AHCI is broken on the chipset" though, to be clear for the people who skip to the end.

I am here to say that Yes you can install Vista with AHCI enabled

this is how I have mine installed.

 

I did install Vista Home premium 64 and I did use the "AHCI Vista 64 driver" that I took out of the "ATI RAID/ AHCI installation disk" that can be found on the AX78 drivers page here.

 

Judym działa innym nie ?

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak na tym Abicie, ale ja korzystam tylko z AHCI (też mam SB600 na tym MSI) i żadnych problemów nie ma. Możliwe, że BIOS jeszcze nie dopracowany. Sterowniki ściągam ze strony ATI, i tylko podaje ścieżkę podczas świeżej instalacji systemu (F6) z flopa i wszystko hula jak powinno.

 

Chociaż z drugiej strony kontroler SATA-II podłączony jest pod PCI-E, stąd nie jest on czasem obsługiwany spod northbridge'a?

Edytowane przez Evil One

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak na tym Abicie, ale ja korzystam tylko z AHCI (też mam SB600 na tym MSI) i żadnych problemów nie ma. Możliwe, że BIOS jeszcze nie dopracowany. Sterowniki ściągam ze strony ATI, i tylko podaje ścieżkę podczas świeżej instalacji systemu (F6) z flopa i wszystko hula jak powinno.

 

Chociaż z drugiej strony kontroler SATA-II podłączony jest pod PCI-E, stąd nie jest on czasem obsługiwany spod northbridge'a?

OK, tnx sprawdzę raz jeszcze przy okazji co i jak z tym ahci, na najnowszych sterach z strony abit'a. Tylko nie mam flopa aby załadować mu stery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie bo jestem zainteresowany tą płytą i prawdopodobnie ją kupie tylko nie wiem bo mój zasilacz ma ATX 12V 4-pin a ta płytka 8-pin i czy trzeba wymieniać zasilacz czy będzie chodzić bez problemu na 4pin. Zasilacz mam dobry i nie mam zamiaru znowu zmieniać dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie bo jestem zainteresowany tą płytą i prawdopodobnie ją kupie tylko nie wiem bo mój zasilacz ma ATX 12V 4-pin a ta płytka 8-pin i czy trzeba wymieniać zasilacz czy będzie chodzić bez problemu na 4pin. Zasilacz mam dobry i nie mam zamiaru znowu zmieniać dzięki za odp.

Bez problemu będzie chodzić. Ja mam ta płytę, zasilacz Modecom MC 350 i też mam tylko 4pin wtyczkę, wszystko działa.

 

Tu masz instrukcję tego Abita Instrukcja

post-136085-1209659689_thumb.jpg

Edytowane przez piotrek_inf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...