Skocz do zawartości
VIRU$

Abit Ax78 - Chipset Amd 770

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety, tak to wygląda. Jak nie znajdziesz nikogo, to możesz wysłać kość do mnie (PW). Mogę ją spróbować flashnąć na mojej płycie.

 

 

Ooo taniocha :E. Już lepiej kupić drugą płytę na zapas.

Po co wystarczy mieć dobrego ziomka z takim programatorem ;p

A i z tego co czytam to naprawdę będzie trzeba robić zapasy:

http://www.benchmark.pl/r.php?file=http://...ci/news3685.php :(

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie gdzieś rozpiskę co oznaczają poszczególne znaczki na wyświetlaczu POST? Mi cały czas pisze "FF" i nie wiem co to znaczy, do tego nie mogę podpiąć kabelka Power LED cały czas źle, i świeci mi sie czerwona dioda na płycie. Może ktoś pomóć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie gdzieś rozpiskę co oznaczają poszczególne znaczki na wyświetlaczu POST? Mi cały czas pisze "FF" i nie wiem co to znaczy, do tego nie mogę podpiąć kabelka Power LED cały czas źle, i świeci mi sie czerwona dioda na płycie. Może ktoś pomóć?

Dioda ma świecić. A jeżeli masz FF to znaczy że wszystko dobrze.

 

Post Kody

Edytowane przez piotrek_inf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VIRU$ Proszę cie o Odpowiedz

Hi,

co do biosa to wgraj 1.2, jest w necie beta 1.3 ale czami na niej jakieś cuda sie dzieją np: płyta startuje domyślnie z 1.55V dla procka ja tak z 1 dzień smagałem z moim x2 który ma domyślnie 1,25V więc sie zapocił trochę, czasem łapie jakieś zwiechy. W tej becie jest więcej ustawień dla ramu. Może w oficjalnym będzie ok. A co do napięcia nie wiem czy to wina OVP czy jak, bo na różnych procesorach miałem różne maxymalne napięcie dostępne w biosie tj. na antku x2 5000+ max=1.57V a na antku x2 3800+ (f3) max=1.62V.

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w AX78 ?

OCB

Cały czas mam na myśli ax78

A i ciekawostka, kiedyś pytałem jak czas trc na tym ax78 ustawić, spd w moich muchach jest 23 i tak też miałem niestety od czasu do czasu komp po włączeniu pisał że coś nie tak że za dużo podkręcone dawałem f1 i szło dalej. Komp mimo to stabilny testowany po xx godz prime itp. Ostatnio przestawiłem to na 25 i jak ręką odjął.

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak włącze czarny obraz jest muszę Resetowac Biosa

Ale kiedy czarny ekran, zawsze, po oc czy jak bo nie wiemy tego.

Skoro resetujesz biosa i potem jest ok to z jakimś ustawieniem przedobrzyłeś, może z oc, a grafa zasilanie ma dodatkowe ?, czy ustawiłeś że podaje z portu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czarny ekran zawsze po OC mam i nic muszę resetowac Biosa potem może powiedz mi jak poustawiac opcje w MOBO może coś zle robię na DFI było super OC :sad:

Miałeś wcześniej dfi to nie powinieneś mieć problemów żadnych bo bios abita vs. dfi wypada blado (mało opcji). Wiec poustawiaj to co znajome tak jak na dfi. Nie wiem na ile wiedzy masz, co robisz źle czy o czymś zapomniałeś. A dla poszczególnych banków ramu ustawiłeś nie pamiętam teraz tego parametru (brak dostępu do mojej maszynki, siedzę na laptopie w pracy) ale musisz mieć ustawione na 127,5 lub nawet 195, może to to. Raczej z tym abitem problemów większych niema . hhtx3 masz ? Ram w slotach przy procku -> bo lepsze oc jest ;]

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyczaiłem :):):) zrobiłem narazie 3055MHZ na 1.42V jak napiecie dam większe np 1.57v komp startuje ale jak go wyłączę to kupa nie uruchomi się trzeba Bios resetowac ale na 1.42V na 3055MHZ narazie tyle prubuje przeszedł test Orthosem 15minut testuje dalej aha a mój zasilacz jest Dobry do OC ?

 

 

Not o jazda jestem bardzo ale to bardzo zadowolony z Abita AX78 !!!!!!!!!!!!!!!!! OC turbo OC 1.42V 3300mhz :D:D:D:D na DFI trzebało 1.6V :( za pomocą Viru$sia udało nam się osiongnąc ten oto wynik

post-151955-1212167748_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyczaiłem :):):) zrobiłem narazie 3055MHZ na 1.42V jak napiecie dam większe np 1.57v komp startuje ale jak go wyłączę to kupa nie uruchomi się trzeba Bios resetowac ale na 1.42V na 3055MHZ narazie tyle prubuje przeszedł test Orthosem 15minut testuje dalej aha a mój zasilacz jest Dobry do OC ?

 

 

Not o jazda jestem bardzo ale to bardzo zadowolony z Abita AX78 !!!!!!!!!!!!!!!!! OC turbo OC 1.42V 3300mhz :D:D:D:D na DFI trzebało 1.6V :( za pomocą Viru$sia udało nam się osiongnąc ten oto wynik

No ładny wynik ;]. Tak więc mamy kolejnego zadowolonego użytkownik abit'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie jestem zadowolony... :) popsułem BIOS i nigdzie mi go naprawić nie chcą :( i płyta się marnuje :(

Podeślę ci namiary na mojego kumpla i zaprogramuje Ci tą kostkę, chyba że masz dostęp do 2 sztuki to hot flasza zrób ;-]. ew, odkupie ją to sobie hota w domu zrobię z moja.

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark_Reaver nie ku*** nie czytałem mogłeś powiedziec a nie zginoł byś chłopie jak byś mi to sprzedał zepsute :angry:

Nie denerwuj się, chyba wyraźnie napisał:

zepsutego bym nie sprzedał... na allegro wystawiłem bo miał kumpel naprawić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark_Reaver nie ku*** nie czytałem mogłeś powiedziec a nie zginoł byś chłopie jak byś mi to sprzedał zepsute :angry:

Może wrócisz na pclaba ze swoimi mądrymi tekstami?

 

A co do czerwonej lampki...ludzie, instrukcji nie czytacie? :P

Świeci jak zasilacz jest podłączony do gniazdka...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...