Skocz do zawartości
VIRU$

Abit Ax78 - Chipset Amd 770

Rekomendowane odpowiedzi

Tobie nawet napisanie nie pomaga... bo po 5 razy pytałes się mnie o to samo... pamięć zawodzi najwidoczniej :) są na to tabletki :) np. po kilka razy się pytałeś czy ta płyta jest lepsza od DFI... zupełnie jak bym miał DFI... to samo z biosem betą... pisałem Ci, że wgrywanie go rozwaliło mi płyte, a dzień później pytałeś się mnie czy go wgrywac i czy coś może się stać...

Takich przykładów jest więcej...

Edytowane przez Dark_Reaver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, ze już go nie wydadzą... Abit zawsze lubił olewać sprawe Bios'ów...

Właśnie od czasu jak cześć jajogłowych odeszła to coś u nich słabo z tymi biosami jest, aczkolwiek temu 1.2 nic nie brakuje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj udało mi się znaleść sklep w którym stwierdzili, ze mają programator do ktorego ta kostka pasuje xD ale nie wiedzą czy programator im obsłuży tą kość jeszcze... jak coś będą wiedzieć to mają zadzwonić, a w razie czego mam na kwicie z przyjęciem napisane jest, że 9 czerwca płyte mam do odebrania.

Trzymajcie kciuki bo czekają na mnie gry typu, RD Grid czy Mass Effect :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was używa Visty x64 z tą płytą, ewentualnie x86 (32-bitowa)? Po wymianie płyty z poprzedniego MSI K9A nie działa mi dzwięk w Tunerze Leadtek DTV-1800-H. Ale wiem dlaczego. W systemie niewidoczne jest wejście CD-in, przez co nie można przepuścić przez nie dźwięku do miksera. Sprawdzałem kilka wersji sterów 1,71 (abit), 1,90 / 1,93 / 1,94 (najnowsze) i nic się nie zmienia <_<

Poniżej zrzut gdzie powinien znajdować się "kontroler" CD-in.

 

post-141426-1212704293_thumb.jpg

 

Any ideas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was używa Visty x64 z tą płytą, ewentualnie x86 (32-bitowa)? Po wymianie płyty z poprzedniego MSI K9A nie działa mi dzwięk w Tunerze Leadtek DTV-1800-H. Ale wiem dlaczego. W systemie niewidoczne jest wejście CD-in, przez co nie można przepuścić przez nie dźwięku do miksera. Sprawdzałem kilka wersji sterów 1,71 (abit), 1,90 / 1,93 / 1,94 (najnowsze) i nic się nie zmienia <_<

Poniżej zrzut gdzie powinien znajdować się "kontroler" CD-in.

 

post-141426-1212704293_thumb.jpg

 

Any ideas?

hi,

Ja mam Vistę x64 ultimate, fakt lukam na tą listę i kontrolera cd-in brak, nie wiem czy coś trzeba włączyć czy przestawić aby się pojawił. Nie zwróciłem na to uwagi bo nie korzystam z tego, co do sterów to mam te zintegrowane z visty. Zobaczę dlaczego tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również mam tą płytę i też nie mam cd-in, a jest mi potrzebne ponieważ mam tuner leadtek i jakoś dźwięk trzeba było poprowadzić do płyty. Ja poradziłem sobie z tym tak, że zrobiłem przejściówkę z cd-in na mini jacka i podłączyłem w wejście liniowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślałem, ale to trochę nieeleganckie rozwiązanie skoro jest fizycznie CD-in na płycie to powinien działać? :wink:

Na MSI po uaktywnieniu ukrytych urządzeń miałem cały komplet wejść CD / Aux, a kodek uboższy (ALC883). Stąd trochę dziwna dla mnie ta sytuacja.

Może to coś z biosem Abita? Pod XP nie mam jak sprawdzić. Prośba do użytkowników tego sys'a, sprawdźcie jak to u Was wygląda. Ale tam nie ma takich pokręconych sterów do Realteka więc powinno chyba działać.

btw.. bałem się już że płytę mam uwaloną, ale skoro pod Vistą x64 też tak macie, to widać ten typ tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te opcje od Front Panela też zmieniałem, różnica jest tylko taka, że w sterach później można ustawić wykrywanie automatyczne dla wejść/wyjść FP. Ustawienia powinno się zmieniać w zależności od rodzaju wyjść w FP obudowy.

Póki co dolutuję jakiegoś jacka, a później kupię AudigySE. Chociaż dźwięk z tego kodeka jest, na mój gust nie wiele gorszy i trochę szkoda kasy.

 

Pytanie 2 :wink: : Napęd DVDRW SATA, dlaczego nie można go zmusić do pracy w trybie AHCI. Musiałem przestawić kontroler na Legacy IDE, dopiero Winda go wykryła. Ale teraz znowu dysk pracuje nie optymalnie, brak NCQ czy Smarta. No i uwaliłem już dwie płyty Dual-Layer. Ale to raczej wina nagrywarki, chociaż gdzieś czytałem, że powinna pracować na AHCI. Dziwne bios ją wykrywa, a system już nie. Stery (najnowsze i te od Abita) podawane przy instalacji, jak i doinstalowywane później nie zmieniają sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te opcje od Front Panela też zmieniałem, różnica jest tylko taka, że w sterach później można ustawić wykrywanie automatyczne dla wejść/wyjść FP. Ustawienia powinno się zmieniać w zależności od rodzaju wyjść w FP obudowy.

Póki co dolutuję jakiegoś jacka, a później kupię AudigySE. Chociaż dźwięk z tego kodeka jest, na mój gust nie wiele gorszy i trochę szkoda kasy.

 

Pytanie 2 :wink: : Napęd DVDRW SATA, dlaczego nie można go zmusić do pracy w trybie AHCI. Musiałem przestawić kontroler na Legacy IDE, dopiero Winda go wykryła. Ale teraz znowu dysk pracuje nie optymalnie, brak NCQ czy Smarta. No i uwaliłem już dwie płyty Dual-Layer. Ale to raczej wina nagrywarki, chociaż gdzieś czytałem, że powinna pracować na AHCI. Dziwne bios ją wykrywa, a system już nie. Stery (najnowsze i te od Abita) podawane przy instalacji, jak i doinstalowywane później nie zmieniają sytuacji.

Ja do twojego pytania nr.2, a dysk działa ci normalnie na ahci bezproblemowo. Bo u mnie na vista x64 ultmate coś ten tryb nie chciał działać i jadę na normal ide. Może to stery niedopasowane do visty. A co do cdromu nie powiem ci bo sam jadę na trybie ide i muszę się na ahci przestawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk w trybie AHCI pracuje bardzo ładnie (tzn. pracował) ponieważ musiałem przestawić na IDE, żeby móc w ogóle używać DVDRW. Wyższy Burst, wspomniane wcześniej NCQ (kolejkowanie), i SMART. Na AHCI to już jadę chyba 3-rok, ale zachciało mi się nagrywarki na SATA (zmieniłem padakę BenQ'a, który uwalał każdą płytę DVD+R DL). Teraz wcale nie jest lepiej proces zapisu przebiega poprawnie i nawet szybko (realne x8) ale płyta w połowie jest nie do odczytu. To tak OT.

 

btw.. Sama płyta jest naprawdę udana. Długo się zastanawiałem nad wymianą MSI, ponieważ niestety nie obsługiwała Phenomów (przewidywana przesiadka). Wydajność praktycznie ta sama (ten sam proc), ale dużo lepsze rozmieszczenie elementów na Abicie. Lepszy bios do OC, świetny dźwięk (bez CD-in ;) ) no i cena. Ogólnie jestem nie mniej zadowolony niż z ASRocka DUALSATA2 swego czasu.

 

EDIT: Sorry, na Abicie SMART działa też w trybie Legacy IDE ;)

Edytowane przez Evil One

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że się będzie restartował. Musisz od nowa zainstalować system z podaniem sterowników AHCI/RAID. Pod Vistą x64 zmiana trybu kontrolera z AHCI na Legacy IDE spowodowała tylko przeinstalowanie sterów przez system. W odwrotnę stronę się chyba nie da. Pod XP już nie można nic zrobić. Teoretycznie jest jakiś "myk" na obejście niedogodności przeinstalowywania całego systemu, ale jako że system stawiam od nowa raz na rok/dwa (teraz częściej), instaluję od razu AHCI i mam spokój (do czasu zakupienia nagrywarki SATA).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć. To chyba zależy od modelu DVDRW i jego biosu. Mój Pionek nie działa na AHCI pod windą. Pośrednim rozwiązaniem było by pewnie zainstalowanie DVDRW w trybie IDE na jednym z kanałów SATA obsługiwanych przez chipset, a na drugim zewnętrznym kontrolerze (gdyby był) dysku w trybie AHCI. Szkoda, że płyta nie posiada jakiegoś dodatkowego układu JMicrona, albo Promise'a. Mnie akurat by się przydał :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałbym zaczerpnąć od Was informacji o błędach płyty. Zakupiłęm AX78 i działa on z konfiguracją:

Abit AX78, AMD 4850e (45W), 4x1 GB Patriot 800 (4,4,4,12), Asus nVidia 9600 Silent, Sound Blaster X-FI PCI-E.

 

Teraz tak po instalacji Win XP Sp2 32-bit wszystko działa jak powinno. Dokupiłem tuner Sat TechnoTrend USB S2-3650 i po podłączeniu przez USB obraz z tunera się tnie. Dokupiłem kontroler USB/FireWire na PCI i już działa ok. Coś jakby wykrywało złącze USB 1.1 a nie prędkość 2.0. Dziwne bo na innych płytach nie ma problemu. Jednak podłączając dysk USB mam transfer 27.5 MB/s czyli niby działa USB 2.0 to dlaczego taki konflikt z tunerem?

 

Poważniejszy problem to zawieszanie przy instalacji Visty SP1 x64. Nia mam pojęcia co się dzieje ale nie współpracuje z systemem. Przy instalacji zawiesza się dosłownie po 3 min na pierwszym tle z zielonym paskiem wgrywania systemu. Po którymś razie ruszy i zainstaluje. Jednak następnie uruchamianie to tak samo. Przy wgrywaniu wisi i tak uruchomi sie prawidłowo 1 na 10 razy. Co jest? Pamięć sprawdzona programem memtest i nawet przez Viste i ok. Jak już odpali to nie zawiesi tylko przy wgrywaniu. Płyta jest wadliwa czy czego się czepiać? Przy tyrybie awaryjnym ruszy zawsze. Miał kotś coś podobnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałbym zaczerpnąć od Was informacji o błędach płyty. Zakupiłęm AX78 i działa on z konfiguracją:

Abit AX78, AMD 4850e (45W), 4x1 GB Patriot 800 (4,4,4,12), Asus nVidia 9600 Silent, Sound Blaster X-FI PCI-E.

 

Teraz tak po instalacji Win XP Sp2 32-bit wszystko działa jak powinno. Dokupiłem tuner Sat TechnoTrend USB S2-3650 i po podłączeniu przez USB obraz z tunera się tnie. Dokupiłem kontroler USB/FireWire na PCI i już działa ok. Coś jakby wykrywało złącze USB 1.1 a nie prędkość 2.0. Dziwne bo na innych płytach nie ma problemu. Jednak podłączając dysk USB mam transfer 27.5 MB/s czyli niby działa USB 2.0 to dlaczego taki konflikt z tunerem?

 

Poważniejszy problem to zawieszanie przy instalacji Visty SP1 x64. Nia mam pojęcia co się dzieje ale nie współpracuje z systemem. Przy instalacji zawiesza się dosłownie po 3 min na pierwszym tle z zielonym paskiem wgrywania systemu. Po którymś razie ruszy i zainstaluje. Jednak następnie uruchamianie to tak samo. Przy wgrywaniu wisi i tak uruchomi sie prawidłowo 1 na 10 razy. Co jest? Pamięć sprawdzona programem memtest i nawet przez Viste i ok. Jak już odpali to nie zawiesi tylko przy wgrywaniu. Płyta jest wadliwa czy czego się czepiać? Przy tyrybie awaryjnym ruszy zawsze. Miał kotś coś podobnego?

Co tunera to jakiś był na to knyf ale nie pamiętam, a co do instalowania windy x64 w biosie jest opcja która przy systemie x64 musi !!! być włączona bez tego będą "szopki" jak u ciebie -> sam to przerabiałem, ale nie pamiętam co, jak będę w domu dam znać.

 

Dobra mam:

http://forum.uabit.com/attachment.php?atta...mp;d=1211448975

To do visty 64 (włącz), a co do tunera podpytam kumpla co miał ten tuner.

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzięki za pomoc jedna nie wniosło to nic nowego. Nadal zawiesza się w czasie instalacji lub rozruchu. Co mam robić? Sądzę, iż jeśli płyta byłaby wadliwa to zawiechy lub resety powinny być i w XP. Zawieszenia są tylko przy rozruchu Visty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzięki za pomoc jedna nie wniosło to nic nowego. Nadal zawiesza się w czasie instalacji lub rozruchu. Co mam robić? Sądzę, iż jeśli płyta byłaby wadliwa to zawiechy lub resety powinny być i w XP. Zawieszenia są tylko przy rozruchu Visty.

A ram stabilny na 100%, xp tego nie wyłapie a przy instalacji Visty jazdy a ty masz 4 kostki ramu. Zapodaj ram na 4-4-4-12-25 cr2 i zwiększ trrd na 4-5. A ten czas nie pamiętam nazwy dla 4 banków daj na 195. A i jaki masz bios ?, jak 1.1 to wgraj 1.2. Wyłącz wszelkie rzeczy których nie używasz w bios'ie. Wywal na czas instalacji tego creativa i zobacz wtedy (ktoś na usa forum miał takie jazdy o ile pamiętam).

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...