Skocz do zawartości
VIRU$

Abit Ax78 - Chipset Amd 770

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam takie pytanie doczego jest ta opcja

AMD cpu stepping P0 i P1 i jak ja ustawic :blink:

czy to B2i B3 mam (proc 9850 be )

Do włączania, wyłączania patha od tlb pierwsze serie niby miały jakiegoś "byka".

 

ponawiam pytanko;

Bawiłem się ostatnio paroma kompletami muszek, g.skilli, kingstonów i zauważyłem, że na biosie 1.3 podczas przestawiania timingów a konkretnie: Read To Precharge Delay (tRTP) jest coś nie tak, tzn:

jak w biosie dam ta wartość 2 to programy odczytujące (everest, aida, cpuz itp) pokazuje że jest 4

jak dam w biosie 3 to soft pokazuje 5.

Czy ten czas to jakiś ważny jest do oc itp, jak jest lepiej mniejszy czy większy, ktoś coś powie w tym temacie.

 

A i TWR jak mam na auto to mi zawsze auto ustawia dużo mniejszy niż to co mam w spd kostek.

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tRTP, to w BIOS and Kernel Developer's Guide for AMD NPT Family 0Fh Processors jest coś takiego:

Read to Precharge Time (Trtp)—Bit 11. Specifies the read CAS# to precharge time.0b = 2 Clocks for Burst Length of 32 Bytes  4 Clocks for Burst Length of 64 Bytes1b = 3 Clocks for Burst Length of 32 Bytes  5 Clocks for Burst Length of 64 Bytes
Czyli zakres regulacji jest zależny od ustawienia parametru Burst Length. W większości BIOSów wygląda to tak, że podane są oba ustawienia (2/4 i 3/5) - widocznie ABIT o tym zapomniał. Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do 64 bitowej Visty, mam i nie mam problemów. Sterowników do SB nie instalowałem, chodzi na tym co było w Viscie.

A tak w ogóle, to płytka właśnie mi wróciła z serwisu (3 tygodnie temu poszły iskry z sekcji zasilającej ram - chyba tak to można nazwać), ciekawe ile pożyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś tę płytę i Vistę x64? Bo na stronie stery do South Bridge są 64 BIT ale XP a o Viście tam nic nie ma i to mnie martwi bo robie przesiadkę za kila dni :(

Zero problemów na vista ultimate x64 + SP1, stery używam te które są w windowsie i wszystko gra i jest OK .

A co to za cudo :DskPerf: jest na stronie amd/ati specjalnie do chipsetów amd jakieś zwiększenie wydajności dysków.

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: Płyta wróciła z serwisu, hmm podobno wymienili kość i dobrze "100%" biosa wgrali ale mobo zachowuje sie tak samo jak po uwalonym biosie, tylko wiatraki kreci i FF wyswietla. :wisielec:

pierdzielony abit

Edytowane przez mstdzw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: Płyta wróciła z serwisu, hmm podobno wymienili kość i dobrze "100%" biosa wgrali ale mobo zachowuje sie tak samo jak po uwalonym biosie, tylko wiatraki kreci i FF wyswietla. :?:cry:

pierdzielony abit

A jesteś pewien, że wgrali biosa czy wymienili na nowego ? Jakie masz oznaczenie na kości ? Czy cd albo flop coś próbuje czytać ? Co to za serwisy kurcze :(, można się wkurzyć z deka. Na pocieszenie dodam moja an52 siedzi już 3 tydzień w serwisie :(.

 

ps.

Ktoś o stery do chipsetu na ax78 pytał, więc proszę :

http://wwwd.amd.com/AMD/SReleaseF.nsf/Soft...OS?OpenDocument

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewien, że wgrali biosa czy wymienili na nowego ? Jakie masz oznaczenie na kości ? Czy cd albo flop coś próbuje czytać ? Co to za serwisy kurcze :(, można się wkurzyć z deka. Na pocieszenie dodam moja an52 siedzi już 3 tydzień w serwisie :(.

 

 

Twierdzą że mobo jest uszkodzone, trudno wysle teraz do sklepu z allegro na gware może uznają

 

Miesiąc w serwisie a teraz drugi miesiąc w drugim serwisie grgr.... :ploom:

Edytowane przez mstdzw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja tylko napiszę, że do mnie płyta wróciła z serwisu sklepu, w którym kupowałem (nie wiem szczerze co w niej grzebali, ale działa prawidłowo) po 20 dniach (łącznie z przesyłką PP) i jeszcze mi przedłużyli o ten czas gwarancję. Więc widać, da się naprawić Abita szybko i skutecznie.

Edytowane przez dcf142

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanko, okazjonalnie kupiłem dwa dyski 250GB i chciałbym spiąć w RAID 0, czy jest taka możliwość, żeby dwa nowe dyski pracowały w raidzie a trzeci(stary) był jak dotychczas solo?

 

 

Może mi ktoś powiedzieć jak w ogóle zrobić tutaj raid poustawiać strip size itp? Bo jakoś nie zauważyłem nigdzie wyboru dotyczących raidu?

Edytowane przez piotrek_inf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja tylko napiszę, że do mnie płyta wróciła z serwisu sklepu, w którym kupowałem (nie wiem szczerze co w niej grzebali, ale działa prawidłowo) po 20 dniach (łącznie z przesyłką PP) i jeszcze mi przedłużyli o ten czas gwarancję. Więc widać, da się naprawić Abita szybko i skutecznie.

nie kupowałes czasem w sklepie ARCHE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź co do STR, a teraz pytanko co do CD-IN które w temacie znalazłem, a raczej jego brak.

czy na prawdę nie działa i NIC nie da się na to poradzić (oczywiście na WinXP) ? jeśli tak to odpada w przedbiegu, bo mam karte TV z takim wyjściem i jeśli nie będę miał dźwięku to będzie bardzo nieciekawie

w takim przypadku wole już tą DFI którą mam teraz, nawet mimo tego że nie moge używac STR bo gubi ustawienia FSB (jakoś się zadowole hibernacją zamiast str)

 

PS: czyżby ta płyta była aż tak budżetowa że zrezygnowali z CD-IN? to zaczyna być... śmieszne. mam nadzieje że ma chociaż wyjście na port COM w środku

Edytowane przez Dale65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź co do STR, a teraz pytanko co do CD-IN które w temacie znalazłem, a raczej jego brak.

czy na prawdę nie działa i NIC nie da się na to poradzić (oczywiście na WinXP) ? jeśli tak to odpada w przedbiegu, bo mam karte TV z takim wyjściem i jeśli nie będę miał dźwięku to będzie bardzo nieciekawie

w takim przypadku wole już tą DFI którą mam teraz, nawet mimo tego że nie moge używac STR bo gubi ustawienia FSB (jakoś się zadowole hibernacją zamiast str)

 

PS: czyżby ta płyta była aż tak budżetowa że zrezygnowali z CD-IN? to zaczyna być... śmieszne. mam nadzieje że ma chociaż wyjście na port COM w środku

Takie czasy że tną na czym się da :P wyjścia com brak, sam mam z tym problem, ale mam na usb przelotkę ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robił ktoś Raida na tej płycie? Pytam bo nie mogę sobie poradzić. W biosie ustawiam SATA Type na RAID, restart potem ctrl+F wchodzę do biosu kontrolera i są 4 opcje, 3 to delete array, 2 to tak jakby create, ale jak wejdę w tą opcję to tylko wyświetla dyski nie ma opcji dodaj do macierzy czy coś w tym stylu. A jest jakiś program którym by to można podejrzeć z poziomu Windowsa?

Edytowane przez piotrek_inf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niedawno kupilm tego abita ,jednak przy podłączaniiu idzie taki pisk i na tym ekraniku jest FF a pierwsza dioda od lewej jest na zielono ,druga na czerwono :> Czy może mi ktoś powiedzieć czemu tak jest i co zrobić ?

Przepraszam jęzeli temat był juz poruszany ale pisze szybko ,bo jestem u kumpla :P a u siebie tylko gg mi działa a z netem cos nie tak :> Dlatego co moze byc nie tak posze o wyslanie na nr gg 3916748

Chciałbym ponownie poruszyć tą sprawe ;> Wiem co to znaczy FF ,ale niewiem dlaczego idzie PISK ! z tej płyty ,i komp sie nie urochamia >.< Sprzęt jaki był pod niego podłączony to X2 52+ , 88GS ,nagrywarka ,dysk twardy ATA ,1 wentyl 140mm , 120mm 80mm ,i cooler Scythe Katana . Czy ta płyta jest na utylizacje ,czy to wina dysku czy czego :/ ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pytał o opis z kostki bios'a, wiec proszę:

 

ESMT 50

F25L008A

c7052

0740

 

wg. google to : http://www.alldatasheet.com/datasheet-pdf/...T/F25L008A.html

dzięki, ale teraz wysyłam juz go na gware, mam taką nadzieje bo mi serwis zgubił manuala (jak to w ogóle możliwe?) i czekam jak zamówią nowego abita żeby mi oddali mojego manuala. :lol2:

 

trochę to pokręcone, ale ten abit jest chyba przeklęty. To ostatni abit w moim życiu nigdy wiecej. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, ale teraz wysyłam juz go na gware, mam taką nadzieje bo mi serwis zgubił manuala (jak to w ogóle możliwe?) i czekam jak zamówią nowego abita żeby mi oddali mojego manuala. :lol2:

 

trochę to pokręcone, ale ten abit jest chyba przeklęty. To ostatni abit w moim życiu nigdy wiecej. :wink:

eeee a mój chyba ze 7 przez wszystkie sokety i zawsze było OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z raidem sobie już poradziłem, wiem jak go skonfigurować. Jednak mam kolejne pytanie, czy da się dodać sterowniki raidu do zainstalowanej już Visty? Mam już postawioną Vistę i nie chce jej przeinstalowywać. A jak tylko ustawię Sata type na Raid to są restarty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeee a mój chyba ze 7 przez wszystkie sokety i zawsze było OK.

:lol2: Własnie odzyskałem mój manual, jutro wysyłam na gware, tylko co tam było w zestawie ?

 

- mobo + folia

- zaślepka

- tasmy do PATA + flop

- kabel SATA

- przejściówka zasilania molex-SATA

- manual

- taka naklejka mini instrukcja co gdzie jest

 

no i gwara oczywiście. Jak coś pominołem to mnie poprawcie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2: Własnie odzyskałem mój manual, jutro wysyłam na gware, tylko co tam było w zestawie ?

 

- mobo + folia

- zaślepka

- tasmy do PATA + flop

- kabel SATA

- przejściówka zasilania molex-SATA

- manual

- taka naklejka mini instrukcja co gdzie jest

 

no i gwara oczywiście. Jak coś pominołem to mnie poprawcie :wink:

2 kable sata ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 kable sata ;]

 

Ja dostałem jeden SATA, tu też tak piszą

 

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1700-19

 

Zawartość pudełka

W pudełku z płytą znajdziemy:

 

* płytę CD ze sterownikami i oprogramowaniem

* instrukcję obsługi (częściowo po Polsku, bardzo dobrą)

* 1 kabelek Serial-ATA

* 1 kabelek ATA133

* osłonkę I/O

* 1 przejściówkę zasilania molex – SATA

 

Niestety, 1 kabelek SATA to troszkę mało…

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

VIRU$sie już dzisiaj wysłałem, mam nadzieje, że ja również nie bedę długo czekał :wink:

Edytowane przez mstdzw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest ktoś z okolic Opola kto mógłby poratować hot flash'em w sprawie tego Abita ax78... jestem kolejną ofiarą flashowania z poziomu systemu :)

masakra ale juz emocje opadły i teraz szukam jakiegoś szybkiego rozwiązania...

Edytowane przez marcinmic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest ktoś z okolic Opola kto mógłby poratować w sprawie tego Abita ax78... jestem kolejną ofiarą flashowania z poziomu systemu :)

masakra ale juz emocje opadły i teraz szukam jakiegoś szybkiego rozwiązania...

Witaj w klubie :) zastanawiam się tylko po kiego .... dają takie narzędzie do uwalania biosu?

A cofnąłeś zworke po zwisie zanim zrobiłeś restart? Tak jest w instrukcji, ale kto by tam czytał :) ja nie czytałem i ciekaw jestem czy to by pomogło gdyby tak zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie :) zastanawiam się tylko po kiego .... dają takie narzędzie do uwalania biosu?

A cofnąłeś zworke po zwisie zanim zrobiłeś restart? Tak jest w instrukcji, ale kto by tam czytał :) ja nie czytałem i ciekaw jestem czy to by pomogło gdyby tak zrobić.

własnie nie ... :) kur.. szlag mnie trafia bo miałem tu 3 kompy rozkopane , instalka zrobiona itd i tu taki klops. Połowa dnia w plecy i wszystko musiałem przekładać :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

 

a Ty kolego mstdzw jestes może gdzies z tej czesci polski? Moze poratujesz mnie kosteczką=? ;)

 

Aaa nie doczytałem że wysłałeś kartę.. Szukałes może czegoś w necie, jakies firmu , kupno kości itd?

ja nie mam czasu na czekanie na serwis i zapłace jak bedzie trzeba za kość lub jej zaprogramowanie...

Chetnych zapraszam ... dam zarobić ;)

Edytowane przez marcinmic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...