Skocz do zawartości
VIRU$

Abit Ax78 - Chipset Amd 770

Rekomendowane odpowiedzi

Dark reaver jakim cudem upaliłes PCI-e ???

 

Kurcze sledze temat od poczatku i myślałem ze nastepna mobo po AX8 bedzie AX78 ale tyle ile OC tyle problemów..

 

Viru$ look na Loledrogo..

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciek z bloczka na procku ^^

Miałem WC kiedyś ale przywyszczeniu bloczka pękł top z plexy lekko :/ załatałem to i przez 6-8 godzin testowałem czy nie będzie ciekło i wszystko było ok :) szczęśliwy zakłądam wszystko na procka i zostawiam kompa na noc włączonego... rano się budze komp wyłączony, a drzwi od pokoju otwarte... nie no ktoś go wyłączył... moje ściąganie... no nic włączyłem go i iskry z PCI-E poszły :D jak ja się szybko rozbudziłem to nawet sobie nie wyobrażacie... odrazu pod biurko i listwe wyłączyłem :D ale płyta mimo to działa :) wiem bo na niej siedziałem jakiś miesiąc z grafiką na PCI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam jakie max htt na ax78 wyciągaliście ?. Ja o ile pamiętam max htt miałem 360 i koniec.

I czy działa wszystkim tryb ahci dla hdd bo niby jednym działa innym nie, u mnie było ok, ale miałem format itp i mam natiwe ide ale che znowu wrócić do ahci.

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie all na default, dokładnie chyba 358 i the end podbijanie chyba nic nie wnosiło, poszukam screeny bo na testy mam trochę mało czasu.

 

PYTANIE !!! O tryb AHCI działa wam na ax78 czy nie ?. Kiedyś ustawiłem i działało robiłem windę na nowo coś poprzestawiałem i teraz znowu kiszka nie działa. Niektórzy twierdzą , że na ax78 nen tryb nie ma prawa działać i jest coś uszkodzone.

 

A i w którym bioisie 1,3 beta b2 czy inny jest możliwość zmiany mnożnika nb (potrzebne mi do oc x3)

 

mb103051@msn.com <mb103051@msn.com>

to mail do supportu na przyszłość do ax78 -> tam zgłaszać sugestie do biosa itp

 

 

A i do ilu na jakimś 4 jajowcu można było u was podnosić NB taktowanie powyżej tych zalecanych 1800 i nic się wam nie sypało ?

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie Panów. Wróciłem, bo już nie mogę zdzierżyć problemów z OC na Ax78. Cały czas procesor, ram działają stabilnie, ale czasami przy włączeniu kompa wyskakuje błąd o złym OC. A niemożliwym jest, że jest coś nie tak, bo od maja mam go przekręconego jak na załączonym zdjęciu i nic sie nie sypie. Procesor działa w pocie czoła, bo renderuje scenki w 3ds max po kilka-kilkanaście godzin i nic go nie rusza, stabilny jak skała. Panowie, proszę o pomoc. Zwiększanie trc i trrd na pamięciach nie skutkuje. Nie mam pojęcia... A sprawa mnie drażni, ponieważ komputer czasami jest włączany przez rodzinkę, która musi go odpalić w celu umożliwienia sobie drukowania po sieci. Kiedy wyskakuje błąd o OC, nie są w stanie nic z tym zrobić (wystarcza F10 i enter). Liczę na Waszą pomoc, bo jeśli to się nie uda, sprzedam to dziadostwo <_<

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez Paq's

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety taki urok ABIT-a .. moj AX8 tez robił te jaja ze Settings CPU is bleble ble .... czesto pomagało DEF cmos settings...

Zacinanie sie przy wykrywaniu SATA ( zwłaszcza przy łaczonej obsłudze RAIA to norma była )

 

Teraz mam Asraczke... i przy nawet przy wysokim HTT nie ma problemów ...

 

Viru$ Abit tez podobno konczy z mobaczami ... a ze temat umiera bo płyta okazała sie troche niewypałem ... ( chocby brak Uguru..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą Kwazor'em, temat umiera, ponieważ na kartce AX78 jest wypaśny (a raczej był) przy swojej cenie, w praktyce wypada niestety źle.

 

Abit tez podobno konczy z mobaczami

Już skończył, nie wypuszcza już nowych modeli, wycofuje się z rynku... teraz świadczy tylko usługi naprawcze, gwarancyjne.

 

A VIRU$, wiem, że zmieniałeś 2 opcje i jest już ok, ponieważ wcześniej już o tym pisałeś. To jest właśnie wcześniej wspomniane przeze mnie trc i trrd. Mi nie pomogło. Wczoraj podkręciłem jeszcze ram i działa na 960MHz i 5-5-5-12. Pochwalę się co z tego wyszło, bo po testach są sporo wydajniejsze i jeszcze mobas nie krzyczał do mnie o Failed OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, wynika z tego że tylko ja jestem zadowolony z te mobo :Pu mnie bez problemowo z x2 @3000 MHZ i z 4 x 2 gb ramu na ponad 1000 mhz !!! i zero problemów, problemy zaczęły się jak 4 jaja wsadziłem, brak regulacji mnożnika NB i jak 4 jaja kręcą i przekroczę 2200 mhz na NB jest kicha, opcja jest dostępna w biosie 1,1 ale on nie obsługuje nowych 4 jajek. Więc lipa :P A do X2 to moim zdaniem najlepsza mobo, złożyłem na ax78 6 kompów które chodżą u znajomych bezproblemowo. A fakt abit padł i teraz 2 lata wsparcia i the end, teraz jakieś rami do fotek robią, panu Wouter Simons z technicznego napisałem parę maili, kilka dni podyskutowaliśmy i w sumie wkurzył mnie i kazałem mu się :Pałować: i mówiłem że na dfi sie przesiadam to się obraził ;P

 

p.s. w razie pytań moja ax78 będzie na dniach do opchnięcia.

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz trochę z innej beczki, ale mam nadzieję, że nikt się nie pogniewa. Gdybyście mieli w tej chwili kupić nową mobo pod X4, co wybralibyście? Pytam, ponieważ poważnie zastanawiam się nad zmianą.

 

P.S Myślicie, że na Allegro są ludzie, którzy kupiliby AX78, czy wszyscy raczej są już uprzedzeni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

j.w. na dzień dzisiejszy tylko biostar ten co u luk1999. Tanie i fajne mobo. Z racji że Abita nie ma już to polecam biostar'a jak by był jakiś AX89 :P pod M3 to bym ci abita polecił z racji, że jestem fanboyem abit'a ale z tymi uprzedzeniami to przesadzasz. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, dawno mnie tu nie było, ale tak się składa, że wymieniłem poniższy sprzęt na nowszy i kupiłem:

 

ABIT AX78 (bios v1.3)

AMD Athlon 64 X2 5000+ Black Edition (2600 MHz)

2x1GB DDR2 Kingston 800 MHz CL4

ATI Radeon HD3870 (770/2140 MHz --> o/c 900/2400 MHz)

 

Podkręciłem sprzęt do następujących stabilnych parametrów:

 

FSB = 345 MHz przy mnożniku x9.5 = 3277.5 MHz

CPU = (1.35V) 1.60V

NB1 = (1.80V) 2.00V

NB2 = (1.10V) 1.10V

SB = (1.20V) 1.31V

HT = (1.20V) 1.40V (nie sprawdzałem czy to konieczne)

 

Dołączona grafika

 

Pamięć ustawiłem na DDR533 w BIOS'ie i automatycznie płyta włączyła dzielnik 8 czyli taktowanie CPU/8 i wyszło 820 MHz przy 4-4-4-12, 2T (ręczne ustawienie). Niestety ustawienie ich na DDR667 powoduje nieuruchomienie komputera w ogóle, prawdopodobnie zmienia dzielnik na 7. Nie doszedłem jeszcze czemu.

 

Jak trza będzie to wrzucę więcej szczegółów, może ktoś ma jakiegoś pomysła, jak to przyśpieszyć jeszcze?

Na chwilę obecną i tak tego nie zrobię bo to wszystko działa na zwykłym zasilaczu ModeCom 350 Wat :blink: i mam za mało prądu na dalszą walkę ze sprzętem.

 

Wiem tak jak VIRU$ napisał, że 350 MHz na magistrali jest możliwe do osiągnięcia... u mnie się włącza, ale niestety niestabilnie póki co.

 

I na pewno jak na płytę za 285 zł (swego czasu jak kupowałem) to wynik bardzo dobry, kopa przy tym komputer dostaje sporego.

Edytowane przez spawnever

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory jedynie MSI i Asus podali, które to ich modele będą wspierać Deneby, nie znam stosunku biostara do "dbania o klienta" więc się nie wypowiadam.

no i biostar już też ;] tylko abit ma nas w .............a jaki abit, abita już nie ma ;( Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit jest, tylko Abit nie robi już płyt głównych - będzie trza do Phenoma II coś nowego kupić, niestety.

Fakt jest, ale jego drukarki i ramki do fotek mnie nie interesują więc dla mnie nie istnieje, a po gadce z ich szpecami od spraw technicznych to mam niechęć całkowita mimo że jestem starym fanboyem abita bo miałem ich sporo już. Teraz albo biostar lub dfi ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest, ale jego drukarki i ramki do fotek mnie nie interesują więc dla mnie nie istnieje, a po gadce z ich szpecami od spraw technicznych to mam niechęć całkowita mimo że jestem starym fanboyem abita bo miałem ich sporo już. Teraz albo biostar lub dfi ;P

Masz ten sam syndrom co ja :damage_wall: Na płytach głównych Abita się wychowałem, uważam Abita za najlepszą firmę swego czasu. Co ewentualnie teraz bym kupił to Asus'a. Sprzedałeś już AX78?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz ten sam syndrom co ja :damage_wall: Na płytach głównych Abita się wychowałem, uważam Abita za najlepszą firmę swego czasu. Co ewentualnie teraz bym kupił to Asus'a. Sprzedałeś już AX78?

Asusa, hm tanie asusy to kupa :P. A abit był tani i dobry, nic tak disajnem i wyglądam nie pasowało mi jak abit. Abita ax78 nie sprzedałem i nie sprzedam w najbliższym czasie, spokojnie przeczekam na am3 z ddr3 i dopiero wtedy zmienię platformę na razie nie widzę w tym sensu, za dużo się zmienia i za dużo nowinek od AMD. Czas pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebię nieco temat. Do tej pory nie podjąłem się próby aktualizacji biosu na tej płytce (mam v1.2), ale po zmianie procka chyba już najwyższy czas.

AOD nie widzi mi wszystkich napięć, po za tym brak regulacji mnożnika NB. Próba zmian parametrów pod Overdrive kończy się przez to blue screenami :/

Czy problem zawieszania podczas wymazywanie main bloku (aktualizacja biosu) pod DOSem też może wystąpić? Nie ukrywam że trochę strach coś popsuć, tym bardziej teraz kiedy serwis (po wycofaniu z produkcji płyt) będzie pewnie kładł na to lachę.

 

btw.. nie wiecie co się dzieje ze stronami Abita? Czyżby pytania na producenckim forum odnośnie obsługi przez AX78 procków Deneb spowodowały "zawieszenie" serwera? :lol2:

I jeszcze pytanko, jak włączyć Unganged mode (2x 64bit) na tej płycie. Nie mogę znaleźć takiej opcji w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebię nieco temat. Do tej pory nie podjąłem się próby aktualizacji biosu na tej płytce (mam v1.2), ale po zmianie procka chyba już najwyższy czas.

AOD nie widzi mi wszystkich napięć, po za tym brak regulacji mnożnika NB. Próba zmian parametrów pod Overdrive kończy się przez to blue screenami :/

Czy problem zawieszania podczas wymazywanie main bloku (aktualizacja biosu) pod DOSem też może wystąpić? Nie ukrywam że trochę strach coś popsuć, tym bardziej teraz kiedy serwis (po wycofaniu z produkcji płyt) będzie pewnie kładł na to lachę.

 

btw.. nie wiecie co się dzieje ze stronami Abita? Czyżby pytania na producenckim forum odnośnie obsługi przez AX78 procków Deneb spowodowały "zawieszenie" serwera? :lol2:

I jeszcze pytanko, jak włączyć Unganged mode (2x 64bit) na tej płycie. Nie mogę znaleźć takiej opcji w biosie.

Bios 1.3 jak zaranie najlepszy i pewnie już ostatni, brak reg. NB tego nie ma w żadnym sorki jest w 1.1 tylko ten bios nie widzi nowych phenomów x3 i phenomów x4 EE więc i tak kiszka i tak. Możesz poryć edytorem biosa i odblokować ale nic ci to nie da zmiana na mniejszy i tak powoduje niestabilność zwichy i głupawki. Kup procka BE i problem rozwiązany, max NB freq. 2200 mhz potem kiszka :( i zwisy (chyba że dasz mu z 1.5 V ale będzie ciepełko ), niestety mostek 600 jest lipny do phenomów. Biosa tylko z dos wgrywaj !!!! pod xp kończy się to ... śmiercią. A strony abita poszły się XXXXX jal cały abit :(.

 

A tryb ganged unganged jest w timingach dla ramu ale aktywny tylko jak masz x3 x 4 osadzony na mobo i na bios 1.3 i po co ci ten tryb ? ganged wydajniejszy chyba.

 

ps.

widzę że masz x3 athlona na ax78 jak ci się on spisuje jak z OC.

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios 1.3 jak zaranie najlepszy i pewnie już ostatni, brak reg. NB tego nie ma w żadnym sorki jest w 1.1 tylko ten bios nie widzi nowych phenomów x3 i phenomów x4 EE więc i tak kiszka i tak. Możesz poryć edytorem biosa i odblokować ale nic ci to nie da zmiana na mniejszy i tak powoduje niestabilność zwichy i głupawki. Kup procka BE i problem rozwiązany, max NB freq. 2200 mhz potem kiszka :( i zwisy (chyba że dasz mu z 1.5 V ale będzie ciepełko ), niestety mostek 600 jest lipny do phenomów. Biosa tylko z dos wgrywaj !!!! pod xp kończy się to ... śmiercią. A strony abita poszły się XXXXX jal cały abit :(.

 

A tryb ganged unganged jest w timingach dla ramu ale aktywny tylko jak masz x3 x 4 osadzony na mobo i na bios 1.3 i po co ci ten tryb ? ganged wydajniejszy chyba.

 

ps.

widzę że masz x3 athlona na ax78 jak ci się on spisuje jak z OC.

No i po aktualizacji. W pewnym momencie coś jednak poszło nie tak i w czasie update'u program się zatrzymał (na fotce) :sad: Czekałem 15minut, potem reset z duszą na ramieniu, ale jak widać zawieszka nastąpiła przed wyczyszczeniem danych.

 

post-141426-1228751869_thumb.jpg

 

Przed nadpisaniem, przywróciłem zresztą domyślne takty CPU, ale to też nic nie dało.

Drugie podejście, to przywrócenie domyślnych ustawień dla biosu (CMOS reset) i znów dpa. Podłączyłem w końcu klawę przez PS/2 i wreszcie ... udało się :)

Tryb unganged faktycznie jest teraz dostępny, ale jeszcze się nim nie "bawiłem". Podobno jest trochę wydajniejszy od 1x 128bit, ale trzeba by sprawdzić jak się to ma w praniu.

 

Mam Trypel-Fenka "blek edyszyn" na tolku DR-B3-515, czyli mnożnik odblokowany i tak też podkręcam. Mnożnik NB jest mi nie potrzebny, ale myślałem że AOD przestanie wariować przy zmianie ustawień. Napięcia pod tym progsem są jednak dalej niewidoczne.

O/C - póki co "jadę" na domyślnym Vcore - 1.25V i zegarze 2.8GHz (FID - 14x). Btw.. napięcie dla zegara 2.8GHz bios automatycznie ustawia teraz na 1.55V! :lol2: , i trzeba wszystko "ręcznie" przypisywać. Podobno, w zależności od egzemplarza, "czarny tolek" robi 3-3.2GHz na Vdefie :) Będę miał chwilę na zabawę, to popróbuję ile pójdzie, ale z tego co widać powinno być nieźle.

Po zmianie biosa, temperatura podskoczyła z 28st do 33st na rdzeniach (spoczynek). Wcześniej dla "całego" procka podawało tu 48st, teraz jest 35st; więc raczej obecnie podaje poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...