Skocz do zawartości
VIRU$

Abit Ax78 - Chipset Amd 770

Rekomendowane odpowiedzi

Co tunera to jakiś był na to knyf ale nie pamiętam, a co do instalowania windy x64 w biosie jest opcja która przy systemie x64 musi !!! być włączona bez tego będą "szopki" jak u ciebie -> sam to przerabiałem, ale nie pamiętam co, jak będę w domu dam znać.

 

Dobra mam:

http://forum.uabit.com/attachment.php?atta...mp;d=1211448975

To do visty 64 (włącz), a co do tunera podpytam kumpla co miał ten tuner.

Witam.Link do forum abita nie działa niestety.Mógłbyś napisać co trzeba mieć włączone do visty 64 ?.Robiłem update biosu i system nie wstaje niestety po tym.Może to coś z tą opcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acpi XDT Tabele jakoś tak chyba i daj na Enabled ;]

Dziękuje.Po omacku sam doszedłem wcześniej i ruszyło.

Bios 1,3 wgrany.Tyle że nie z pena a z dyskietki.Poszło bez zacięć.U mnie sporo poprawił.Szczególnie temperatury pokazuje normalniejsze.Wcześniej założyłem chłodzenie thermaltake v1.Przy ustawieniu temperatury na 50 stopni i normalnej pracy kompa mam teraz chłodzenie pasywne :D Wiatrak nawet nie drgnie.

Druga sprawa to napięcie na pamięciach.Na 1,2 abit eq wariował i cały czas mi błąd napięcia pokazywał.Teraz jest oki.

Trzecia sprawa to po hibernacji w viście nie działał abit eq.Nie regulował pracy wiatraka.Chodził na maxa.Musiałem resetnąć komputer żeby znowu zaczął działać.Teraz na 1,3 działa także po hibernacji.

Rozczarowałem się tylko brakiem możliwości ustawienia niższego napięcia na procku.Można w góre ale nie można w dół.Pełną wydajność kompa potrzebuje rzadko.Wtedy można go podkręcić.Na przeglądanie neta wystarczyłoby ustawienia na 180.Niestety.Przy niższym ustawieniu szyny bios ustawia WYŻSZE napięcie na procku.A recznie nie można tego skorygować :damage_wall:

post-163037-1229249596_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje.Po omacku sam doszedłem wcześniej i ruszyło.

Bios 1,3 wgrany.Tyle że nie z pena a z dyskietki.Poszło bez zacięć.U mnie sporo poprawił.Szczególnie temperatury pokazuje normalniejsze.Wcześniej założyłem chłodzenie thermaltake v1.Przy ustawieniu temperatury na 50 stopni i normalnej pracy kompa mam teraz chłodzenie pasywne :D Wiatrak nawet nie drgnie.

Druga sprawa to napięcie na pamięciach.Na 1,2 abit eq wariował i cały czas mi błąd napięcia pokazywał.Teraz jest oki.

Trzecia sprawa to po hibernacji w viście nie działał abit eq.Nie regulował pracy wiatraka.Chodził na maxa.Musiałem resetnąć komputer żeby znowu zaczął działać.Teraz na 1,3 działa także po hibernacji.

Rozczarowałem się tylko brakiem możliwości ustawienia niższego napięcia na procku.Można w góre ale nie można w dół.Pełną wydajność kompa potrzebuje rzadko.Wtedy można go podkręcić.Na przeglądanie neta wystarczyłoby ustawienia na 180.Niestety.Przy niższym ustawieniu szyny bios ustawia WYŻSZE napięcie na procku.A recznie nie można tego skorygować :damage_wall:

to włącz CQ może na tym biosie 1.3 się ładnie spisuje.

 

A i ktoś w tym wątku miał x3 BE na tym ax78 -> mam pytanie czy jak podniesiesz mnożnik przy OC to nie działa już CQ .

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowałem się trybem CrossFire na Abicie, drugie złącze działa z prędkością tylko 4x. Czy ma to silny wpływ na komunikację dwu kart? Bo prawdziwe CrossFire to 2 x 16.

Prawdopodobnie drugie złącze trochę obniża wydajność przy współpracy dwóch kart graficznych, ponoc nie jest to duzo. To tak a propo wyczytanych gdzieś informacji, które pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to włącz CQ może na tym biosie 1.3 się ładnie spisuje.

 

A i ktoś w tym wątku miał x3 BE na tym ax78 -> mam pytanie czy jak podniesiesz mnożnik przy OC to nie działa już CQ .

CQ mam włączone.

Jak jest z trybem ahci .Albo raid albo ahci ?? Mam dwa stare dyski postawione w raid 0.Niestety jeden powoli umiera.Czy jak zmienie na ahci 1 szt dużo strace na transferze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

 

A i ktoś w tym wątku miał x3 BE na tym ax78 -> mam pytanie czy jak podniesiesz mnożnik przy OC to nie działa już CQ .

Dokładnie tak. Na tym Abicie tak to rozwiązano, że aby w ogóle podnieść mnożnik, trzeba najpierw wyłączyć C'n'Q. Podejrzewam zresztą że nie dotyczy to tylko tego Abita. Wydaje mi się jednak, że odpowiedni profil C'n'Q można by zrobić pod Windowsem za pomocą CrystalCPU albo RMClocka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dear Sir,

 

 

 

Im sorry but there ’s no information yet availabl if the motherboard AX78 will be supporting Phenom II series cpu’s (45nm) thew cpu’s will get available next year when the cpu ‘s are released our biosteam will see if it is possible ornot.

 

 

oto co abit oddział z Holandii odpisał na obsługę phenomów 2, ;P

może coś :P osobiście nie sądzę skoro ich już nie ma ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy użytkownicy ax78 którzy pozostali w tym wątku ożywają pod swoimi OS'ami sterownika amd DskPerf. Niby z nim ma byc lepszy odczyt, zapis na hdd. Ja pod vista x64 nie widzę różnicy. Jak jest u was.

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widzę różnic

Ja też nie widzę różnicy :rolleyes: . Używam AHCI pod Vista x86 i podając stery przy instalacji wszystko łazi elegancko. Niestety przy XP podczas ładowania jest chwilowy zastój który mnie wkurza. Inna sprawa : w trybie IDE w windows XP przeglądanie katalogów na dysku jest jakby spowolnione co bardzo negatywnie wpływa na mój stan psychiczny :razz: Morał z tego taki że płyta sprawuje się przyzwoicie na Viście i 7 (niedługo bede testował) . Strona abita już nie istnieje wiec dobrze, że zdążyłem zrobić update biosu wcześniej. Na rynku wtórnym radzę poczekać ze sprzedażą bo pewnie zdrożeją (ceny dzieł wzrastają po śmierci artysty :P ) . Jak tam Wasze mobaski się mają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jakaś ściema to przyspieszenia hdd. Co do mobacza mojego ma się OK, zero problemów, a miałem na niej różne procki, memki, grafy. Śmigam na Vista x64 Ultimate i zero problemów i faktycznie vista się mi lepiej zbiera niż xp. Stery mamte co Vista zaproponowała i jest OK. Faktycznie po śmierci artysty ceny dzieł ida w górę a i z abitem będzie to samo. Jka dla mnie do procków x2 to najlepszy mobacz jaki miałem !!! z x3 i x4 gorzej bo mostek 600 i lipa z oc i brak możliwości reg FID NB, chyba że mamy x3 czy x4 z odblokowanym mnożnikiem. Dla mnie mobo cool jestem starym fanboyem abita i to moje 6 mobo ze stajni abita. Problem będzie na lato 09 jak sie na am3 przesiądę bo abita nie ma :( więc co ja za mobacza kupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jakaś ściema to przyspieszenia hdd. Co do mobacza mojego ma się OK, zero problemów, a miałem na niej różne procki, memki, grafy. Śmigam na Vista x64 Ultimate i zero problemów i faktycznie vista się mi lepiej zbiera niż xp. Stery mamte co Vista zaproponowała i jest OK. Faktycznie po śmierci artysty ceny dzieł ida w górę a i z abitem będzie to samo. Jka dla mnie do procków x2 to najlepszy mobacz jaki miałem !!! z x3 i x4 gorzej bo mostek 600 i lipa z oc i brak możliwości reg FID NB, chyba że mamy x3 czy x4 z odblokowanym mnożnikiem. Dla mnie mobo cool jestem starym fanboyem abita i to moje 6 mobo ze stajni abita. Problem będzie na lato 09 jak sie na am3 przesiądę bo abita nie ma :( więc co ja za mobacza kupie.

Ja też lubiłem abita, teraz jest tylko jedna opcja ale niestety droga : DFI . DFI to taki młodszy brat abita wiec pewnie się nie zawiodę. Też będę myślał o AM3, ale dopiero gdy ddr3 stanieją bo teraz się nie opłaca. Może jak mi odwali to kupie X4 BE na abita i jakoś dam rade. Kwestia teraz taka że nie wiem jakie procki wspiera mój bios - strona web is dead :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 1.3 biosie nie ma problemu z obecnymi x3 i x4 i BE i EE śmigają bezproblemowo, na stronie abita nie wiem dokładnie gdzie była lista procesorów. Ja osobiście testowałem x3 BE i mam na mojej ax78 9350 ee i śmiga ok. Gdyby nie ten mostek, mogli dać rew. 2,0 z sb 700 to by było nadal topowe mobo !!! GigaByte w swoich mobaczach w rew. 2 daje moski 700 i płyty mają drugą młodość. Abit nie zdążył i już po ptokach jak mówią. O nowych biosach itp czy wsparciu do phenomów II moemz zapomnieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę, to Deneb daje radę na SB600 więc jeśli tylko abit wyda bios... nawet bym się nie zastanawiał i brał jakiegoś Deneba ..

 

Pewnie jak byś wsadził Kumę to by działa, ale parametry byś musiał ręcznie poustawiać. Kiedyś kumplowi wsadziłem X2 którego nie miał w biosie i podał napięcie rdzenia 1,5v jako stock :razz:

To mógł by być mały problem, bo ten abit umożliwia regulację napięcia od stock do 1,7V (K8) i 1,55V (K10) .. przynajmniej tak jest u mnie, poniżej 1,30V nie da się zjechać Edytowane przez Trofix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę, to Deneb daje radę na SB600 więc jeśli tylko abit wyda bios... nawet bym się nie zastanawiał i brał jakiegoś Deneba ..

 

 

To mógł by być mały problem, bo ten abit umożliwia regulację napięcia od stock do 1,7V (K8) i 1,55V (K10) .. przynajmniej tak jest u mnie, poniżej 1,30V nie da się zjechać

A z x3 i x4 jest lipa bo napięcie znika :P i jest tylko opcja + i procent :( troszkę to kijowe.

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...