Skocz do zawartości
VIRU$

Abit Ax78 - Chipset Amd 770

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniłem wczoraj ramy na ustawienia luźniejsze. Zamiast 12, ustawiłem 15 jak proponowałeś. Dziś o dziwo uruchomił się bez problemu (rano, ponieważ właściwie tylko wtedy ma problem, po długiej przewie od pracy, jaką jest noc). Nie dawałem większych napięć na NB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz napisać do abita że na AMD Athlon X2 3600EE 65nm wykrywa w biosie mnożnik 10x mimo że maksymalny jest 9,5. W systemie już widzi normalnie 9,5. Do tego pamięci na default są bardzo nisko taktowane i z pomylonymi timingami (KingMAX). Do tego proc wystartował z HT1600MHz (3200) lol i był stabilny. Jak ustawiłem mnożnik HT na 3x to już komp nie wstał hahahaha. Więcej nie testowałem bo to wystarczyło, żeby wrócić do wcześniejszego 1.3 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem wczoraj ramy na ustawienia luźniejsze. Zamiast 12, ustawiłem 15 jak proponowałeś. Dziś o dziwo uruchomił się bez problemu (rano, ponieważ właściwie tylko wtedy ma problem, po długiej przewie od pracy, jaką jest noc). Nie dawałem większych napięć na NB.

Powinno być ok, możesz o jedną działkę nap. na nb 1,8 podbić wielu osobom pomaga to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może faktycznie masz podbite OC za wysoko i musisz troszkę zjechać z taktowaniem. Czy jak testujesz pod OS np; marki pi, prime itp jest ok po ostrym katowaniu jak tak to musisz szukać co go gryzie, wszystko co ci podałem u mnie i na innych ax78 pomagało i komunikat znikał. Ale skoro masz to rano jak zimny komp to problem jest gdzieś indziej.

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś uruchomił się rano poprawnie, zobaczymy jak będzie dalej. Po ostrym katowaniu jest ok. Render w 3d studio max, 14 godzin i ani drgnie - 4 rdzenie po 100% obciążenia. Chyba wystarczające źródło, marki podobnie.

 

Ram też stabliny: Mem-test szukał dłuugo problemu, i wszystko wydaje się ok.

Edytowane przez Paq's

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś uruchomił się rano poprawnie, zobaczymy jak będzie dalej. Po ostrym katowaniu jest ok. Render w 3d studio max, 14 godzin i ani drgnie - 4 rdzenie po 100% obciążenia. Chyba wystarczające źródło, marki podobnie.

 

Ram też stabliny: Mem-test szukał dłuugo problemu, i wszystko wydaje się ok.

A jaki masz nap. na ram, wczoraj u kumpla to samo co u ciebie się zaczęło robić podbił tylko na nb 1,8 o działkę i do teraz jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należą Ci się VIRU$ Wielkie Podziękowania za pomoc w mojej sprawie. Nie wiem, czy sam wpadłbym na napięcia w SB i NB. Pomogło, do dziś dnia ani razu nie sprzeciwiła mi się. Gdyby nie to, to sprzedałbym ją; teraz możesz dopisać mnie do listy zadowolonych użytkowników Abita AX78. Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należą Ci się VIRU$ Wielkie Podziękowania za pomoc w mojej sprawie. Nie wiem, czy sam wpadłbym na napięcia w SB i NB. Pomogło, do dziś dnia ani razu nie sprzeciwiła mi się. Gdyby nie to, to sprzedałbym ją; teraz możesz dopisać mnie do listy zadowolonych użytkowników Abita AX78. Dzięki i pozdrawiam.

A to fajnie że pomogłem, Zawsze jedna osoba zadowolona więcej. Szkoda tylko że abit się rozpadł fajne płytki robili, miałem już z 7 abitów a ax78 to ostania moja mobo ze stajni Abit'a. Również z niej jak z cąłej reszty byłem i jestem zadowolony, jak wszystko ma swoje - i + czasem tzreba pokombinować aby dojść do ładu.

 

p.s.

czyli generalnie podniesienie nap. rozwiązało problem, a ile masz teraz na sb i nb ? ja tylko na nb o jedną działkę mam podbite i wszystko jest sehr gut.

I tak informacyjnie od 1,5 tyg siedzę na windowsie 7 ultimate x64 rzecz jasna zero problemów z ax78 po tym

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałem podbić o 1 działkę na linii 1.8 i 1.1 na NB. Podbicie tylko 1.8 dało wiele spokoju, ale sporadycznie pojawiały się problemy; po dodaniu minimalnego papu na 1.1 cały czas spokój. Różnicy w temperaturze nie zrobiło mi w ogóle (cokolwiek oznacza temperatura płyty głównej w Everest'ie - wydaje mi się, że zbiera stopnie właśnie z NB), ze względu na dobrze wentylowaną budę.

 

A co do Windowsa, to przerzucałem się na siódemkę, ale wcześniejszą niż wypościł Microsoft - kumpel skombinował to spróbowałem. Dla ciekawości pomyślałem, że zainstaluję stery od mobo, ale, nie chciał mnie dopuścić do instalatora - zły system operacyjny (dokładnego komunikatu nie pamiętam), ale może to przez jeszcze starszą wersję 7. Jak jest u Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałem podbić o 1 działkę na linii 1.8 i 1.1 na NB. Podbicie tylko 1.8 dało wiele spokoju, ale sporadycznie pojawiały się problemy; po dodaniu minimalnego papu na 1.1 cały czas spokój. Różnicy w temperaturze nie zrobiło mi w ogóle (cokolwiek oznacza temperatura płyty głównej w Everest'ie - wydaje mi się, że zbiera stopnie właśnie z NB), ze względu na dobrze wentylowaną budę.

 

A co do Windowsa, to przerzucałem się na siódemkę, ale wcześniejszą niż wypościł Microsoft - kumpel skombinował to spróbowałem. Dla ciekawości pomyślałem, że zainstaluję stery od mobo, ale, nie chciał mnie dopuścić do instalatora - zły system operacyjny (dokładnego komunikatu nie pamiętam), ale może to przez jeszcze starszą wersję 7. Jak jest u Ciebie?

Zero problemów, sterów nie instalowałem tylko jadę na tych z 7 i wszystko jest OK. Winda pobrana ze strony microsoftu i za rejestrowa do września i jest moim głównym systemem.

 

p.s.

ktoś coś o kolejnej becie biosa słyszał, czy wszyscy już od abita poznikali ;P

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Facet na xtremesystems twierdzi ze nowy bios jest "w produkcji" ale im to moze zajac nawet do kwietnia :/ ,a aktualna beta dziala dosc dziwacznie (myli mnozniki i nie tylko) na dodatek brak regulacji NB dla phenomow (a w pierwszym biosie ponoc ta funkcja byla).

Ja bede chcial wsadzic X3 720BE na nia (bo bez regulacji nb to sie 710 wiele nie podkreci).Tyle ze aktualne ceny mnie zniechecily, jak bog da to za miech dwa euro nieco spadnie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest w produkcji bynajmniej coś tam dłubią, faktycznie ta beta 1.4 to zbyt stabilnych nie należy. Reg. mnożnika NB nie ma (znaczy się jest w 1 biosie),a następnych zablokowana bo powodowała niestabilność mobo i nie mają w planach jej odblokowania. A ceny faktycznie zniechęcające ::P

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam problem z instalacją systemu na tej mobo. A mianowicie instaluje się tylko XP kiedy kontroler ustawiony jest w trybie Raid w trybie AHCI i ide jest straszna masakra system instaluje się chyba z 5godzin (nie dotrwałem do końca) Windows 7 zawiesza się przy instalacji a Vistę udało mi się raz zainstalować ale nie chcę jej na oczy widzieć

 

Moja konfiguracja:

 

Athlon x2 5200+

2xKingston 1GB

WD Caviar 640GB

GF 9500GT

 

poradźcie coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam problem z instalacją systemu na tej mobo. A mianowicie instaluje się tylko XP kiedy kontroler ustawiony jest w trybie Raid w trybie AHCI i ide jest straszna masakra system instaluje się chyba z 5godzin (nie dotrwałem do końca) Windows 7 zawiesza się przy instalacji a Vistę udało mi się raz zainstalować ale nie chcę jej na oczy widzieć

 

Moja konfiguracja:

 

Athlon x2 5200+

2xKingston 1GB

WD Caviar 640GB

GF 9500GT

 

poradźcie coś

Nie wiem jak to jest z xp'kiem na ax78 bo nie posiadam, ale instalowałem kiedyś i nie było problemów a dysk był ustawiony jako NATIVE IDE. Co do Visty x64 i 7 to musisz ACPI XSDT Tabele ustawic na ENABLED w biosie i będzie OK. Jak nie masz raid to ustaw natiwe ide albo ahci (przy ahci plus XP;k musisz przy instalacji stery mu podać ze strony abit.a).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś w stanie wytłumaczyć mi działanie regulacji wiatraków? Szczerze mówiąc, nie bardzo garnę ten system. Czy nie mogłoby być np. do watrości np. 50 stopni C obroty 900RPM, a powyżej max.? A jakieś tutaj procenty, ehh. Pytam, bo zmieniając wartosci nie wiem jaki mają wpływ na ich prędkość, instrukcja gdzieś się zapodziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem z o/c gdy ustawię w 100% stabilne ustawienia BIOS wita mnie komunikatem:

 

CPU Frequency has been over running.

 

Please re=enter SoftMenu settings in the CMOS Setup and remember to save before.

 

 

Ale dlaczego? HTT jest ustawione jak trzeba, pamięci, HT, napięcia ... a płyta nie wstanie z takimi ustawieniami ... nie wiem co jest max mogę ustawić 3 GHz a kiedyś śmigałem na ponad 3,3 GHz ...

Edytowane przez Trofix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem z o/c gdy ustawię w 100% stabilne ustawienia BIOS wita mnie komunikatem:

 

CPU Frequency has been over running.

 

Please re=enter SoftMenu settings in the CMOS Setup and remember to save before.

 

 

Ale dlaczego? HTT jest ustawione jak trzeba, pamięci, HT, napięcia ... a płyta nie wstanie z takimi ustawieniami ... nie wiem co jest max mogę ustawić 3 GHz a kiedyś śmigałem na ponad 3,3 GHz ...

Jaki bios ?. To coś z ramami się sypało i jak sie ustawiło jak trzeba było ok, podbij nap. na nb tak samo rozwiązywało problem, gdzieś wcześniej o tym xxx czau temu pisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne napięcie na NB nigdy nie było ruszane i jakoś działało, a Ramy są tak jak trzeba 667 CL5-5-5-18-21 2T, 195ns, 2,1V nie wiem co mogło nawalać.

Nie wiem sprawdzić możesz nic nie kosztuje, a wielu tak miało jak ty i zmiana napięć pomagała. Cóż nic nie jest wieczne, mój 2 komp na ax78 + 4dzeniowiec maił to samo, podbiłem nap i wszystko było 4 miechy ok, potem znowu ten komunikat :P teraz jest wszystko na standard i cyka ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że to pamięci :/ Z jakichś względów nie chcą działać przy zegarze 780 MHz i więcej nawet przy CL5, mimo, iż powinny przy 800 MHz CL4 i bodajże lub 1000 MHz CL5 (ale tego nie jestem pewien) :/ Ale niestety oddanie ich na gware nie wchodzi w grę, bo nie wiem czy to nie jakiś odpał płyty i miesiąc bez kompa absolutnie nie wchodzi w grę.

 

Zapuściłem MemTest'a - 15% i 0 Errors, ale strasznie wolno to idzie :/ Chyba już chodzi z godzinę i 15% więc to zejdzie do północy :lol2: Orthos wywalał błąd po paru minutach na Stress Some Ram (ale na Stress CPU też).

Edytowane przez Trofix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tego wymieniłem tą płytkę. Na dzień dzisiejszy nic z nią nie da się zrobić. Niedługo planuję zakup PII.

eee tam, jak sie chce i się przysiedzi to będzie działało :P PII na 1.4 biosie śmiga aż miło na ax78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tego wymieniłem tą płytkę. Na dzień dzisiejszy nic z nią nie da się zrobić. Niedługo planuję zakup PII.

Nie sprawiała mi nigdy problemów to po co miałem wymieniać, teraz udało się wycisnąć 3200 MHz i 800 CL5 z pamięci, Orthos się wysypuje ale każda gra śmiga więc tak zostanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawiała mi nigdy problemów to po co miałem wymieniać, teraz udało się wycisnąć 3200 MHz i 800 CL5 z pamięci, Orthos się wysypuje ale każda gra śmiga więc tak zostanie ;)

pokombinuj z nap na sb i nb i z alphami od ramu na 100% to ustabilizujesz i będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakieś doświadczenia z Kumą na tej płytce? Chodzi mi o procki X2 7750/7850 BE. Na którymś z zagranicznych forów czytałem że komuś to działało, a tu już ktoś wcześniej pisał że jednak te procki na AX78 działać nie będą :/ i teraz jestem w kropce. Swojego fenomka pozbyłem się już jakiś czas temu w nadziei na wymianę bebechów pod Core'ka. Niestety nie wyszło i teraz zastanawiam się nad jakimś w miarę dobrym prockiem pod to mobo do około 250zł. Ta Kuma wygląda chyba nie najgorzej, tylko czy będzie działać na tym Abicie :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakieś doświadczenia z Kumą na tej płytce? Chodzi mi o procki X2 7750/7850 BE. Na którymś z zagranicznych forów czytałem że komuś to działało, a tu już ktoś wcześniej pisał że jednak te procki na AX78 działać nie będą :/ i teraz jestem w kropce. Swojego fenomka pozbyłem się już jakiś czas temu w nadziei na wymianę bebechów pod Core'ka. Niestety nie wyszło i teraz zastanawiam się nad jakimś w miarę dobrym prockiem pod to mobo do około 250zł. Ta Kuma wygląda chyba nie najgorzej, tylko czy będzie działać na tym Abicie :unsure:

O ile pamiętam nie ruszało mobo z tymi cpu, pogoogluj gdzieś jest napewno spis co za cpu :ostatni bios 1.3: obsługiwał. Pewności nie mam do końca, na 1,4 Phenomy 2 chodziły ale ten bios nie był za ciekawy to jakaś beta miał wyjść finalny i nie zdążyli ;P

 

http://rapidshare.com/files/183819497/AX78bios14.rar

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem że jest problem z Kumą, ale miałem nadzieję że flash biosu na 1.4beta pozwoli tego procka jednak uruchomić. Wsparcie przy 1.3 miały tylko starsze Athlony oraz Phenomy X3/X4 :/

Jaki wobec tego procek warto zainstalować na tej płytce (chodzi mi o serię X2 do około 250zł), tak aby przy stockowych ustawieniach dobrany automatycznie mnożnik (dla pamięci DDR2-800) pozwolił im pracować z prędkością 400, a nie nieco ponad 366MHz (efekt. 733)? Takie cuda miałem na X2 4450e oraz Sempronie LE-1250 (oba procki 65nm). Nie było tego jednak na 90 nanometrowym LE-1620.

 

btw... może to kwestia połówkowych mnożników na CPU?

Edytowane przez Evil One

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...