Skocz do zawartości
VIRU$

Abit Ax78 - Chipset Amd 770

Rekomendowane odpowiedzi

co wy z tymi gb :P

A co masz innego :P

 

MSI też odpada ;] Asusy drogie/ te tańsze do niczego

 

jedyny Mid End który jest jeszcze opłacalny to ten tandetny gigabajt XD

nie pasuje mi w nim kolorystyka/sloty ramu/tylko 2PCI/napięcia i firma ;] ale nie ma alternatywy ;(

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej było by wykupić Abita

Abit się nie "sprzedał" ;] poprostu sie wycofał z tworzenia płyt ;] teraz będzie robił cuś innego ;]

 

Jednak ciekawe co zrobi ze swoimi fabykami ;] przerobi na produkcje innych podzespołów czy komuś odsprzeda ;]

 

ja tam nie lubie tej firmy od kiedy zostawia "dziurę" w miejscu COM/LPT ;] i nawet nie dawali wyprowadzeń pin tych gniazd w swoich mobo ;/

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit się nie "sprzedał" ;] poprostu sie wycofał z tworzenia płyt ;] teraz będzie robił cuś innego ;]

 

Jednak ciekawe co zrobi ze swoimi fabykami ;] przerobi na produkcje innych podzespołów czy komuś odsprzeda ;]

 

ja tam nie lubie tej firmy od kiedy zostawia "dziurę" w miejscu COM/LPT ;] i nawet nie dawali wyprowadzeń pin tych gniazd w swoich mobo ;/

com jeszcze zrozumiem ale lpt po co ci w 21 wieku ;P

 

I faktycznie z tanich i dobrych to tylko gb, ostatnio składąłem 3 kompy na gb z wbudowanym radkiem 3200 i zero problemów, ale jakoś mi nie podobały sie to mobo. A co do asus'ów niby te tanie to szrot a te droższe ok, co mam rozumieć droższe modele które ??

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jeszcze jest jakaś alternatywa :rolleyes:

http://www.shift.sklep.pl/index.php?t=p&am...ja2V0IEFNMis%3D

 

Co do Asusa też się prawie przekonałem do nich ale jeśli chodzi o płyty główne to mają fatalny serwis. :sad:

Edytowane przez rafal92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

com jeszcze zrozumiem ale lpt po co ci w 21 wieku ;P

 

I faktycznie z tanich i dobrych to tylko gb, ostatnio składąłem 3 kompy na gb z wbudowanym radkiem 3200 i zero problemów, ale jakoś mi nie podobały sie to mobo. A co do asus'ów niby te tanie to szrot a te droższe ok, co mam rozumieć droższe modele które ??

LPT - drukarka igłowa / zewnętrzne wyświetlacze lcd / programatory :P - czyli to z czego korzystam na co dzień ;]

 

z drogich - Asus M3A32-MVP Deluxe :P

 

ps- na moim asusie z siga po tygodniu użytkowania spalił się lakier od spodu mobo xD cały bielutki prawie mam xD (okolice CPU/NB)

ale działa do dziś :] no i nie ma problemów jak padnie bios - włacza sie awaryjny ;] - nie to co na tym abicie ;]

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

com jeszcze zrozumiem ale lpt po co ci w 21 wieku ;P

 

I faktycznie z tanich i dobrych to tylko gb, ostatnio składąłem 3 kompy na gb z wbudowanym radkiem 3200 i zero problemów, ale jakoś mi nie podobały sie to mobo. A co do asus'ów niby te tanie to szrot a te droższe ok, co mam rozumieć droższe modele które ??

Takie co kosztują co najmniej 400zł :P, bo w tańszych nie można np. regulować timingów pamięci.

Nienajgorsze są też nowe ASRocki - np. A770CrossFire.

 

ale działa do dziś :] no i nie ma problemów jak padnie bios - włacza sie awaryjny ;] - nie to co na tym abicie ;]

Pada sam z siebie? Prawie jak na niektórych Gigabyte'ach :D. Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palit byłby dobry :) tylko czy w ogole ktoś bedzie kontynuowal dzielo Abita? Jak sie 45 nm AMD okaze dobrym prockiem i ludzie zaczna kupować masowo MOBO AM2+ to taka firma co wystartuje teraz z tanimi i dobrymi mobasami dla AMD bedzie miala szanse sie przebić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej, żeby to nie był jednak Palit. Tanio, dużo i byle jak, taka jest moja opinia o tej firmie. Wydaje mi się, że nowe Phenomy w 45nm, nie będą hitem, zwiększenie pamięci podręcznej z 2 do 6mb i większe takty. Nie wiem czy to wystarczy, żeby pokonać konkurencję, ale trzymam kciuki za Panów z AMD, bo ja swojego 9550 @ 2.6 GHz kocham;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wymieniłem procka na AMD 5000BE i mam problemy z OC ;/ jak zwiększe napięcie np na CPU o 0.5v komp startuje wrzystko OK ale jak go wyłącze i włącze kupa czarny obraz trzeba resetowac Bios co jest nie tak ?

Jakie taktowanie proca i ramu? screen...

Nie wiem jak z biosem ale może wgraj nowszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda ja nie mam ale widziałem osobe, którą ma X3 na tym abicie i działał ok z o/c też nie było najgorzej -> 3 GHz.

 

A teraz pytanie do was:

 

Jakie macie max HTT?

 

U mnie troche skromnie - 328 MHz (bez podnoszenia napięc na NB):

 

Dołączona grafika

 

na szkrinie jest HT aż 2,6 ale po obniżeniu mnożnika do x3 (czyli nominalnych 2 GHz) max HTT bez zmian ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda ja nie mam ale widziałem osobe, którą ma X3 na tym abicie i działał ok z o/c też nie było najgorzej -> 3 GHz.

 

A teraz pytanie do was:

 

Jakie macie max HTT?

 

U mnie troche skromnie - 328 MHz (bez podnoszenia napięc na NB):

 

Dołączona grafika

 

na szkrinie jest HT aż 2,6 ale po obniżeniu mnożnika do x3 (czyli nominalnych 2 GHz) max HTT bez zmian ;)

A jaką wersje tego x3 ? i na jakim nap. dobił do tych 3giga. A co sądzicie co mam wsadzić kumplowi w ax78 ma 2 jajowego bryśka 3600+ teraz czas na zmiany i nie wiem najtańszy x3 czy dołożyć ma 100 pln i najtańszy x4 nie wiem co mu doradzić. A nie che gość kasy wydać za dużo, a mi trudno coś powiedzieć jak x3 czy x4 na ax78 się spisują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tą płytkę i mam zasadniczy problem : AHCI . Używa ktoś tego trybu? Niestety u mnie przy próbie uruchomienia dysku w tym trybie wylatuje BSOD. Nawet po instalacji sterów jest kupa w tym temacie. Myślę żeby zintegrować stery AHCI do instalki za pomoca nlite - mimo to mam przeczucie że to nic nie da. Inna sprawa : do chipsetu wystarczy tylko sterownik southbridge?? Stwierdzam, że AMD ma burdel ze sterami i do końca nie wiem co mam instalować. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy ten 9150 się opłaca... za mniejszą kase można mieć 9550 na allegro... np. http://www.allegro.pl/item428788110_najnow...dzenie_4mb.html OEM jeszcze taniej

 

Dodatkowo pochwale się, że MOŻE w poniedziałek będe miał spowrotem ABIT'a :) byłem w serwisie i zapytałem się czy programują kości SPI na DIP8 i koleś powiedział, że tak. Wytłumaczyłem mu jaka jest sytuacja i stwierdził żebym przyszedł to będzie się bawił. Nic tylko trzymac kciuki żeby się udało bo ta płyta MSI zaczyna mnie dobijać...

 

 

ps. jeszcze jedno pytanko... obecnie po odpaleniu płyty bez biosu w sumie wyświetlacz POST pokazuje tylko FF czy jak wgra się bios to będzie coś innego? nie podłączając pod płyte nic tylko zasilacz bez ramu, procka, grafiki czy czego kolwiek innego.

Edytowane przez Dark_Reaver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9150 ma mniejszy pobór mocy, a dla niektórych rachunki za prąd też sie liczą.

 

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Witam,

Pana płyta główna została naprawiona i dziś do Pana odesłana.

 

Pozdrawiam

Mirosław Kostyra

Arche - serwis

Edytowane przez mstdzw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ma pytanie ma ktoś procka x3 na tym abicie ax78 ?, bo mam takowy okazje odkupić w dobrej cenie.

Mam najtańszy 3x phenom czyli 8450.Działa bez zarzutu na viście x64.Z podkręcaniem niestety musze poczekać bo straszny piekarnik ten proc na tej płycie jest.W spoczynku ma 53 stopnie.Założe lepsze chłodzenie i wtedy potestuje.

 

 

A tak na marginesie.Jak wgrać z pendriva najnowszy bios do tej płyty ? Istnieje gdzieś jakiś poradnik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam najtańszy 3x phenom czyli 8450.Działa bez zarzutu na viście x64.Z podkręcaniem niestety musze poczekać bo straszny piekarnik ten proc na tej płycie jest.W spoczynku ma 53 stopnie.Założe lepsze chłodzenie i wtedy potestuje.

 

 

A tak na marginesie.Jak wgrać z pendriva najnowszy bios do tej płyty ? Istnieje gdzieś jakiś poradnik ?

O to trochę sporawe temp. masz. A co do wgrywania bios;a z pena, to robisz pena bootowalnego (wgrywasz plikistartowe z dosem) jakiś program hp był do tego i odpalasz bootowanie z usb flopy a i pen w usb zaraz pod ps2 musi być wsadzony. Działa bezproblemowo zawsze tak wgrywam i jest ok.

 

Mam najtańszy 3x phenom czyli 8450.Działa bez zarzutu na viście x64.Z podkręcaniem niestety musze poczekać bo straszny piekarnik ten proc na tej płycie jest.W spoczynku ma 53 stopnie.Założe lepsze chłodzenie i wtedy potestuje.

 

 

A tak na marginesie.Jak wgrać z pendriva najnowszy bios do tej płyty ? Istnieje gdzieś jakiś poradnik ?

O to trochę sporawe temp. masz. A co do wgrywania bios;a z pena, to robisz pena bootowalnego (wgrywasz plikistartowe z dosem) jakiś program hp był do tego i odpalasz bootowanie z usb flopy a i pen w usb zaraz pod ps2 musi być wsadzony. Działa bezproblemowo zawsze tak wgrywam i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9150 ma mniejszy pobór mocy, a dla niektórych rachunki za prąd też sie liczą.

 

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Witam,

Pana płyta główna została naprawiona i dziś do Pana odesłana.

 

Pozdrawiam

Mirosław Kostyra

Arche - serwis

No i stało się, dzisiaj przyszła moja płyta cała i znowu zdrowa :), wymienili te kostke co była

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...