Skocz do zawartości
VIRU$

Abit Ax78 - Chipset Amd 770

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe czy jakbym wstawił sobie najnowszą Kumę to by ruszyła na biosie 1,3 :rolleyes: Macie jakieś pojęcie o tym?

Nie wiem, pożycz cpu wsadź i przekonaj się sam.

p.s.

jakie macie temp na PWM, na low i stress, i czy schładzanie dodatkowo sekcje zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz powiedzieć jak zrobić ten profil ? btw. dzięki za progros, zrobiłem sobie TDP 11W :) Pomyślę teraz nad czymś nieco szybszym czyli 1,4 @ np. 1,0V

(pic)

Powinno wystarczyć kliknięcie w "Create Shortcut on Desktop" ;). Może wypróbuj inną wersję. Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze inny prog do tego, bardzo wygodny ,duzo opcji,mozna na nim zrobic wlasny cool n quiet, u mnie jak komp idluje to schodzi do 1.35ghz i 0.84v jak tylko jest jakies obciazenie to komp zwieksza takty poki obciazenie nie jest ponizej 50% ,w zakresie 1.35ghz do 3.3ghz.

 

Rightmark cpu clock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno wystarczyć kliknięcie w "Create Shortcut on Desktop" ;). Może wypróbuj inną wersję.

Da się to zrobić tylko jeśli napięcie ustawię w zakresie 1,1 - 1,35V

 

Ok ustawiłem procka jak w sygnaturze, na razie 20min Orthosa GO, jak przejdzie z 1h to tak zostawię, albo dodam z 200MHz. Ogólnie nieźle, 2 GHz przy 1,1V używając C'n'Q 1,1V ustawia mi przy 1 GHz :-)

Edytowane przez Trofix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=214285

 

Abit AX78 + Phenom II beta Bios on Route

 

to który mnie teraz będzie całowac po nogach ? :lol: ;)

 

mam nadzieje, ze link powyzej sie przyda.

Link się przyda, całować nie będę :P :P Ciekawe ile w tym prawdy bo abit się do tego nie przyznaje :(. Chyba, ze jakieś niedobitki i zapaleńcy coś tam w tajemnicy piszą do ax78. Pożyjemy zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie tego abita i mam pytanie czy ten procesor spokojnie pójdzie http://icomp.pl/produkty.php?sid=procesory-243 bo chce taki kupić a jak nie to jak najmocniejszy byście poradzili do tej płyty. Dzięki za odp. Jak było to sory.

O ile pamiętam na liście cpu dla biosa 1.3 tego procka nie ma więc mogą być kłopoty i nie ruszy pewnie.

 

p.s.

 

A kto mnie będzie po nogach całować ? bo biosa 1.4 betę już mam tak więc ........ ;] ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YES ;]

jak wrócę ze spacerku z dogiem to zapodam na rapida ;]

 

proszę bardzo 4 all abit fanBoy;s :P

http://rapidshare.com/files/182874397/ABIT...us_pendrive.rar

dodałem soft do flaszowania z dosa + boot pliki do cd i pendrive

 

DZIŚ już bios dostępny tu i tam więc lawinowo poszło.

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szacun, BIOS na pewno z czasem się przyda B-). Dziś jeszcze przed Wami zadanie. Pomożecie wspólnymi siłami ustawić to dziadostwo, żeby nie wywalało w BIOS'ie, że jest Filed Overclocked? Zjechałem Ram'ami, żeby było im lżej, myślałem, że tutaj jest problem. Dajel powtarzam, że w Windzie jest stabilnie jak skała. Mówcie, co może być nie tak, będziemy eliminowali ewentualności.

 

Procek podniosiony o 0.2V, Ram na 2.20V.

Dołączona grafika

Edytowane przez Paq's

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trc = 25,

twr=6 jak się da to 8,

trtp=3,

dla wszystkich banków wartość (nie pamiętam nazwy) na 195,

jak coś przyjdzie mi do głowy dam cynka,

nb freq. i ht link masz ok, w normie tak jak lubi abit, bok jak nb freq. większe niż 2200 to się sypie.

jaki napięcie na NB masz,

 

p.s. ale ci ładnie ram przy tym oc na 800 wyszedł akurat ;P

miałem podobne jaja 1000 stabilnie a wywalał ten komunikat jak poustawiałem to i owo od xxx czasu jest spokojnie :P

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam na liście cpu dla biosa 1.3 tego procka nie ma więc mogą być kłopoty i nie ruszy pewnie.

 

p.s.

 

A kto mnie będzie po nogach całować ? bo biosa 1.4 betę już mam tak więc ........ ;] ;]

To bardzo zile bo chciałem tego kuma, to co polecacie w takim razie warto brać x4 BE a może 6400+ i tańszy w dodatku jak z tym biosem 1.4 może on wykrywa kume ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie czy te biosy to projekt abita czy jakichś zapaleńców z RU . Już chciałem sprzedawać mobo ale widzę że jest szansa na to że pozostanie u mnie. Jedyne co mnie najbardziej wkurza w tej płycie to obsługa dysków twardych - sb600 to istny kaszan! :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bios 1.4 beta i kuma i .... ciemność. 1.4 nie ma wsparcia dla kumy tylko P II w next biosie dać maja kumę :(

A ten 1.4 dobrze wspiera Debena? Testował to ktoś? Da się coś po-o/c-ować? Edytowane przez Trofix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios 1,4 jest od abita nie tam od ru :P. PII nie testowałem bo nie mam na stanie, jak będę w next tygodniu kumplowi składał kompa na dfi i PII to wsadzę na testy do ax78.

 

@Paq's

a jak masz ramy na 444 12 25, może zobacz luźniej 444 15 25.

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem najnowszy bios i jest to BETA przez duże B. Po pierwsze źle rozpoznaje mojego proca (mnożnik), w timingach pamięci też miałem subiektywne odczucia. Jedyny plus że zrobiłem bezbłędnego flasha wiec nie ma co się bać robić to spod dosa. Niestety po 5 minutach wróciłem do biosu 13 . Czekam na oficjalny bios z info o zmianach. U Ciebie Virus nie ma dziwnych anomalii? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do biosa 1.3 to jest od abita a na stronie go nie ma bo to beta, więc zanim dojdą czy wszystko jest ok to pewnie na stronie go nie dają. Fakt jest coś z mnożnikami skopane bo na 2 cpu wykrywało mi je błędnie z mniejszym mnożnikiem, reszta ok tylko musiałem ręcznie poustawiać, kuma nie ruszała na 1.4 jest tylko wsparcie do PII. Możecie pisać co macie z nim za jazdy do do abita się podeśle może coś im to da i poprawią w oficjalnym, ja dostałem bios właśnie od nich z info że do testów, więc dobrze by było im coś napisać co i jak.

 

 

@Paq's

dawałeś większe nap. na NB 1.8 i 1.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...