Skocz do zawartości
VIRU$

Abit Ax78 - Chipset Amd 770

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie bo jestem zainteresowany tą płytą i prawdopodobnie ją kupie tylko nie wiem bo mój zasilacz ma ATX 12V 4-pin a ta płytka 8-pin i czy trzeba wymieniać zasilacz czy będzie chodzić bez problemu na 4pin. Zasilacz mam dobry i nie mam zamiaru znowu zmieniać dzięki za odp.

Tak bez problemu, sprawdzone i przetestowane ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Obeznie mam u siebie amd x2 4600 na płycie asusa M2N32-SLI delux. Mam okzazje zmodernizować ten sprzęt. Planuje przesiadke na p4 quad. Problem tylko z tym, że wolałbym grafike nvidi a płytka dfi na intelu p35 wspiera tylko crosfire(amd). Czy będą ze sobą dobrze spółpracować? Płyty pod p4 z chipsetem nvidi są okropnie drogie. To samo tyczy się sprawy wymiany na płyte pod athlona z chipsetem amd770. Czy na tym nvidia będzie smigać czy mogą być jakieś problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Obeznie mam u siebie amd x2 4600 na płycie asusa M2N32-SLI delux. Mam okzazje zmodernizować ten sprzęt. Planuje przesiadke na p4 quad. Problem tylko z tym, że wolałbym grafike nvidi a płytka dfi na intelu p35 wspiera tylko crosfire(amd). Czy będą ze sobą dobrze spółpracować? Płyty pod p4 z chipsetem nvidi są okropnie drogie. To samo tyczy się sprawy wymiany na płyte pod athlona z chipsetem amd770. Czy na tym nvidia będzie smigać czy mogą być jakieś problemy?

Hi, ja bynajmniej na tym AX78 nie stwierdziłem żadnych kłopotów z grafą od nvidi tzn: 7100 i 8600 Od gforca śmigały ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy chipset AMD 770 mocno sie grzeje?

No i druga sprawa: ostatnio gdzies przeczytalem, ze plyty oparte na AMD 780 maja problemy z szybszymi Phenomami, bo sie za bardzo grzeja(bodaj mosfety). Czy prawda to, no i jesli tak czy dotyczy to tez Abita Ax78?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy chipset AMD 770 mocno sie grzeje?

No i druga sprawa: ostatnio gdzies przeczytalem, ze plyty oparte na AMD 780 maja problemy z szybszymi Phenomami, bo sie za bardzo grzeja(bodaj mosfety). Czy prawda to, no i jesli tak czy dotyczy to tez Abita Ax78?

 

Pozdrawiam

Tak to prawda ale taki problem ma większość mobo a to z racji mocy jaką pobierają te najnowsze najwyższe modele Phenom'ów. Również na tym abicie grzeje się sekcja zasilania przy takim Phenomie, bynajmniej ja mam dobzre wentylowaną budę i jakiś większych anomalii, czy problemów z tego tytułu nie stwierdziłem, aczkolwiek w stosunku do mojego 2-jajowca @ 3GHz grzały sie mosfety na Pahenomie dużo bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz!

 

Pytanie o Phenoma bylo takie przyszlosciwe (ale skoro wiekszosc plyt tak ma...to zostane chyba przy tym abicie:)). Rozumiem, ze nawet jesli sie zdecyduje kiedys na takiego porcka, to wystarczy odpowiednie chlodzenie?

 

Czy uzycie AMD Athlon X2 Dual-Core 4850e bedzie wymagalo rowniez inwestycji w odpowiednia cyrkulacje powietrza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem płyte spowrotem i to jest jakaś parodia :/ odmowa naprawy...

"odmowa naprawy/wymiany gwarancyjnej, firma gwarant jest zwolniona z odpowiedzialności z tytułu gwarancji jeśli usterki nastąpiły w wyniku nieprawidłowej eksploatacji sprzętu, dokonywania przez nabywcę napraw lub przeóbek we własnym zakresie w tym rownież wgrywanie nowego biosu, w tym momeńcie gwarancja na ww. płytę główną zostaje anulowana."

 

Chyba sobie w kulki lecą... czyli np. mam sytuacje, że mam tego Abit'a KN9 ale nie obsługuje phenomów no ale producent wydał bios który pozwala je obsłużyć no to chyba powiniene móc go wgrać... bo co ? am kupić nową płyte (identyczną) tylko dla tego, ze będzie miała wgrany nowszy bios?

 

Zadzwonić do nich i ich o[ciach!]lić zdrowo ? jak trzeba to mam do nich tylko 150km... pojechać i zaje***ć :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Dostałem płyte spowrotem i to jest jakaś parodia :/ odmowa naprawy...

"odmowa naprawy/wymiany gwarancyjnej, firma gwarant jest zwolniona z odpowiedzialności z tytułu gwarancji jeśli usterki nastąpiły w wyniku nieprawidłowej eksploatacji sprzętu, dokonywania przez nabywcę napraw lub przeóbek we własnym zakresie w tym rownież wgrywanie nowego biosu, w tym momeńcie gwarancja na ww. płytę główną zostaje anulowana."

 

Chyba sobie w kulki lecą... czyli np. mam sytuacje, że mam tego Abit'a KN9 ale nie obsługuje phenomów no ale producent wydał bios który pozwala je obsłużyć no to chyba powiniene móc go wgrać... bo co ? am kupić nową płyte (identyczną) tylko dla tego, ze będzie miała wgrany nowszy bios?

 

Zadzwonić do nich i ich o[ciach!]lić zdrowo ? jak trzeba to mam do nich tylko 150km... pojechać i zaje***ć :[

Pierwsze slysze aby serwis gwarancyjny odmowil serwisu/naprawy przez bios. Ostatnio mialem podobna akcje , ale w innym temacie. Nagrywarka Asus , pewien wroclawski sklep. U nich dzialala , u mnie rypala plyty koncertowo. Dwukrotnie odmawiali tego i owego , zazadalem na pismie wysylki do dystrybutora lub serwisu gwarancyjnego ale autoryzowanego. Czemu o tym pisze? Bo okazalo sie , ze nagle mam racje (podobna akcja - ten sam sklep - pamieci Geila - u nich dzialaja , u mnie nie - po tym i owym okazuje sie , ze klient mial znowu racje - nowe pamieci) i dostalem nowiutka od dystrybutora (mimo , ze starej zostalo ledwo 2 mc gwary z 2 letniej). Na twoim miejscu zazadalbym na pismie / mailem dokumentow , ktore stwierdzalyby , ze ona faktycznie poleciala do takiego serwisu autoryzowanego bo znajac nasze sklepiki i firmiki , pewnie nie wyslano jej (nie twierdze , glosno mysle , moj Asus tez nie zostal wyslany , przeca im dzialal...dopiero po pismie wyslano go tam gdzie powinien pojechac od poczatku zgloszenia) bo kurier itd. To jest parodia aby nie uwzgledniono gwary przez bios. Ani serwis Gigabyte , ani serwis MSI nie robil czegos takiego , nie mowiac , ze w MSI byly akcje , gdzie nawet na forum ludzie pisali iz zepsuli mobo przez flash biosa i serwis , zaden problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem płyte spowrotem i to jest jakaś parodia :/ odmowa naprawy...

"odmowa naprawy/wymiany gwarancyjnej, firma gwarant jest zwolniona z odpowiedzialności z tytułu gwarancji jeśli usterki nastąpiły w wyniku nieprawidłowej eksploatacji sprzętu, dokonywania przez nabywcę napraw lub przeóbek we własnym zakresie w tym rownież wgrywanie nowego biosu, w tym momeńcie gwarancja na ww. płytę główną zostaje anulowana."

 

Chyba sobie w kulki lecą... czyli np. mam sytuacje, że mam tego Abit'a KN9 ale nie obsługuje phenomów no ale producent wydał bios który pozwala je obsłużyć no to chyba powiniene móc go wgrać... bo co ? am kupić nową płyte (identyczną) tylko dla tego, ze będzie miała wgrany nowszy bios?

 

Zadzwonić do nich i ich o[ciach!]lić zdrowo ? jak trzeba to mam do nich tylko 150km... pojechać i zaje***ć :[

To jakieś jaja !!! bzdura !, napisz do abit'a sami zalecają wgrywanie bios'a !!!, co to za serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie napisze do abita :P prościej i szybciej będzie zadzwonić do nich ;)

 

Poland

ABIT Computer (Poland) Co. Ltd.

Przedstawicielstwo w Polsce

ul. Wita Stwosza 28

50-149 Wrocław

Tel: 48 71 780 78 65 / 66

Fax: 48 71 372 30 87

 

Trzeba mi czegoś więcej ? xD ale to już nie dziś bo zbliża się 22...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytkę zamówiłem mam nadzieje że będę zadowolony i mój x2 5000+ BE będzie ładnie śmigał. Jak przyjdzie i zamontuje to dam opinie i napisze co i jak.

 

Płyta zamontowana na razie testuje i ogólnie jestem zadowolony powiem w dwóch słowach

abit rządzi...

Edytowane przez krystian_gracz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 3 dni mam tą płytkę i muszę powiedzieć, że wreszcie jestem zadowolony z zakupu (przynajmniej na razie). Jest to moja trzecia płyta pod obecny konfig. Wcześniej był to Asus M2R32 (więcej czasu spędził w serwisie niż w kompie), a w zastępstwie Gigabyte GA-M56-S3 (nawet niezła, gdyby nie coldboot'y i gorsze OC). Ze złożeniem i upchaniem jej do mojej obudowy problemu nie było, projekt płyty jak dla mnie jest prawie idealny. Komp wstał bez problemów, ponieważ tydzień temu stawiałem system (Win XP Pro SP3) na Asusie, to z lenistwa po przesiadce na Abita tego nie zrobiłem, i jak na razie nie planuję. Procesor podkręcił się jak widać w sygnaturce (htt 277, ht x4). Jest to praktycznie dla niego maksimum, dalsze zwiększanie napięcia niewiele już daje oprócz ciepła (Brisbane G1 :( ). Na Asusie było podobnie, jednak przy tym taktowaniu nie był do końca stabilny (czasem be problemów przechodził kilkanaście godzin orthosa, a czasem wywalał po 30-40 minutach, do tego na ht x4 nie zawsze wstawał; na Gigabyte max. było 2807 MHz ale tam wystarczyło stockowe napięcie). W przypadku Abita nie ma żadnych problemów ze stabilnością (w sumie ponad 20h go męczyłem i więcej nie zamierzam). Do tego dochodzi cisza, czyli brak pisku cewek, który mnie denerwował przy poprzednich płytach. To samo dotyczy ciszy w słuchawkach podpiętych pod wbudowaną dźwiękówkę, w Gigabyte był ten sam kodek, ale zamiast ciszy słychać było piski (tak samo było w Asusie). Co do wydajności, mimo że nie stawiałem od nowa systemu uruchamia się on zdecydowanie szybciej. W 3DMarkach jednak praktycznie te same wyniki co na Asusie, to samo dotyczy benchmark'a pamięci w Everest'cie. Może coś się zmieni jak znajdę czas na postawienie od nowa systemu, ale z tego co czytałem 770 jest słabsza od 790, więc nie spodziewałem się wzrostu wydajności w stosunku do 580X.

Podsumowując, wreszcie znalazłem tanią, dobrze zaprojektowaną, stabilną (!!!), z przyzwoitym dźwiękiem, płytę główna do mojego konfigu.

Tylko jak zawsze jest małe "ale". Wszystkie programy diagnostyczne, jak również bios, wskazują temperaturę procesora o ok. 18 stopni wyższą niż miało to miejsce na poprzednich płytach. Wcześniej było to 30 stopni w idle i 52 stopnie w stress, a obecnie odpowiednio 49 i 70. jest to na pewno problem z odczytem (temp wskazywane przez "zrypane" czujniki brisbane'a są zbliżone do tych co na poprzednich płytach. Spotkał się ktoś z takim problemem? Może to wina biosu (wersja 12), bo jeśli to czujniki to mogę z tym żyć.

 

Trochę sie rozpisałem, ale chyba od tego jest ten wątek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z HT x3 zaczynałem kręcić i nic to nie zmienia. A x4 ostawiłem z ciekawości i jest ok, więc zostaje ).

U mnie na htt 3 jest kapkę lepiej z OC. A na jakim jedziesz bios;ie 1,2 czy 1,3, bo ja musiałem dać po zmianie ramu na 1,2 bo w konfigu 4x2gb były jakieś jaja, ale w tym 1,3 beta dużo więcej opcji do oc ramu było. Ciekawe kiedy wyjdzie oficjalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 3 dni mam tą płytkę i muszę powiedzieć, że wreszcie jestem zadowolony z zakupu (przynajmniej na razie). Jest to moja trzecia płyta pod obecny konfig. Wcześniej był to Asus M2R32 (więcej czasu spędził w serwisie niż w kompie), a w zastępstwie Gigabyte GA-M56-S3 (nawet niezła, gdyby nie coldboot'y i gorsze OC). Ze złożeniem i upchaniem jej do mojej obudowy problemu nie było, projekt płyty jak dla mnie jest prawie idealny. Komp wstał bez problemów, ponieważ tydzień temu stawiałem system (Win XP Pro SP3) na Asusie, to z lenistwa po przesiadce na Abita tego nie zrobiłem, i jak na razie nie planuję. Procesor podkręcił się jak widać w sygnaturce (htt 277, ht x4). Jest to praktycznie dla niego maksimum, dalsze zwiększanie napięcia niewiele już daje oprócz ciepła (Brisbane G1 :( ). Na Asusie było podobnie, jednak przy tym taktowaniu nie był do końca stabilny (czasem be problemów przechodził kilkanaście godzin orthosa, a czasem wywalał po 30-40 minutach, do tego na ht x4 nie zawsze wstawał; na Gigabyte max. było 2807 MHz ale tam wystarczyło stockowe napięcie). W przypadku Abita nie ma żadnych problemów ze stabilnością (w sumie ponad 20h go męczyłem i więcej nie zamierzam). Do tego dochodzi cisza, czyli brak pisku cewek, który mnie denerwował przy poprzednich płytach. To samo dotyczy ciszy w słuchawkach podpiętych pod wbudowaną dźwiękówkę, w Gigabyte był ten sam kodek, ale zamiast ciszy słychać było piski (tak samo było w Asusie). Co do wydajności, mimo że nie stawiałem od nowa systemu uruchamia się on zdecydowanie szybciej. W 3DMarkach jednak praktycznie te same wyniki co na Asusie, to samo dotyczy benchmark'a pamięci w Everest'cie. Może coś się zmieni jak znajdę czas na postawienie od nowa systemu, ale z tego co czytałem 770 jest słabsza od 790, więc nie spodziewałem się wzrostu wydajności w stosunku do 580X.

Podsumowując, wreszcie znalazłem tanią, dobrze zaprojektowaną, stabilną (!!!), z przyzwoitym dźwiękiem, płytę główna do mojego konfigu.

Tylko jak zawsze jest małe "ale". Wszystkie programy diagnostyczne, jak również bios, wskazują temperaturę procesora o ok. 18 stopni wyższą niż miało to miejsce na poprzednich płytach. Wcześniej było to 30 stopni w idle i 52 stopnie w stress, a obecnie odpowiednio 49 i 70. jest to na pewno problem z odczytem (temp wskazywane przez "zrypane" czujniki brisbane'a są zbliżone do tych co na poprzednich płytach. Spotkał się ktoś z takim problemem? Może to wina biosu (wersja 12), bo jeśli to czujniki to mogę z tym żyć.

 

Trochę sie rozpisałem, ale chyba od tego jest ten wątek :)

Z tymi temperaturami to chyba abit tak ma umie to samo bios 12 pewnie czujniki z płyty zawyżają i to doś sporo ale kto by się tym przejmował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o programatorze... Jedyny sposób to hotflash - jeśli nie na AX78, to można go spróbować zrobić na jakimś nowszym Biostarze. Zrób pełny flash za pomocą awdflash 8.83:

awdflash bios.bin /py/sn/cp/Wb/cd/ch
Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że nie mam jak zrobić tego pełnego flasha... wygląda to tak, że płyta się włącza, i tyle... wyświetlacz ciągle FF pokazuje... chyba, że jest coś o czym ja nie wiem bo jeśli tak to bardzo chętnie wypróbuje wszelkie metody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

320MHz na egiełdzie

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1700-19

DFI Dark bije tego Abita bo robi 430MHz, a nie żyłowałem jej nawet.

Ta,tylko Dfi jest trochę droższe.Widziałem ten test na e-giełdzie ale na innym forum znalazłem,że niektórzy robili 350-370.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, tak to wygląda. Jak nie znajdziesz nikogo, to możesz wysłać kość do mnie (PW). Mogę ją spróbować flashnąć na mojej płycie.

 

To jakieś liche te programatory mają na tym allegro, na: http://www.programatory.com/index.php?p3,programator-vp-480 wchodzi bios na luzie ;P

Ooo taniocha :E. Już lepiej kupić drugą płytę na zapas. Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...