Skocz do zawartości
VIRU$

Abit Ax78 - Chipset Amd 770

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież nawet na pudle pisze

 

Dual PCI Express 2.0 x16 slots (1x16, 1x4)

No niby jest, choć na jakimś forum dyskusja na ten temat była i niby to ściema z tym 2.0 na abicie. W sumie ten 2 port x4 to nie wiem po co, przy jednym x16 i x4 jest chyba spadek wydajności przy 2 grafach. Na szczęścicie mi to do życia potrzebne nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,no to super w takim razie.Powiedz mi jeszcze,jesli wiesz jak z regulacja obrotów wentylatorów na tym mobo?Jest to jakos w miare rozbudowane?

Zależy co masz na myśli pisząc w miarę. Jak w każdym abicie masz reg. przez zakres temperatury, w starych abitach chyba an8ultra było lepij bo podawałeś zakres napięć. Do cpu masz wybór wtyk 3 pin lub 4 pin pwm więc od minimalnych do maksa płynnie sobie chodzi. Ja mam pod mobo 2 fandery podpięte i jak zacznie się robić cieplej z 800 rpm do 1100 podchodzą ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam raz jeszcze czy po wgraniu bios'a 1.3 nie macie to wyboru SPD w alphah dla ramu, w 1.2 dałem spd potem manual i wszystkie alphy miałem ładnie ustawione z spd. Teraz tylko opcja auto tak wiec nie wiem nawet jakie są ustawione muszę lukać w os np. everest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plytka poszla do gwarancji (oczywiscie nie mowilem nic o biosie :)) za pare dni mam sie dowiedziec ale firma spoko dala mi zastepcza plyte dfi infinity (moze dlatego ze tyle kasy tam zostawilem?) i staly klient jestem.Ciekawe czy uwzglednia reklamacje wgrywalem bios z oprogramowania dostarczone do plyty samo zaciaglo bios i chcialo uaktualnic a ja tylko nacislem yes eheeeehhe.ostatni raz wgrywalem jakis bios spod windy.

 

 

 

viru$

wlasnie kupilem pendrive .wczesniej robilem kombinacyjnie(np zmiana biosu na x1950) plyta botowlana z 98se plus komorka (v360:) tylko syn wzial na wakacje a mi zostal erricson a plyta juz go nie widziala jako dysk usb.Ale jak pisalem kwestia przyzwyczajen z gigabyte tam podwojny bios itp.(ten flash pod windows) mam za swoje , mam nadzieje ze ax78 wroci w 100% sprawny do mnie (zawsze jak cos ten ich dfi mi zostanie :lol2: narazie smiga bez zastrzezen)

Edytowane przez arkady_2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plytka poszla do gwarancji (oczywiscie nie mowilem nic o biosie :)) za pare dni mam sie dowiedziec ale firma spoko dala mi zastepcza plyte dfi infinity (moze dlatego ze tyle kasy tam zostawilem?) i staly klient jestem.Ciekawe czy uwzglednia reklamacje wgrywalem bios z oprogramowania dostarczone do plyty samo zaciaglo bios i chcialo uaktualnic a ja tylko nacislem yes eheeeehhe.ostatni raz wgrywalem jakis bios spod windy.

Ciekawe co zmajstrują z tym mobo i w jakim czasie, a co do flashowania to chyba najlepiej i szybciej, bezpiecznie z pendrive (dos) wychodzi. Robiłem na kilku ax78 i bezproblemowo. Jak dałem z xp'ka wiadomo :(, ciekawe co jest grane że pod xp zalicza zgon. Swoją drogą nawet po dosem chwilkę to trwa, na kn9 szybciej to szło tylko tam bios był pojemności 4mb a na ax78 jest 8.

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i ta dfi siadla ( mam te szczescie )prawdobodobnie sekcja zasilania(no ale to plyta z serwisu rozne przejscia mogla miec zero o/c)zasilacz jak w sygnaturce .I teraz sie zastanawiam nad kupnem nowej plyty i nie wiem czy ax78 ( w sumie mialbym 2 jedna (tymczasowo w reklamacji)w rezerwie) czy moze jakas inna?moze ktos by mi poradzil a moze foxconna?

Edytowane przez arkady_2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie z 65W powinno wystarczyc

ustaw w pcix moc na 100 wat i wlacz tryb pcix 2 ale nie wiem jak ta opcja się zwała powinno śmigać bez dodatkowego kabla do grafy ;P o ile grafa jest na pcix 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za offtop

Ale czy zna ktoś oznaczenia tej kostki biosu do ax78? Chciałbym zamówić ją w AL-Tronic ale nie wiem jakie ma oznaczenia.

byłbym wdzięczny :rolleyes:

Jak będę w domq to podam ;] a w pracy na laptoku urzęduję. Zobacz może w manualu od abita może coś jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niedawno kupilm tego abita ,jednak przy podłączaniiu idzie taki pisk i na tym ekraniku jest FF a pierwsza dioda od lewej jest na zielono ,druga na czerwono :> Czy może mi ktoś powiedzieć czemu tak jest i co zrobić ?

Przepraszam jęzeli temat był juz poruszany ale pisze szybko ,bo jestem u kumpla :P a u siebie tylko gg mi działa a z netem cos nie tak :> Dlatego co moze byc nie tak posze o wyslanie na nr gg 3916748

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam bardzo ważną sprawę co do tej płyty.

 

Otóż w tej chwili mam płyte DFI Infinity NF SLI-M2/G, kupiłem ją do OC rok temu, teraz jak są wakacje i mam troche wolnego czasu na testowanie stabilności to postanowiłem pobawić się w podkręcanie

Minął dzień i zauważyłem, że moja płyta GUBI USTAWIENIA FSB (reset na 200mhz) po włączeniu stanu wstrzymania.

 

Podobno wszystkie płyty na nForce4 tak mają, a ja używam tego trybu bardzo często i nie moge z niego po prostu zrezygnować.

 

Rozglądam się za tym Abitem, bo nie ma nForce4, daje się na nim kręcić i obsługuje Phenomy.

 

Byłbym bardzo wdzięczny jakby ktoś mógł mi sprawdzić coś takiego na tym Abicie:

1. Podkręcenie FSB na byle jaką wartość

2. Ustawienie trybu stanu wstrzymania na S3 (Suspend-to-RAM)

3. Włączenie trybu uśpienia w Windzie

4. Obudzenie kompa i sprawdzenie w CPU-Z czy wartość FSB dalej jest taka jaka jest ustawiona w BIOSIE (czy przypadkiem nie zresetowała się na 200mhz)

 

Jeśli z tym nie będzie problemów to kupuje tą płytę, a moja DFI idzie na Allegro.

 

Jeszcze pare pytań:

- Czy ten stan wstrzymania S3 wyłącza - tak jak na mojej DFI - wszystkie wentylatory, łącznie z tym w zasilaczu, a napięcie podawane jest jedynie na pamięci?

 

- Czy nie będzie problemów z moim configiem: Athlon 64 3500+ <> GoodRAM 1GB 533MHz <> Seagate Barracuda 7200RPM 250GB <> Galaxy G-Force 7600GS DDR3 Zalman <> Modecom MC-400ATX 2.0 400W

 

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Edytowane przez Dale65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się ostatnio paroma kompletami muszek, g.skilli, kingstonów i zauważyłem, że na biosie 1.3 podczas przestawiania timingów a konkretnie: Read To Precharge Delay (tRTP) jest coś nie tak, tzn:

jak w biosie dam ta wartość to programy odczytujące (everest, aida, cpuz itp) pokazuje że jest 4

jak dam w biosie 3 to soft pokazuje 5.

Czy ten czas to jakiś ważny jest do oc itp, jak jest lepiej mniejszy czy większy, ktoś coś powie w tym temacie.

 

A i TWR jak mam na auto to mi zawsze auto ustawia dużo mniejszy niż to co mam w spd kostek.

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro mój ostatni post został zignorowany, to może chociaż ktoś mi powie jak jest z maksymalnym FSB tej płyty?

Jakie jest maksymalne stabilne FSB?

Przysiądę wieczorem z browcem i sprawdzę panu jak czas pozwoli.

U mnie non top śmiga na htt 300 i na kilku kompach znajomych i zero problemu, jak testowałem maks kiedyś to okolice 350 ale na biosie 1.2 na tym 1.3 nie mam pojęcia. Z twoim configiem obecnym nie będzie problemu.

p.s.

nic się nie resetuje po trybie uśpienia.

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...