Skocz do zawartości
mobopx

Kabel Dvi Czy Hdmi?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z doborem kabla karta graficzna-monitor.

 

Najpierw krótka specyfikacja sprzętu:

Monitor Gateway FPD2275W - 22"

Wejście DVI: Digital (DVI-D): 24-pin DVD-D (supports 480i, 480p, 720p and 1080p). Includes HDCP (High-Bandwidth Digital Content Protection)

Karta graficzna GeCube ATI Radeon HD2400Pro 256DDR2 64bit PCI-E DVI/HDMI (jeszcze nie kupiona)

Wejścia: DVI, D-Sub i HDMI

 

I teraz pytanie... jaki kabel dobrać, aby jakość obrazu była jak najlepsza?? Oczywiście D-Sub odpada. Zastanawiją mnie 2 opcje:

HDMI-->DVI LINK

DVI-D --> DVI-D LINK

 

Podejrzewam, że lepszą opcją będzie ta pierwsza. A jeżeli nie to jaki kabel DVI-DVI dobrać jeżeli monitor ma DVI-D a grafika DVI-I

Proszę podawać linki z Allegro w miarę możliwości.

 

Proszę o jakieś sugestie... ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobopx

 

Zdecydowanie kabel DVI-D , HDMI wymyslili chyba tylko po to zeby utrudnic zycie

niby nielegalnie ogladajacym pirackie filmy .

 

Zreszta skoro owe kable sa tanie wez sobie kup obydwa i poexperymentuj , tylko nei przeplacaj

za niby pozlacane cudowne kable po 99zl ,

kable do transmisji cyfrowej nie musza byc wysokich lotow ,

jak to bylo z podatnym na zaklucenia sygnalem analogowym .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok tak zrobie...i ostatnie pytania...

 

tutaj cycat z definicji

Format DVI-D (podobnie DVI-I) używa połączeń pojedynczych i podwójnych(posiadają dodatkowe 6 żył). Podstawowa różnica między połączeniami to stosowanie dwóch transmiterów TMDS 165 Mhz w połączeniu podwójnym i analogicznie jednego w pojedynczym. Podwójne połączenie potrafi przesłać sygnał o rozdzielczości 1920 x 1080 natomiast pojedyncze 1280 x 720.

1. brać single link czy dual link?? monitorek obsługuje rozdzielczość 1680x1050 więc chyba muszę brać podwójny (24+1) czy tak??

2. czy taka karta pod pci-e do 160 zł będzie obsługiwała rozdzielczość równą monitorowi czyli 1680x1050??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1 - single link wystarczy, ale mozesz kupic duala na tzw. wszelki wypadek, bedzie na przyszlosc ;)

Ad. 2 - na luzie, aczkolwiek raczej nie pograsz w tej rozdzialce ;)

 

Co do wyboru kabla: zarowno HDMI, jak i DVI, sa polaczeniami cyfrowymi, wiec nie bedzie miedzy nimi roznicy w jakosci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie kabel DVI-D , HDMI wymyslili chyba tylko po to zeby utrudnic zycie

niby nielegalnie ogladajacym pirackie filmy .

A mi się wydawalo ze po to, zeby puscic jednym kablem i dzwiek....

 

HDCP nie potrzebuje HDMI bo DVI tez je obsługuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takich celow to bym wzial cos pasywnie chlodzonego - zawsze to jeden wyjec mniej w obudowie ;)

 

Co do monitora: jak dla mnie bomba, polecam kazdemu. Troche piszcza cewki, ale nie jest to bardzo glosne i nie przeszkadza mi (jakbym mial super-hiper wyciszona bude, to moze). Trafilem co prawda sztuke z jednym bad pikselem, ale i tak jestem zadowolony - piksel przestal mi przeszkadzac po tygodniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDMI to nic innego jak DVI-D plus dodatkowa zyła na dzwiek.

 

dual-link przydaje sie do Full HD rozdzialek jak 1920x1200 i wiekszych

 

ps. nie popadajmy w voodoo-video , czy kabel bedzie kosztowac 10pln czy 5000pln jakosc bedzie ta sama tutaj troche zalozyc mozna przy malych dlugosciach, bo jak damy 15metry takiego kabla to rzeczywiscie lepszej jakosci potrzeba.

Edytowane przez emigrant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wyjasnijmy sobie od razu - przy wiekszych dystansach potrzeba lepszej jakosci kabla, bo jego tlumienie moze spowodowac, ze sygnal stanie sie nieczytelny. Jakosc, poki obraz bedzie, bedzie niezmienna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

chce kupic kabel dvi-d/hdmi zeby polaczyc kompa z plazma.

czy jesli kupie takie kabel to nie bede juz potrzebowal zadnego innego?

potrzebuje 5m takiego przewodu.czy ktos juz kupowal takie cudo na allegro?ma jakiegos zaufanego sprzedawce?

bylem w media ale tam jest cena zaporowa nawet 150zl... gdzie na allegro sa po 40-50zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...