Skocz do zawartości
n30

Dysk I Napęd Na Jednej Taśmie

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem sobie nowa płytę główna - Asus p5k pro i jak wiadomo na nowych płytach jest jeden kanał IDE.

Posiadam jeszcze jeden dysk ATA (160gb) i nagrywarkę DVD również na ATA.

Systemowy dysk jest na SATA.

 

Podłączyłem dysk i nagrywarkę na jednej taśmie. Z tego co wiem to wydajność dysku powinna dosyć mocno spaść.

Tego również się spodziewałem i szykowałem się do kupna nagrywarki na SATA.

 

Dziś odpaliłem sobie tylko dla sprawdzenia ile spadła wydajność dysku HD Tune.

Ku mojemu zaskoczeniu HD Tune pokazał wyniki takie same jak by dysk był sam na jednym kanale.

Dołączona grafika

 

Jak mam to rozumieć?

Dysk pracuje normalnie i niepotrzebna mi nagrywarka na Sata?

Czy to tylko błędna metodyka testu HD Tune?

 

Ogólnie rzecz biorąc nie zauważyłem spadku wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie zobaczysz bo wydajnosc nie spadnie i nawet nie ma prawa. Niestety od lat wiele osób powiela te same głupoty na ten temat.

 

 

Wydajnosc się obnizy tylko podczas uzywania HDD i CD/DVD w tym samym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnych szopek ani błędów więc nie będzie i nie warto kupować nagrywarki Sata?

 

Wole się upewnić, bo 80 zł to nie jest dużo, a nie chciałbym mieć żadnych niespodziewanych komplikacji w późniejszym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie zobaczysz bo wydajnosc nie spadnie i nawet nie ma prawa. Niestety od lat wiele osób powiela te same głupoty na ten temat.

Wydajnosc się obnizy tylko podczas uzywania HDD i CD/DVD w tym samym czasie.

I sam glupoty piszesz ;), problemy wystepuja przy podlaczeniu HDD i starego napędu ktory pracuje w PIO-4 lub DMA-Multiword - wtedy jest spadek wydajnosci nawet jak sie uzywa tylko HDD, na szczescie nagrywarki CD i wszystkie DVD pracuja normalnie w trybie DMA tak jak dysk i tu nie ma znaczenia czy to bedzie czy nie bedzie, o ile uzywa sie na raz jednego napedu.

 

Wiec skoro zalozyciel tematu ma DVD, to juz wie zeby nie wydawac niepotrzebnie kasy.

Edytowane przez best-boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I sam glupoty piszesz ;), problemy wystepuja przy podlaczeniu HDD i starego napędu ktory pracuje w PIO-4 lub DMA-Multiword - wtedy jest spadek wydajnosci nawet jak sie uzywa tylko HDD, na szczescie nagrywarki CD i wszystkie DVD pracuja normalnie w trybie DMA tak jak dysk i tu nie ma znaczenia czy to bedzie czy nie bedzie, o ile uzywa sie na raz jednego napedu.

 

Wiec skoro zalozyciel tematu ma DVD, to juz wie zeby nie wydawac niepotrzebnie kasy.

Dokładnie ... potwierdzam , wszystko zależy w jakim trybie pracuje napęd ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...