Skocz do zawartości
ZATOICHI

Auto Rodzinne Do Około 20 000 (pomóżcie Początkującemu)

Rekomendowane odpowiedzi

Motam się ponieważ chcę dokonać totalnej selekcji aby później nie żałować. A selekcji dokonuję na podstawie opinii o danych markach/modelach.

Kupuję samochód za 2 tyg.

W ogóle nie mam sprecyzowanych planów co do kupna dlatego szukam potwierdzenia na forum.

Mam kilka typów do tej pory.

1. Mondek MK3 - popytam jeszcze na forum forda czy to możliwe z tymi cenami.

2. Citroen Picasso.

3. Citroen C5

4. Fiat Stilo 5d

5. Seat Toledo.

6. Misiek Galant VI

 

Ja nie jestem przewrażliwiony na żadną markę.

Nawet Lagunę II czy Lancie Lybrę biorę pod uwagę.

 

I pewnie jeszcze o wiele, wiele innych będę pytał bo z każdym dniem odkrywam nowe możliwości :P

Jeszcze co do Mondka - nie mówię, że nie da się kupić dobrego egzemplarza za 20-21k, jednak pewien jestem , ze jest to bardzo trudne. Mam tu na myśli model absolutnie bezwypadkowy, z polskiego salonu, z przebiegiem maks. 125k. Takiego sam szukałem i w Łodzi nie znalazłem. Oglądałem cztery egzemplarze i każdy miał jakieś dyskwalifikujące wady - a to bity, a to zaniedbany i zajeżdzony, a to z kolei nieudokumentowana sensownie przeszłość.

 

Wspomniałeś o Librze :). Przyznam, że odważny wybór jeśli byś taki trafił. Autko super, ale design zbyt oryginalny jak dla mnie. Kumpel z pracy ma taki, sprowadzony z Włoch i choć widze to auto na codzień to stylistycznie nadal nie moge sie przekonać. Rzecz gustu. Za to technicznie naprawdę fajny kawałek wozu :)

 

BTW - coś mi się widzi, że zdecydujesz się na jakiegoś Francuza. Czas pokaże czy miałem nosa :). Mój typ - Picasso.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nie wiem czemu bo nie zabardzo się znam ale Stilo jesy uważane jako niewypał więc poczytaj coś o tym więcej."

 

Jest uważane jako niewypał, bo w swoim segmencie gdy wyszedł do tanich nie należał, a oferował wyposażenie aut z wyższej półki - no i co najważniejsze... wszyscy narzekali na design, bo nie nawiązywał do aut włoskich, a bardziej do kanciastych niemców, ale to rzecz gustu.

Osobiścię jeżdżę stilo 3d jtd z 2004 roku, nastukane mam ponad 160tyś i przyczepić mogę się jedynie do wygłuszenia wnętrza.. przy wyższych prędkościach jest jednak znacznie głośniej. No i jak to w dieslu, drgania silnika można odczuć, ale to kwestia przyzwyczajenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zażartowaniu sobie z laguny II i lancii lybra kolega Hanu był taki miły, że zapytał o ten samochód swojego kolegi (o lancie)

Poparte słowa wszelkimi i mnogimi pozytywami na necie, forach, klubach stwierdzam, że chyba czas na poszukiwania dobrego egzemplarza.

Czy jest ktoś kto się zraził do tych samochodów w jakiejkolwiek wersji silnikowej ?

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja tak z innej beczki zaproponuje. audi a6 rocznikowo tak 1999-2001 z motorkiem 2.4 benzynka :) i bez lpg. wbrew pozorom wacale duzo nie pali, przy spokojnej jezdzie 7-8l/100km to nie problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja tak z innej beczki zaproponuje. audi a6 rocznikowo tak 1999-2001 z motorkiem 2.4 benzynka :) i bez lpg. wbrew pozorom wacale duzo nie pali, przy spokojnej jezdzie 7-8l/100km to nie problem.

Przed pisaniem w tym wątku siedziałem w A6 2.4 20V mojeo kumpla.

W życiu !!

Pod lekkim butem 11l gazu, pod normalnym 12-13 i przy deptaniu 15 to jest NORMA !

Akurat w tej cenie nie kupię 99-00 w życiu - chyba, że kradziony albo z przebiegiem 300tyś lub super okazję, którą się ma 1 na całe życie.

Klocki hamulcowe do tyłu wielkości pudełka od zapałek kosztowały go 150zł i głowę miał spuszczoną gdy mi o tym mówił.

To jest ostatni samochód jaki brałbym pod uwagę. Ale dzięki za głos w sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wbrew pozorom wacale duzo nie pali, przy spokojnej jezdzie 7-8l/100km to nie problem.

dopowiedz tylko, że spokojna jazda przy tym spalaniu to trasa przy prędkościach około 90km/h, dociśnij więcej to podejdzie do 10l wachy na setkę a w mieście poniżej 12 bez szaleństw jak na wolnossaka i dużą masę nie ma co liczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wola Twoja, nie zmuszam ale 150 zeta za klocki to wcale nie tak duzo, do mojej 307-ki klocki TRW na przod kosztowaly 140 a na tyl 80 i to po duuuzym rabacie ("normalna" cena to jakies 200 na przod i 120 na tyl). co do spalania to zalezne jest od kierowcy, to 7-8l/100km to przy predkosciach w okolicy 120 oczywiscie na benzynie, gazu moze i wiecej spali ale ja tego nie praktykowalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze lepiej a6 ale w starszej wersji.. nie wiem do ktorego roku ja produkowali 96 chyba.. no i z silnikiem 2,5tdi 5 cylindrowym.. zawieszenie bardziej wytrzymale od nowszej wersji bo jak na polskie drogi to nie ma co sie oszukiwac.. sam mam passata b5 i znam ten bol placenia mechanikowi..

no i do 20tys kupisz w full opcji klik

duze ladne mocne i oszczedne

 

a tak btw.. mialem okazje wczoraj jezdzic octavia 1,9tdi tak jak moj pasek.. hmm jednak komfort jazdy passatem duzo lepszy.. jednak jest to sporo wieksze auto i zawieszenie wielowachaczowe daje duzo wyzszy komfort jazdy... w a6 musi byc jeszcze lepiej.. a octavia to taki golf troche ladniejszy z duzym bagaznikiem.

Edytowane przez hubi_89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, nie ma jak propozycje 10< -letnich aut, gdy poszukiwane są co najwyżej paro.. :) Nie wiem co w tej audicy ma być fajne.. ta popękana, poprzecierana i zabrudzona tapicerka - czy może wygląd zewnętrzny? no ale o gustach się nie dyskutuje [; No i śmiem wątpić w oszczędność tego silnika, w porownaniu do 1.9 czy 2.2 laguny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kaeres

Umowe mozesz sobie pobrac gotowa z neta prawie wszystkie brzmia tak samo.

Kilka linkow:

 

http://www.v10.pl/archiwum/prawo/wzorydoku...y_samochodu.pdf

 

http://www.auto.pl/dokumenty/umowa_kupna_sprzedazy.pdf

 

http://mobilne.pl/dokumenty/umowa,kupna,sprzedazy,pl.pdf

 

Podaj maila to Ci wysle wersje przykladowa wypelniona wraz z opisem co mozna w takiej umowie zawrzec a co nie.

Dzięki jeszcze raz.

Dopiero teraz mi to potrzebne bo tyle czasu jakoś zajęło szukanie nabywcy.

Kto powinien / kto przeważnie ponosi koszty opłaty skarbowej ?

I czy na umowie trzeba wpisywać współwłaściciela i on również powinien być przy sprzedaży (podpis) ?

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrysler Voyager/Grand Voyager w benzynie 2.4?

 

Ja szukam zamiennika mojego volvo 740 kombi. Rozpuscilo mnie volvo - ze swoja iloscia miejsca, ale mam duzego psa ktory zajmuje bagaznik, jak bedzie dziecko, z wozkiem itd to do komfortu bedzie malo. A tam co jak co - miejsca jest duzo. Bo jesli piszesz ze rodzinne to rozumiem ze o miejsce przede wszystkim chodzi)

 

Dla mnie jedyny powazny minus w voyagerze to naped na przod nie na tyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedne z bardziej awaryjnych samochodów.

Nie ryzykowałbym.

Racja... mojej dziewczyny ojciec ma Voyagera w dieselu a mechanik, u którego robię auto jak trzeba, ma benzynę. Awaryjne auta i narzekają na nie strasznie. Poza tym mimo, iż to amerykański wóz, silniki ma z tego co wiem fiatowskie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, diesle te przed crd to byly włoskie syfy tej samej firmy która robiła diesle bodajże do mirafiori.

 

Ja z kolei robiac pare miesiecy rozeznanie nie slyszalem zeby 4-cyl 2.4 albo v6 3.3 byly jakos bardzo awaryjne. Raczej ze jak ktos po kupnie nie wymieni tego co trzeba to sam sie prosil. I ze z lpg nie ma jakis problemow (oczywiscie wtrysk). Za jakis czas przetestuję w praktyce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, widze kolejny pan Wielki Specjalista sie znalazł.

Podziwiam 16-latków rozeznanych w tematyce motoryzacji...

 

p.s. kumpel miał jtd w doblo i co chwilę coś naprawiał, nie mówiąc już o turbinie, która 100tys przebiegu nie wytrzymała nawet...

Edytowane przez PUNISHER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że ten 16latek wie więcej o nowoczesnych dieslach, niż ty...

 

A kumplowi nie pozwól tankować pod marketem i powiedz by turbinkę chłodził :lol: Bo inaczej, to każdego common raila taki rajdowiec z chudym portfelem zajedzie.

 

PS. Nie, nie mam jtd.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam 16-latków rozeznanych w tematyce motoryzacji...

 

p.s. kumpel miał jtd w doblo i co chwilę coś naprawiał, nie mówiąc już o turbinie, która 100tys przebiegu nie wytrzymała nawet...

To że ktoś ma mniej lat niż Ty, nie znaczy od razu, że jest głupszy i ma mniejszą wiedze. Gratuluje rozumowania.

 

Kumpel wie jak obchodzić się z silnikami z turbiną a tankował tylko na stacjach jednego z większych koncernów, bo miał kartę paliwową. A co do opinii 16-latków to nie rozśmieszaj mnie...

 

 

Może po prostu miał pecha. W tak uwielbianej i wychwalanej marce w Polsce jak VW zdarza się dokładnie to samo. Nie wspominając o np. pękających głowicach w 2.0tdi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włoskie diesle są akurat prekursorami w tej dziedzinie.

Poczytajcie sobie historię diesla w pigułce.

http://motoryzacja.interia.pl/hity_dnia/ne...a,1174747,415,2

 

JTD, którego akurat mam jest dość mocnym silnikiem, oszczędnym, kulturalnym i cichym jak na diesla.

O szczególnej awaryjności tych jednostek również nic nie słyszałem podczas wybierania jednostki napędowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...